Zánět achilovek

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: zánět achilovek

Příspěvekod rebi » úte říj 18, 2011 14:21

sak to ja vim,ze ta vaha je hlavni...a zhubnout chci.Zacal jse chodit do posilky pri lekrsky fakulte,kde i lidi hlidaji,aby nepresvihli tempo,tlak apod..
Ale proste driv sem se zhubnutim nemel problem,ale ted se mi to nejak nedari...aktualne vazim silenejch 155kg pri 189cm..:(!
Castecnej podil na tom ma mozna stitna zlaza,ale hadam,ze na tu to cely hodit nemuzu...
No pohledam co tady je za vlakna o hubnuti..

Jinak sorac amigo za novej topic-jsem sice hledal,ale achYlovky a ne achilovky,tak to je pak tezky,ze jo ;)!

Jinak sem si ted koupil heparoid,prontoflex a traumaplant..a ted jeste (a to neosuvisi s achylovkama,ale s dalsima srandama jako deformace chrupavky v koleni apod) Condrosulf..
Dam tomu spolecne s ledovanim a elektrosoky tak mesic,kdyz se to nezlepsi,tak zkusim Phlogenzym a dyz ani to ne,tak mi z toho jebne a asi pujdu k nakymu lidovymu leciteli nebo co ja vim.. :-k
Kazdopadne diky za rady..a za nasmerovani..urcite dam vedet jak to probiha,ze by se to v budoucnu treba mohlo nekomu hodit..

rebi
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: zánět achilovek

Příspěvekod Indy » úte říj 18, 2011 15:16

ten rozdil vysky spicka pata overim, snad si ho pamatuju spravne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: zánět achilovek

Příspěvekod ZbynekN » úte říj 18, 2011 15:23

Aktuální trend pro běžeckou obuv je minimální rozdíl mezi patou a špičkou, aby noha mohla dopadat na přední část nohy a fungovalo přirozené tlumení klenby. Proto mi 2.5 cm rozdílu přišlo hodně :-k
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: zánět achilovek

Příspěvekod rebi » stř led 18, 2012 5:08

Ahoj,

tak konecne jsem se dokopal k tomu,abych napsal jak to dopadlo,resp. stale jeste dopada..
Kdyz jsem odjizdel na tu Sicilii,tak to bylo vazne kriticky,ze jsem mohl s velkym sebezaprenim stezi chodit..
Mno a pak se mi stalo neco co bych snad prvne v zivote nazval zazrakem..Proste v tomhle stavu jsme se 2. den na sicilii dostali na Liparske ostrovy,ktere jsou znamy svym vulkanickym puvodem...Mno a na jednom ostrove,konkretne tom co dal jmeno vsem ostatnim sopkam dalo by se rict,totiz Vulcano jsou bahenny sirny lazne...!Nesmite si ovsem predstavovat lazne jako nase Karlovky..byla to proste jama vyhloubena pri pobrerzi v ktery bylo bahno a z ktery unikalu miliony bublinek vulkanickejch plynu...Clovek se tam natahnul a bylo vymalovano..mazlal to bahno po sobe a uzival si ten uzasnej pocit prirodni virivky...:)
Mno,ale uz (bez nadsazky!)po prvnim placani v tomhle prirodnim zazraku jsem poznal naprosto zasadni rozdil a to az takovej,ze se mi tomu fakt nechtelo verit...No,nakonec jsem tam byl asi 5x za celej popbyt tam a vydrzelo mi to na celou Sicilii a castecne i na ted a prakticky pri normalni chuzi jsem necitil zadnou bolest a jen pri vetsi zatezi (typicky skrabani se na sopku,beh) jsem citil,ze je tam nejakej problem,ale bolest to vazne nebyla..!
Zduraznuju,ze jsem byl HODNE skeptickej k tomu,ze by mi to pomohlo,takze s nejakym placebo efektem se muzete jit vycpat :)!
Takze za sebe muzu jedine doporucit - SIRA:)!Kdyz jsem trochu patral,jaky v tomhle smeru mam moznosti u nas,tak udajne neco podobnyho by melo byt kousek od Blavy u nasich slovenskych bratri...my sami tusim nic tkaovyho nemame,byt naky spky by se nasly..

Soucasnej stav je takovej,ze to trosku cas od caasu poboliva,ale chodit se da,kazdopadne na primej dotyk je to hodne citlivy..Chodim na tu elektrolecbu,konkretne tusim nejake Trevertovy proudy a pak me cekaji jeste raselinove pytliky a cviky...ale kam se to hrabe na ten zlutej zazrak co vyflusla maticka Zeme..:)

toliko ma zkusenost..treba to nekom helfne
Jinak Sicilii me naprosto okouzlila,zejmena pak ostrovy,konkretne Stromboli,takze se urcite vratim..!
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: zánět achilovek

Příspěvekod oodoow » stř led 18, 2012 6:41

Hmm, síra, zajímavý.
Kde se daj u nás sehnat takové koupele, to nevím, ale tady jsem četl, že lidi užívají nějaký organický zdroj síry, má to zkratku MSM. Obecně moc na nějaký doplňky nevěřím, ale když říkáš, že ta síra funguje, tak by mohla i tahle. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: zánět achilovek

Příspěvekod rebi » stř led 18, 2012 7:07

no tak samozrerjme,ze to nebyla jenom sira,ale celej ten vulkanickej mix...hadam,ze ono to ve svete neni moc casty,abys mel lazne a hned za zadkem cmoudici sopku..doslova:)
Na Vulcanu jsme si docela zariskovali,ze jsme slezli az dolu do toho krateru...obratit se vitr,tak jsme asi pekne vyuzeny...:)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: zánět achilovek

Příspěvekod lzer » stř úno 12, 2014 11:52

rebi píše:no tak samozrerjme,ze to nebyla jenom sira,ale celej ten vulkanickej mix...hadam,ze ono to ve svete neni moc casty,abys mel lazne a hned za zadkem cmoudici sopku..doslova:)
Na Vulcanu jsme si docela zariskovali,ze jsme slezli az dolu do toho krateru...obratit se vitr,tak jsme asi pekne vyuzeny...:)

Zdravím. Podobnou zkušenost mám z termálu Bešeňová. Po 6 hodinách koupání zmizela (dokonale) rok a půl trvající bolest jako zázrakem. Byla to nádherná úleva. Bohužel zázrak trval jen tři týdny a bolest je zpátky. Jan http://www.besenova-thermalpark.com/geotermalni-voda/
lzer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 12, 2014 11:26

Re: zánět achilovek

Příspěvekod grco » čtv zář 11, 2014 8:09

No kua, myslim ze som to chytil :(
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: zánět achilovek

Příspěvekod Indy » čtv zář 11, 2014 9:01

slachy vazy a kloubni chrupavky, ano, spravne, je to sira.

a ano, besenova funguje. a je dobre ze je toho vic kde se muze clovek spravit.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: zánět achilovek

Příspěvekod mike » čtv zář 11, 2014 15:03

grco píše:No kua, myslim ze som to chytil :(

Od koho? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: zánět achilovek

Příspěvekod grco » čtv zář 11, 2014 15:35

@mike: No to by ma tiez zaujimalo :) Najlepsie sediet doma za kompom a nikam nechodit :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: zánět achilovek

Příspěvekod mike » čtv zář 11, 2014 15:51

Jenze to pak budes mit zanet achilovek z toho, ze pujdes sto metru do hospody ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: zánět achilovek

Příspěvekod grco » pon zář 15, 2014 11:27

Tak presiel tyzden, uz je to lepsie, ale stale sa tak nejak necitim uplne, ze by som si siel zabehat :)

Doktori, co ste tu pritomny, ma este stale zmysel ist k ortopedovi, nech mi to skontroluje, alebo uz na to kaslat a setrit to dalej doma? Natieram to aulin gelom ci cim, niecim takym...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: zánět achilovek

Příspěvekod fps » pon zář 15, 2014 12:44

doporučuji Walmark žraločí chrupavku http://www.walmark.eu/cz/Stranky/aktual ... -chrupavka, kdysi mě dlouho trápili vazy v koleni, a po tomhle se to spravilo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: zánět achilovek

Příspěvekod grco » pon zář 15, 2014 12:49

Na walmark seru, niekto kto vyraba produkt s nazvom Martanci u mna nema sancu, a nepytal som sa na nejake doplnky stravy, tie mam a lepsie, pytal som sa, ze ci ma zmysel ist k doktorovi este dodatocne, ked uz ma to viacmenej neboli...

Boze ten walmark mi len pripomenul tie nove jogurty, co maju taku vadnu reklamu, jak tie zenske sedia na gauci a jedna, ze "koukej" a otoci ten kelimok vzhuru nohama, no a co ako? boze nechapem jak take picoviny mozu vobec prejst nejakym schvalovacim procesom...

Jo, volaju sa Milko a je tam este nejaky trapny kulturista, co ide v saline... To by som nezral ani zadara... Typicka antireklama, keby som ju nevidel, tak si to mozno aj kupim a skusim, ale potom co som to zhliadol, tak si to z principu nikdy nekupim :)

https://www.youtube.com/watch?v=yg0-gsAy6f0
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: zánět achilovek

Příspěvekod mike » pon zář 15, 2014 15:34

U doktora budes pul dne cekat a pak ti akorat doporuci nejakou protizanetlivou mast a klid. To muzes i sam a bez cekani ;-)

BTW, boli obe nebo jen jedna? Jestli obe nebude to treba novyma botama?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: zánět achilovek

Příspěvekod grco » pon zář 15, 2014 15:45

Boli obe, boty nie su nove, uz som v nich siel predtym, ale s achilovkami som nemal nikdy problem, nejak som sa asi "pretrenoval" proste... Hlavne som tomu asi nepomohol, lebo ked ma to zacalo boliet, tak som myslel, ze to mam proste len otlacene z bot, a ze to nic neni, nalepil som si na to tu hovadinu na otlaky ale to moc nepomohlo, niekedy mi ta bolest potom vystrelovala az do lytka, tak som si povedal, ze mozno mi tie boty tam tlacia na nejaky nerv, to nic neni, hodil som si 3 ibalginy a slapal 2 dni dalej...

Ale uz sa to lepsi, uz som si dnes dal aj normalne boty, nemusim uz chodit v crocsoch :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: zánět achilovek

Příspěvekod fps » pon zář 15, 2014 16:24

grco píše:Na walmark seru

tak to je zase kálím na doktory, v ničem nepomůžou, akorát z tebe tahají prachy, to raději budu užívat výrobky od walmark které se mě, a známým osvědčili
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: zánět achilovek

Příspěvekod mike » pon zář 15, 2014 17:39

grco píše:... niekedy mi ta bolest potom vystrelovala az do lytka, tak som si povedal, ze mozno mi tie boty tam tlacia na nejaky nerv, to nic neni, hodil som si 3 ibalginy a slapal 2 dni dalej...

Ty s sebou nenosis protizanetlivy gel? Na takove veci je lepsi, nez brat prasky.

Mimochodem, nebral jsi letos chinolonova antibiotika?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: zánět achilovek

Příspěvekod grco » pon zář 15, 2014 19:20

Nenosim,nikdy som nepotreboval,a ziadne anti som nebral
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: zánět achilovek

Příspěvekod mike » pon zář 15, 2014 19:30

Potreboval jsi prave ted ;-) Kup si Aulin gel, tyden to maz a bude to dobre (doktor by ti doporucil neco podobneho).
Fajn, bud rad, zanet achilovek po chinolonech trva dlouho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: zánět achilovek

Příspěvekod grco » úte zář 16, 2014 10:46

Myslim, ze tam niekto aj nieco take mal, ale ja nemam rad tieto "kremy" :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: zánět achilovek

Příspěvekod mike » úte zář 16, 2014 14:54

Petilete decko by to nereklo lip #-o :twisted: Kremy jsou ve vsech ohledech lepsi, zvlast Aulin a Fastum Gel (ten uz je ale jen na predpis). Kdybys to misto polykani prasku mazal rano a vecer Aulinem, tak o tom nejspis po navratu nevis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: zánět achilovek

Příspěvekod grco » úte zář 16, 2014 15:17

Najlepsie je, ze som sa spytal konkretne pritomnych doktorov, co si o tom myslia, ci to dat skontrolovat profesionalovi alebo nie, a nik sa neozval, ale plno mudrlantov s chrupavkou a fastum gelom ano :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: zánět achilovek

Příspěvekod mike » úte zář 16, 2014 15:23

Jako bys tu byl prvni den a nedelal to same :P

Pritomni doktori na tebe kaslou a mudrlanti maji sve zkusenosti ;-) Vsak k doktorovi zajdi, tipuju 100:1, ze ti rekne, at si koupis gel (1 na to, ze te rovnou vyhodi ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: zánět achilovek

Příspěvekod grco » úte zář 16, 2014 15:29

@mike: pisal som rovno v tom prispevku, ze si to mazem momentalne aulin gelom, slo mi prave o to, ze ci si nejaky odbornik mysli, ze to proste staci a mam mazat dalej, alebo ci to ist dat radsej skontrolovat...

ty si mi na to napisal, "kup si aulin gel" :P takze si to poriadne ani necital, ale mudrujes :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: zánět achilovek

Příspěvekod mike » úte zář 16, 2014 15:36

Hmm, jsem si skoro jisty, ze to tam puvodne nebylo, jinak bych to nepsal. Ze tys prispevek odeslal a za chvili to tam dopsal, jak je tvym spatnym zvykem? A ja si precetl puvodni verzi? Druha moznost je, ze jsem to prehledl, v tom pripade sorry.

Jen dodam, ze gel funguje tim lip, cim driv se pouzije a taky pri zatezi, na horach se mi takove veci spravi klidne 10x rychleji. Proto mazu hned, jak se neco zacne ozyvat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: zánět achilovek

Příspěvekod grco » úte zář 16, 2014 15:42

Nevim, mozno som to dopsal :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: zánět achilovek

Příspěvekod Sirkka » úte zář 16, 2014 20:41

Nedopsal, bylo to tam od začátku ;-)
Když se ti to lepší, doktora bych momentálně vynechala. Mazat dál, když to zabírá. K pilulím se vyjadřovat nebudu, někomu pomáhá to, jinému ono. Dej si chvíli ještě pauzu, než to bude ok a pak se postupně navracej k původním (běžeckým?) aktivitám.
Možná bych si být tebou našla nějaké cviky na posilování a protahování nohou. Z něčeho ten zánět vzniknout musel. Buď jen přetížením nebo špatně protahuješ, chodíš, běháš... Těžko říct.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: zánět achilovek

Příspěvekod mike » úte zář 16, 2014 21:08

To ho neznas, je schopen zmenit prispevek petkrat za 10 minut ;-) A dokud nikdo neodpovi, tak editace nejsou videt.

Z ceho to ma je jasne. Cely rok se vali a pak jede do Alp a chodi tyden v pohorkach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví