Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát led 3, 2014 11:38

To slozeni je pekne, ale podle me je praktictejsi to co se vejde do hrnce. Prijde mi, ze je to to skoro stejne , co se u nas prodavala ta skladaci krabicka na pevny lih, pradva, zde to funguje lepe jako zavetri, ale zas nelze prikladat :)

Jinak jsem si z te litrovky vyrobil taky stojankozavetri - ma to 27 g s varicem 39 g - jeste to musim otestovat ve vetru, ale myslim, ze mi to zatim bude slouzit, nez poridim neco lepsiho. Urcite je to lepsi a stabilnejsi nez loni pouzivany kocicak :)

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod kipling11 » sob led 4, 2014 22:21

k tý plechovce
já jsem si jí pořídil taky na udělání hrnce, ale ta plechovka není hliníková, a tak je dost těžká má cca 90.
Uvnitř plechovky je spoj plechu a ten je přetřený barvou (asi aby to těsnilo), která není žáru odolná. Když jsem k tý barvě přiložil zapalovač tak začala čoudít a pálit se.
kipling11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned led 8, 2012 21:47

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » ned led 5, 2014 10:40

ano, presne tak, ten pruh neni na te fotce videt, ale je tam trochu videt hranice, kde je z poloviny opalen ten lak, coz je ta nazloutla vrstva, ktera se take opali s peknym smradkem :) Vrchni vicko je hlinikove, takze jde dobre vyriznout nozem. Na vyrobu stojanku je mozna spise vyhoda ze to neni cisty hlinik, sice je to trochu tezsi, ale ten seriznuty kus (u me vrsek) se tolik nekrouti.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pon led 6, 2014 10:36

Naštěstí už tyhle blbiny nemusím řešit,protože TD Caldera(0,6l Ti komplet- 138g) funguje skvěle,otestováno teď o víkendu na vandru přes Českou Sibiř.Hlavně pohodlnost obsluhy+to že jde všechno složit do kastrolu a palivo může zůstat ve vařiči považuju za velké plus.Nej lihový set na kterém jsem vařil.Kdyby byl zájem,pražákům můžu předvést.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pon led 6, 2014 11:34

nenatočíš nám prosím video? Díky
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pon led 6, 2014 12:34

deu: tak ja o tom ani nepochubuji ze ten set je skvely. Na druhou stranu ten varic je asi prvni a posledni vec, kterou si muzu vyrobit, tak me to bavi :) Pokud presahne me vareni pristi rok rekneme 50 opakovani, tak si ho nejspis koupim :) Proto rad urcite vyuziji moznost si ho nechat ukazat, ale doufam, ze na jare by mohl probehnout dalsi nalehko sraz, takze bych te snad nemusel obtezovat ukazkou v Praze :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pon led 6, 2014 12:40

Sraz bude! :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod womastec » pon led 6, 2014 13:53

Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pon led 6, 2014 18:17

Novinka od Laufbursche - Packsack.Minimalistický 24l batoh na jednodenní nebo overnight výlety.Komfortní nosnost 6kg,váha 130g nebo 165g podle materiálu
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod womastec » pon led 6, 2014 22:01

mají mnohem víc zajímavých kousků... a je to hned za horama http://www.laufbursche-gear.de/products/custom-made/...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pon led 6, 2014 22:49

Ten Packsack je na me uz asi moc minimalisticky :) Ale ty vetsi batohy vyrobeny na zakazku jsou moc pekny. Jen nechapu, proc zadny nema kapsy na bederaku :) Ze by to pridalo tolik na hmotnosti? :) Casem bych rad vyzkousel/zakoupil batoh od Gossamer, ale tyhle taky vypadaji zajimave.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod womastec » pon led 6, 2014 23:19

právě že vypadají hodně podobně, namixovat si ho mohu jak budu chtít, barevně, materiály... a kapsa na bederák by v podstatě mohla být tohle http://www.laufbursche-gear.de/products/hip-belt-pocktes/... mému pinguinu boulder se po 1,5 roce začínají párat nitě a tak přemýšlím že zaoukoluju tetičku...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod tomaash » úte led 7, 2014 0:48

Ake vybavenie pouzivate na 3-4 dnove vylety v podmienkach, ake su vonku v tomto obdobi? Pre upresnenie, typicke uprsane jesenne... v nizsich kopcoch teplota lahko nad nulou, zamracene, hmla, vysoka vlhkost vzduchu a nejaky vietor?

Tu su zakladne veci, co so sebou vlacim ja, pre orientaciu... nie je to ziadny ultralight. Chodievame vacsinou dvaja.

batoh: 35l Arcteryx Axios (1200g) ale skor asi 45l Arcteryx Kata (1700g)
stan: MSR Nook, dvojplastovy pre dvoch, 1600g
spacak: Rakoncajova Koteka 500, 850g
karimatka: stara 9mm EVA, sirsia verzia (?g) + kratka Thermarest Neoair XLite, 230g. Toto by som asi mohol zredukovat len na jeden druh karimatky, ta stara eva uz nefunguje tak dobre ako kedysi a vyhodit ju mi je luto
varenie: MSR Reactor, 500g ehm + ~220g plyn, kartusa sa za tie tri noci minie

plus termoska, nalgenka, titanovy hrncek, potraviny, nieco malo nudzoveho oblecenia...

Dajte prosim nejaky tip na lahky batoh, okolo 35l, ten Axios sa asi coskoro rozpadne.

Vdaka
tomaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 1, 2008 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod kiksa » úte led 7, 2014 10:11

Můj tip je osprey talon 33, verze 2014.
Váha 840 g, objem pro mě dostatečný a celkem bytelné materiály.
Oproti loňské verzi má možnost zvedat a vyndat vrchlík, lepší váhu, větší kapsičku na ramenním popruhu atd...
Ale ani nové modely exos nevypadají zle. Osprey packs
kiksa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: stř pro 3, 2008 17:55
Bydliště: kousek pod Prahou

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte led 7, 2014 16:29

tomaash píše:Tu su zakladne veci, co so sebou vlacim ja, pre orientaciu... nie je to ziadny ultralight. Chodievame vacsinou dvaja.
batoh: 35l Arcteryx Axios (1200g) ale skor asi 45l Arcteryx Kata (1700g)
stan: MSR Nook, dvojplastovy pre dvoch, 1600g
spacak: Rakoncajova Koteka 500, 850g
karimatka: stara 9mm EVA, sirsia verzia (?g) + kratka Thermarest Neoair XLite, 230g. Toto by som asi mohol zredukovat len na jeden druh karimatky, ta stara eva uz nefunguje tak dobre ako kedysi a vyhodit ju mi je luto
varenie: MSR Reactor, 500g ehm + ~220g plyn, kartusa sa za tie tri noci minie
plus termoska, nalgenka, titanovy hrncek, potraviny, nieco malo nudzoveho oblecenia........

Tak to už Ti zbejvá jen ufiknout kartáček, vysušit pasu, zahodit klíče a vařit na Whiskasu a si v poho :D
Jo, a musíš jezdit sám. Takhle když se rozdělíte o stan, tak potáhneš 800g a když pojedeš sám a vezmeš si ňáký UL bydlení tak sice nebudeš mít podlážku, ale zas to váží jen 780g :twisted:
A jenom taková technická: Když je ti líto tu Evu vyhodit, co jí jenom nechat doma, vona se na Tebe bude těšit. :D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte led 7, 2014 18:31

dudy píše:Jo, a musíš jezdit sám. Takhle když se rozdělíte o stan, tak potáhneš 800g a když pojedeš sám a vezmeš si ňáký UL bydlení tak sice nebudeš mít podlážku, ale zas to váží jen 780g :twisted:

Muj zdarak vazi myslim 230g ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte led 7, 2014 18:49

mike píše:Muj zdarak vazi myslim 230g ;-)


:shock:
Co máš za žďarák???
HP Super light cover má 240g a je to takovej mikrotéňák, že bych se ho bál položit i na hrubší koberec abych ho nedrbnul.
A že bych chtěl bydlet pět dní v dešti v pytliku..........
Sem měl za to, že je to bivakovací pytel, taková nouzovka, nebo tam kde stan nepostavíš.....
Omlouvám se, že mne nenapadlo jej brát jako seriózní útočiště k přespání např. na několikadenní přechod.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte led 7, 2014 19:05

Zdarak mam od mont-bell, dvouvrstvy GTX. Link nemam, uz ho nedelaji. Sbaleny je mensi, nez vetrovka, nekde jsem tu daval fotku. Mikrotenak to neni a jelikoz se mi do nej nevejde nafukovacka, nelezi ani primo na zemi.

Nouzovka jak pro koho, stan nemam a nikdy jsem nemel a jezdim uz hodne let jen se zdarakem. Ne s timhle, ten beru na akce, kde spani venku vic noci za sebou neplanuju, ale nemuzu vyloucit. Mam jeste jeden, co ma asi 650g z GTX Air Permeable a ten beru jako plnohodnotny a absolvoval jsem s nim i temer dvoutydenni akce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte led 7, 2014 19:21

Fotka (sbaleneho) zdaraku je tady.

Tohle je opravdu UL verze, jelikoz mne stvalo tahat 650g zdarak na akce, kde jsem v nem spal jednou nebo dvakrat. Spat v nem tyden v desti bych opravdu nechtel, ale zas prezit by se to asi dalo. Kazdy ma holt jine pozadavky, mne by treba vubec nenapadlo brat s sebou dvojitej esus ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř led 8, 2014 2:53

mike píše:Muj zdarak vazi myslim 230g ;-)

Tak jsem ho zvazil a ma 210g i s obalem. Bez nej ma 200. Kdybych nechal obal doma, usetrim vic, nez urezavanim kartacku na zuby 8) Ale takove pako zas nejsem, takze 210. Druhy ma 640, z toho obal 60, to uz neni uplne malo, ale taky ho doma nechavat nebudu, protoze je funkcni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » stř led 8, 2014 10:27

Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod karepa » čtv led 9, 2014 1:11

tomaash: mrkni na Mammut Creon Light 32 (990g) http://www.mammut.ch/en/productDetail/251002470_v_3196_32/Creon-Light.html?cid=3820909
Mám ho zatím odzkoušenej s nákladem do 10kg - sedí perfektně a dobře se nese. Jen ramenní popruhy mají trochu tendenci se povolovat (dva uzly a vyřešeno). Při těžším nákladu by bylo potřeba možná trochu připolstrovat ramena...
karepa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 8, 2014 19:50
Bydliště: České Budějovice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát led 10, 2014 17:26

Hodim sem jeste jeden MYOG kousek - nechal jsem si (pac to neumim) usit dle mych pozadavku jednoduchou dokladovku, v ktery nosim i nejakou tu papirovou hotovost. Je to usite z ripstopu 99g/m2 a ma to 12 g (s aktualnim naplnenim cca 50 g). Kapsa ve velikosti obcanka/technicak, druha na hotovost a mala presne na kreditku/inkartu.
Ano, zip loc sacek je lehci reseni, ale osobne mam v techto vecech rad alepson nejaky prehled. Navic si tuhle dokladovku prehazuji do tasky do prace ke klasicke penezence, takze ji nepouzivam jen na vyslapech :)

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pát led 10, 2014 19:19

Mě se líbí tahle,ale za ty prachy bych jí nekupoval,spíš vyrobil doma jestli seženu silnější cuben.Ziplock sice poslouží,ale není to ono a když někde platím tak prodavač divně čumí :D Jinak dobrá práce,akorát mě by se líbila nějaká živější barva.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát led 10, 2014 19:52

Jo ja bych ji mel rad v jine barve, klidne oranzove, lepe by se hledala v batohu :) Ale na Florenci meli asi jen sedej ci cernej.
Kdyz nepocitam tu praci tak to vyslo na mene jak 50 korun :) Jen bych asi priste udelal orientaci tech kapes smerem do hrbetu - proti sobe. Snizila by se pravdeopodobnost vysypani.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod kipling11 » sob led 11, 2014 17:33

Scinkku
neměl by jsi na tu peněženku nějaký střih nebo návod?
kipling11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned led 8, 2012 21:47

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » sob led 11, 2014 18:30

Když už jsme u těch peněženek, klasickou peněženku v civilu nepoužívám, mám na to vyhraněnou jednu přední kapsu na kalhotách (papírové peníze, doklady, MHD lítačka, přičemž kovové peníze mám v sáčku v druhé kapse spolu s klíči), což považuji za nejlepší řešení, jelikož je nelze ztratit, nelze ukrást a nelze ani vykrást a jedná se o maximální UL...

Pokud cestuji někam dál a potřebuji větší hotovost, zdravotní pojištění, adresy a nebo pas, tak se mě osvědčila tato alternativa v podobě kapsy na břicho (viz. foto), která splňuje stejné bezpečnostní požadavky jako přední kapsa u kalhot.

Jinak co se týče klasických peněženek, nepovažuji je za příliš rozumné řešení co se týče uložení hotovosti a dokladů, jelikož riziko ztráty a nebo ukradení je oproti přední kapse značné...
Přílohy
12310_full_b88436fc720d86f6.jpg
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » sob led 11, 2014 20:04

kipling11: bohuzel jsme mel jen jisty nacrtek, ktery jsem vysvetlil tchyni, jez to prevedla do realne podoby :)
V podstate se to sklada pouze z obdelniku - 2x velikost stare obcanky (tusim 10x15) + 1cm mezera mezi (hrbet) + cca 0,5 cm presah na jedne strane + 2-3 cm na druhe strane (prehyb se suchym zipem) - melo by to byt tedy obdelnik cca 24x15 cm + 1 cm na olemovani (26x17)
Tenhle dil je dvojity aby to bylo pevnejsi, dva obdelniky tedy sesite k sobe (lemy 0,5cm dovnitr a prosit/obsit)
Druhy obdelnik/kapsy by mel byt 2x obcanka + 1 cm mezera mezi na hrbet + 1cm lem. (23x17).
Na tenhle dil je nasita jeste kapsicka na kreditku.
No pokud by nekdo hodne touzil po tomto modelu, mozna bych domluvil par kousku na prodej :)

hlp3: no pro me by to bylo horsi reseni nez ziploc :) Uz roky nenosim nic v kapse - je to nepohodlne (kor v predni), nici se tim kalhoty, muze mi to nekdo čornout, z predni asi ne, ale blbe to vypada :D
Takze penezenku a dokladovku nosim bud v tasce pres rameno (do prace) ci v batohu. Pokud vim, ze ji nebudu bezprostredne potrebovat, mam ji treba u hydrovaku nebo proste nekde, kde ji nikdo nestipne :) Zatim to funguje :) No a do prace mam jeste klasickou penezenku, kde zas krom penez (a lepsiho prehledu v nich) a druhe platebky, jsou ruzne pitmosti jako jizdenky, uctenky, vizitky a dalsi bordel :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Yopo » ned led 12, 2014 14:09

deu píše:Mě se líbí tahle,ale za ty prachy bych jí nekupoval,spíš vyrobil doma jestli seženu silnější cuben.Ziplock sice poslouží,ale není to ono a když někde platím tak prodavač divně čumí :D Jinak dobrá práce,akorát mě by se líbila nějaká živější barva.


Podobnu penazenku mam doma (vid foto), len je to site zo SILNYLONU (10x9 cm, 6g). Ma to priehradku na bankovky a na 6 kariet.
Keby bol zaujem, predam za symbolicku cenu 3€ + pošta.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » ned led 12, 2014 17:07

Peněženka pěkná jen mi tam chybí něco na mince,klidně i řešení bez zipu třeba jako tohle
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Treking