Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod scinkk » pon kvě 5, 2014 18:38

Vcera me to taky nasatvalo, hlavne proto, ze dopoledne bylo fakt pekne, az skoro idealne :) Bylo chladneji, ale na slunku jsem sel v poho v kratkem. Toulal jsme se za Zeleznym Brodem a po 12h se to zadekovalo, zacalo vic foukat, a ten vitr byl neskutecne ledovej a ja pitomec si nevzal vetrovku, takze kdyz mi profoukl PWSku, tak to bylo znat. K veceru uz jsem musel kvuli vetru na chvilku nahodit membranovku, uz sjem byl za ten pulden slusne vychlazenej :)
Sice aladin mel v modelu vice oblacnosti, ale i tak to podle me melo reprezentovat polojasno. Takze jsme byl nastvany na obe predpovedi :) Je fakt, ze v Trutnove uz bylo jasno skoro cely den :)

btw: co cast diskuse odstipnout pod neco jako "predpoved pocasi" - na prepdovedi muze clovek nadavt cely rok :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod deckardph » pon kvě 5, 2014 18:55

Prez den kdys se netrefjej tak je to fain, ale me ted o vejkendu v jizerkach ty norove zklamali o dost vic, byly sme na 3 noci a ja si blbec vzal jen lehkej perak (300 vikinga) a blbec sem si jeste zapomel cepici
Rano kdyz sme poposli na palicnik o 100 vejskovejch tak byla zmrzla trava a na smrku bylo zmrzly vsechno .
No co te nezabije .... :-D
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod ratel » pon kvě 5, 2014 18:57

mike píše:
Nerikam, ze se trava nema posekat, kdyz ma metr a vic ;-) Ale fakt nechapu lidi, co sekaji par cm vysokou travu. Proc si tu zahradku rovnou nevybetonuji?


pekne povidani zde http://scythesupply.com/articles/a-conversation.htm
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon kvě 5, 2014 19:01

@scinkk: jak kde, nad SZ hranici meli souvislou oblacnost a to jim skoro vyslo. Byla uz v 11, kdyz jsem tam prijizdel.

Bez vetrovky nevychazim, beru ji jako zakladni vybavu ;-) Vcera mi ale chvilema profoukla i ta, Pertex uz po mnoha letech a pranich neni to, co byval, asi je cas poridit novou.

Jj, casem to bud odtrhnu nebo vlakno prejmenuju.

@deckardph: teda, v lehkym peraku to musela byt sila, na tohle by byla Koteka 500 tak akorat. I pres den jsem si chvilema rikal, ze by to chtelo rukavice (PWS). V 900 metrech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon kvě 5, 2014 19:08


:lol: =D>

Jo, to je presne ono, priste, az zas pujdu nejakou vesnici, tak si ty sekace budu rozpocitavat na Blbe a Blbejsi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod ratel » pon kvě 5, 2014 19:19

no ono to zas taková sranda není, kdesi jsem kdysi četl kolik peněz se v tom otočí v US ( sadba, hnojiva, voda, sekačky, atd. ) a šla z toho hrůza, rozpočet jak pro let na Měsíc. Nakonec když člověk vidí i u nás přiblblé reklamy na sekačky typu ...boj s trávou... tak se není čemu divit, že se lidi nechají zblbnout.
Já si počkám až trochu poroste, naklepu kosu a půjdu na to pomalu... :P
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod deckardph » pon kvě 5, 2014 19:22

No mozna i ta koteka by byla na hrane (nemel sem termospodky ani termotriko z dlouhym) i kdyz primaloftka to tezce zachranovala, kamos mel 900vikinga(rikal sem mu ze se upece k smrti :-D) a chrochtal si. No rukavice by se tezce hodili protoze sem si asi 100x rozhejbaval hnaty aby me nezmrzly prsty. No potvrdilo me to ze i ty kopecky jsou proste uz hory a nema cenu koukat na to ze tady v nizine chodime v triku, clovek se furt uci :twisted:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon kvě 5, 2014 19:29

ratel píše:Já si počkám až trochu poroste, naklepu kosu a půjdu na to pomalu... :P

:smt023 kdyz jsem byl maly, sekala se trava u chaty jednou az dvakrat rocne. Mela k metru, ususila se a seno si odvezli na statek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon kvě 5, 2014 19:35

@deckardph: s dobrym zdarakem by mela stacit, spal jsem v ni parkrat i ve vetsi zime. Obcas ale v perovce, ne ze by se nedalo i bez ni, ale kdyz uz ji mam v batohu a je zima, proc ji nepouzit.

Garantuju ti, ze v nedeli bys v triku nechodil ani v nizine ;-) Kdyz jsem pred polednem z niziny vychazel, mel jsem triko a vetrovku a optimisticky jsem si rikal, ze ted sice klepu kosu, ale ve stoupani se zahreju. Po hodine jsem to vzdal a prevlekl se do zimniho trika s dlouhym.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod Zdéňa » pon kvě 5, 2014 19:51

Tady to norové trefili, jak teplotně tak celem i s oblouhou. Mělo být skorojasno a během dne až polojasno a to i bylo, aladin hlásil daleko méně Slunce, takže je to jak kdy, jak kde. Na kole bylo včera celkem fajn, když člověk nejel v lese anebo z kopce. Ani na Toku (865 m) nebylo výrazně chladněji.

PS: Máme chatu v jižních čechách, mezi lesem a rybníky, asi 460 m n m. Už kdysi tam bylo plno klíšťat, poslední roky je to ještě horší. Kolem chaty sekám po každé když tam jsem. Jen proto, že v té nízké trávě se klíšťatům daleko méně daří a člověk se pak nebojí jít ke studni pro vodu :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon kvě 5, 2014 20:06

Ta zminovana chata rodicu je priblizne stejne vysoko, ale na Valassku. Kdyz jsem byl maly, tak tam bylo klistat podstatne min, nez dnes. Jako deti jsme v te trave normalne behali a za cele detstvi jsem mel klistat jen nekolik. Uznavam, ze tomu sekani pomuze, ale zasadni rozdil je podle mne v tom, ze driv se trava na podzim vypalovala. V te oblasti se to bralo jako naprosta samozrejmost. Jenze pak prisli ochranari a s nima klistata...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod sobb » pon kvě 5, 2014 21:03

Moc si ty naše předky idealizuješ, pokaždé nejednali moudře, vypalování trávy dělá výrazně víc škody než užitku :wink:
Co se týče klíšťat a nejen jich, tak zvyšování výskytu a postup do vyšších nadmořských výšek je dán především změnou klimatu.

Vypalování trávy je v ČR zakázáno především Zákonem o požární ochraně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon kvě 5, 2014 21:13

Vec nazoru. Zniceni klistat vyvazi na mem osobnim zebricku i hodne velke skody vcetne obcasneho zapaleni lesa ;-) Na zmenu klimatu bych to nesvadel, ta se tam u hranic skoro neprojevila (pokud k ni vubec doslo), zato klistat pribylo extremne.

Ja vim, hasicske kampane proti vypalovani pamatuju jeste z te doby, ale stejne myslim, ze hlavni slovo meli ochranari.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod sobb » pon kvě 5, 2014 21:29

O nějakém opravdu výrazném přínosu na populaci klíšťat se dá s úspěchem pochybovat, ale klidně si kolem paneláku zkus vypalovat, jestli z toho budeš mít lepší pocit :wink:

Změnu klimatu těžko přímo na sobě pozoruješ, ale klíšťata to poznaj :twisted: . Z hlediska intenzity i výškového rozpětí výskytu.

Se jim nedivím, podívej se na statistiky požárů. Ochranáři s tím zajisté a odůvodněně souhlasili, stejně tak jako myslivci. Vypalování je zhovadilost.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod scinkk » pon kvě 5, 2014 21:44

nj ja vim ze jsem se zrovna trefil do oblasti, kde ta predpoved tak nejak vysla nejhure, ale preci jen jsme se dle prepdovadi tesil na slunicko :) Trosku se to ze severu vic prelilo :) Chtelo to vic na vychod jak je tam ten cisty pruh v okoli Trutnova :)

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon kvě 5, 2014 22:04

sobb píše:O nějakém opravdu výrazném přínosu na populaci klíšťat se dá s úspěchem pochybovat

Neni to tak trochu prani otcem myslenky? Mam pocit, ze hlavni argument ochranaru proti vypalovani je zniceni spousty uzitecneho hmyzu a jinych zivocichu. Nejaky duvod, aby to zrovna klistata neznicilo? Kdyz se vypalovalo, klistat bylo malo, kdyz se prestalo, zacalo jich prybyvat. Muze to byt jen korelace, ale ono to dava smysl i jinak.

sobb píše:ale klidně si kolem paneláku zkus vypalovat, jestli z toho budeš mít lepší pocit :wink:

V panelaku nebydlim, to dobre vis ;-) Navic nam tu travu pravidelne sekaji (a budi mne :evil:). Ale jestli chces, muzu zajet zapalit travu okolo tveho panelaku :twisted:

sobb píše:Se jim nedivím, podívej se na statistiky požárů. Ochranáři s tím zajisté a odůvodněně souhlasili, stejně tak jako myslivci. Vypalování je zhovadilost.

Ja netvrdim, ze vypalovani je bezpecne nebo ze nepusobi skody. Jen rikam, ze kdyz se vypalovalo, nebyla klistata a kliste je takova svine, ze za nejake skody mozna stoji. Jestli se daji znicit jinak, tak nic proti, pust se do toho ;-)

BTW, ohen prece neni jen na skodu. V nekterych oblastech jsou lesni pozary vylozene uzitecne, ale to vis lip sama (napadaji mne treba sekvoje v Kalifornii).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod sobb » úte kvě 6, 2014 8:52

mike píše:Neni to tak trochu prani otcem myslenky? Mam pocit, ze hlavni argument ochranaru proti vypalovani je zniceni spousty uzitecneho hmyzu a jinych zivocichu. Nejaky duvod, aby to zrovna klistata neznicilo? Kdyz se vypalovalo, klistat bylo malo, kdyz se prestalo, zacalo jich prybyvat. Muze to byt jen korelace, ale ono to dava smysl i jinak.
Ale tak trošku té Tvé :wink: Oheň samozřejmě zničí vše, ale klíšťata nejsou vázána na jedno typové stanoviště a lokálním vypalováním proti nim zmůžeš docela málo, navíc zničíš i jejich přirozené nepřátele. Takže ledaže bys spáleniště udržoval celoročně, ale to už je lepší se odstěhovat někam pod sopku a máš pokoj :mrgreen:

mike píše:V panelaku nebydlim, to dobre vis ;-) Navic nam tu travu pravidelne sekaji (a budi mne :evil:). Ale jestli chces, muzu zajet zapalit travu okolo tveho panelaku :twisted:
tak to pardón, netušila jsem, že jsi na to tak citlivý, všechny tyhle moderní výškový budovy nazývám souhrnně (a nesprávně) panelákem ... U nás vypalovat netřeba, kolem chalupy si pravidelně kosím :wink:

mike píše:Jen rikam, ze kdyz se vypalovalo, nebyla klistata a kliste je takova svine, ze za nejake skody mozna stoji. BTW, ohen prece neni jen na skodu. V nekterych oblastech jsou lesni pozary vylozene uzitecne, ale to vis lip sama (napadaji mne treba sekvoje v Kalifornii).
Viz. výše, začíná se to nějak opakovat :D
Ano, píšeš správně, v některých oblastech jsou požáry přirozené :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod wawrik » úte kvě 6, 2014 9:07

mike píše:Vec nazoru. Zniceni klistat vyvazi na mem osobnim zebricku i hodne velke skody vcetne obcasneho zapaleni lesa ;-)
Jeden z dôvodov, prečo chodím do Himalájí, je ten, že tam nie je žiadny lietajúci ani iný bordel typu kliešte, mušky, hady, komáre a podobne. Niet nad to, keď ma od prírody a kochania sa neodpútava vôbec nič. Nič po mne nelezie, nič ma neštípe, nikto nevykrikuje, že už chce to pívo... Pohoda, pokoj, len žeriem a chodím :-)

Niekedy to vyskúšaj, nemusíš ani zapaľovať les :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » úte kvě 6, 2014 16:14

sobb píše:Oheň samozřejmě zničí vše, ale klíšťata nejsou vázána na jedno typové stanoviště a lokálním vypalováním proti nim zmůžeš docela málo, navíc zničíš i jejich přirozené nepřátele.

Prirozeni nepratele je nejak nezvladaji, takze jich skoda nebude ;-) Vypalovalo se na podzim, kdyz uz byla trava sucha a predpokladam, ze klistata zazimovana pod ni a proto je to znicilo. Nemam k tomu samozrejme zadne podklady, jen tu korelaci. Co mas ale ty? Zfalsovana data hokejkovych alarmistu? ;-)

Chtelo by to experiment. Nekolik km ctverecnich, kde by se tradicnim zpusobem vypalovalo a po par letech porovnat vyskyt klistat s vedlejsi lokalitou. Jenze takova vec je urcite nepruchodna.

sobb píše:tak to pardón, netušila jsem, že jsi na to tak citlivý, všechny tyhle moderní výškový budovy nazývám souhrnně (a nesprávně) panelákem

Vyskove? Hmm, mozna bys mela updatovat bryle na vic dioptrii 8) Z panelaku jsem se sem prestehoval a je to celkem zasadni rozdil, proto bych rozlisoval ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » úte kvě 6, 2014 16:18

wawrik píše:Niekedy to vyskúšaj, nemusíš ani zapaľovať les :-)

Tohle funguje i v Alpach, prave tam, kde uz neni co zapalovat ;-) Tak od 2500 - 3000 m vys a u mne je to taky jeden z duvodu, proc tam jezdim. U nas pomerne nerad spim venku prave kvuli vsem tem otravnym potvorakum, v Alpach prave naopak. Tam prijde maximalne kamzik nebo kozorozec a ti mi nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod wawrik » úte kvě 6, 2014 16:38

Jo, ale len keď fúka :cry: Keď je bezvetrie alebo závetrie, tie kúdoly múch sú okamžite v správnej výške, aby mohli človeka otravovať...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » úte kvě 6, 2014 16:47

Tak to asi jak kde. Zazil jsem komary ve 2300, ale od tech 2500 otravny hmyz nepamatuju a to ani za bezvetri (coz je vyjimecne). Mracna musek obcas byvala v Tatrach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod sobb » úte kvě 6, 2014 19:35

mike píše:Prirozeni nepratele je nejak nezvladaji, takze jich skoda nebude ;-) Vypalovalo se na podzim, kdyz uz byla trava sucha a predpokladam, ze klistata zazimovana pod ni a proto je to znicilo. Nemam k tomu samozrejme zadne podklady, jen tu korelaci. Co mas ale ty? Zfalsovana data hokejkovych alarmistu? ;-)
s takovým přístupem by Ti fakt bylo líp na tom spáleništi :wink: :mrgreen: A až přirození nepřátelé nebudou vůbec, tak se možná budeš nad zvýšeným výskytem klíšťat podivovat ještě o něco víc :wink: Ano, zničilo lokálně, vždyť Ti to píšu výše, velice rychle je budeš mít zpět :wink: Tomu výrazu nerozumím, ale data mám od ČHMÚ a z nějakých parazitologických studií, které jsem četla.

mike píše:Vyskove? Hmm, mozna bys mela updatovat bryle na vic dioptrii 8) Z panelaku jsem se sem prestehoval a je to celkem zasadni rozdil, proto bych rozlisoval ;-)
Je to vyšší než rodinnej domek. Já v tom zas tak moc rozdíl nevidím, tak tedy ještě jednou pardón, když se Tě to tak dotklo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » úte kvě 6, 2014 19:49

Jenze kdyz jsem byl maly, tak zpet nebyla a uz vubec ne rychle ;-) Teorie je jedna vec, ale ja jsem zazil praxi.

Myslel jsem globalne oteplovaci alarmisty s jejich hokejkovym grafem. Kde se daji najit ta CHMU data? Celkem by mne zajimalo, o kolik se podle nich oteplilo. Zvlast tam na Valassku, kde to znam. (a tim se kupodivu dostavame zpatky k puvodnimu temetu vlakna 8))

Nedotklo, ale priste si mozna zajdes k sousedum pro Antabus ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod sobb » úte kvě 6, 2014 20:53

Ach jo, pokud vím, tak když jsi byl malý, tak nebyla skoro vůbec :wink: Tahle diskuze fakt nemá cenu.

Aha, to asi neznám. Veřejně netuším, zkus pohledat.

Pro koho?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » úte kvě 6, 2014 21:11

Tam jsme s ni zacali ;-) Nebyla a ja si myslim, ze proto, ze se vypalovalo. Ty tvrdis opak, ale ani jeden to nemame jak dokazat. Takze jo, nema to cenu.

Aha, myslel jsem ze tohle sledujes. Jeden z podvodu, kterym se snazili dokazat sve alarmisticke teorie.

Pro toho, kdo ma snizene rozpoznavaci schopnosti 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod sobb » úte kvě 6, 2014 21:24

Ty jsi tam s ní začal :wink: To je docela běžný jev :mrgreen:

Nevím, nesleduju.

Jestli tím narážíš na rozdíl mezi panelákem a Tvým bydlením, tak ten mi zas tak velký prostě nepřijde, ale jak myslíš, hádat se nebudu, já tomu nerozumím :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » úte kvě 6, 2014 21:31

A ty ses hned pridala :twisted: Co je bezny jev?

Spis jsem myslel vysku budovy, ale to je fuk ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod lojzmen » úte kvě 6, 2014 23:23

Mám takový dojem, že klíšťata jsou vázána na hlodavce, tam bych hledal korelace.

V ČHMÚ nejsou všichni alarmisti globálního oteplování. Ale je to téma, na které se dají získat granty a např. jedna nejmenovaná univerzita má z toho velké téma.

Ještě k krátkodobým předpovědím. I v regionální předpovědi na 12hodin dopředu je velká nejistota, třeba při přechodu fronty.
Teď v neděli(nebo v sobotu?, nebo už před týdnem?) měl být déšť. Byl pouze v Beskydech a na Slovensku. Stačí 50km. A když to jde z jihozápadu, říkám si, co udělají Jeseníky? Někdy to rozhrnou a Ostravu to obejde z obou stran, 20-30km.

Jestli to nevíte, tak od nějaké povodně platí, že je-li více pravděpodobných variant předpovědi, zveřejní se ta horší. Prý někdy nad předpovědí debatují meteorologové z celé republiky a každý má jiný názor. Prý úplné zoufalství je, když přechází okluzní fronta.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » stř kvě 7, 2014 1:38

lojzmen píše:Mám takový dojem, že klíšťata jsou vázána na hlodavce, tam bych hledal korelace.

Mimo jine, ale jejich zivotni cyklus by se mel dat prerusit kdekoliv. No a taky jak myslis, ze se projevi vypalovani na populaci hlodavcu? (nebudu pokracovat nebo mne sobb zakousne :twisted:)

lojzmen píše:Jestli to nevíte, tak od nějaké povodně platí, že je-li více pravděpodobných variant předpovědi, zveřejní se ta horší.

To by leccos vysvetlovalo. Prislo mi, ze CHMU zverejnuje tu nejpesimistictejsi variantu, zatimco Norove naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Sněhobílé vykecávátko