Nadměrná velikost

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nadměrná velikost

Příspěvekod Nadmerek » pon dub 28, 2014 20:11

Dobrý den,
naléhavě prosím o doporučení, nápady kde sehnat obuv nadměrné velikosti. Velikost větší nohy v ponožce je asi 30,3 cm, tudíž podle výrobce to bývá 47-49. Hledám konkrétně kotníkové trekové boty, do ceny okolo 3000, nečekají mě náročné výstupy, spíše aby se nezničili když se projdu lesem nebo skrz pole, čili lehká turistika. Doteď jsem našel pouze pracovně/turistickou obuv značky VM Import. Uvítal bych i tip na obuv pro volný čas do města této velikosti, kromě bot Prestige, ne kvůli vzhledu, ale nedrží na noze pevně. Forum jsem si předem dostatečně přečetl.
Děkuji za odpověď.
Nadmerek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 28, 2014 19:57

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod pavproch » pon dub 28, 2014 20:26

odpovím oklikou - značka Scarpa (alespoň v lyžákoch) na zakázku dělá i 13 nebo nějakou takovou strašnou velikost, takže bych to zkusil tam (eliášš.net, alpsport)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod aksam » pon dub 28, 2014 21:02

většina značek dělá i větší velikosti, chce to vyrazit do obchodů a vyzkoušet, sám mám nohu 30cm a boty podle značení výrobců od 46 do 48,5. Dají sehnat i ve sportisimu, decathlonu, intersportu apod. nebo jsou i prodejny nadměrných velikostí bot, záleží odkud jsi, jedna dobrá je v Brně kousek od vlakového nádraží.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1238
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod Nadmerek » pon dub 28, 2014 21:05

Aksame, mohl by jsi doporučit konkrétní model ?
Nadmerek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 28, 2014 19:57

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod mayya » pon dub 28, 2014 21:17

Můj muž má 12-13 (46-47) a poslední dobou celkem úspěšně kupuje boty v Hudy. Jsou schopní větší velikost většinou i objednat. Teď má pár měsíců tyto, mají je i ve verzi s GTX.
Jinak mi teď říká, že běžné tenisky své velikosti většinou kupuje ve Sportissimu (v Praze na Zličíně).
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod aksam » pon dub 28, 2014 21:29

na tvé použití můžou být třeba tyhle....http://www.sportisimo.cz/adidas/ax-1-mid-gtx/43675/

beru je jako běžné tenisky, což by ti mohlo stačit, pokud chceš něco bytelnějšího, koženého, chce to vyrazit do hudy, rockpointu, alpsportu apod.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1238
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod Nadmerek » stř dub 30, 2014 7:17

Diky, ve sportisimo je docela dobry vyber.
Nadmerek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 28, 2014 19:57

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod Semo » stř dub 30, 2014 21:52

Saltic robi model Granit az po velkost 50. A su to celkom slusne, nie prilis drahe a dost pohodlne trekovky. Snad len ten dezen by mohli mat hlbsi.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod tlacenka » čtv kvě 1, 2014 12:19

v tehle cenove kategorii to bude problem (dle meho) - na druhou stranu, pokud netrvate na kuzi, tak urcite najdete
za me meindl, ale ten je nekde jinde nez cena, kterou jste udal vy jako prumernou konecnou
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod Nadmerek » sob kvě 3, 2014 13:11

Semo@ Tak Granit, pokud je az do 50 tak musi sednout :)
Nadmerek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 28, 2014 19:57

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod johny_r » čtv čer 5, 2014 8:47

Mám stejný "problém". Boty mám 47-50 podle číslování konkrétního výrobce. V dnešní době už se to docela sehnat dá. V běžných outdoor obchodech se vždycky "něco" najde. Samozřejmě ne od všech modelů a u některých výrobců člověk narazí na strop toho, co vyrábějí. Vysoké boty mám od Scarpy, nízké trekovky jsem měl od Garmontu a teď mám Salewy. Sandály od Asola (ale u bot se špičkou už narážím právě na maximum toho, co dělají). Zrovna teď jsem sháněl boty a v Alpsportu, Hudy a Hanibalu všude měly pár kousků různých výrobců k vyzkoušení (z nízkých trekovek to byly tak 2-3 modely v každém obchodě). Velké boty dělá Lowa (v Hudy měly i velikosti, které mi byly velké). Hodně velké boty dělá i Meindl (jako fakt hodně velké s velikostmi nad 50), ty mají v nadměrné obuvi v Černínově ul. v Praze (asi největší a nejlepší obchod s nadměrnou obuví u nás - začínají tam na 47).

Jak říkám, teď to už docela jde, před pár lety bylo hůř. Sportovní boty se sehnat dají (tenisky v dobrých velikostech dělá Adidas, super botky na squash/badminton dělá Yonex). Výrazně horší je situace s vycházkouvou nebo společenskou obuví. Většina běžných obchodů končí na 46, výjimečně 47, za většími je třeba vyrazit na Žižkov do Černínovy. Tam se seženou i 56ky :-).
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Boty kotníkové velikost +- 33cm stélka KDE!?!?

Příspěvekod zmrzla81 » ned lis 28, 2021 19:39

Ahoj,
mám prosím prosbu, žádost o radu.

Jsem šťastným majitelem nohou, velikosti 31cm , což znamená, že většinu botů mám velikosti 49EU, 13UK, respektive 33cm (od těch centimetrů je asi nejpřesnější se odrazit.

No a rád bych si koupil nějaké trekové kotníkové boty používané od podzimu do jara.....

Nechodím nic obtížného, jen čundry, nicméně s mou 2 metry vysokou a nad 120kg vážicí postavou s batohem 15kg bych rád něco kvalitního co vydrží.....

Líbí se mi značka LOWA, ale mají úplně splašený číslování a dostupnost nic moc, spíš nic.....

Cenová relace, do 5.000,-

Díky moc. Hezký večer
zmrzla81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 28, 2021 18:55

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod sobb » ned lis 28, 2021 23:27

Sloučeno. Než Ti někdo odpoví tak se zkus podívat do těchto vláken:
Boty velikost 50-51
Šité pohorky na míru

Možná tu k tématu najdeš ještě nějaká další vlákna.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 8:19

zmrzla81 píše:Líbí se mi značka LOWA, ale mají úplně splašený číslování
Ehm... Nevim, jake myslis, ze je "spravne" cislovani, ale podle mych zkusenosti maji "normalni" cislovani (alespon pohorek) prave nemecke znacky - Lowa, Meindl, Hanwag. Jen u Lowy musis pocitat s tim, ze maji sice v tabulkach nejake hodnoty Mondopointu, ale taky pripocitavaji na delku cca 1,5 cm v oblasti prstu, cimz se dostavaji na spravne hodnoty. Popravde receno, Tvuj popis velikosti Tvych nohou jsem tak uplne nepochopil - protoze mondopoint 310 (tj. delka nohy 31 cm) priblizne (!) odpovida UK 12, EU 47. (Ale trochu Te chapu, tyto hodnoty jsou sice jakz-takz podle normy, zato vyrobci si je vykladaji ruzne. Napr. nekdy se meri delka stelky - tj. vnitrni delka boty, cca odpovidajici delce nohy - a nekdy delka boty z vnejsku, tj. delka podrazky :roll:.)

Ale jinak stejne plati, ze boty si musis kupovat na zaklade zkouseni, ne tabulek velikosti - ty ukazuji casto neco jineho nez je skutecnost.

A co se tyce nadmernych (tj. nad EU 47/UK 12) bot, taky se vyplati hledat u tech nemeckych vyrobcu, ti delaji i vyslovene nadmerne velikosti - ale tady bych nejdrive vyzkousel jejich normalni EU 47/UK 12 boty. Ale taky dost zalezi, jake tvrdosti Ty boty chces mit, tj. do jakeho terenu a s jakym "nakladem" je chces pouzivat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod zmrzla81 » pon lis 29, 2021 11:42

Ahoj,
tak teď jsem si měřil nohu, mám ji 310mm to znamená, že mám velikost nohy jak píšeš 48EU 12UK...

¨Proto si kupuju boty velikosti 49EU, 13UK, 14US.... A většinou mi sedí....
Ale taky mají většinou napsáno na štítku 33cm a od toho jsem usuzoval, že potřebuji boty s označením délky 33cm, ALE PŘEKVAPIL JSI MĚ, ŽE TO MŮŽE BÝT I DÉLKA PODRÁŽKY, PROTOŽE JINAK PODLE MONDOPINTU BY EU49 MĚLA MÍT 315/320mm....
A to je to, co mi nesedí.... :-k

Přikládám tabulku velikostí z nějakýho Lowa Shopu a odkaz na stránky, kde mají UK49, který bych asi mohl obout.:-)
https://www.top-armyshop.eu/boty-lowa-z-6s-gtx
Přílohy
obrázek_2021-11-29_114129.png
zmrzla81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 28, 2021 18:55

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 14:59

Vsak proto pisu, ze se boty musi vzdy zkouset a nespolehat se na velikostni tabulky. Navic ty se casem meni (vcetne velikosti)... Extremni priklad: pred par lety jsem kupoval nizke boty Adidas AX2, rozhodoval jsem se mezi 11 (46) a 11,5 (46,5), vzal jsem si ty vetsi a potom jsem si parkrat rikal, ze by mohly byt ty mensi. Po 2,5-3 letech jsem o nich premyslel znovu (se vyreklamovaly, mely vyrobni chybu, co se projevila az ca po pul roce). Zkousel jsem AX3 a novejsi - do 11,5 jsem ani nedokazal strcit nohu na sirku, potom jsem mel nekde 48 (to by mela byt cca 12,5) - byla kratka a nakonec i 49 mi tlacila jeste na prsty. Vetsi jsem nesehnal. Ze to nebylo moji nohou dokazuje, ze kolega si koupil tyden pred mnou AX2 12-ky a kdyz mu odesly, chtel kouit naslednika - taky presel zkousenim 48, 49, 50 - vsechno male a vetsi uz nesehnal.

Promysli si, jake ty boty chces, na co, do jakeho terenu a podle toho si zajdi nekam vyzkouset. Dovozcem Lowy je Prosport a na jejich eshopu najdes docela dost modelu, bohuzel ve velikostech 48+ toho moc kotnikovych nemaji, ale neco jo. Muzes zkusit vyzkouset.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod zmrzla81 » pon lis 29, 2021 18:13

Ahoj,

byl jsem v Olomouci v Armyshopu, kde mají Lowy.
Na prodejně jen jedny Lowa Z-6N GTX C ve velikosti UK13,US14 EU48 1/2...

Bylo mi to tak, že bych v tom něco ušel, ale minimálně o půl čísla, raději o číslo bych byl spokojenej....

A teď jsem zjistil, že jsem v prdeli.

Z Lowashopu, kde mají skoro všechny Zephyry a Z6 ve velikosti 13 UK mi napsali, že ve 14UK je již nedělají.....

Jen nějakou řadu: Tibet, Ranger a Renegade.....
zmrzla81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 28, 2021 18:55

Re: Nadměrná velikost

Příspěvekod zmrzla81 » čtv pro 2, 2021 14:34

Tak dnes mi přišly Planika Brana MP32cm
A bohužel malé.....

Budeme muset vmyslet něco jiného.:-(
zmrzla81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 28, 2021 18:55


Zpět na Boty