Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod šíp » sob led 7, 2012 21:36

Dobrá vychytávka :prayer:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod Indy » sob led 7, 2012 21:44

staci spodek spacaku prehnout dospodu, pokud teda spi klidne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod šíp » sob led 7, 2012 21:46

Nespí O:) , takže to nepřichází v úvahu. Tento nápad jsem vyrušila jako první.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod womastec » sob led 7, 2012 22:19

viděl sem u kámoše tohle http://www.huskycz.cz/spacak-outdoor-husky-kids-magic-12-c-zelena-d1876.html, si myslim že je to dobré řešení, ale přeci to je jen husky... možná to ale vyrábí i někdo další...


doplněno : tak ještě jeden ale asi menší http://www.mall.cz/detske-spacaky/boll-patrol?v=448576001
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod šíp » sob led 7, 2012 22:24

No, to už mi finančně mnohem lépe vychází ten Pinguin, na který jsem dávala odkazy.
Zítra to nějak rozetnu. Zatím jsem alespoň ve fázi, kdy je mi známa barevná preference harantů :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod tulak » sob led 7, 2012 22:31

já jsem koupil pro 4letýho racochejla spacák co má spodek zastrčený dovnitř a zapnutý zipem a až dorost, tak se zip rozepne a spacák s ní "povyroste". jinak kača se mnou spala běžně venku od 4 let. spacák jsem pod ní překládal a protože spala uprostřed, tak se moc vrtět nemohla a fungovalo to. (navíc jí to dobře izolovalo od země. spávali jsme pod širákem na tenkých karimatkách)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod šíp » sob led 7, 2012 22:32

tulak píše: spacák co má spodek zastrčený dovnitř a zapnutý zipem a až dorost, tak se zip rozepne a spacák s ní "povyroste"

Hoď odkaz :prayer:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod tulak » sob led 7, 2012 22:37

pokusím se ho najít, ale musím zavolat kače jak se ten spacák jmenuje ....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod kropt » sob led 7, 2012 23:22

Já myslím, že je to ten boll co o něm výš psal womastec, máme ho pro mladýho taky, ale je problém ho v něm udržet. První noc (byl mu rok) ve stanu s tímhle spacákem, jsem celou strávil tak, že jsem ho neustále strkal dovnitř aby nám nezmrzl (ráno totiž byly jen asi 4 nad nulou...)
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod šíp » ned led 8, 2012 19:27

Máte někdo vyzkoušeno, při jakém rozmezí teplot ty děcka do spacáků dáváte? Rozmýšlím se mezi těmi dvěma tučňáky, na které jsem házela odkaz. Jestli vzít ty třísezonní, nebo zimní, případně každý jiný. Určitě haranty nebudeme brávat do žádných extrémů, využití bude pod stanem od jara do podzimu /tedy nejspíše v létě/. Na jednu stranu mám strach, aby mláďata nezmrzla, na druhou stranu nechci, aby se přehřívala. :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod kropt » ned led 8, 2012 20:39

Šipko: jak jsem psal výše, je problém ve spacáku ty děti vůbec udržet - takže bych spíš dítě pořádně oblíkl (my měli naštěstí mladýho prozřetelně zabalenýho do merina od hlavy k patě) a pak by ty spacáky měly určitě stačit a kdyby se náhodou potily, tak je jen tím spacákem přikryješ a nebo necháš ležet jen tak na karimatce.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod šíp » ned led 8, 2012 20:41

Takže spíše vzít ty teplejší varianty?
Jo, s tím udržením to bude fakt problém, nejsou schopni spát v postýlce či posteli pod peřinou a vždy se odkopou a různě po ležovišti cestují. I doma tedy spávají v něčem, co vypadá jako "domácí spacák". :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod conny » ned led 8, 2012 23:02

sipko, my sme teda davali M. do peria aj v lete (ono to leto zas AZ take horuce nebolo) a v pohode to prezila (ja teda nebalim do merina, ale do normalneho tenkeho pyzama). tiez sa vykopava, ale do spacaku ju nejak zapnem a ked je jej zima, tak nevylieza. ked je teplo na tom zas tak nezalezi.

moj osobny nazor je, ze kupovat synteticky spacak, ktory je o 50 cm dlhsi ako dieta potrebuje, je blbost. nez ten polmeter dorastie, kram bude na vyhodenie, nehovoriac uz o tom, ze tepelny komfort v syntetike ide do kytek celkom rychlo. z -5 bude nula po par nociach, ked este uvazime, ze to je komfort muza, male dieta ho ma ovela horsi. a ked ich budes chciet zobrat v siestich rokoch niekam na hreben pod sirak hviezdy poobezerat, tak ti ten komfort stacit nebude a budes zhanat aj tak nove spacaky.

ale nemam zas az taky prehlad, aby som radila, zatial idem cestou, ze kazde mlada bude mat svoj zodpovedajuci spacak a budu si ich radsej dedit.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod Indy » ned led 8, 2012 23:33

ty spacaky vydrzi vic nez rok dva, a pokud se daji rozepnout, jako prikryvka mas regulaci vyresenou - kdyz je tepleji.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod womastec » ned led 8, 2012 23:48

kropt píše:jak jsem psal výše, je problém ve spacáku ty děti vůbec udrže
a nebo ještě dát spacák stáhnout provázkem zezhora místo od spodu :D , dítě neuteče, a je pořešeno i že nemusí vyhřejvat tolik prostoru... :smt077
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod conny » ned led 8, 2012 23:57

womastec píše:a nebo ještě dát spacák stáhnout provázkem zezhora místo od spodu :D , dítě neuteče, a je pořešeno i že nemusí vyhřejvat tolik prostoru... :smt077


konkretne nase dite (taky myslim i pripluvovo starsi) by uteklo i se spacakem. loni bylo dobry, ze neumela rozdelat zip, letos teda nevim jak to budeme resit, snad bude mit dost rozumu, aby zarvala do vysilacky. :ú
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Teplotní limity u dětských spacáků.

Příspěvekod šíp » ned led 15, 2012 21:57

Takže spacáky již mám objednané a jsou na cestě. Dík všem za rady. Nyní vznáším druhý dotaz. Jaké karimatky pro ty mrňousky?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Spacák pro dítě

Příspěvekod PavlisBoHus » ned pro 16, 2012 16:50

Vybírám spacák pro dceru (1,5roků). Přes léto byla ve stanu jen ve fusaku (od Emitexu), ale cítím, že při naší četnosti spaní venku už je potřeba něco víc.
Poraďte, váhám mezi:
http://mammut.cz/eshop-mammut/detske-sp ... mammut.htm
http://www.boll.cz/index.php?cmd=page&t ... egoryID=19
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

Příspěvekod kropt » ned pro 16, 2012 20:39

Máme toho od Bollu a je v pohodě - Mammuta bych se taky nebál. Takže bych řek, že výběr je jen na tobě.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Spacák pro dceru

Příspěvekod gindolfin » pát bře 22, 2013 20:47

Zdravím všechny, mám velké dilema:-). Dceři je 9 let a jezdí na skautské pěší i cyklo výpravy. Do teď měla klasický spacák Husky, ale ten je pro ní zatím příliš těžký a velký, i když teplý. Potřebuji ji proto vybavit něčím lehčím a menším.
Zatím jezdí hlavně v létě a nebo na podzim pod střechu, myslím, že tedy nějaký cyklistický spacák bude stačit? Takže jsem vybral buď Coleman Biker (http://www.g-obchod.cz/lehke-letni/spacak-biker)nebo Husky Cyklo Mikro (http://www.centrumsportu.cz/spacak-husk ... 10277.html).
Mohli byste mi prosím poradit, který je lepší a jestli v něm nebude zima? Případně doporučit něco lepšího stejně lehkého a malého? O cenu mi zas tak nejde, chci aby si dcera výlety užívala a těšila se na ně:-) Děkuji.
gindolfin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 22, 2013 20:38

Re: Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

Příspěvekod zoul » sob bře 23, 2013 8:44

Ještě menší a lehčí (ale taky výrazně dražší) by bylo peří. Třeba Sir Joseph má přímo dětský spacák Kiki Down, ovšem píšou do deseti let, tak aby z něj za rok nevyrostla. Peří bude výrazně teplejší než srovnatelně těžká syntetika, ale holky s přehříváním ve spacáku problémy rozhodně nemívají :) Taky by se asi líp prodávalo, až z něj vyroste.

PS. Jestli v těch výše uvedených spacácích nebude zima je prakticky nezodpověditelná otázka. V každém případě to můžeš brát tak, že teploty, které u nich uvádí, jsou vesměs vycucané z prstu. Orientovat se jakž takž dá podle té nejvyšší, ale stejně je to hodně individuální. Zvlášť u dětí – na táboře míváme aj v létě docela zimu (k deseti stupňům a níž) a některé děti spí jako zabité ve spacácích, ve kterých bych já asi vykosil. Prase aby se v tom vyznalo.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

Příspěvekod dudy » sob bře 23, 2013 13:52

My máme pro haranta totok: http://sport.popina.cz/ajungilak-little ... -2455.html Sem to koupil teda venku a za míň, výraně míň. A dyž sme byli lóni na Čumavě, tak se ňák vochladilo, nebo co, ráno bylo +4°C a ten hajzlik chrupal jak nemluvně a já ve svý péřový letní moskytiéře komfortem 11°C klepal kosu.
Ale to možná bylo tim, že sem se neunavil a místo toho, abych večer lítal vokolo stanu, lez přes zákaz do potoka, šťoural se v brabeništi i když se to nesmí, chytal nechytitelné myši a píchal do fotra klackem, sem seděl u vohně a lemtal pivo.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

Příspěvekod budo » pát bře 29, 2013 11:58

tak to bude tím :lol:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Třísezónní spacák pro osmiletou holčičku

Příspěvekod HankaN » úte led 21, 2014 12:31

Ahoj všichni, prosím poradíte mi. Dcera začala chodit na skauta a máme problém se spacákem. Koupili jsme jí už dospělácký Ontario plus (http://www.hudy.cz/spacaky/rock-empire- ... nzova.html) . Jenže je zbytečně velký a nenacpe ho do dolní kapsy batohu (Deuter ATC 45+10 SL - ten je super) i bez obalu (já ho nacpu, ale hodně těžko, dcera se nechytá). Jaký jiný pořídit? Je hubená, vysoká a se špatnou termoregulací. Takže potřebuje rozumné hodnoty. Může být i na postavu řekněme 165cm (prostě menší, ale ne dětský). Spí na chatách, ale budou i klasicky venku či ve stanu...

Koukala jsem na Jurka (Lady DV M či Hilly DV M) - ale třeba gramáž je téměř shodná s Ontariem... Máte někdo zkušenost? Jsou menší? A vlastnosti? Nebo mi poraďte prosím jiný, jen cenu žel musíme mít cca do 1500,- (vím, že je to málo, ale teď se nedá nic dělat :-( ).
Všem MOC díky,
Hanka

Ještě jsem teď objevila tento http://www.jurek.cz/vyrobky/v%C3%BDhodn ... #JUMP_HERE - je trochu dražší, ale ne o moc? CO vy na to?
HankaN
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 20, 2014 20:20

Re: Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

Příspěvekod pavproch » úte led 21, 2014 12:44

přešibováno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

Příspěvekod HankaN » úte led 21, 2014 12:58

Přešibováno a zcela ztraceno :( Starší příspěvky už jsou některé pasé...
Please, potřebuji, aby to bylo vidět, spěchá to :-)
Díky.. *
HankaN
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 20, 2014 20:20

Re: Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 16:47

Nic neni ztraceno. Vetsina lidi kouka na Aktivni temata a v tech jsou ty s novymi prispevky serazene podle casu posledniho prispevku. Takze tenhle je docela nahore a ted bude uplne nahore ;-) Takhle to tu mame, nechceme separatni vlakno na kazdou novou otazku.

K otazce nemam konkretni tip, ale 165 cm uz je normalni zenska velikost. Obvykle se standardni zenske spacaky delaji do 170 cm, takze je na vyber v podstate cokoliv. Akorat ta cena je velmi limitujici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

Příspěvekod pavproch » úte led 21, 2014 17:22

sem to přešibovával při obědě na služebce, nebyl čas vykecávat.... :mrgreen:

ten jurek imho nevypadá za ty prachy vůbec špatně, že to je starší model a umělina by pro navrhované neextrémní použití nemuselo vůbec vadit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

Příspěvekod budo » úte led 21, 2014 18:05

Jak bylo vlákno oživeno a zobrazilo se mi...

Chtěl jsem tu tedy nechat komentář s naší zkušeností. Z emitexového fusaku/spacáku (zmiňuji výše) syn vyrostl. Teď jsou mu 3 roky. Cca půl roku máme pro něj péřový spacák od paní Červenkové a jsme s ním maximálně spokojeni. Syn spacák přímo miluje, vždycky, když ho jdu někde do něj ukládat, s radostí do spacáku opravdu doslova skočí, směje se a očička mu jen zářej. Zatím jsme spali v nejnižší teplotě 4°C (naměřeno ve stanu) a synka oblékám jen do LS trika a spodků z coolmaxu od Canardu, k tomu vždy nějaké volné teplé ponožky. Zatím mu nikdy nebylo zima a v noci spí přímo luxusně.

@HankaN: dovolil bych si doporučit, abyste ještě raději zvážili navýšení limitu. Ono koupit levný nic moc spacák a pak nebýt spokojen - z toho prostě člověk radost mít nebude. Fakt bych doporučil trochu pohledat, počkat, přišetřit a koupit raději péřový spacák, který bude při dobré sbalitelnosti a váze dostatečně teplý. Ať už to bude něco od výše zmíněné paní Červenkové, Vltavského peří nebo Warmpeace. Neuvádíš teplotní požadavky na spacák, ale tím spíš bych se poohlížel po peří, když má dcera horší termoregulaci. Nevím, jaký je důvod spěchu, ale raděj bych si spacák půjčil, počkal a přišetřil. Ber to jako názor, rozhodnutí je samozřejmě na Tobě.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dětské spacáky a vše okolo (teplotní limity a tak)

Příspěvekod HankaN » úte led 21, 2014 19:32

Jo jo, už jsem si přehodila seřazení :-)
Ženský spacák na 170cm? No a já myslela, že je to výjimka. Já sama si kupuji prodlouženou délku :-)
HankaN
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 20, 2014 20:20

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky