Pomůže impregnace nové bundy?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod berchule » stř lis 27, 2013 9:15

Ahoj, mám dotaz na zkušené, zakoukala jsem se do snb bundy, ale má jen 5 000 mm....myslíte, že kdybych ji naimpregnovala tak se to výrazně zlepší? 5 000 je na SNB bundu málo, ale kdyby to hodně pomohlo...o té bundě se mi i zdá =)
Moc díky za odpovědi...
berchule
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 27, 2013 9:08

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod grco » stř lis 27, 2013 9:44

Nepomoze.

Za 1. Uz z vyroby bude "naimpregnovana".
Za 2. Impregnaciou nezvysis vodny stlpec, spravis tam len vrstvu na ktorej zle drzi voda. To je ale viac menej dolezite len ked prsi. Ked si sadnes do snehu, tak ti je prakticky impregnacia k nicomu. Vodny stlpec bude stale rovnaky.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod terkad » stř lis 27, 2013 9:48

Nevím, 5000 není moc, pokud máš bundu pod zadek a sedneš si do sněhu, za chviličku máš mokro. Impregnace si myslím moc nepomůže. Zvyšuje to sice voděodolnost, ale ne o tolik. Jakou bundu máš vybranou? Cenová relace? Třeba tui má někdo v záloze tip na podobnou a kvalitnější?
Impregnaci používám spíš na oživení funkčnosti starších kousků, než jako primární ochranu. Například u goretexové bundy, která sice nepromoká, ale povrchová DWR úprava to má na exponovaných místech už za sebou (ramena) a v dešti nebo mokrém sněžení sice nepromokne, ale namokne, studí a je méně prodyšná.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod berchule » stř lis 27, 2013 10:00

Tyjo moc díky...já jsem si to právě myslela, že to nepomůže...ale potřebovala jsem to slyšet od dobroníků, ža tahle prostě ne =)
Jinak se jedná se o bundu od Nugget (http://damske-bundy-kabaty.heureka.cz/n ... 13-14-wms/)

Chci si právě ale pořídit něco pořádného, protože ve sněhu se přece jen něco nasedím...Takže sloupec alespoň 10 000? A jak důležitá je prodyšnost? Předpokládám, že jednou z nejméně prodyšných věcí je třeba pláštěnka resp ten igelit...
berchule
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 27, 2013 9:08

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod Indy » stř lis 27, 2013 10:07

prodysnost je dulezita protoze pokud makas tak budes pod malo prodysnym oblecenim komplet mokra, coz v zime neni idealni.

ale kdyz ta bunda neco pusti kvuli malymu sloupci protoze to sezeni na snehu je vic nez kdyz trochu prsi, tak jsou pod ni este gate, a ty to nepusti.

takze, zas tak bych se nebal, v tomhle jednom pripade.

pokud se Ti libi, bez do ni. stejne ji budes mechanicky dost opotrebovavat pokud jsi SNB zacatecnik, to celkem je sedava zalezitost.

ale cenove vys je treba Tilak nebo direct alpine kteri nabizi vyrazne vic, a myslim ze maji i pekny veci ktery by se Ti mohly libit. uvidis.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod berchule » stř lis 27, 2013 10:35

mě vlastně nedošlo to pocení zevnitř.. já nejsem začátečník, ale když pak učim děti tak se taky nasedim nebo dělám blbosti no. nebo když se pak člověk brodí někde závějema, tak to je asi dobrý, nebýt totálně zmoklej pod bundou...ta stará bunda toho pamatuje dost tak bych si chtěla tentokrát dobře vybrat....nemůžu ale investovat zas tolik a ještě - nad čím samozřejmě někdo kroutí hlavou - chci aby ta bunda byla pěkná, stylová a libila se mi ;)

Každopádně moc děkuju za tip a rady! Pravděpodobně budu shánět i pořádky pohory, protože jsem holka ze severu a vostuda jedna nemám nic pořádnýho, tak se tady určitě zase objevím..moc díky !! =)
berchule
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 27, 2013 9:08

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 27, 2013 10:49

Dobrá membrána, dobré zateplení, sněhový pás, cenovka 3200Kč - http://www.hudy.cz/bundy_damske/millet- ... -bila.html
Pokud tedy nevadí svétlá barva. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod terkad » stř lis 27, 2013 10:59

V Hudy teď mají v akci za pěkný peníz Millet dream on lady, pokud by ti nevadila ta barva. Měla jsi ale vybranou šedivou, takže kritérium, abys byla na svahu dobře vidět, u tebe asi nebude hrát až takovou roli. I když pokud se budeš hodně válet ve sněhu, stálo by za to pouvažovat, jestli nevybrat celkově něco výrazného, barevného. Málo co je tak málo vidět jako snowbordista v bílém sedící pod muldou. Šedá tomu taky moc nepřidá.
Značku Nugget moc neznám, pokud je to typická snowboard značka, ani není divu, takže nevím, jak jsou na tom s kvalitou, za Millet se ale můžu zaručit.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod terkad » stř lis 27, 2013 11:01

Héééj, Ondro, teď to vypadá, že jsme se na ni domluvili :D
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod grco » stř lis 27, 2013 11:30

@terkad: Myslim, ze nugget je nejaky cesky vyrobca "snowboardackych" veci
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod berchule » stř lis 27, 2013 12:06

Huďáci..=)) Ale díky za tip, určitě tam mrknu a ještě popřemýšlím.

Nugget je jinak přesně, česká značka věcí na snb - před pár lety to podle mě začli dělat trochu jinak, co se tyče vyroby, takže mají teď poměrně kvalitní věci...

Chápu, že snb nejsou v oblibě =) Bohužel, ne každý dostal se základy jízdy (pokud vůbec!!!) taky ponaučení o tom, jak se na svahu chovat...ale je to podle mě nešvar českých lyžařů/snowboardistů obecně...
berchule
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 27, 2013 9:08

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod terkad » stř lis 27, 2013 12:12

To nebylo nic proti snowboardům a nerada bych tu rozjela flame, ve které skupině vyznavačů zimních radovánek je větší procento volů :wink: Chtěla jsem jen varovat před nevýhodou nevýrazné bundy.
A z hudáče nejsem, to jen vonkreuz. Já mám jen ráda Millet věci, protože se mi osvědčily :)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod berchule » stř lis 27, 2013 12:18

Jansý ;) Já fakt moc díky za tipy! a hlavně jsem ráda, že vím kam se obrátit s těmi botami! Človek je jak tele, když tomu nerozumí ale rád by vybral dobře, takže jsou dobře míněné rady nad zlato=)
berchule
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 27, 2013 9:08

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod fps » stř lis 27, 2013 12:29

berchule píše:Chci si právě ale pořídit něco pořádného, protože ve sněhu se přece jen něco nasedím...Takže sloupec alespoň 10 000?

na sezení nebo klečení ve sněhu to chce minimálně 20 000
berchule píše:A jak důležitá je prodyšnost?

jestli v tom budeš chodit, tak dost zásadní
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod pby » čtv lis 29, 2018 15:56

ja by som sa opytal ci by sa no a bunda membranovka mala este naimpregnovat alebo ked je nova neriesit to. Pripadne ci ju potom po 1 prani naimpregnovat?
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Pomůže impregnace nové bundy?

Příspěvekod mike » čtv lis 29, 2018 17:02

Zacinam se desit chvile, az prijde otazka na toaletni papir :twisted:

Bunda se impregnuje, aby se obnovila DWR, ktera se postupne znici pranim. Nova bunda ma DWR z vyroby v nejlepsim stavu, jaky za celou zivotnost mit bude. Impregnace je tedy uplne zbytecna, mozna dokonce i skodliva. Impregnuje se az kdyz voda na povrchu (vyprane a suche) bundy prestane delat kulicky a vsakuje se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Oblečení