Plynová bomba v letadle

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 15, 2008 7:32

:prayer: :smt023


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod brhel » čtv kvě 15, 2008 12:53

takovej krásnej název to byl a vy ho zničíte.
v Google jsme byli druzí, hned za Alkájou :D
bomba v letadle
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Víťa » čtv kvě 15, 2008 15:54

Teď jsem se vrátil z Řecka a kartuše měli prakticky v každým druhým marketu - bohužel ty napichovací. Sehnat se daly i od Campingazu, ale byl to jenom čistej butan (výhřevnost nic moc). Zase je fakt že velká stála max. 4,5E, což je oproti Čechám dost rozdíl. Na šroubovací kartuši jsem nenarazil ani v Aténách a to jsem se schválně dost koukal :-). Jinak řešením je toto:http://www.vertical.cz/GoodsDetail_LS.asp?nDepartmentID=14&nGoodsID=900&nLanguageID=1
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Indy » čtv kvě 15, 2008 16:59

tak jsem si procetl thread.

je mi z toho nanic.

kdo se POKUSI tu plynovou cartridge do letadla propasovat, zaslouzil by poznat rozkose orientalniho vezenstvi.

protoze ty kufry leti mimo klimatizovanou a dost mozna mimo pretlakovou cast - kabinu.

takze jestlize je tlak v 8tis zhruba polovicni, jaky bude ve vyscese lita?

a nez se ten chlad do bagaze probojuje, trva to dost dlouho.

ta smesna tlakova nadobicka to nemusi vydrzet, vlastne je to dost vzacne ze to vydrzi...

podle me je to svinsky hazard. kdyz ta bomba psoukne teplem v aute, jsou skla venku. v letadle se navic ta vybusna smes muze dostat do prostor kteryma je vedena elektroinstalace..

nepochopim jak muze byt nekdo takovy debil aby to vubec zkousel - pokud chce zabit sebe, prosim, at si sedne k taboraku a prilozi ji, viz youtube. ale proc to ma odnes tech dalsich i nekolik set lidi?
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 15, 2008 17:26

Indy píše:tak jsem si procetl thread.
je mi z toho nanic.
kdo se POKUSI tu plynovou cartridge do letadla propasovat, zaslouzil by poznat rozkose orientalniho vezenstvi.


Plny suhlas, ale myslim, ze v celom vlakne nezaznela ani jedna rada typu - skuste to. Ved vsetci od toho dotazovatela odhovarali, nie?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Indy » čtv kvě 15, 2008 18:16

sem to psal v amoku kdyz jsem videl uvahy typu "tomu se to povedlo" a ani slovo o tom jak blizko byl pruser - a ted nemyslim ze se po nem svozili policajti... (zkontrolovali mu prostatu a tak)

povazuju za dobre vedet ze si takovyto clovek pohrava s leteckou katastrofou.
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod brhel » čtv kvě 15, 2008 20:27

jakožto autor vlákna jsem fakt neměl v úmyslu tahat ji do letadla. spíš mě to prostě jen zajímalo.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 16, 2008 3:54

Indy píše:tak jsem si procetl thread.

je mi z toho nanic.

kdo se POKUSI tu plynovou cartridge do letadla propasovat, zaslouzil by poznat rozkose orientalniho vezenstvi.

protoze ty kufry leti mimo klimatizovanou a dost mozna mimo pretlakovou cast - kabinu.



EE :-)

Cely trup letadla je pretlakovany kvuli rozlozeni tlaku/pretlaku. Mluvime-li o dopravnim letadle pro cestujici a samozrejem i nektera nakladni timto disponuji. Prurez trupu ma tvar kruhu, elipsy, ovalu (oval obkruzujici tvar cisla 8)... Kvuli rozlozeni tlaku a jejich pusobeni jsou ovalna okenka, nebo se zaoblenymi rohy. Ve vetsine letadel je klimatizovany (rozumej vyhrivany) predni nakladovy prostor pred kridlem (cargo compartment no. 1 +2), za kridlem (prostor 3 + 4 (+5)) klimatizovnany neni. Klimatizace je tam kvuli preprave zvirat. Ale kdo videl, co to udela se psem, ktereho si jeho uzasni majitele vezou sebou, tak by je triskal bicem! Vyhrivani je nutne, obcas pri otevreni naladoveho prostoru i v parnem lete vypadavaji kousky ledu ze zkondenzovane pary. Ale to je jen v oblasti dveri. teplo nakumulovane v zavazadlech je zretelne citit i po dvou hodinovem letu, tedy teplota nema vliv na bezpecnost prevazeni kartusi. S tlakem uz je to jina, ale nedokazi rici, zda by bouchla v letove hladine, trebas FL350 (11 500 metru). Je pravda, ze pokud se prepravuji potapecke tlakove lahve, tak jedine s otevrenymi ventyly se smi letecky prepravovat...

Vice o pretlakovani tady
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod tuso » pát kvě 16, 2008 6:28

Nejsem odborník, ale nezdá se mi, že by letadlo bouchlo, když kontrole na letišti "uteče" plynová bomba. To by těch letadel padalo mnohem víc. Hlavně po kontrolách na některých našich letištích. Spíš si myslím, že jde o normální zabezpečení v duchu- proč riskovat. To je jako s noži na palubě- drtivá většina cestujících je neškodných, ale stačí jeden exot....
A to samé si myslím o mombách.Většině by se nic nestalo, ale stačí jedna, která bude mít třeba vadný uzávěr nebo tak a bouchne. Laicky si to tak představuju.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Bomba Campingaz v letadle

Příspěvekod widukind » stř srp 13, 2014 11:42

Ahoj,
chci si vzít do letadla malou bombu Campingaz, která se používá na outdoorové vaření. Údajně je její transport v letadlech zakázán, protože je to jakoby tlaková nádoba. Máte někdo zkušenosti s jejím pašováním?
widukind
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 13, 2014 9:57

Re: Bomba Campingaz v letadle

Příspěvekod pickard » stř srp 13, 2014 11:46

Já bych to moc neradil...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Bomba Campingaz v letadle

Příspěvekod šíp » stř srp 13, 2014 12:03

Taky bych to neradila, viz seznam zakázaných věcí.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Bomba Campingaz v letadle

Příspěvekod [b2e] » stř srp 13, 2014 12:08

Hlavne ty chytre rentgeny maji alarm na veci urciteho tvaru/materialu a pravdepodobnost, ze v kufru odhali plynovou kartusi je velmi blizka 100 %.

Proc si nekoupis kartusi v konecne destinaci?
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Bomba Campingaz v letadle

Příspěvekod Vachon » stř srp 13, 2014 13:04

Vzít plynovou kartuši do letadla prostě nejde, to se tady diskutovalo víckrát.

Buď ji koupit na místě, pokud je to z jakéhokoliv důvodu problém (nemají-ji tam nebo přiletíte ve svátek, kdy je všechno zavřeno a hned opouštíte civilizaci), přichází v úvahu ze srovnatelných alternativ (odmyslím-li tedy dřívkáče nebo vaření na otevřeném ohništi) liháč (líh v zavazadle k odbavení být může) nebo benzíňák (benzín se sežene opravdu všude).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod šíp » stř srp 13, 2014 13:35

Sloučila jsem celé vlákno s vhodným tématem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Bomba Campingaz v letadle

Příspěvekod mike » stř srp 13, 2014 15:01

widukind píše:Údajně je její transport v letadlech zakázán, protože je to jakoby tlaková nádoba.

To neni jakoby tlakova nadoba, to je tlakova nadoba. Tohle uvazovani fakt nechapu. Predstav si, co se asi stane, kdyz ti pri nakladani nekdo hodi na batoh tezky kufr, bombicka se promackne a prestane tesnit. Ve snizenem tlaku pak utece do zavazadloveho prostoru a pak uz staci staticka elektrina. Ze to zabije tebe je v poradku, za takovou demenci si nic jineho nezaslouzis, ale co tech par stovek nevinnych lidi navic? Pravdepodobnost je sice mala, ale pripadne nasledky fatalni, takze riziko naprosto neprimerene. Jsem velmi rad, ze rentgeny tohle odhali a dotycnemu bych za takovy pokus dal obecne ohrozeni. Nebo aspon nosit mesic verejne oslovskou cepici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod Lipon » stř srp 13, 2014 15:17

Tak aby sis byl jist a nespoléhal jen na "údajný" zákaz, přečti si základní informace o přepravovaných věcech na stránkách tvého dopravce. Btw. nebude tam nic jiného, než co je na stránkách ČSA, které odkazovala šipka.
A když už budeš v tom čtení, přečti si, jaké důsledky má nedodržení toho omezení. Stojí ti to za to?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod Indy » stř srp 13, 2014 20:29

udajne zakazana. jakoby tlakova nadoba. smutny kdo dnes vsechno ma volebni pravo...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Plynová bomba v letadle

Příspěvekod Lipon » stř srp 13, 2014 21:53

Jak vis, ze uz ma volebni pravo?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod Indy » stř srp 13, 2014 22:39

kdyz si nekdo osvoji tohle radoby pravnicke vyjadrovani, vetsinou ho este miva...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod Lipon » čtv srp 14, 2014 7:19

jak z toho poznas radobypravnicke vyjadrovani :mrgreen: mne to tak neprislo ani napoctvrty 8-[
stejne tak by se dalo usoudit, ze volebni pravo jeste nema ;-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod Vachon » čtv srp 14, 2014 8:31

Volební právo se posuzuje těžko, ale až tady někdo začne používat termíny jako "zhotovitel" nebo "řešitel", tak si piš, že se motá kolem evropských dotací :D
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod Indy » čtv srp 14, 2014 12:00

nevim jak po dvoutisicovkach, jestli treba nezmizely (ale spis ne), nicmene v 90kach se tyhle terminy pouzivaly bezne v smlouvach a tak, nejen mezi nizzsimi formami zivota jak uvadis dnes.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod mike » čtv srp 14, 2014 15:16

Jsem rad, ze nikoho takoveho nepotkavam...

Zpet k tematu, kdyz uz se otevrelo. Tentokrat z opacne strany. Co delate s kartusema na konci akce, kdyz jste nekde letadlem? S sebou a zlikvidovat doma nelze, hodit nekde do kose by nebylo pekne. Zatim jsem to resil tak, ze kdyz v kartusi bylo jeste plynu na par vareni (tak 20%), tak jsem ji nechal na poslednim bivaku. Sam uz jsem takove parkrat ocenil. Letos ale byla skoro prazdna, a tak jsem ji snesl do udoli, abych nenechaval v horach bordel. Jelikoz jsem dokoncil okruh, donesl jsem ji do kramu, kde jsem ji puvodne koupil. Tvarili se trochu prekvapene, ale vzali si ji. Nejaky jiny napad?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod pickard » čtv srp 14, 2014 15:19

Prorazit, vyhodit...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod mike » čtv srp 14, 2014 15:22

To delam doma po dukladnem vypusteni. Na treku neni cim, kladivko a hrebik s sebou nenosim a cepin si tupit nebudu ;-) No, kdyby to jinak neslo, tak by se to asi nejak zaridilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod šíp » čtv srp 14, 2014 15:22

mike píše:Co delate s kartusema na konci akce, kdyz jste nekde letadlem?

Většinou ji necháváme v kuchyňce posledního kempu, tj. většinou se jedná o kemp poblíž letiště. Odkoukali jsme, že to je běžný zvyk, zrovna tak se tam nechávají přebytečné potraviny /těstoviny apod/, které nepodléhají zkáze. Přijdou tak k užitku naopak tomu, kdo zrovna přiletěl a potřebuje výbavu na první den dva.
Edit: mám na mysli kartuši, ve které ještě zbyl plyn na minimálně jedno vaření.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod vonkreuz » čtv srp 14, 2014 15:26

Poloprázdnou v bivaku spolu s trvanlivým jídlem.
Skoro prázdnou dovařit a vzít cepínem. Pokud nemáš hliníkový hrot, tak to cepošu nevadí, už jsem jich takhle prorazil neurékom. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod mike » čtv srp 14, 2014 15:29

@sip, vK: jo, taky tak, jak jsem psal, ale jde mi o to, kdyz uz tam skoro nic neni a je to vlastne jen (nebezpecny) odpad.

(nastvat dokaze, kdyz nemam plyn a na bivaku je nova napichovaci kartuse... ;-))

Pravda, poradne majznout cepinem by melo stacit. Kdyz ja jsem zvykly to delat ciste pekne ostrym hrebikem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynová bomba v letadle

Příspěvekod šíp » čtv srp 14, 2014 15:34

Pokud už tam skoro nic není, tak to hážeme do nebezpečného odpadu. Jak Finové, tak Norové dost ulítávají na separovaném odpadu, takže není problém najít místo, kde se prázdné plynové bomby dá bez problémů zbavit.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření