Hamaka více nez 185 cm

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Používáte hamaku na vandrech??

Vůbec ji nepoužívám
11
52%
Používám ji, ale jen v letním období
5
24%
Používám ji, ale jen na podzim, v zimě a v časném jaře, kdy je mokrá a studená zem
0
Žádná hlasování
Hamaku používám celoročně
5
24%
Hamaku jsem používal (-a), ale nevyhovovala mi, tak jsem ji odložil (-a)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 21

Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod Reinhard » pát čer 3, 2005 13:21

Ahoj všichni.

Potřebuju poradit. Chtěl bych sehnat hamaku, která by měla délku tak 200 cm (prostor pro tělo). Líbí se mi hamaka "Mini" od Mil-tecu, ale má problém - měří jen 185 cm. V létě by to mělo bohatě stačit, ale v zimě bych se chtěl do hamaky uložit ve spacáku Condor Z 600 a to se do hamaky 185 cm nevejdu ani náhodou. Potřeboval bych sehnat přesně to samé, co dělá Mil-tec (vysloveně survivalová hamaka, 185 cm :( , váha 250g, sbalená je 7x7x11 cm, nosnost 200 kg, barva zelená), ale v délce cca 200 cm, abych se tam vešel s tou mojí zimní zrůdou Z 600.. arm4 :mrgreen: :ú :smt119

Díky za radu. Jestli víte nějakou netovou adresu, kde by se to dalo sehnat, tak ji vložte.
Ahoj
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod uplne jinej martin » sob čer 4, 2005 13:28

1) v diskuzi na lezci ji někdo nabízel... (nevim jak velkou, prej origoš z indie či co...)
2) zkus si jí uplést :-)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

hamaka

Příspěvekod P.K. » pon čer 6, 2005 8:10

Delší hamaku jsem si kdysi nechal uplést na zakázku u družstva Ozdoba, tam to vyráběli domáci pracovníci - invalidě a krátká hamaka je opravdu pro zlost, měla by být rozhodně delší než tělo s tak 15 cm rezervou a i širší než jsou některé levné, myšlené výrobcem asi pro děti do zahrady.
Na zimu hamaku nemohu doporučit, tělo i spacák jsou vždy tísněni, spacák tak postupně přijde o "loft" a některé části těla se navíc dobře nemusí prokrvovat. Kamaráda jsem takhle jednou v zimě z hamaky musel vyndat, už toho už nebyl sám schopen, jen volal o pomoc! Na to tedy pozor! a taky na dobrou ochranu před prouděním vzduchu, nejen až citelný vítr nechráněným spacákem pronikne a chladí i vánek!
P.K.
 

Příspěvekod Rujir » pon čer 6, 2005 9:46

Sorry za otazku tak trochu OT, ale mna by zaujimalo, ake mate skusenosti so spanim v hamake? Nakolko je to pohodlne? V zivote som v ziadnej nespal a kedze pozicat si ju nemam od koho, musim sa rozhodnut ci si ju kupit alebo nie... Takze oplati sa alebo je to len taka nudzovka?
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Podivej se tady

Příspěvekod Peter » pon čer 20, 2005 6:28

Podivej se tady. Nemam s nimi osobni zkusenost, ale uvazuji o tom ze sa na ni mrknu zblizka, nastesti v okoli je nejaky prodejce.

http://www.houpacisite.cz/

Co jsem tak smejdil na webu tak vetsina tech co to pouzivaji se shoduje v tom ze plocha hamaky musi byt podstatne vetsi, nez je plocha bezneho luzka pro danou osobu. Tudiz mi z toho plyne ze vetsina nabizenych hamak je pro mne mala (mam 187 cm).
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

hamaka

Příspěvekod P.K. » pon čer 20, 2005 8:01

V hamace jsem kdysi dost často spával a protože mám přes 190 cm tak jsem si ji musel nechat uplést individuálně, doporučuji tak o 20cm delší síť než je naše výška. Na spaní je potřeba si zvyknout, spí se na zádech, částečně na boku. Svírání v ramenou řeším rozepřením sítě vhodnou větví ap. naopak plochá síť na tyčích se mi neosvědčila, padaly mi nohy a spal jsem dost nejistě a neklidně. Ještě doporučím vždy konec sítě kde mám hlavu uvázat nakrátko ke stromu, nohy se mohou houpat, ale hlavě to moc nesvědčí ;-)
P.K.
 

Re: hamaka

Příspěvekod Rujir » pon čer 20, 2005 9:06

P.K. píše:V hamace jsem kdysi dost často spával a protože mám přes 190 cm tak jsem si ji musel nechat uplést individuálně, doporučuji tak o 20cm delší síť než je naše výška. Na spaní je potřeba si zvyknout, spí se na zádech, částečně na boku. Svírání v ramenou řeším rozepřením sítě vhodnou větví ap. naopak plochá síť na tyčích se mi neosvědčila, padaly mi nohy a spal jsem dost nejistě a neklidně. Ještě doporučím vždy konec sítě kde mám hlavu uvázat nakrátko ke stromu, nohy se mohou houpat, ale hlavě to moc nesvědčí ;-)


Takze tato:
http://www.houpacisite.cz/detailPage.asp?DPG=43185

by mala pri vyske 190cm stacit ano? Len tak pre zaujimavost, na kolko ta vysla individualne pletena siet?
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod Alek » pon led 26, 2009 4:38

Ahoj
Chci vam doporucit tento hammock,je opravdu kvalitni rucne sity a prostorny http://www.houpejtese.cz/7-dvoumistna-hamaka.html Obrázek
Bocni kapsicka (na piti ci svitilnu) slouzi i jako obal.Made in Indonesia
Oficialni stranky - http://www.ticketothemoon.com/
Obrázek
Obrázek Obrázek



Mam ho a nedam na nej dopustit spolu s celtou je to genialni \:D/ Merim 186cm a mam tam jeste hromadu mista protoze je dvoumistna,avsak rozmery a vaha po sbaleni jsou minimalni. Alek
Obrázek
Uživatelský avatar
Alek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 26, 2009 4:28

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod souldew » sob úno 2, 2013 10:39

Zkus se podívat na hamaku od DD Hammocks. Mám ji(maximální spokojenost), měřím tedy 175 cm ale je v ní opravdu veliký přebytek prostoru a výrobce uvádí že je komfortní do 196 cm. Přesný rozměry teď nevím ale na stránkách českého dovozce to mají. http://www.natura-nuova.cz/dd-hammocks-hamaky-a-plachty
souldew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob úno 2, 2013 10:32

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod Chris22 » pát kvě 9, 2014 16:20

Pokud víte o nějakém materiálu, karimatce nebo něčem, co izoluje od chladu a větru, prosím poraďte.
Za nocí nejtmavší na slunce pamatuj.

Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš krásné na to, abych si je nechal ujít.
Uživatelský avatar
Chris22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 31, 2014 20:30
Bydliště: Království lesních hvozdů

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod mike » pát kvě 9, 2014 16:31

Hmm, smazal jsem ti duplicitni prispevek, ale pak zmizel i ten druhy. Smazal jsi ho sam? Schvalne nebo omylem? Nasel jsem ho jeste v historii, a tak jsem ho poslal znovu vyse. Jako citaci jelikoz to jinak nejde. Jestli ho chces opravdu smazat, staci rict.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod mike » pát kvě 9, 2014 16:40

Chris22 píše:Já jsem byl předevčírem 8.5. spát v lese, abych před cestou otestoval výbavu a málem jsem zmrzl. Foukalo, pršelo a byly asi 4°C přes noc.
Můj spacák Husky Mikro do EXTREM +2 mi byl uplně k ničemu, ze spodu přes alumatku na mě táhlo a teď mě bolí záda jak už dlouho nebolely.

Kdybys poradne cetl forum, tak vis, ze extremni hodnota je cislo uplne k nicemu :twisted: Misto toho sis to overil sam na vlastnim zdravi #-o Dekujeme za nazornou ukazku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod Chris22 » sob kvě 10, 2014 6:51

Mike - já jsem to opravil, protože jsem tam měl jednu - do očí bijící chybYčku.
Tak jsem to opravil a původní jsem smazal.

A k té extrémní teplotě uvedené ke spacáku -
já vím, že je to číslo k ničemu, ale nepočítal sem s tím, že profouknu odspodu přes alumatku.
Teď vím, že alumatka se hodí tak akorát na sednutí při polední siestě.
Mám ještě pěnovou co netáhne vodu, ale ta zase zabere místa, takže teď hledám něco malého, co bude účinné :((
Za nocí nejtmavší na slunce pamatuj.

Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš krásné na to, abych si je nechal ujít.
Uživatelský avatar
Chris22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 31, 2014 20:30
Bydliště: Království lesních hvozdů

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod Chris22 » sob kvě 10, 2014 6:59

OPRAVENÉ :-..

Já - 191cm , 20 let, hmotnost - méně než vaše stará :D (jsem ektomorf)

Tady ty rady jsou vážně "super".
Hamaka od Mil-tec ta survival je úplně k ničemu, snad na chytání ryb nebo pro děti na zahradu.
Můžete ji také použít jako nákupní tašku, ale spát v ní ?
Mám ji doma, byl jsem nadšen, jak je malá, že má vše a stačí ji jen uvázat kolem stromu.
Ale potom jsem se vzbudil. Je malá, nedá se v ní pohodlně ležet a o spaní v ní bych ani nepřemýšlel. To si mohu rovnou lehnout na větev od stromu.
Teď se chystám na cestu až do Maroka - pěšky, stopem. Přes Rakousko, Slovinsko, Itálii, Francii a Španělsko.
Koupil jsem si tuto hamaku http://www.armed.cz/houpaci-sit-moskito ... r/d-88345/
je levná, lehká, pevná, prostorná, má také moskytiéru na 2 zipy jezdící po celé délce hamaky.
A sbalí se do malého váčku, který má napevno přišitý. Moje hamaka váží přesně 453 g ikdyž na obale má napsáno 0,6 kg.
Koupil jsem si k ní 2 lanka k přivázání na strom, protože bez toho hamaku neuvážete ;-)
A pak sem si pro pohodlné a rychlé přichycení koupil 2 karabiny, takže teď jen obvážu strom, karabinou připnu hamaku a mohu jít spát.
Pro případ deště sem si koupil plachtu - celtu s kovovými oky - v OBI.
Mám jednu o rozloze 5x4 metry, ale ta je zbytečně velká snad i pro 2 hamaky. Ale zase na vaření a převlékání se ten prostor hodí.
Ale používat budu tu o rozloze 2x3 metry. Stačí to a není tak těžká ;-) Ale stejně přemýšlím o igelitu s oky, kdybych někde viděl, kvůli úspoře místa a váhy.
:slota: !!!!!!! A prosím Vás, nezapomeňte na karimatku.
Já jsem byl předevčírem 8.5. spát v lese, abych před cestou otestoval výbavu a málem jsem zmrzl. Foukalo, pršelo a byly asi 4°C přes noc.
Můj spacák Husky Mikro do EXTREM +2 mi byl uplně k ničemu, ze spodu přes alumatku na mě táhlo a teď mě bolí záda jak už dlouho nebolely.
Takže měním spacák, mám totiž ještě Husky Army do -17°C, ale to beru jen teď na květen. V červnu už bude lepší počasí ,tak si zase vezmu ten Mikro.
Je dobré si vzít nějaký igelit a dát si ho pod hamaku a v hamace mít ještě karimatku...
Já potřebuji sbalit do co nejmenší váhy, protože nechci jít s 20 kily až do Afriky.
Přeji příjemné spaní v hamace ;-)
Pokud chcete něco víc, kontaktujte mě na mail - chovici@email.cz
zzzz
Za nocí nejtmavší na slunce pamatuj.

Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš krásné na to, abych si je nechal ujít.
Uživatelský avatar
Chris22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 31, 2014 20:30
Bydliště: Království lesních hvozdů

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod mike » sob kvě 10, 2014 22:25

Chris22 píše:Mike - já jsem to opravil, protože jsem tam měl jednu - do očí bijící chybYčku.
Tak jsem to opravil a původní jsem smazal.

Aha, tak to jsme se trefili do stejneho okamziku. Pri duplicitach mazu posledni, jelikoz predpokladam, ze prispevek byl omylem odeslan dvakrat. Ten puvodni v citaci jsem tedy opet smazal.

Priste nemusis posilat znovu, ale muzes svuj puvodni prispevek editovat. Je to tak lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod Chris22 » sob kvě 10, 2014 22:44

Už jsem si všiml, že to jde editovat. Njn. nováček :D
Za nocí nejtmavší na slunce pamatuj.

Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš krásné na to, abych si je nechal ujít.
Uživatelský avatar
Chris22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 31, 2014 20:30
Bydliště: Království lesních hvozdů

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod Manyyas » stř čer 3, 2015 7:53

Nemáte někdo zkušenost s touto hamakou? http://www.decathlon.cz/kempinkova-houp ... 30394.html
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Příspěvekod Neo75 » stř bře 16, 2016 9:53

Pro dlouhány jako já (193 cm)... Pořídil jsem si tuto hamaku. Je trochu dražší a taky těžší (asi kilo) no opravdu prostorná ale třeba by stačila i ta pro jednoho bohatě. Dá se v ní v jednom spát i napřič a tím člověk leží více rovně a dá se i částečně na boku. Barva není sice moc ideální ale i to mám v plánu nějak pořešit. Taky snížit váhu tím že ty jejich lana a plastovou karabinu nahradit jen tenčím parakordem. To samotné hedvábí moc neváží.

https://www.manvel.cz/houpaci-site/la-s ... -6965.html
Neo75
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 15, 2016 15:57

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod S4TYR » stř bře 16, 2016 10:02

:mrgreen:
    Rozměr: 200x300 cm
    Nosnost: 180 cm
tak ti nevim.. dostatecne prostorna pro lidi do 197cm vysky je i moje Frontline a da se v ni spat pohodlne na zadech, na boku, dokonce i na brise :) a pri zmene uvazu, vazi hamaka i s moskytierou neco kolem 255g
Problem s lezenim v hamace jsem mel zatim jen s temi houpacimi sitemi, ktere maji k hamace daleko.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod Neo75 » stř bře 16, 2016 11:28

Hele to mi nedělej :((
Vypadá dost dobře a zas mám nad čím uvažovat ](*,)
Ale díky :wink:
Neo75
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 15, 2016 15:57

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod S4TYR » čtv bře 17, 2016 22:15

Pokud bys byl z Brna/okoli, tak by sis ji mohl vyzkouset :)
Ono psat o necem, s cim se clovek moc nesetkal neni az tak jednoduche. Ja si ale s Frontline vazne chrochtam blahem.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Příspěvekod Neo75 » pon bře 21, 2016 18:18

To jako vážně váží po výměně lanoví 255 g i s moskytiérou? To jsi tam dal jen obyčejný paracord?

A co bys řekl na tuto? Má trochu nižší oficiální váhu než ten frontiline, je nemá dvojité dno.
http://www.bushcraftshop.cz/bushcraftsh ... ER-Hammock
Neo75
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 15, 2016 15:57

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod S4TYR » pon bře 21, 2016 20:44

Ja jeste nemam vsechny komponenty, ktere jsou k vymene potrebne, ale ciste teoreticky chci nahradit puvodni lanovi za uvaz z materialu AmSteel Dyneema + smyci na karabine.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod Manyyas » čtv bře 24, 2016 10:35

Mám tu hamaku z decathlonu a chtěl jsem se zeptat jak řešíte spaní v dešti. Jako celtu jsem chtěl používat moji pončo pláštěnku. Mě sice zakryje celého, ale hamaku ne, musí to nutně zakrýt i hamaku, jinak to přes ni steče až na mě? Jaké s tím máte zkušenosti vy?
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Hamaka více nez 185 cm

Příspěvekod infrastellar » ned dub 10, 2016 13:05

Hamaku musis mat zakrytu, idealne aspon 10cm presah. Naviac treba dbat na tom aby voda nestekala po lane do hamaky pri dazdi. Robi sa to tak, ze zavesenie budes mat karabinou alebo kruzkami. Tento spoj vsak uz musi byt pod strechou. Ochranu proti vode zabezpeci aj kratke lanko s uzlom priviazane na lane od hamaky. Hladaj na youtube
http://theultimatehang.com/2014/05/hamm ... rip-lines/
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27


Zpět na Spacáky a karimatky