Ferraty v ČR a SR

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod mike » pon črc 7, 2014 17:51

:D priste zacne prosazovat zakaz vstupu do hor bez vudce ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod dudy » pon črc 7, 2014 18:03

mike píše:No, nasedat do vrtulniku v kolme stene nebo jeste lip, pod previsem, ktery nemuzes prelezt, asi taky nebude nic moc ;-)

Tak mě eště napadá Gramminger, když se Ti věrtaljót nelíbí. :twisted:
mike píše:.....Chyba to rozhodne je, ale chyby se stavaji......

Ano, a za chyby se platí, mnohdy i životem!
mike píše:.....Slaneni fajn, ale tipuju, ze vetsina lidi s sebou na feratach lano vubec nema a vubec bych se nedivil, kdyby prevazne ani slanovat vubec neumeli......

Tak ať laskavě seděj doma na prdeli!
mike píše:........Ale furt je tam to ocelove lano, ktere by samo o sobe ma slezeni stacit melo. Aspon tak, jak psal MT7, coz mi prijde o hubu, ale aspon neco......

To lano tam je, abys moh slízt. Když bude dotyčnej debil a vlastním rozhodnutím se dostane do stavu, že toho není schopen, tak má co chtěl. A ať si zavolá HS.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod mike » pon črc 7, 2014 18:28

Mne se vrtulnik libi, ale jednou stacilo ;-)

dudy píše:Tak ať laskavě seděj doma na prdeli!

Kdybych mel vzdycky jit jen do toho, na co s velkou zarukou mam, tak bych v zivote nikam nejel a tu prdel uz bych mel dvojnasobnou ;-)

dudy píše:A ať si zavolá HS.

Jo, to je reseni, ale celkem krajni. Slo mi o moznosti svepomoci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod libe » pon črc 7, 2014 19:36

Pro vysvětlení, první den jsme v Raxalpech lezli nějakou B feratu, ať si to vyzkoušíme, druhý den jsme lezli Heidsteig C/D - úplně bez problému, tak jsme třetí den zkusili ten HTL Steig a taky celkem v poho, měl jsem sice rozedřené prsty, ale nikde jsem nevisel nebo se neklepal, prostě mě nenapadlo, že cyklo rukavice mají krátké prsty :(( A úplný trouba taky nejsem, chodím na stěnu a párkrát jsem byl i na skalkách, přesto se za lezce nepovažuji! Ale to lano by bylo dobré, v případě problému by se dalo slanit dolů, určitě lepší než se spouštět na expresce v odsedce, kde kdyby se to rozjelo, tak padá do odsedky, což je maso :-({|=
libe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 7, 2008 7:12
Bydliště: Rožnov p. R.

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod mike » pon črc 7, 2014 19:54

Jo tak, puvodne to vyznelo jinak. Jestli lezes, tak bys na to mit mel. A ano, ty prsty jsou kratke, ja pouzivam pracovni rukavice a striham jen konecky prstu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod dudy » pon črc 7, 2014 20:54

mike píše:
dudy píše:Tak ať laskavě seděj doma na prdeli!

Kdybych mel vzdycky jit jen do toho, na co s velkou zarukou mam, tak bych v zivote nikam nejel a tu prdel uz bych mel dvojnasobnou ;-)

Kdyby to takhle dělali všichni, tak nemaj záchranáři co dělat a všichni ti outdorohoro businesmani by se šli pást.
Ani na silnicích by nebylo tolika mrtvol.
Hrdinů sou plný hřbitovy.
Jenže dneska je divnej svět.
Uděláš chybu a průser, tak vo tom sesmolíš knihu, v horším případě o tobě sesmolí knihu a seš hvězda.
Něco děláš padesát let, nikdy se nic nestalo, to znamená, žes dělal všecko dobře a skapeš inkognito v eldéence.
Samozřejmě čest výjimkám, o kterých se píšou knihy (nebo oni píšou knihy) proto, že něco dokázali.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod apuka » pon črc 7, 2014 21:25

dudy, ja mam na Tebe pouze jednu jedinou malinkou otazecku: Tys vzdy udelal jenom to, na co jsi bezpecne vedel, ze mas?

Promin, ale jak muzes vedet, ze na neco mas, kdyz to nikdy nezkusis? Jo, pujdu malyma kruckama, abych zjistil, ze na neco mam, ale kdyby nekdo nikdy neudelal neco, o cem nevi, jestli na to ma, tak by asi doted jenom lezel na zadech jako male dite, ktere prijde na svet. Ono taky cely svuj zivot zkousi, na co uz ma a tak se uci nove a nove veci. Tak je potom kazde nemluvne "hrdina, kterych budou plne hrbitovy"??? (Jo, jednou tam bude kazdy - dokonce i ten, kdo nikdy nebyl "hrdinou".)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod mike » pon črc 7, 2014 21:31

@dudy: zas bych to nehnal do extremu. Aby ses nekam posunul, tak obcas musis zkusit i neco, co neznas, neumis a to obcas s sebou nese nejake riziko. Ktere by nemelo byt velke, jenze ho jeste nemusis umet odhadnout. Vetsinou to vyjde a nic se nestane, ale sem tam taky ne. No a v horach to uplne bez rizika neni nikdy, myslim, ze byl i pripad, kdy nekoho zabil padajici kamen na siroke a na prvni pohled bezpecne turisticke stezce. Bez rizika by clovek nemohl jezdit vubec nikam a pak by mu hrozilo, ze ve 40 chcipne na infakrt z nedostatku pohybu.

Koukam, ze apuka mezitim napsal neco podobneho :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod dudy » pon črc 7, 2014 21:38

apuka píše:dudy, ja mam na Tebe pouze jednu jedinou malinkou otazecku: Tys vzdy udelal jenom to, na co jsi bezpecne vedel, ze mas?

Jo!
Akorát že se párkrát ukázalo, že sem se mejlil! :twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod MT7 » pon črc 7, 2014 21:42

libe píše:Mě by zajímalo, na čem tu expresku měl MT7 připlou, na odsedce nebo feraťáku?

Ne primo do uvazu.Ok nenapsal jsem to presne.Samozrejme jsem to nesjizdel jen po ni,ale visel za ruce.To sezeni v te expresce slouzilo hlavne k odlehceni vahy abych na tech tvrdych rukou mohl slezt dolu + na zarazkach k odsednuti a odpocinku.
Jinak my pred tim lezli dve 5tkove cesty tak uz jsem toho mel dost.HTL jsem lezl uz po 3 tak jsem vedel i do ceho jdu.Mel jsem i lezky jen ty spodni pasaze jsou uhlazene jako led
Uživatelský avatar
MT7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob kvě 24, 2014 6:14

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod dudy » pon črc 7, 2014 21:55

Rád bych připoměl, že mike psal o člověku, který vleze doprostřed ferraty a není schopen se dostat ani nahoru, ani dolu a to nemá s hranicí rizika při horských aktivitách (ani s objevováním nových obzorů), nic společného, to hraničí s debilitou.
Jiná věc jsou objektivní příčiny, např. zranění kameny atd. Ale když má člověk zranění, které mu znemožňuje sestup (či dokončení tůry), tak mu zpravidla znemožňuje i nouzovou evakuaci např. slaněním a volá se HS.
Takže pokud otázka zní: "Kdyz se nekdo v pulce feraty zasekne a nemuze ani nahoru, ani dolu. Pomocne lano by nemuselo stacit, zvlast pokud ma za sebou nejaky obtiznejsi previsly usek. Proste jak se po tom ocelovem lane dostat bezpecne dolu." tak má odpoveď je: "Ať si zavolá vrtulník, když je blbej."
Bezpečné je, se nedostat do stavu, abych nebyl schopen se dostat po tom ocelovém laně bezpečně dolů.
A sorry, srovnávat svéprávného dospělého kreténa, kterej přecení svoje síly v terénu pro nejž nemá vybavení ani znalosti s objevováním světa nemluvnětem je, řekněme, zcestné.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod dudy » pon črc 7, 2014 22:09

Jo a technicky.
Pokud vyloučíme slanění (nemám lano a stejně slaňovat neumím), tak výše uvedený způsob s expreskou je nouzovka a vyloženě o hubu, protože případný i krátký pád (např. po uklouznutí vzpírající nohy) může mít velmi fatální následky.
Na oceláku zpravidla drží prusíky (ale to je musím umět uvázat a používat, ale to nemusím umět protože sem jenom tůrista a kdybych byl hororlezec, tak bych se zas do týhle situce nedostal a kruh se nám uzavírá), nicméně jejich použití je namáhavější než postup bez nich, pouze eliminují případný pád, zase zdržují a vysilují, takže nula od nuly pojde.
Z toho mi vychází, že bezpečné je toliko se do takové situace nedostat.
Je to takový asi jako plavání v lavině.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod mike » pon črc 7, 2014 22:21

OK, beru. I tvou odpoved. Ale zas, nestalo se ti nikdy, zes se zachoval jako ten kreten? Mne uz nekolikrat, vzdycky jsem se z toho nejak dostal a dole se pak chytal za hlavu, jak se to mohlo stat. Proto si myslim, ze se hodi znat i moznosti, co delat v nouzi, do ktere by se normalne uvazujici clovek nemel dostat. Ona nekdy kombinace nadmorske vysky a unavy zpusobi, ze se z normalne uvazujiciho cloveka stane debil s tunelovym videnim ;-)

U te expresky si nejsem jisty, jestli je to horsi s ni nebo bez. Urcite usetri sily, ale kdyz to nevyjde, sjede k nejblizsi kotve a zarazi se o ni, takze set nezabere a naraz bude dost tvrdy. Naopak, chybejici sily mohou vest k padu... Asi podle situace. Prusiky mi prijdou o neco lepsi, to jsem navrhoval uz na zacatku, ale mas pravdu, ze je to pomale a namahave a bez predchoziho vyzkouseni se to clovek na lane tezko nauci... ale kdyz to aspon trochu umi, tak jako nouzovka do batohu mi to neprijde jako spatny napad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod MT7 » pon črc 7, 2014 22:43

Bezne doporucovane je mit na ferraty lano. Jen kdo krome nejakeho kurzu ho povlece.Slanit na nejakym poloautomatickem jistitku jako je treba edelrid mega jul zvladne i zacatecnik co si precetl navod k jeho pouziti
Uživatelský avatar
MT7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob kvě 24, 2014 6:14

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod deckardph » pon črc 7, 2014 23:05

mike píše:U te expresky si nejsem jisty, jestli je to horsi s ni nebo bez. Urcite usetri sily, ale kdyz to nevyjde, sjede k nejblizsi kotve a zarazi se o ni, takze set nezabere a naraz bude dost tvrdy.

Ten naraz nebude tvrdej ale za
a) praskne karabina nebo smycka v expresce a padas do setu s tim ze sis prave zpusobil tezky zraneni neskutecnym pretizenim
b) ses mrtvej protoze pri padu sis zlomil pater nebo roztrhal vnitrnosti kuli pretizeni :-D
Jedine lano a slanit, ono se to nedoporucuje na tezky feraty jen tak nahodou .
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod mike » úte črc 8, 2014 1:10

No vsak, to jsem myslel ;-) Dobre, mohl jsem to napsat jasneji.

Jinak panove lezci, ja vim, ze jste na lano a slaneni zvykli, ale trochu kreativity by to chtelo ;-) Proste lano nemam, signal neni, lidi taky ne. Sedim v odsedce uprostred feraty a mam dost. Nahoru nemuzu, dolu si jen tak netroufam. Co ted? Nepripada mi to jako uplne nerealna situace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod apuka » úte črc 8, 2014 2:17

Dudy, ve Tvem uvazovani je jedna zasadni chyba - beres automaticky za debila toho, kdo se na ferate zasekne a nemuze ani nahoru ani dolu. Ja si myslim, ze by se to klidne mohlo stat i Tobe, dokonce i na ferate, kterou si mnohokrat presel. Staci nekdy uplne malo, nejaka mala udalost, ktera cloveka dokaze natolik rozhodit, ze se mu "zakoreni nohy do zeme" a nemuze se hnout a vuli ani rozumem to neovlivni. Treba spadne nejaky sutr o vlasek vedle nej (nebo v horsim shodi nekoho vedle nej), necekane se podiva nekam a zahledne nejaky pro nej zvlastni pohled (a ani nemusi byt nekam do hloubky), ktera se mu s necim jinym asociuje, nebo trebars se mu objevi Panna Marie, Muhamed nebo Breznev... Proste, ze to neni z jeho blbosti, ani z nepripravenosti nebo ze by to nemel zvladnout, jednoduse se neco stane. Nebude zraneny, nebude mu nic, jenom se nebude moci ani pohnout. Zeptej se psychologu a zjistis, ze je to docela bezne a neni to ani nemoc, dotycny normalne uvazuje o vsem ostatnim, kazdemu se to za jistych okolnosti stat muze. Na to se pripravit neda...
A mike nepsal o tom, ze dotycny se zasekl nutne kvuli svoji nepripravenosti. Proto se mi zdala a stale zda Tvoje reakce prehnana. Samo sebou, pokud nekdo ma fyzicky a psychicky na max. A/B ferratu metr nad zemi a poleze na nejakou E-ckovou a najednou zjisti, co a jak, spanikari a proto se nepohne, tak to je ponekud jina vec. U tak extremniho preceneni sil s Tebou docela souhlasim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod apuka » úte črc 8, 2014 2:19

mike píše:Proste lano nemam, signal neni, lidi taky ne. Sedim v odsedce uprostred feraty a mam dost. Nahoru nemuzu, dolu si jen tak netroufam. Co ted?
Ze by letajici oblecek? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod dudy » úte črc 8, 2014 6:15

mike píše:....Proste lano nemam, signal neni, lidi taky ne. Sedim v odsedce uprostred feraty a mam dost. Nahoru nemuzu, dolu si jen tak netroufam. Co ted? Nepripada mi to jako uplne nerealna situace.

Tak si, ať se na mně Apuka nezlobí, debil.
Co furt vymejšlíte?
Jediným opravdu bezpečným sestupem na klettersteigu je buď sestup za použití vlastních sil a vybavení ferraty, což ale nemůžu, protože jsem zcela psychicky a fysicky v řiti, nebo slanění, což taky nejde, protože nemám lano, ani to neumím, takže je pouze třetí možnost a to zavolat HS.
Pak je ještě možnost použít protitahu, vůči oceláku, což sice zbrzdí sestup a odpočinete částečně rukoum, ale zas se výrazně zvyšuje risiko pádu a unavíte i nohy. Při použití týhle techniky si dovolím DŮRAZNĚ VAROVAT před použitím expresky (nebo externí odsedky) jak tady výše bylo uvedeno. VŽDYCKY POUŽIJTE ODSEDKU NA SETU, ta je totiž až za tlumičem takže v případě pádu bude tento funkční a dost se tím zvyšuje šance na přežití.
Pokud nemáte párací tlumič, ale protahovací destičku, tak prostě cvakněte karabinu k desce tak, aby se dýlka odsedu zkrátila na minimum, stejně tak pokud nemáte integrovanou odsedku u páráku (ne u všech setů to jde), sice budete padat těsně podél lana a dost pravděpodobně se dobijete jakom psi, ale furt to nejni do tvrdýho.
Pokud používáte v odsedce externí karabinu, ideální je ocelka (ohne se ale nepraskne) s bajonetovou pojistkou zámku.
Ale hlavně, když cítíte, že by vám mohlo dojít, tak to včas otočte.
A když uvidíte Brežněva, tak mu dejte pár facek a pokračujte s tím, že jste udělali dobrou věc. :twisted:
Přílohy
20130430115307_ferraty_03.jpg
Protahovací set.
20130430115307_ferraty_05.jpg
Párací set.
20130430115307_ferraty_05.jpg (30.11 KiB) Zobrazeno 13245 krát
7148584-novy-nepouzity-ferratovy-set-rock-empire-1.jpg
Integrovaná odsedka
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod Vachon » úte črc 8, 2014 8:00

Jen pro upřesnění, v tom druhém případě (obr 05.jpg) si představuješ zacvaknout dlaňovku za to oko co je pod brzdou a do vzniklé pružné smyce poloviční délky dát nějakou další karabinu a do té odsedat?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod mike » úte črc 8, 2014 15:33

dudy píše:Tak si, ať se na mně Apuka nezlobí, debil.

Ano, to uz jsme si vyjasnili ;-) Parafrazuju klasika: kdo tvrdi, ze se nikdy nechoval jako debil, ten je debilem dodnes :twisted:

dudy píše:Co furt vymejšlíte?

Co ma debil delat, aby se zachranil :twisted:

dudy píše:Pak je ještě možnost použít protitahu, vůči oceláku...

No vidis, treba takhle.

dudy píše:...stejně tak pokud nemáte integrovanou odsedku u páráku (ne u všech setů to jde)

Bohuzel nemam a nevidim zpusob, jak tam odsedku cvaknout. Takze mam stejnou otazku jak Vachon, jak to myslis?

dudy píše:Ale hlavně, když cítíte, že by vám mohlo dojít, tak to včas otočte.

To se lehko rekne, ale hur udela. Uz se mi stalo, ze jsem se uplne vystavil na par metrech. Nebyla to ferata, ale kus traverzu pres strmy a tvrdy led v mistech, kde mel byt normalne firn, ktery bych v pohode presel. Dostal jsem se pres to, ale pak jsem se par minut klepal s rukama jako sulc. Ferata nasledovala a jina cesta nez pres ni a pres vrchol nebyla. Nastesti byla v pohode, ale byt tam nejaky previs, tak to mozna nedam. A pres ten led bych se asi taky zpatky nedostal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod dudy » úte črc 8, 2014 16:47

@ Vachon & Mike
Normálně cvaknout karabinu, ideálně externí ocelku s bajonetem, do místa, kde se dělí šlahouny (nad tlumičem) viz. obrázky a do ní sednout.
Ten tlumič to vydrží, ten se začne párat při jinačích zatíženích.
V práci běžně žimaruju s plnou výbavou na odsedce s tlumičem, nebo si do ní sedám.
Přílohy
via ferrata set completa[1].jpg
7148584-novy-nepouzity-ferratovy-set-rock-empire-1.jpg
12399_full_161acd9629163283.jpg
12399_full_161acd9629163283.jpg (13.56 KiB) Zobrazeno 13209 krát
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod mike » úte črc 8, 2014 17:51

Ze by se tlumic zacal parat se nebojim, ale u meho neni do ceho cvaknout, zadne oko tam neni. Popruhy jsou prisite primo k tlumici. Az ho budu menit, tak na to budu pamatovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod Vachon » úte črc 8, 2014 19:46

Tak to jo (je-li tam ovšem to oko), ty červené kroužky a fotky na předchozích fotkách byly dost matoucí.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod dudy » stř črc 9, 2014 5:43

Tak si na tom popruhu udělám ševce, nebo je svážu dohro a cvaknu se do vzniklýho voka a hotovo, ne?
Proč furt vymejšlet, jak to nejde?
Lepší vymyslet, jak to de.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod Vachon » stř črc 9, 2014 7:44

Nevyšiluj, jsme se ptali, ne?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod pavproch » stř črc 9, 2014 9:17

naprostý souhlas s dudym - jedinec (čti debil) který se uvedeným způsobem zasukuje na feratě si nezaslouží ani ten zásah HS, ať si tam prostě scípne, může si za to sám... aji ta poznámky o ševci a hledání proč to nejde je zcela na místě.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod mike » stř črc 9, 2014 14:54

pavproch píše:... jedinec (čti debil) který se uvedeným způsobem zasukuje na feratě si nezaslouží ani ten zásah HS, ať si tam prostě scípne, může si za to sám...

Diskuteri na Novinkach by to nenapsali lip :finga:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod pavproch » stř črc 9, 2014 15:12

fčíl si ňa ofšem hluboce..... pochválil... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ferraty v ČR a SR

Příspěvekod dudy » stř črc 9, 2014 17:18

Vachon píše:Nevyšiluj, jsme se ptali, ne?

Nevyšiluju.
Radim.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví