Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Trafikant » pát říj 18, 2013 15:54

Vždyť jsem to tu psal, že je to kombinace Alphy a PWSka, to je použité právě na rukávy a kapucu. :)

http://www.montane.co.uk/range/men/insu ... ide-jacket

Jinak ad střih - já mám 188 / 80 - 82kg, pas 85, dlouhé ruce a Alpine Stretch Neo mi sedí v Mku (viz foto), takže myslím, fps, že L - XL by Ti mělo sednou v poho. Ostatně máme je skladem v Trafice, tak dojdi vyzkoušet a uvidíš.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Jazz » pát říj 18, 2013 18:43

Soráč, to PWS som si nevšimol 8) . Aj keď na stránke píšu že ten druhý matroš sa volá Mt. Thermo X Stretch. Ak sa bavíme o materiáli Polartec Power Strech, tak to bude asi niečo iné, či ?
Uživatelský avatar
Jazz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon srp 8, 2011 15:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát říj 18, 2013 23:22

Trafikant píše:Jinak ad střih - já mám 188 / 80 - 82kg, pas 85, dlouhé ruce a Alpine Stretch Neo mi sedí v Mku (viz foto)...

Jestli myslis tohle foto, tak sorry, ale nesedi a to tak, ze velmi ;-) Vypadas, jako bys ji sebral mensimu brachovi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mED » stř říj 23, 2013 22:15

K té diskuzi o vrstvách oblečení:
Máte někdo zkušenost s touto péřovkou od Mammutu?
http://www.hudy.cz/bundy_panske/mammut-broad-peak-hoody-jacket-men,38691-Cerna.html
Plánuji používat jako vrchní i jako střední vrstvu. Střední v kombinaci: teplé prádlo, Mammut, nepromokavá bunda. Ale mám strach, že v tom budu moc nabalený a špatně se pohybovat (ikdyž vrchní bundu mám o číslo větší)
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř říj 23, 2013 22:53

S touhle zkusenost nemam, ale tipnu si, co se stane. Jako svrchni bude v pohode, jako stredni jednak jak pises a jednak mezi ni a svrchni bundou bude kondenzovat pot, bunda navlhne a peri se smrskne. Nosit zateplenou bundu pod svrchni je pitomost a nejak nechapu, k cemu by to melo byt dobre. Vyzkousel jsem to jen proto, ze ma stara zateplena bunda profoukala a v silnejsim vetru se v ni nedalo existovat. Dopadlo to tak, jak pise vys, jen v ni nastesti nebylo peri. Pak jsem si poridil takovou, ktera moc neprofoukne a od te doby jsem nikdy nemel potrebu na ni jeste neco davat. Mamuti bunda by snad taky mela byt rozumne neprofoukava, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod zoul » čtv říj 24, 2013 8:58

Za šestku mně to připadne úplná magořina. Svrchní materiál píšou Pertex, takže by to mělo rozumně odolávat větru samo o sobě. Jak píše mike, nepromokavá bunda na péřovku příliš nedává smysl – pokud prší nebo padá mokrý sníh, je kolem nuly nebo tepleji a v péřovce by ses uvařil.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mED » čtv říj 24, 2013 9:06

Ok, díky za tipy.
Vyřeším to asi následovně - koupím lehkou péřovku, s povrchovým materiálem co odolá větru (a vodě-je to reálné nebo péřovka prostě v dešti "nepřežije"?); a pokud bude sníh/déšť a kolem nuly, tak nepromokavá bunda a pod ní softshelka. A na tu péřovku se podívám jinde než u Mammuta :) (nějaké tipy?)
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod komin » čtv říj 24, 2013 11:08

Perie je do mrazu vlhko mu nerobi dobre a kym si v zatazi tak to musi byt riadna kosa aby ti trebalo perovku. tip: http://www.outdoorline.sk/sk/119-bunda- ... ilite.html mam ju a nemam co by som jej vytykal.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Happy » pát říj 25, 2013 18:25

Ahoj. koukám po nějaké té péřovce a padla mi do oka WP Nordvik. Původně jsem pokukoval po Apronu, ale první má navíc kapuci. Má někdo osobní zkušenost s Nordvikem? Přece jenom Sj Apron má lepší peří, trochu jiný materiál, ale nemá kapuci. S Warmpeace zatím nemám žádnou zkušenost. Koukal jsem taky na cumulus a cmp a tuším Rab, ale tam jsem mimo velikostní rozsah.
Nebo nějaké jiné návrhy? Cenový strop cca 3500,-
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mED » pát říj 25, 2013 19:05

komin píše:Perie je do mrazu vlhko mu nerobi dobre a kym si v zatazi tak to musi byt riadna kosa aby ti trebalo perovku. tip: http://www.outdoorline.sk/sk/119-bunda- ... ilite.html mam ju a nemam co by som jej vytykal.


nemá někdo tušení, jestli jde Cumulus Incredilite sehnat v ČR? Především kvůli vyzkoušení velikosti. Google nic nenašel :?
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » pát říj 25, 2013 19:10

happy....být tebou podívám se do decathlonu, bundu srovnatelnou s nordvikem, tam mají za cca 1500Kč, mínulý pátek jsem ji měl v ruce a vypadala velmi dobře, kachní peří 90/10, cuin dokonce 800, takže lepší než warmpeace, s kapucí, kdybych neměl péřovku, tak bych ji vzal
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » pát říj 25, 2013 19:15

med....vypadá to , že jí má ve svém obchodě, pouze zdejší uživatel kuchtak, ale je ze Slovenska
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mvaldo » pát říj 25, 2013 20:07

mED píše:nemá někdo tušení, jestli jde Cumulus Incredilite sehnat v ČR? Především kvůli vyzkoušení velikosti. Google nic nenašel :?

skus kontaktovat uzivatela "deu" ;)
Cumulus bunda je super ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod komin » sob říj 26, 2013 16:05

Bral som ju od Kuchtaka sice osobny odber som zo stejneho mesta, ale aj tak mozem odporucat. Ja som ju chcel zaplatit pri osobnom lenze on prima peniaze len cez ucet tak mi ju dal a ze mu na druhy den mam poslat peniaze. Ak ti to pomoze tak mam 173/75 a bral som vel.M
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Trafikant » pát lis 1, 2013 16:02

mike píše:
Trafikant píše:Jinak ad střih - já mám 188 / 80 - 82kg, pas 85, dlouhé ruce a Alpine Stretch Neo mi sedí v Mku (viz foto)...

Jestli myslis tohle foto, tak sorry, ale nesedi a to tak, ze velmi ;-) Vypadas, jako bys ji sebral mensimu brachovi :twisted:


Děkuju, žes mi to objasnil, podle fotky je to přece poznat lépe, než když si to člověk obleče. :twisted: :)

Prostě mi sedí a větší nepotřebuju. Se stim smiř. :wink:
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 1, 2013 16:42

Proc bych se mel ja s necim smirovat kdyz je bunda mala tobe? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » pát lis 1, 2013 21:09

Vždyť to je oblečené na figuríně :lol:

Nějaké zkušenosti s touhle bundou? http://www.etilak.cz/produkt/cz/255/ketil-damsky/
Potažmo s tím Climashieldem? :mrgreen: Chtěla jsem se letos dovybavit péřovkou a teď mi padla do oka ještě tato...
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 1, 2013 21:18

Tak to jsme prvni forum, kde ma ucet figurina :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pohy » sob lis 2, 2013 18:48

ita píše:Vždyť to je oblečené na figuríně :lol:

Nějaké zkušenosti s touhle bundou? http://www.etilak.cz/produkt/cz/255/ketil-damsky/
Potažmo s tím Climashieldem? :mrgreen: Chtěla jsem se letos dovybavit péřovkou a teď mi padla do oka ještě tato...



včera mně tahle budna L carbon pánská přišla a jsem z ní nadšený

bral jsem ji přímo z tilaku tak nevím jestli to není už nějaká vylepšená druhá verze?

nevím, ale oproti popisu jsou tam náprsní kapsy jedna venkovní na levé straně, na druhé je vnitřní a pak jsou dole vnitřní sítované, kapuce není stahovací ale je s gumou
a jejich avizovaná váha u velikosti l 370gramů mně taky nevychází, já navážil 440gramů
nevím jestli to není těma změnama?

původně jsem chtěl od HP novinku caspian ale tam je už vyšší gramáž zateplení tak jsem zkusil tilak
jinak velikost L na výšku 195cm 80kg - někde jsem tu četl že šijí na "orangutany" což mně vyhovuje :-)
pohy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 7, 2012 11:47

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » sob lis 2, 2013 21:41

Hmhm, asi se některej den vypravím na obhlídku přímo ke Kamlerovi, mám to kousek :supz:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » ned lis 3, 2013 9:14

co chceš vědět o Tilak Ketil? mam ji od minulé zemi, a několik postřehu tu už bylo psáno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » ned lis 3, 2013 10:22

Jak moc je v ní zima/horko, jak moc je odolná proti větru, jak moc je odolná proti prodření/ošoupání, jak moc je (ne)prodyšná... Prostě klasika, co potřebuješ vědět o bundě :wink:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod coudy32 » ned lis 3, 2013 12:30

Zdravím přátelé!! O:)

Tilak Ketil vypadá dobře, taky bych se přimlouval za víc info o něm, ale ještě víc mě láká tahle:
http://rab.uk.com/products/mens-clothing/synthetic-fill/xenon-x-hoodie.html
Z Climbing.cz mám info, že se k nám dovážet nebudou, takže zbývá si ji nechat poslat z ENG, jenže... dle velikostních tabulek se nevlezu nikam!! Na 117 cm přes prsa, jen 91 cm v pase?? Co to jeee?? :shock: ](*,)

Bude stíhat zahřívat na zimním treku insulation (60g/m²)??

Díky za reakce a omluvte mou neznalost!! :wink:
coudy32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 3, 2013 11:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod nostro66 » ned lis 3, 2013 13:25

Zdar. Rozhodujem sa o kupe medzi:

1. Arc'terix Atom SV Hoody
2. Rab Generator Alpine

Mate niekto skusenosti s oboma bundami? Budem velmi vdacny za nejake porovnanie.
nostro66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 6, 2013 0:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » ned lis 3, 2013 14:58

Atom SV Hoody mam a som velmi spokojny, nema to skoro ziadne nedostatky, mozno kapuca keby sa dala nejak utahovat, tak by to bolo lepsie, ale nevadi mi to az tak moc. Nemyslim ale, ze spravis chybu ani s tou RABkou, je ale o viac ako 100g tazsia... Ak mas moznost vyskusat, tak bude najlepsie, ked uvidis ktora ti ako sadne.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod nostro66 » ned lis 3, 2013 15:29

Atom SV Hoody pojdem urcite odskusat do kamenneho shopu, Rabku bohuzial nemam kde. Atom SV Hoody ale ma stahovanie kapucne, nie?
Najviac by ma v pripade Arc asi zaujimala vetruodolnost, ten ich Gossamera™—100% Nylon ripstop fabric with water repellant coating material, nemam tusenie co to je.
nostro66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 6, 2013 0:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod paldo » ned lis 3, 2013 15:50

@grco: prosím ťa, ako je na tom ten vonkajší materiál z hľadiska opotrebenia pri bežnom nosení? Keď som si ju skúšal, mal som pocit, že je ten materiál oveľa "jemnejší" ako napr pri DA Denali...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » ned lis 3, 2013 16:12

OK, tak som pozeral na nete, a ta nova uz stahova nie ma. Ja mam starsi model. Moja ma dokonca po bokoch nieco jak powerstrech, menej izoluje ale viac vetra. U tych novsich modelov to ma uz len Atom LT...

Vetruodolnosti by som sa nebal. Arc'Teryx ma pre vsetko vlastne nazvy, nemaju Primaloft ale Coreloft, takisto nepouzivaju Pertex, ale nejaku Gossameru, a podobne. Nemyslim si ale, ze tie "ich" materialy zaostavaju za konkurenciou. Myslim, ze to bude naozaj viacmenej rovnake ako ta RABka.

Inac RAB zacal dovazat do CR mammut, takze v Prahe by sa mozno dala vyskusat.

A ten material je jemny, na pretahovanie sa krikmi to urcite nebude, ale ja mam moju uz par rokov a neni na nej poznat ziadne opotrebenie. Popruhy od batohu to urcite prezije, macky asi nie, takisto hrany od lyzy by to mohli predrat, tak si clovek musi davat trochu pozor :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod nostro66 » ned lis 3, 2013 17:11

Ok, dik za info!
nostro66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 6, 2013 0:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pohy » pon lis 4, 2013 14:45

ita píše:Hmhm, asi se některej den vypravím na obhlídku přímo ke Kamlerovi, mám to kousek :supz:



tak bunda ketil se vylepšovala...

toto mně odepsali přímo z tilaku..

tento model se upravoval a vylepšoval, jen do katalogu (který se dělá s předstihem) se ještě dostal ten původní popis s obrázkem. Bude se to na internetu opravovat a nově fotografovat.
pohy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 7, 2012 11:47

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení