Bosna-doprava a tipy na tůry.

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Bosna-doprava a tipy na tůry.

Příspěvekod jonas » čtv bře 20, 2014 16:33

Ahoj!
V létě se s synátorem zas chystáme na jih.Tentokrát chceme do Bosny.Zatím nemáme jasno s dopravou.Vygoglil jsem tři možnosti.
a.bus z Vídně do Sarajeva
b.vlakem přes Budapešt
c.busem na Makarskou a pak do Bosny
Jak jsem koukal kolem toho Sarajeva jsou sice samé hory ale atraktivnější se mi jeví pohoří Prenj ,Cvršnica nebo ten Maglič.
Pro synátora musím připojit k horám nějakou tu kultůru.Takže ,určitě Sarajevo a pak nevím buď Travnik nebo Mostar.Poradí někdo jak to zvládnout za max.12 dní i s cestou?Eventuelně doporučí co vynechat.Taky se trochu bojím letního vedra!Možná že nakonec bude času víc ale teď vycházím z těch 10 až 12 dní.Díky za rady a tipy.Jonáš
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Bosna-doprava a tipy na tůry.

Příspěvekod šíp » pát bře 21, 2014 7:54

Jestli Ti to pomůže, tak tady jsou stránky kamarádky s popisem treku v Bosně.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Bosna-doprava a tipy na tůry.

Příspěvekod jonas » úte bře 25, 2014 21:35

dík za link.momentálně to vypadá že se přidá kámoš a pojedem autem.každopádně zatím,z toho co jsem zjistil mně zajímají tyto pohoří,Maglič,Cvršnica,Prenj.možná že to ještě nějak na kombinujem s černou horou.
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Bosna-doprava a tipy na tůry.

Příspěvekod karaya1 » stř bře 26, 2014 6:53

Cvršnica je super, akorát na kaňon Divé Grabovice to už chce nějaké zkušenosti. Pravda, my to šli natěžko bez jištění a v dešti :wink: ale žádná sranda to nebyla - takže pokud trpíte strachem z exponovaných míst nebo nemáte zkušenosti z ferrat, tak bych do toho nešel. Jinak samozřejmě paráda - doporučuju prodloužit až do Jablanice, nevracet se od Hajduček Vrat zpátky dolů (i když pro vás nebude možná jiná volba, pojedete-li autem).

My před dvěma lety byli na dva týdny (do Sarajeva vlakem) takhle: Sarajevo -> Maglič (+Bioč, Lebršnik, Volujak) -> Mostar -> Cvršnica -> Sarajevo. Jestli budete mít auto, tak se můžete podívat i na vodopády kousek od Medžugorje (to zase silně nedoporučuju - něco jako Lourdes, prostě šílenost), od Mostaru to je kousek.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bosna-doprava a tipy na tůry.

Příspěvekod jonas » pát bře 28, 2014 18:53

no tak goglím a zatím to vypadá asi takhle.pokud pojedem autem je plán takový-Sarajevo-výlet na Prenj(jel někdo autem k chatě Rujiště?)tam Zelena Glava -Mostar-Maglič(tam by jsme chtěli vyjet do toho sedla Prijevor) no a na Maglič normálně od Trnovačka.Dál zatím nevím.Budem na to mít 10 až 12 dní.
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Bosna-doprava a tipy na tůry.

Příspěvekod jonas » čtv dub 3, 2014 20:13

ted jsem narazil na tohle.GPS sice nemám ale třeba bude nebo půjčí kámoš.Každopádně by mně zajímalo jestli jste podle toho někdo šel?
http://www.zone-2000.net/service/gps.htm
Naposledy upravil mike dne čtv dub 3, 2014 20:19, celkově upraveno 1
Důvod: opraven link aby fungoval
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Bosna-doprava a tipy na tůry.

Příspěvekod Jandys » stř čer 19, 2019 10:02

Ahoj,
chystáme se na dvoutýdenní přechod bosenských pohoří a přemýšlíme, co s autem. Logisticky nejlepší by pro nás asi bylo nechat ho v Sarajevu, případně v Jablanici. Nemáte někdo tip nebo zkušenost, kde by se dalo delší dobu bezpečně parkovat? Děkuji
Jandys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 23, 2017 16:24

Re: Bosna-doprava a tipy na tůry.

Příspěvekod mike » stř čer 19, 2019 14:55

Nebylo by logisticky nejlepsi se na auto vykaslat a dostat se tam jinak? Primo do Sarajeva se da doletet letadlem a je to vyrazne rychlejsi i s prestupem. Mozna by bylo nejlepsi letet primo z Vidne, kam se da dostat celkem rozumne (vlak, bus).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Balkánské státy