svítilna Metem

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

svítilna Metem

Příspěvekod wuta » čtv črc 31, 2014 9:33

Zdravím vás. Máte někdo zkušenosti s touto baterkou? Potažmo výrobcem? Odolnost, svítivost, výdrž akumulátoru v chladu oklo -10 až -15°C (zimní střední Norsko). Díky.
http://www.supertorch.com/en/heider-cfx
wuta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 30, 2014 15:08

Re: svítilna METEM

Příspěvekod Wolfi » pát srp 1, 2014 10:33

Tak vzhledem k tomu že výrobce neudává ani základní parametry jako je svítivost, výkony najednotlivé módy atd tak bych do toho nešel.
Na užití v chladu jsou lepší než články LiIon 18650 (které mimochodem neznačkové raději nebrat) primární lithiové baterie CR123. V tomto případě dva kousky, ale to nevím jestli si s tím elektronika dokáže poradit. Protože to pak má 6V.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: svítilna METEM

Příspěvekod wuta » pát srp 1, 2014 11:00

Díky. Můžete mi tedy doporučit opravdu odolnou baterku? (čelovky máme lenser a jsme spokojení). Chtěl bych:
- mechanicky odolná, ideálně kovová, nejlíp s poutkem na ruku
- voděodolná, stačí dešti, ale spolehlivě (no, vlastně - potápět se sní sice nebudu, ale pád do kaluže by měla ustát)
- krátkodobý dlouhý dosvit
- o výdrž mi zas tak nejde, pochodujeme s čelovkami, baterka jen na krátké "průzkumy"
- aby to nebylo dělo, co má s články přes půl kila
Neorientuji se v aktuální kvalitě článků/akumulátorů. Osobně preferuji klasické monočlánky, protože je seženete kdekoliv i na benzince. Nebránil bych se ale ani akumulátoru, pokud by to fakt stálo za to.
Díky.
wuta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 30, 2014 15:08

Re: svítilna METEM

Příspěvekod Wolfi » pát srp 1, 2014 12:27

Vezmu to stručně Led Lenser-em nešlápneš určitě vedle,
ale dle mého už je to zbytečně drahý kousek.

Srovnatelnou né li lepší práci odvednou svítilny značky Fenix, Nitecore, olight,Armytek a jiné.
Je to pak už o preferenci svítivosti, dosvitu, šířky kužele, odstínu světla a hlavně způsobu napájení.

Pokud ti jde o napájení jak uvádíš "monočlánky" tak zřejmě ti půjde o klasické tužkovky AA sice je seženeš skoro všude, ale moderní články je poměrem hmotnosti a uložené energie převálcují takže pokud chceš opravdu investovat do výkoného světla s dalekým dosvitem díval bych se po napájení 18650 články.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: svítilna METEM

Příspěvekod Mirek Wolf » pát srp 1, 2014 12:56

Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: svítilna METEM

Příspěvekod Wolfi » pát srp 1, 2014 14:17

zrovna tenhle kousek s neutrálně bílou LEDkou mám.
Příjemný odstín světla, širší kužel , přesto s dalekým dosvitem, výrazný hotspot ve středu s plynulým přechodem. Provoz na 4 tužkovky. Pokud by ti šlo a maximální výkon tak je tu novější verze s ještě navýšeným světelným tokem EA41 s 960lm- nic výkonějšího a dostupného na 4 tužkovky teď asi neseženeš.

spíše bych dle uvedených potřeb ale volil něco na tento způsob: http://www.svitilny-fenix.cz/lithiove-cr123/fenix-pd35
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: svítilna METEM

Příspěvekod pepek » pát srp 8, 2014 19:46

wuta píše:Zdravím vás. Máte někdo zkušenosti s touto baterkou? Potažmo výrobcem? Odolnost, svítivost, výdrž akumulátoru v chladu oklo -10 až -15°C (zimní střední Norsko). Díky.
http://www.supertorch.com/en/heider-cfx

Hodně se to podobá čínskému výrobci XENO (http://www.xenoled.com), možná si to tam nechávají vyrábět a obrandovat svojí značkou. Pokud tomu tak je, tak ti holanďani vybrali dobře, protože svítilny XENO jsou kvalitní a spolehlivé.

Ohledně LED svítilen bych spíše doporučil kouknout na některé anglicky psané weby, kde je spousta recenzí a zkušeností, u nás se díky tradici a šikovnému marketingu píše hlavně o značkách Fenix a LED Lenser. O jiných, stejně kvalitních značkách, se tady skoro nic nedozvíš a myslím si, že je škoda omezovat se při výběru jen na jednu dvě značky, když je možností mnohem více, já třeba nedám dopustit na svítilny Sunwayman (http://www.sunwayman.com).
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: svítilna METEM

Příspěvekod Johnyboy » pon říj 26, 2015 18:41

Ahoj, taky vybírám a vůbec nevím jakou si mám vybrat. Máte někdo zkušenosti se značkou Nitecore? Vybral jsem si tuhle <spam> na netu a hledám nějaké recenze, zda je dobrá, tak jak tvrdí. Jde mi hlavně o to, aby vydržela co nejvíc a bylo vidět, nechci nějakou, co se hned rozpadne a za rok budu kupovat novou, takže spíš mi jde o kvalitu než že bych chtěl šetřit, díky
Naposledy upravil mike dne ned úno 28, 2016 2:22, celkově upraveno 1
Důvod: spam link zrusen
Johnyboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 26, 2015 18:27

Re: svítilna METEM

Příspěvekod axx » sob úno 27, 2016 21:06

Co se týče zn.<spam>, máme jednu již řadu let. Teď nevím přesně co je to za typ, je taková větší, žádná do kapsy. Máme jí spíš na domácí použití, když je potřeba na cokoliv. Šli jsme do toho pro to, že jsme již doma měli slušnou sbírku levných i drahých svítilen a všechny po čase nefunkční. Popravdě ani <spam> jsme moc nevěřili ale je spolehlivá, funkční, ta naše je voděodolná takže paráda, ale jak říkám, nechodíme s ní nikam do divočiny jen na domácí použití a venku samozřejmě. Jejich stránky jsou <spam>
axx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 27, 2016 20:56

Re: svítilna METEM

Příspěvekod oodoow » sob úno 27, 2016 21:18

Tohle je fascinující vlákno, který vždycky jednou za čas vytáhne nový spammer z nitecore. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: svítilna METEM

Příspěvekod mike » ned úno 28, 2016 2:26

Jestli to nebude tim, ze ty a dalsi tu znacku zminujes a tim jim davas duvod, proc spamovat zrovna tady :twisted:

Zrusil jsem to. Johnyboy je jasnej (od spamovaciho prispevku tu nebyl), axx asi taky, jelikoz takovy prispevek je pro spam typicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Světla a čelovky