Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » čtv led 9, 2014 21:26

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon srp 4, 2014 13:54

nejde sem dát Excel tabulku toho co celoročně vozím za vybavení, tak jsem dám odkaz na uloz.to "Vybavení na turistiku", je to rozdělený podle ročních obdoby, a taky zda to je na víkend, či na cca týden, a z reálnými váhami co jsem zvážil

P.S.
aktualizace souboru "Vybavení na turistiku" jsem udělal 14.7.2018
Naposledy upravil fps dne ned črc 15, 2018 13:57, celkově upraveno 6
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » pon srp 4, 2014 14:35

www.geargrams.com - naprosto dokonalý nástroj
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon srp 4, 2014 14:54

jojo, viděl jsem to tady, je to ale v angličtině, je to moc složité, a ještě se musím registrovat, takže nic pro mě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » pon srp 4, 2014 18:17

tak zrovna tam je z ty anglictiny asitak dvacet slov dohromady ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pon srp 4, 2014 20:21

no tak predevsim je to ve Flashi, coz je v soucasnosti naprosta zhovadilost
[-o<
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » pon srp 4, 2014 21:09

@Quido: presne tak :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » úte srp 5, 2014 9:32

At je to v cem chce. Sice to je pomalejsi a rolovani funguje jen v postranni liste, ale uzitna hodnota je bezkonkurencni.

Pracuje se s tim celkem pohodlně a výstup je skvělý.
příklad: http://www.geargrams.com/list?id=15378
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod oodoow » úte srp 5, 2014 9:56

@budo: jsem to jenom prolítl ale třeba: "fenix HL20 vcetna aaa baterie"
na co máš aaa baterku k HL20?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte srp 5, 2014 10:00

@budo: ale jdi ty brepto - naprosto totéž si každý může udělat sám za pár minut v excelu apod.
... přičemž největší opruz, což je vyplňování položek, je naprosto stejný
:ú
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...


Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » úte srp 5, 2014 10:30

oodoow: překlep, dík za upozornění
quido: v excelu jsem to měl, tohle mi vyhovuje víc, nadto to má pěkněj srozumitelnej výstup. Že to je ve Flashi mě nepohoršuje, nejsem v tomto směru profesně deformovanej a za mne plusy převažují. Breptu si nech od cesty, s takovýma poznámkama můžeš začít, až se budeme znát osobně a budeme si rozumět =;
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte srp 5, 2014 12:36

tak to se omlouvám, nemyslel jsem to nijak zle a nechtěl jsem se Tě dotknout...
:oops: =;
tak ne to právě nijak nenadchlo - ne že pohoršuje, ale je to anachronizmus a potenciální, když ne komplikace, tak nebezpečí - ale to je fuk...
spíše by mne tedy zajímalo, kde vytíš ty výhody, v čem je to jiné, či dokonce lepší, než v excelu?
...mně napadá jen to, že už to tam máš připravené k vyplnění, ale jinak nic ohromujícího mne nenapadá :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » úte srp 5, 2014 13:54

Vyhoda je v tom, ze to mozes zdielat s ludmi na nete... Co budes robit s tym excelom? Posielat ho emailom?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » úte srp 5, 2014 14:37

quido: v pořádku.
Výhody vidím i v tom sdílení, jak uvádí grčo, i když i excel se dá uložit na google disk a sdílet. Taky ale nemusím být pokročilý uživatel excelu (což nejsem), abych v něm dokázal vytvořit dokument se stejně uživatelsky pohodlnou funkčností a možnostmi výstupu. Nikomu to nenutím, jak tu už někdo zmínil, nejvíc práce dá stejně zvážit a vyplnit položky výbavy. A to musí každý udělat i u excelu. Jinak fps si postěžoval, že se nejde dát xls soubor. Řešení je např. použití služby Google Disk.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte srp 5, 2014 15:17

ano - to sdílení chápu, to je ale vše...
a proč je to zrovna v archaické a poněkud "nebezpečné" fleshi...?

Ok - sdílet se dá vše - a je mnoho způsobů, ne nepodobných tomu, co uvádíš, ale i jiné - to by bylo téměř na extra ne-outdoorové vlákno :wink:

mne jen zarazilo to nadšení, když to vlastně taková pecka zase není a opravdu je největší drbačka dát všechny ty informace dokupy a vyplnit
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte srp 5, 2014 15:45

grco píše:Vyhoda je v tom, ze to mozes zdielat s ludmi na nete...

:shock: kdy presne se z tebe stal frikulin? :twisted: Ted uz jenom Facebook a sdilet jak ses dneska vy... ;-)

Ano, komu chci, tak to muzu poslat mailem nebo treba ty Google Docs. Podobnou debatu uz jsme tu meli myslim odhledne GPS dat. Jde o to, kde mas primarni data. Bud v Excelovem souboru pod plnou kontrolou nebo v nejake obskurni webove sluzbe, kterou muzou ze dne na den zrusit nebo zmenit k nepoznani.

Bezpecnost Flashe bych az tak neresil, ale ze je to srackotechnologie od sameho zacatku neni sporu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » úte srp 5, 2014 17:53

@mike: Ked mi posles mailom .xls subor, tak sa na teba vyprdnem, nebudem to ani otvarat :) V tomto si ty proste moc konzervativec, ktory musi mat za kazdu cenu vsetko u seba a nikomu neveri! :)

Dnes je moderna doba, ja chcem dostat na IM rovno URL, na ktoru kliknem, otvori sa mi zoznam veci (v prehliadaci, najlepsie nie vo flashi), alebo mapa, alebo neviem co, podla toho, co uz mi posielas... Tvoje .xls subory emailom ma nezaujimaju, pretoze napriklad nemam ani Excel. :)

Google docs su nieco medzi, ale nepaci sa mi to rozhranie...

Mne sa nechce robit zalohy svojich xls alebo gps suborov. Moja zaloha je url/meno/heslo na nejaku sluzbu a ked mi odide disk, alebo ho sformatujem, alebo kupim novy PC, tak otvorim firefox a idem na url, prihlasim sa a mam tam vsetky veci co potrebujem :)

Co sa tyka geargrams, tak je to dobry napad, ale nie je to dokonale, preto som aj zacal robit vlastny web s podobnou funkcionalitou, ale bez flashu, len ciste HTML. Akurat, ze som to nedorobil a uz som sa v tom aspon tak rok nevrtal, ale mam to v plane niekedy dorobit :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte srp 5, 2014 18:18

Vsak ja ti taky nic posilat nebudu, proc bych to delal? :twisted: Rec je zrovna o seznamu vybavy a ten mam pro sebe. Ciste na to, abych si pri baleni odskrtal polozky a nic nezapomnel.

Koukam, ze jsem s tim frikulinem mel pravdu 8) Prijde mi docela zabavne, ze ty, ktery se tvaris jako opak bezne ovce, delas presne to, co chteji velke firny. Tj. vsechna data u nich.

Pricemz uznavam, ze ja jsem opacny extrem. Co se tyce dat celkem paranoidni jelikoz jsem delal prevazne bezpecnost. A jak uz jsem psal, znam on-line "programatory" a to rozhodne nejsou lidi, kterym bych byl ochoten neco dulezitejsiho sverit.

By mne zajimalo, co udelas, az se budes balit podle seznamu a zrovna v tom okamziku nastane vypadek spojeni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » úte srp 5, 2014 18:32

Mike, že sa musíš prezentovať ako zarytý mudrlant zrovna ty... :(( Jednému online veci vyhovujú, druhému nie. A keď online riešenie umožňuje zálohu (resp. import a export v štandardnom formáte, v tomto prípade CSV), nie je žiadny rozumný dôvod to odsudzovať. A najmä - celá debata je o prezentovaní, resp. zdieľaní gearlistu. Aby sme to pracne nemuseli písať sem na fórum v textovom formáte (ako to na začiatku urobil aj grco), ktorý je inak úplne nahovno.

Riešenie vo flashi je síce fuj (to sa musí odsúdiť, aby človek vyzeral in), ale robí všetko, čo má, je to rýchle a univerzálne. A môžeš to ukázať záujemcom.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte srp 5, 2014 18:51

Dobre, dobre, uz mlcim ;-) Ale jak vidis, grco zalohovat vubec nechce ;-)

Flash univerzalni prave neni, zkus to pouzit z nahnilych jablek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » úte srp 5, 2014 19:01

To ze je to udelany ve flashi me taky automaticky ihned odradilo :)
Pouzivam tu grco-aplikaci, je to jednoduche, a ciste a vyhovuje mi to :) Chtelo by to jeste doladit, ale nic co by me trapilo :)
U gearlistu se ztraty dat fakt nebojim, v nejhorsim to hold zas vsechno zvazim znovu :)
Driv jsem to mel jako excel tabulku v GoogleDocs a to je imho taky skvele reseni.

Obecne mam nejaka data v compu se zalohou na druhym disku a cast veci mam online, vse dle povahy souboru, online mam veci, u kterych by mi nevadilo ani kdyby byly verejne a nebo to, co mi ulehcuje praci diky synchronizaci ve vice zarizenich.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » úte srp 5, 2014 19:06

@scinkk: ty to fakt pouzivas? dobre vediet :)

@mike: fakt ma netrapi ze ma nejaka firma moj zoznam veci, ktore nosim na hory :)

A zdielam to s ludmi preto, lebo niekedy idem na turu s niekym, kto na nicom podobnom este nebol, tak mu to mozem poslat, aby sa mohol inspirovat a takisto vlastne cele toto vlakno je o "zdielani" gear listov :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » stř srp 6, 2014 7:46

wawrik píše:V Exceli to už fps má, ale nevie to ukázať ostatným.

jsme to opravil, takže se to už dá na http://uloz.to/x7HM1aZv/vybaveni-xlsx, heslo je fps
Naposledy upravil fps dne pát črc 10, 2015 15:48, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř srp 6, 2014 8:56

mike píše:Flash univerzalni prave neni, zkus to pouzit z nahnilych jablek.


j, to taky - další minus... [-X

grco píše:@mike: fakt ma netrapi ze ma nejaka firma moj zoznam veci, ktore nosim na hory .....


jasne, bo vubec asi netusis, co vsechno se da takovym hloupym sdilenim - a nejen z toho co sdilis, ale jakym zpusobem sdilis - o tobe zjistit a jak se to da pouzit... nejsem zadny paranoik, ale abych krmil velkeho bratra zamerne dalsima informacema o mem zivote, to zapotrebi taky nemam
:wink:

kazdopadne bych rekl, ze umeni se smysluplne sbalit je spise veci zkusenosti, nez nejake tabulky - muze byt inspirujici, ale kdyz das seznam svych veci zacatecnikovi, tak nad tim bude kroutit hlavou a nebude chapat, jak muzes takhle nekam vyrazit... :-k :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod deu » stř srp 6, 2014 9:02

Něříkám,že je geargrams ideální,ale máte někdo lepší alternativu a tím nemyslím jako seznam k odškrtávání,ale jako prezentaci pro ostatní?Že je ve flashi mě vůbec netankuje,prostě to funguje jak má.Ukradení dat se nebojím,stránky patří nadšenci a ne nějaké korporaci,zálohu mám v csv.Nejste už trochu paranoidní?Koho asi tak můžou zajímat vaše krámy na hory,kromě stejně postižených lidí?
Rozhodně je jednodušší dát link na url než nahrávat zaheslovaný soubory na uložto.To se na to radši vykašlu,než stahovat věci do kompu a pak to zase mazat.
I když ... posledního půl roku jsem vlastně neměl potřebu si nějaký seznam dělat,protože váhu už moc neřeším,když se člověk dostane dostatečně nízko,je jedno jestli nesete i s jídlem a vodou 7,5 nebo 8 kg a než datlovat seznamy radši si budu hrát s prckem :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » stř srp 6, 2014 9:33

@deu: Spravim si reklamu http://nameless-island-2934.herokuapp.com/gearplanner/list/5/view/ :)

Nemam tam tie pekne pie charty spravene (TODO) a este je kopa dalsich veci, ktore mam v hlave, co tam chcem dorobit (napriklad generic templaty, samozrejme export do .csv, .pdf, import z .csv, a potom uz take sialene veci ako automaticke dotahovanie veci napriklad z rei.com :)), ale posledny rok bol pre mna dost divoky a nemal som na to vobec cas.

Hlavne to nie je vo flashi :) Vidim inak, ze by to par ludi mozno fakt vyuzivalo, ja som to povodne mienil robit len sam pre seba, tak si na to skusim najst cas a zapracovat na tom :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » stř srp 6, 2014 10:02

Quido píše:kazdopadne bych rekl, ze umeni se smysluplne sbalit je spise veci zkusenosti, nez nejake tabulky - muze byt inspirujici, ale kdyz das seznam svych veci zacatecnikovi, tak nad tim bude kroutit hlavou a nebude chapat, jak muzes takhle nekam vyrazit

přesně tak, to podepisuji, já si tu tabulku v Excelu udělal hlavně pro sebe, abych si mohl zkontrolovat zda mam vše co budu potřebovat, a že jsem na něco nezapomněl, potom taky proto abych viděl kolik to vše váži, a kde bych mohl co ušetřit na váze
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » stř srp 6, 2014 10:08

deu píše:Rozhodně je jednodušší dát link na url než nahrávat zaheslovaný soubory na uložto.To se na to radši vykašlu,než stahovat věci do kompu a pak to zase mazat.

uplně stáči když před stahovánim souboru zvolíš "Otevřít pomocí", a ne "Uložit soubor"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » stř srp 6, 2014 10:23

Tak tady se asi neresilo to, ze data nekdo ukradne ci prohledne (ostatne davame to naopak verejne), ale to ze clovek o ty data prijde, pokud dotycny tu sluzbu zabali a weby nadsencu jsou k tomu nejvice nachylne :) Pokud tam je nejaky rozumny export, tak se rizikov podstate eliminuje.

Nerekl bych, ze ty gearlisty jsou urceny pro zacatecniky, aby dle toho nakoupili a sbalili se.
Jak uz bylo psano, pokud clovek ma krom celeho seznamu i seznam na konkretni akci, muze podle toho snadno kontrolovat, zda priste neco nezapomene (jelikoz uz mam vybavu skoro vychytanou, tak je to pro me nejuzitecnejsi funkce).
Clovek podle toho zjisti skutecnou vahu a to v konkretnich velikostech.
Da se podle toho poznat co dotycny ma a pouziva, ci mel a pouzival nez to necim nahradil a tim padem s tim ma nejakou zkusenost.
A samozrejme podle toho seznamu muze clovek objevit vec, kterou neznal, pripadne se inspirovat cim svou vec nahradit, pokud chce neco lehciho.

grco: no ten csv export by se hodil :)) z lenosti uz to aktualizuji jen u tebe :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Batohy