Skalky v CZ (nejen na webu)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Skalky v CZ (nejen na webu)

Příspěvekod Dena » pon zář 12, 2011 14:37

vonkreuz píše:Tuší někdo, kde najít průvodce na skálu u přehradní nádrže Želivka. Vím, že jsem někde slyšel nebo četl, že je to nově odjištěné, že je to někde u hraze, a že tam snad při přejišťování řízli nějakou borovičku nebo jalovec... ale víc ani bohovi :oops:

Tuším, že ji najdu doma v síni tradic- ve skříni nahoře :mrgreen: . Jednou jsem tam zajeli a lezli půl dne. Pokud to moc nespěchá, zkusím pohledat odkud ji mám.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: Skalky v CZ (nejen na webu)

Příspěvekod Elskerstein » úte srp 13, 2013 6:48

Zdravím místní,
mám dotaz ohledně průvodce Moravské skály. Chystám se si průvodce pořídit, ale je tu jedna věc, které jsem se nedopátral. Se známým jsme kdysi lezli s průvodcem staršího vydání, potom prý přišlo nové a dnes, když jsem chtěl objednat, byl na něm jiný obrázek a má více stran. Rád bych nejnovější vydání. Bohužel, ani jeden eshop na který jsem narazil neměl číslo vydání označené, ani chronologicky, ani číslem. Rád bych koupil aktuální. Díky za info!
Stein.
Uživatelský avatar
Elskerstein
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř kvě 29, 2013 8:19
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Skalky v CZ (nejen na webu)

Příspěvekod Andros » stř čer 25, 2014 10:47

Zdar,

chystám se o víkendu na Severní Moravu, rád bych v jednom dni vyrazil na nějakou skálu, kde se leze po vlastním. Vůbec to tam neznám, nemáte někdo nějaké tipy? Čím blíže Novojičínsku, tím lépe :-)

Díky moc.
Uživatelský avatar
Andros
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 16, 2013 15:31

Re: Skalky v CZ (nejen na webu)

Příspěvekod Indy » stř čer 25, 2014 11:47

dojistitelny vlastnim je maly aj velky rabstejn, ale oboje jsou lokality se zajistenyma cestama.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Skalky okolí brna - shoz lana?

Příspěvekod slapyd » pon srp 25, 2014 10:06

Ahoj,
chci se zeptat na situaci okolo brna, pro začátky lezení na nějaké stěně tady v blízkosti. Vzhledem, ktomu že jsem ze Slatiny, tak jsem chodíval dříve na Strandu (Stránská skála), kde jsem shodil lano a lezlo se :) Ale jak tam nejsou teď ty zahrádky, tak je to špatný :/ Nevíte o něčem, kde by si takhle znovuzačínající začátečním mohl zalozit (ideálně s tím shozením lana z vrchu) v okolí Brna, popř. jestli se třeba někde nějak dá i ta Stránská skála? (ale mám pocit že ne, ale mohu se plést :)
slapyd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 22, 2014 17:25
Bydliště: Brno

Re: Skalky v CZ (nejen na webu)

Příspěvekod vonkreuz » stř říj 29, 2014 15:11

Nějaký ten tip, kde ne/parkovat, když chci jít lézt na Pálavu? Nikdá jsem tam totiž nebyl. Případně i tip na dobré cesty do 6UIAA? Asi tam zítra pojedu, když už má cestu do okolo Brna. Pruvodce budu mít v ruce až cca hodinu, ale radši se ptám místních.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Skalky v CZ (nejen na webu)

Příspěvekod sobb » stř říj 29, 2014 15:18

my nejčastěji stáváme v Horních Věstonicích - u hřbitova je fajn parkoviště a je to u baráků, takže celkem bezpečné
případně v Klentnici, ale velký parkoviště na kraji vesnice je už placený, pokud chceš zadarmo, tak přímo na ulici u baráků
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Předchozí

Zpět na Horolezectví