Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod [b2e] » čtv led 16, 2014 9:47

Ahoj,
jsem stastnym majitelem, ale jeste ji nemam moc nosenou, takze nemuzu referovat z nejake delsi zkusenosti. Co presne te zajima? Nebo jestli jsi z Brna nebo okoli, muzem se domluvit a prohlidnes si ji.

EDIT: mam variantu Hoody - tzn. s kapuci.
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Happy » čtv led 16, 2014 14:00

Ahoj a díky.
Spíš mi šlo o to jestli u té bundy není nějaký problém např. z výroby, nebo tak.
Mezitím jsem ses stal též majitelem za krásných 2800. Barva červená, bez kapuce, je krásně propasovaná, jsem vyšší hubennější. Má zesílený límec z vnitřní strany, stahování pasu z kapsi. Těď jí vzít ještě ven až bude ta správna zima.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod [b2e] » čtv led 16, 2014 14:07

No, sice mam model s kapuci, kterej je drazsi, ale ukecal jsem DMOC cenu z nejakych 7490,- na 5500,-, a proto me docela zajima, odkud jsi ji vzal za 2800,- :-) Je to urcite Quasar s 900 cuin perim? Za tu cenu, co pises, obcas nesezenes ani nejakou primaloftku nebo tak...
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » čtv led 16, 2014 14:23

quasar bez kapuce mají aktuálně na mallu za 4600, ale v létě byl i za 3300 známý si ho bral, takže 2800 může být reálných, měl štěstí na likvidaci zásob :D
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Happy » čtv led 16, 2014 14:48

Rozbaleno.cz T.j. vracené věci z mall.cz ve 14 denní lhůtě. Většinou to dávají i na aukro pod názvem prodejce limalcz nebo tak nějak. Občas se tam mihnou dobrý kousky za dobrý peníz. :supz:
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod skleník » čtv led 16, 2014 16:52

Ahoj,
mám jí, žádný "drtič mrazu" to není, ale na druhou stranu jsem jí chtěl na zimu do hor místo primaloftky. Nejsem vůbec zimomřivej, ale kolem nuly už to je na mikinu.
Do města hezká designovka, na hory dobrá taky, ať už jako první, nebo jako zateplovací vrstva.
Jediná věc, která mě překvapila je, že z toho leze trošku víc peří, než jsem čekal.
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod [b2e] » čtv led 16, 2014 17:24

Ja ted koukam, ze mezi Quasar Jacket vs. Quasar Hoody bude i v tom, ze Hoody je nejspis celkove teplejsi. Protoze Jacket ma 238 g a Hoody 370 g, Ten rozdil 132 g, coz je vic nez pulka hmotnosti Jacketu, podle me nebude jen tou kapuci, ale i tim, ze Hoody je vic napchanej.
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » čtv led 16, 2014 23:11

Mám ten Quasar Jacket a jsem moc spokojený. Péřovou bundu to samozřejmě nenahradí, je to spíš taková teplejší, lehčí a sbalitelnější náhrada flísky. Do hor nosím i v létě, mívám ji v horním víku batohu, abych ji při zastávkách mohl rychle vytáhnout. Přes noc zas funguje sbalená jako polštář. Peří mi z ní neleze víc než bych u péřovky čekal a i vlhkost snáší překvapivě dobře.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » sob led 18, 2014 20:35

tak jsem vybíral (lehkou péřovku s kapucí jako zálohu do batohu), až jsem přebral, a pěkně jsem se napálil koupí Mammut Broad Peak Hoody http://www.hudy.cz/bundy_panske/mammut- ... Cerna.html, od prvního použití zní lezlo hodně peří, a to jak přes švy, to hlavně prachové, tak i přes Pertex se propichovala brka, takže jsme měl po několika hodinách obalené triko od peří, po několika použitích mě jeden rukáv viditelně menší loft než ten druhý, zkrátka čínská kvalita, ale naštěstí v Hudy uznali celkem rychle reklamaci, a já si koupil Sir Joseph Koteka bundu http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/obl ... a--843.htm, je jenom o 60g těžší než Mammut Broad Peak Hoody která váží v XL 500g, a o cca 20% je větši po zbalení, když tak časem o ni něco napíší, až ji víc otestuji, zatím jsem ji použil jenom jednou při cca -1°C, když jsem měl cca 30min pauzu na svačinku při jednodenním výletu na Suchý vrch - Bukovou horu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod vonkreuz » sob led 18, 2014 20:42

Kdyby ses zeptal, tak bych ti to řekl hned, že BroadPeak na tohle trpí. Kamarádi si na to stěžovali už dříve, ještě než byl Mammut v HUDY.
Nevím sice jakou hmotnost látky má Mammut, ale SirJoseph na Koteku používá 28g na metr čtvereční. Mimochodem, ty látky pro SiJoseph jsou dovážené z Japonska. :wink: Proto je i nižší výběr barev, protože je potřeba velký odběr množství jedné barvy a oni by to nestačili vypoužívat... i když teď prý nemají červnenou barvu, protože si je teď vybrala horská služba z Černé hory nebo jiné post-Jugoslávské země na kompletní oblečení. =D>
A další zajímavé info: používají tzv. "overfilling", tedy přeplňování. V každé bundě a spacáku je o minimálně 5% procent více peří než je uvedeno. A každá bunda je kompletně ušitá a naplněná jediným člověkem, tedy hlavně ženou. :wink:
Takže si myslím, že jsi vybral velmi dobře.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » sob led 18, 2014 21:27

- na Mammut Broad Peak Hoody tady byl dotaz před několika měsíci viewtopic.php?p=379342#p379342, ale nikdo nereagoval, takže jsem usoudil že nikdo z OF nemá osobní zkušenost
- o tom že jsem vybral dobře nepochybuji, od Sir Joseph mam dost věci, třeba jejich komplet řadu Kotek spacáku, ale 220g peří 800 cuin se mi zdálo že je moc, chtěl jsem cca 120g peří, a Apron s kapucí budou dělat až na příští zimu, Mammut Broad Peak Hoody mi zbyl jako poslední varianta
- Cumulus Incredilite dělá jenom XL, což by mi bylo malé
- Rab Microlight Alpine mi byl v XL úzký přes lokty, a XXL byl zase obrovský v pase
- Outdoor Research Transcendent neměli velikost, a bůhví kdy by bila ta moje
- Montane Featherlite je z kachního peří, což nechci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod vonkreuz » sob led 18, 2014 21:41

Toho dotazu na BroadPeak jsem si nevšiml. :oops:
Jo, novej ApronHood je super, viděl a zkoušel jsem celou novou kolekci na další zimu a zase jsou o kus dál ve všech parametrech. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » sob led 18, 2014 21:56

Sir Joseph Koteka bundu je prý taky lehce vylepšena? a bude i světle modrá verze
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod paldo » sob led 18, 2014 22:06

@vk: nejaký nový model páperovej vesty náhodou nechystajú?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod vonkreuz » sob led 18, 2014 22:12

Koteka je redesignovaná a bude modrá, stejně jako spacáky. Ale bude to tmavě modrá, ikdyž světlejší než současná tmavě modrá koteka. Vesty budou Eiger a Koteka, ale budou více barevné, i když pro konzervativce nechali i černé verze. Hlavně rozpracovali Primaloft bundy do 3 až 4 modelu podle užití, gramáže izolace, svrchní látky a technických detailu. Máme se na co těšit. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod paldo » sob led 18, 2014 22:30

No po veste sa asi budem rozhliadať inde, ale na tie Primaloftky som veru zvedavý :)
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » ned led 19, 2014 22:27

Pánové, když jste tak znalí 8) ...já si chci koupit právě Aprona. A jelikož ji nepotřebuju nijak akutně, tak čekám na slevu a furt nic.... :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod vonkreuz » ned led 19, 2014 22:50

Prodám ti svého, speciálního předseriového, ušitého 1/2 roku před oficiálním uvedením do prodeje (tedy leden 2012) v krásné azurové barvě. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » ned led 19, 2014 23:04

Se obávám, že se nejspíš velikostně neshodneme :-.. Ale barva dobrá :mrgreen:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon led 20, 2014 23:19

Bojis se, ze by ti byla uzka? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » úte led 21, 2014 16:12

přišla mi v mailu nabídka na novou bundu Caspian od HP, climashield apex 133g/m2
http://www.highpoint.cz/panske-obleceni ... acket.html
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » úte led 21, 2014 19:16

Jasně miku a taky krátká! #-o
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Skipp » úte led 21, 2014 20:30

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o pomoc s rozlousknutím tohodle drobného problému s výběrem zimní bundy.

Jak si stojí v porovnání primaloft vs climashield? Je kvalita u DA, LA a Tilaku podobná, nebo je někdo výrazně lepší, či horší?

La Sportiva Pegasus - primaloft
Direct Alpine Foraker - climashield
Tilak Ketil - climashield

Všechny vycházejí cenově podobně a zateplením se liší jen ta LA. Vzhledově mi nejvíc sedí LA a DA, Tilak nejméně, ale pokud by kvalitou zbylé dvě převyšoval, šel bych do něj.

:-k
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » úte led 21, 2014 20:54

ono je spíš důležitější na co tu bundu chceš, rozdíl je tam také v gramáži použitého zateplení ...Tilak má 67g/m2, DA 170g/m2 na těle a 136g/m2 rukávy, LaS tělo 100g/m2 a 60g/m2 rukávy

jinak bych řekl, že primaloft a climashield budou hodně podobný
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Skipp » úte led 21, 2014 21:11

Záložní teplá bunda na zimu i na vlhké počasí, kombinace vícero sportů. Prkno, lezení ledů, sněžnice a klasické tůry. Na velkou zimu mám péřovku (Telurka), ale tu né vždycky můžu vzít, jelikož je už docela objemná. A rád bych něco o trochu skladnějšího a taky do mokra.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 21:17

Teplotne jsou myslim pri stejne vaze skoro nastejno (ale neni Primaloft jako Primaloft, One je lepsi nez Eco a Sport). Ale Climashield bude pri stejne vaze objemnejsi a to nejspis znatelne (4x?).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » úte led 21, 2014 21:34

jsem koukal, že DA tam dává climashield hl a má ještě jednu verzi Forakeru s gramáží 136g/m2 tělo a 96g/m2 rukávy, LaS má primaloft one ,

Ketil tu má uživatel zoul nebo ho měl trafikant, bude záležet jak si zimovřivý, ale osobně na aktivní pohyb bych volil mezi LaS a Tilakem, DA už bude moc.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » úte led 21, 2014 21:43

Pegasus je moooc pekna bunda, v realu vypada jeste mnohem lepe nez na obrazku, plno detailu a tak.
Jediny co me stve, je ze pod batohem po celodenim chozeni z toho leze primaloft, jak po tom klouze batoh, asi ji zkusim po zime reklamovat.
Jinak se v ni vyborne chodi, mnozstvi naplne je podle me tak akorat, je to teple a nijak naducane a nebrani to pohybu. 60g na rukavech je podle me dostatecne. Telo a zada jsou z tenci latky, neco jako pertex quantum, tim padem si nejsme jist, jak na tom bude s odolnosti rekneme pri lezeni.
Pri chozeni kolem nuly v merino 260 a tenci pws jsem ji musel mit skoro stale rozepnoutou. Dost potesila odolnost proti vetru a ma vybornou kapuci.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Skipp » úte led 21, 2014 21:49

Takhle, trvale na sobě bych ji měl snad jen na tom prkně, jinak by se oblíkala až při zastavení, nebo menší námaze, abych neprochladnul a neumrzl. Dost se potím a topím, takže trvale leda tak při velikých mrazech.

O primaloftu mi známý říkal (má Sir Joseph Ark), že docela ztrácí na vlastnostech. Bude na tom climashield stejně?
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » úte led 21, 2014 22:02

mám 3 roky bundu s primaloftem sport a určitě už není jako na začátku, když byla nová, ale pořád ještě funguje velmi dobře a nosím ji i pod batohem, climashield časem také něco ztratí. Možná by ještě za úvahu stála nějaká ultralight péřovka
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení