Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dranel91 » sob srp 16, 2014 9:16

Aktuálně mám Victorinox Soldier Knife, avšak do krajin typu Rumunsko mám nutkání k němu brát i Gerber Prodigy, protože mi ta 8cm čepel přijde zkrátka krátká (na psy :-)). Takže hledám něco většího, co sloučí výhody obou...

Pročetl jsem snad všechna vlákna o nožích a dopracoval jsem se k tomu, že pokud chci ušetřit váhu při zachování jistého komfortu řezání, tak musím mít nějaký velký švýcarák. Jako ideální mi vyšel Victorinox RangerGrip 78. Protože jsem ale potvora nerozhodná, tak se vás tážu, jestli existují i jiné alternativy s želízky jako má Soldier Knife, klidně i od jiné firmy.
Naposledy upravil dranel91 dne sob srp 16, 2014 18:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dudy » sob srp 16, 2014 9:45

http://www.hunting-shop.cz/produkty/nuz ... /WEN17779/
Jinak na psy s nožíkem? :shock:
Zpravidla stačí se ohnout pro šutr, voni to maj balkánský psíci zažitý a kdyby nedejbože, tak mi příde klacek lepší než žabikuch.
Do Rumunska & col. jezdím skoro třicet let a pes nás nenapadl nikdy.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dranel91 » sob srp 16, 2014 12:03

Já tam byl teď v červenci poprvé a hned v Baia Mare na nás vyběhl pes, který by nás asi sežral, kdybych neměl trekové hole, kterými jsem mu píchal před čumák. Od té doby jsem nosil na ramenním popruhu Prodigy rukojetí dolů, abych ho mohl hned tasit. :D
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Indy » sob srp 16, 2014 14:00

nozu ten pes rozumet nebude, bude to na nej male, nezastrasis ho tim, a az dojde na skutecny stret, je to to nejhorsi co muzes mit. normalnim nozem do nasranyho psa nejspis neudelas vetsi poraneni nez on zubama, ktery ale on na rozdil od Tebe pouziva cely svuj zivot a umi to.

muzes ho aj smrtelne poranit, ale nez mu to dojde, dorve te jak sirotu.

podobne jak kdyz se po sobe na zemi valeji ve rvacce dva chlapi, je nuz ro nejhorsi co muzou mit (po pistoli).

to co hledas se jmenuje teleskopicky obusek. dost nenapadnejsi, a kdyz ho otevres, tomu ten pes rozumi, 50-60cm klacek v ruce, to presne vi ze to nechce.

nevim odkud se tady porad bere ten mytus noze jako zbrane na sebeobranu. je na ni dost na nic. jo, planovane nekomu nebo necemu ublizit, to je jina, na to se hodi dobre.

vem si nekdy do ruky klacek 8cm jakoze cepel a 10cm rukojet a zajdi si na psi cvicak kde skacou na figuranta s rukavem. jestli si este po shlednuti toho jak to probiha budes myslet ze by to bylo k necemu, tak hodne stesti.

ano, existuje tzv eskymacky manevr, a aj funguje, ale predpoklada jednu ruku chranenou (bo ti hosi byli nabaleni jak pumpa), to ze se na ni ten pes povesi (pokud pujde po noze nebo po krku si v riti) a taky to ze budes mit chut a vuli toho psa zabit, a dokazes to provest. a tam se provadi skrceni, resp zlomeni vazu, a sice zakouslou tlamu toho psa mas 10cm od ksichu. vetsina dnesnich lidi to psychicky neda. finta je prave v tom drzeni, ze ho zalehnes protoze vazis vic jak on a znehybnis ho. bodnout ho bude k nicemu, pusti se a podruhe ho nenachytas.

normalni jedinec skonci s predloktim dorvanym na kost.

jinak to je na jednoho, slovy 1 psa. sanovyho, ktrerymu hrablo. ostatni jsou uvazany. ve volnym terenu neco jako jeden pes neexistuje, neb se sdruzuji do smecek. takze pokud nepochopi hrozbu, opet, jsi v riti. jejich utok vypada tak ze zatimco ten ambiciozni (s kamosema, pokud je jich vic) te zepredu zamestna, sefik te ze zadu strhne. koordinovany utok 2-3psu pokud nemas kryty zada nepomuze Ti ani pistole, pokud teda nejsi skutecne moc dobry. sanci by jsi mel s brokovnici.

zaver:

ustat realny stret s nima nejsi schopen. leda by do toho nesli naplno a jen otukavali.

hrozbou, kterou oni pochopi je muzes odradit.

nuz jako hrozbu nepochopi, zvednuty/hozeny sutr jo. klacek taky. je to dany vychovou, nic na tom nezmenis.

stejne tak slzak. ano, zafunguje, a tihle uz budou vedet (spolehlive az po par dalsich slzakach) ze tenhle typ vandraku neprudit, ale ti ostatni nee.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dranel91 » sob srp 16, 2014 15:10

Hele jak píšu, primární zbraní byly hole, ale kdyby nějakého nevrlého moskeváka ani to nezastavilo, rád jsem měl na prsou ještě jistotu ve formě Prodigy. Prostě pro ten pocit bezpečí, že to dokážu v sekundě vytáhnout a mít o 10 cm delší dráp než normálně. :-..
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Indy » sob srp 16, 2014 15:11

nestacil. nebylo. ale neva. vsak na to prijdes.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dudy » sob srp 16, 2014 15:33

dranel91 píše:Já tam byl teď v červenci poprvé a hned v Baia Mare na nás vyběhl pes, který by nás asi sežral, kdybych neměl trekové hole, kterými jsem mu píchal před čumák. .....

No tak vidíš, že klacek (hůlky) funguje.
Navíc ten pes vás evidentně nenapad. To že štěká a vrčí a líta okolo Tebe, neznamená, že Tě chce sežrat.
Až Tě čokl napadne tak na blízko, že bude možný použít kudlu, tak je zpravidla pozdě.
Navíc pes má sníženej práh bolesti, takže ho zpravidla rybička mezi žebrama akorát víc nasere, než že by, kvůlivá bolesti, přestal útočit. Narozdíl od člověka, kterýmu stačí jedno hryznutí na to, aby v něm zlomilo koncentraci k účinné aktivní obraně.
Důležitý je útok odvrátit a ne se poprat s polovzteklym, divokym, padesátikilovim čokliskem.
Ostatně jak píše Indy.
Jediné, v čem bych s ním nesouhlasil, je použití pistole.
I plynovka je proti čoklům účinná a když je nabitá nějákým pepřovým či jiným dráždivým či paralyzujícím nábojem, tak i téměř 100% spolehlivá. Zpravidla pes vezme do zaječích i při zvuku výstřelu (pokud neni loveckej, vojenskej, nebo bengáckej), nedejbože když schytá plyn do čenichu.
Samozřejmě nejlepší je .357 Magnum, ale zrovna Rumunsko má poměrně vostrý předpisy pro dovoz zbraní.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod pavproch » sob srp 16, 2014 15:40

eee, magnum projde skrz, lepší je hollow tip, na jedný straně malá dírka, na druhý straně z hyeny zůstaně krvavej flek.... :supz:

jinak souhlas s tou plynovkou nabitou pepřákama. =D>

akorváth je tam krapet problém s legalitou cestování s plynovkou po EU, no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Indy » sob srp 16, 2014 15:49

pokud takoveho psa ktery to mysli vaznetrefite z kratke, jste bud profici nebo nadlidi. nespolehl bych se na to. stihnete jednu nebo dve kteryma se nejspis netrefite. anebo na kratsi vzdalenost nestihnete ani vytahnout.

reseni pro ty normalni existuje a funguje. aby bylo ve skupine C, je treba hlavne delsi nez 50cm. ty kratsi jsou ve skupine B a v prukazu zbrane je napriklad pistole vicehlavnova. v obou pripadech pro normalniho cloveka pri splnene podmince skryteho noseni je ponekud... ehm. obtizne nositelna. takze opet problem s vytazenim.

ano, je to brokovnica.

zlaty teleskop ve vnejsim poudre.

mimochodem, .357 neni lovecke strelivo takze v provedeni se zvysenou ranivosti, zejmena to co popisujete (v zakone sokova strela) nevidim v CZ jako uplne legalne ke koupeni. sezenete celoplast s plochou spickou.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Indy » sob srp 16, 2014 16:01

http://www.novinky.cz/krimi/345115-muz- ... bicku.html

tomuhle se to povedlo, ale ten pes nejspis skutecne jen ohrozoval.

kdyby byl zakousnuty do nej nebo do te pani, byla by to dost hur resitelna situace.

podle vseho byl pes tele ktere zkouselo co mu projde.

kdyby zautocil, bez vetsiho stekani by po nem skocil a zakousl se, a zkusil strhnout na zem.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dudy » sob srp 16, 2014 17:49

Já použil .357 magnum ilustrativně, protože ho každý zná a ví, že s ním Dirty Harry střílí zloduchy jak prd. Netušil jsem, že na fórumu o outdóru to vyvolá debatu o stop efektu.
Jinak to máte samozřejmě pravdu.
I když si myslím, že když prostřelíš čokla magnumem, tak toho taky bude mít dost.
Jako deffensive gun volím 9mm Luger. Já vím není to .45ACP, .45GAP nebo .44AM. :smt071
P.S.
Indy píše:....na kratsi vzdalenost nestihnete ani vytahnout...
....mimochodem, .357 neni lovecke strelivo.....

Když stačím vytáhnou teleskop, tak dost pravděpodobně i zbraň. Pes navíc málokdy útočí tak, že vyskočí z úkrytu a bez varování se Ti zakousne do krku....
...Nevím nač by mi tomhle případě bylo přesné lovecké střelivo. :wink:

Jo a abych nebyl OT
Jediný útok psa na mě, kde došlo ke kontaktu se psem, jsem zažil v Praze, v parku na Folimance.
Nepočítám dva útoky kdy cizí pes útočil na mého. Tam by pravděpodobně k útoku na člověka nedošlo.
Naposledy upravil dudy dne sob srp 16, 2014 18:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dranel91 » sob srp 16, 2014 18:01

Tak a teď k tomu noži! :D
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Indy » sob srp 16, 2014 18:34

Harry mel .44 magnum, nikoliv .357 a co se ustove energie tyka, je ji skoro 2x tolik. v zemich kde to legislativa umoznuje je to oblibeny lovecky naboj do pusek. samozrejme z dlouhe hlavne se vyuzije cely potencial toho naboje. proto mely Harry taky 6.1/2" hlaven.

co se toho noze tyka, nejlepsi nuz pro to co pises je teleskopicky obusek. treba ASP kaleny. kdyz se na nej da nastavec a baterkou tak to vypada celkem civilne a nenapadne.

pokud se tyka jinych veci nez tech ktery pises, kup si nuz ktery se ti libi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dranel91 » ned srp 17, 2014 1:34

Tak nůž, který se mi nelíbí, bych si nekoupil. Jde mi jen o to, jestli existuje něco jiného než Victorinox (potažmo Wenger) a Mikov...
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dudy » ned srp 17, 2014 7:18

Tak si zkus vybrat tady.
Tam, si myslím, docela na výběr je :D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod pavproch » ned srp 17, 2014 9:14

otázkou ovšem stále zůstavá legalita delšího ostří při toulkách světem....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dranel91 » ned srp 17, 2014 15:09

Legalnost jsem tez zvazoval, ale vzhledem k tomu, ze nechci kratsi nez mam ted, tak je to uz stejne jedno. Holt ho nebudu v Nemecku vytahovat. :-D
Naposledy upravil dranel91 dne ned srp 17, 2014 20:23, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dranel91 » ned srp 17, 2014 20:17

Zkousel jsem to jednu chvili s Victorinox Tinker, ale s tim si clovek pomalu nerozkroji ani rohlik. Uz i ten Soldier Knife mi prijde na hrane jakozto univerzalni nuz. Takze budu radeji jezdit na vychod. :-)
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod deckardph » ned srp 17, 2014 21:07

To jako potrebujes vetsi nuz na obranu proti psum ? Spis davej pozor kdyz prechazis rusnou ulici :-D
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dranel91 » ned srp 17, 2014 21:18

Ze ja o tech psech vubec psal. :-D

Chci univerzalni svycarak, ktery nahradi doposud pouzivanou kombinaci svycarak + velky nuz resp. multifunkcni kleste + velky nuz. Proto hledam neco minimalne tak velkeho jako je Soldier Knife, spise vetsiho, abych s tim vklidu zakrojil bochnik chleba a nemusel to pizlat jako tim malym Tinkerem.
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dudy » pon srp 18, 2014 6:41

Sis jako nevybral ani na tom mnou linkovanym noze-nuz?
Tam maj asi dvacet tisíc kudel na výběr.
Podle mě, pokud si nevybereš tam, tak Ti není pomoci.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod dranel91 » pon srp 18, 2014 8:45

Prijde mi to tam strasne neprehledne. Neni tam nic jako filtr a ja proste nevim, jake znacky vyrabi "svycaraky" (ostatne to je to, na co se ptam). Mas tip na nejakou konkretni znacku multifunkcnich zaviraku?
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Indy » pon srp 18, 2014 11:27

vinox a wenger, nyni uz sjednoceni jako vinox. mikov.

kleste:

vinox, leatherman, sog, gerber

ne tak renomovanych vyrobcu bude vic.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Hiro » čtv srp 21, 2014 10:14

Nemuzu uverit svym ocim, ze tu nekdo chce v pripade napadeni kuchat psa nozem?! Jinak to mas v hlave v poradku?
Co treba si koupit obycejny peprak? Mnohem ucinejsi, levnejsi a pes pritom jeste nemusi zemrit. .. Jako majitel nekolik psu jsem se dostal parkrat do velmi neprijemne situace, kdy tekla z mych hafaku krev, ale nikdy me nenapadlo skocit po utocim psovi s cilem ho zlikvidovat.. Ten peprak byl plne dostacujici a navic i ucinejsi.
Hiro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 2, 2014 11:56

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Indy » čtv srp 21, 2014 11:24

myslim ze nechce. chce si koupit nuz ktery se mu libi a potrebuje si to nejak zduvodnit, tak si vybral takovouhle romanticko dobrodruznou konstrukci.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod pavproch » čtv srp 21, 2014 11:38

hyeny je třeba (imho!) preventivně eliminovat dřív než stihnú hryznúť.... trvale.... včetně pošahaných pejskařů :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Indy » čtv srp 21, 2014 11:54

je to dilema.

pokud ten pes po nekom realne vyjede, mel by jeho majitel byt srovnany s tim ze diky jeho nezvladnute vychove ten pes muze prijit o zivot.

ovsem z pozice toho cloveka ktery je napadeny je celkem logicky ze pouzije co ma, (jakkoliv ten nuz je opravdu dost nanic) a tak durazne jak moc se citi ohrozeny.

i ten pejskar by si to jaksi mel uvedomit a ne prvni reakce typu "chudak pes" (jakkoliv za to pes nemuze), spis bych cekal "tak to sem teda pekne posral, moc me to mrzi. snad se vam nic nestalo"

zajimavy ale je ze tohle nastane skutecne malokdy. vetsinou je k slyseni "on by vam nic neudelal" ale to plati o coklech co se jdou podivat, ne o tech co se uz rozhodli ze to zkusi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod pavproch » čtv srp 21, 2014 12:00

když sem chodíval po večerech běhat, tak ňa pohryzal nějaký rotvaler .- byl na volno na veřejném prostřranství.... majitel byl fpoho, ukázal mi očkovací průkaz, takže to bylo bez následků pro mě.... pak už sem běhával s nunchackem z ocelového řetězu a .... jeden vlčák sa odbelhal značně zkrvaven, druhý dalmatin to pecku řetězem přes tlamu neudýchal úplně... ale ňa už nehryznul ani jeden... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Indy » čtv srp 21, 2014 12:44

tak kdyz uz takhle, tak spis vuml, ne?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativa k Victorinox RangerGrip 78

Příspěvekod Hiro » čtv srp 21, 2014 17:31

pavproch píše:když sem chodíval po večerech běhat, tak ňa pohryzal nějaký rotvaler .- byl na volno na veřejném prostřranství.... majitel byl fpoho, ukázal mi očkovací průkaz, takže to bylo bez následků pro mě.... pak už sem běhával s nunchackem z ocelového řetězu a .... jeden vlčák sa odbelhal značně zkrvaven, druhý dalmatin to pecku řetězem přes tlamu neudýchal úplně... ale ňa už nehryznul ani jeden... :supz:


A kdyz te tedy nehryznul ani jeden, tak proc si ty psy uderil? Ze se k tobe dovolili priblizit nebo co? Pes nikdy neutoci bez duvodu a k tomu jeste na cloveka, jde o minimum pripadu. Nevim, jsem tu tedy novy, ale tato diskuse me trochu znejistila, kde jsem se vlastne ocitnul. Jeden by predpokladal, ze na diskusnim foru o outdooru se budou vyskytovat lide, kteri budou mit blizko k prirode a snad i zviratum, na druhe se tu vyskytuji jedinci, co by psa bodali nozem a dokonce moderator se tu chlubi mrzacenim psu. Kde to jsme? Na co si to, kluci, hrajete? Na vojacky? Nekteri jsou tady zalozenim ponekud (slusne receno) prostejsi.
Nic, dal sem neprispivam, sice se nozum pomerne venuji, ale nejak me prela chut do teto sekce psat..
Hiro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 2, 2014 11:56

Další

Zpět na Nože