Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pát čer 28, 2013 16:30

@vonkreuz??? proc platit dve kila kdyz na tom eshopu viz muj odkaz je 100% biolih 1l za 69 kc a 99,9% Isopropanol za 78kc.To neni presmradenost,ale normalni jednani.Kdyz se slozi vic lidi na postovne rozhodne se to vyplati.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát čer 28, 2013 20:35

Tak eště jednou:
takovým mým počítáním sem dospěl k následujícímu:
300ml lihu váží 237g + 10g vařík + 30g petka je dohromady 277g na čemž uvařim cca 5l vody a uvařit 1l trvá cca 6-10min (zdroj nalehko.com & wiki)
zatímco katruše 100g plynu váží cca 194g plus UL vařič Pinguin Surprass 48g, je dohro 244g a ucmudim z toho papírově 12l (edit. efektivně spíš tak 8-9l, ale furt je to víc) vody a voda vaří již za 3 minuty.
Nevidím moc velkou výhodnost, notabene z hlediska UL. Nemluvě o komfortu obsluhy.
Sorry jesli se mejlim.

A výhřevnost normálního denaturáku 96,6% vs. "100% biolihu" je v řádech procent, běžným uživatelem nerozpoznatelná. To je jako bych poznal na mym MSR rozdíl mezi Naturalem 95 a Shell V-Power - poznám prd.
Ostatně, kluci, co je to ten 100% biolíh?
Normální líh se vyrábí kvašením, tudíž biocestou, proti danění se ethanol denaturuje methanolem, ale furt je to echt bio, akorát se to nedá chlastat. Následně se bio i nebio chemicky suší až na 99,9% nikdy 100%.
Z cehož plyne, že líh a biolíh sou to samý, snad jedině, že v ceně toho sakra drahýho (na topení v biokrbu) je spotřební daň na alkohol, a ten se pak dá lemtat.
Všechen líh je BIO!
Takže biolíh je blábol!
Tak akorát na tahání peněz z kapes blbů, co to lejou do biokrbů (místo toho aby si postavili komín, nebo se smířili s tím, že bydlej v paneláku) a v neposlední řadě za tím čuju ňákou levou, něco se zdaněním a dotacema na kdeco.
Ostatně co je to biokrb? Když v tom pálim polena z lesa tak je to nebiokrb? Sem myslel, že dřevo je bio, jenom ho musí bejt masa.
Ale to už je fakt OT.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát čer 28, 2013 20:45

Tohle nemam nijak overeno, ale co jsem slysel, tak prumyslovy lih se dela z ropy. Bio bude z bramborovych slupek jako driv. Kazdopadne na vareni by to melo byt fakt uplne jedno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát čer 28, 2013 20:52

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod CzechJoker » pát čer 28, 2013 21:00

Ten odkaz na wiki je lepší, než prostá citace třetí přílohy vyhlášky (http://eagri.cz/public/web/mze/potraviny/legislativa/zakon-o-lihu/100048041.html). Zajímavé je, že syntetický líh je údajně mnohem kvalitnější, než "bio", tedy kvasný.
CzechJoker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned čer 9, 2013 6:54
Bydliště: Schallingrad

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pát čer 28, 2013 21:02

OK - takže tady je definice bio lihu:
Pojem bioethanol se v 80. letech objevil jako označení pro ethanol vyrobený fermentační cestou a používaný jako palivo. Předponou „bio“ je rozuměno, že pro výrobu bioethanolu posloužily jako substrát obnovitelné suroviny, tedy převážně plodiny, které pro tvorbu energetických sloučenin (škrob, celulosa, sacharosa) využívají energie slunečního záření. V podmínkách ČR se jedná především o cukrovku, obiloviny a brambory. V celosvětovém měřítku je pak největším surovinovým zdrojem cukrová třtina. Pojem bioethanol je rozšířen především v západní Evropě a jižní Americe. Ačkoliv U.S.A. jsou jedním z největších producentů bioethanolu, je zde obvyklejší chemické označení ethanol. Naopak trochu netradičně se slovo bioethanol používá ve Švédsku pro ethanol vyrobený z dřevní biomasy

Není to nic důležitýho,rozdíl mezi obyč.denaturákem a biolihem do krbu je že je bez zápachu.

Teď k těm vařičům - zapomněl jsi na závětří(pro liháč stačí menší,jako závětří neberu tu poklici od Varu),jinak hlavní rozdíl je v několika bodech.
-Mrtvá váha petky vs mrtvá váha kartuše kterou taháš pořád.
-Nevíš kolik v kartuši zbývá přesně paliva.Když chceš jít na víkend a budeš vařit nepotřebuješ plnou kartuši,nebo odhadovat kolik ti zbývá v načaté,naliješ si z flašky kolik potřebuješ.
-Lepší dostupnost lihu/isopropanolu než kartuší zvl. v exotických destinacích(tady by asi vyhrál benzíňák)
-Nevýhoda liháče-horší obsluha a nutná opatrnost(zlepšuje se praxí),delší doba vaření.

Jo a nevšiml jsem si,že by jsi do tohohle vlákna sám od sebe přispěl nějakým tipem nebo nápadem,vždy je to jen kritika popř.obhajoba vlastních názorů.
Stojí ti to vůbec za ten čas u klávesnice přesvědčovat cizí lidi o vlastní pravdě?Asi jo když to pořád řešíš :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát čer 28, 2013 21:10

dudy: vim ze te tvuj boj s vetrnymi mlyny bavi ale - jak uz bylo nekolikrat receno - ten lih ma vyhodu treba v tom, ze si ho vezmes tolik kolik potrebujes - takze nevim proc to pocitas na 300ml lihu. Pocitej treba s 222ml :)

Tady mas odkaz na termin biolih (na wiki ne na nalehko) - ale souhlasim - oznaceni cehokoliv jako bio ma dnes vetsi marketingovy potencial :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát čer 28, 2013 21:14

dudy píše:http://cs.wikipedia.org/wiki/Ethanol

Jo pardon, myslel jsem toto:
Wiki píše:Synteticky se ethanol připravuje katalytickou hydratací ethenu (etylenu)

Kdysi davno jsem totiz mel znamou, ktera delala v jedne ceske likerce a ta tvrdila, ze jim lih vozi v cisternach a neni kvasny, ale synteticky, protoze je levnejsi. Nejak jsem si zafixoval ropu, ale bude to spis ten etylen. Dobrou chut :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát čer 28, 2013 21:30

deu píše:Jo a nevšiml jsem si,že by jsi do tohohle vlákna sám od sebe přispěl nějakým tipem nebo nápadem,vždy je to jen kritika popř.obhajoba vlastních názorů.
Stojí ti to vůbec za ten čas u klávesnice přesvědčovat cizí lidi o vlastní pravdě?Asi jo když to pořád řešíš :lol:


Promiň, ale já fakt nemůžu za to, že konstatování vč. exaktních důkazů, že plyn je lepší než líh i biolíh, Konstatování, že stavební fólie je stavební fólie a já mám rači plachtičku vč. tipu na koupi a výrobu, tipy na Micu ve slevě, Camp Minima UL, stany Terra Nova, nepovažuješ a tipy a nápady a pouze za kritiku.
Že mám jinej názor na boty, nebo desinfikování se v lese, chápeš jen jako přesvědčování cizích lidí o mé pravdě.
Když si sem někdo přijde pro moudra, tak si přečte Tvá moudra, má moudra, moudra ostatních a pak t toho nebude moc moudrej a nezbude mu, než si udělat vlastní názor.
Ale koneckonců, je to Tvoje vlákno.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát čer 28, 2013 21:45

dudy píše:A znovu sedám na mezka a vyrážím směr větrné mlýny.

A neni to zbytecne, done Dudy? 8) Mam pocit, ze mnohem vetsi sluzbu ostatnim udelal fps svym jedinym prispevkem o tom, jak to vypadalo s nizkyma botama v Nizkych Taurach. Jestli ani to lidi nepresvedci, tak si holt budou muset nabit hubu sami ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob čer 29, 2013 1:09

oodoow píše:@mike: No, 14 dnů je dostatečná doba na regeneraci. Týden před Andorrou jsem byl na Krakonošově stovce a to jsem měl trochu obavy, co to pak se mnou na Andoře udělá.

#-o no nezabili byste ho? :twisted:

oodoow píše:Pokud ale člověk nezávodí a jde pomalu jako na výlet, tak se doba na regeneraci hodně zkracuje a zátěž na tělo je podstatně menší.

Jasne, ale ono je to relativni. V tvem pripade naprosto extremni versus jen silene extremni zatez ;-)

oodoow píše:Teď o tom vyšel zajímavej článek. Z něho plyne, že kdybych šel dvakrát tak dlouhou trasu, cítil bych se teď líp. :twisted:

Cetls Dlouhy pochod od Kinga? ;-) Jsem si na nej pri cteni toho clanku vzpomnel.

oodoow píše:S tou chůzí máš asi pravdu, se snažím našlapovat co nejjemněji, protože přeci jenom jde o moje klouby. To je věc, kterou člověka naučí chůze v minimalistických botách. Každé špatné došlápnutí je hned cítit, takže se časem vyvine celkem efektivní styl chůze, který zbytečně nezatěžuje tělo a ani neplýtvá energií. Určitě se to podepisuje i na výdrži bot.

Jj, tak nejak jsem to myslel. Ale nemyslim, ze jsou na to potreba minimalisticke boty. Spis mit nachozeno. Pozoruju to totiz i na sobe a to chodim vyhradne v pohorkach a podstatne min, nez ty. Vsiml jsem si toho posledni roky, uz mi byl i v lete den kratky na to, abych dal noham poradne zabrat a ne proto, ze by se tak zlepsily, ale proto, ze fungovaly efektivneji, nez driv (no a tak jsem si zlomil nohu a udelal mensi restart ;-)).

Podivej, to co delas je pro vetsinu lidi naprosto mimo realitu. K Andore gratuluju, smekam a trochu zavidim, prijde mi to jako neuveritelny vykon. Ale jde o to, ze veci, ktere fungujou tobe, nemusi fungovat ostatnim. Prave proto ze jsi uplne nekde jinde. Verim tomu, ze bys cely hreben Nizkych Taur presel za par dni non-stop v nizkych botach a ty by mely maximalne lehce osoupanou podrazku. Coz se ovsem netyka bezneho turisty, ktery dopadne jak psal fps.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob čer 29, 2013 9:52

mam čerstvé zkušenosti se šestidenním vařením v Nízkých Taurech, a mam dobré srovnání různého druhu vaření, já měl Jetboil Flash, a 100 g kartuš, další měl samotný plynový vařič, hliníkoví ešus, a 2x 230 g kartuš plynu, a další měl pavlíkáč, zavětři, a 0,5 l lihu
- plynový vařič s hliníkovým ešusem uvařil vodu dobře když nefoukalo, sice to trvalo docela dlouho, do cca 10 minut, tipuji cca 12 g plynu, ale když foukalo, musel hledat závětří, a i tak čekal víc jak 10 minut než uvařil vodu, a spotřebu plynu tipuji na cca 20 g
- pavlíkáč se závětřím uvařil vodu jenom když nefoukal vítr, ale i tak to trvalo desítky minut, ve větru bez šance, a to jsme neměli žádný velký vítr, jinak vařil na mim Jetboil Flash
- Jetboil Flash neměl žádný problém uvařit vodu ani když foukalo, za 3 až 4 minuty 0,5l vody, za šest dní průměrná spotřeba plynu 4 g na 0,5l vody, přivezl jsem nazpátek 60 g plynu
oba už po pár dnech konstatovati že si koupí Jetboil Flash, a nebo Primus Eta Solo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob čer 29, 2013 10:15

deu píše:-Nevíš kolik v kartuši zbývá přesně paliva.Když chceš jít na víkend a budeš vařit nepotřebuješ plnou kartuši,nebo odhadovat kolik ti zbývá v načaté,naliješ si z flašky kolik potřebuješ.

k tonu všemu stačí váha, Jetboil Flash má spotřebu jak udávanou, tak mnou ověřenou 100 g plynu na 12 l vody, to je 4 g plynu na 0,5 l vody
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob čer 29, 2013 10:32

dudy píše:Když si sem někdo přijde pro moudra, tak si přečte Tvá moudra, má moudra, moudra ostatních a pak t toho nebude moc moudrej a nezbude mu, než si udělat vlastní názor.

mike píše:
dudy píše:A znovu sedám na mezka a vyrážím směr větrné mlýny.

A neni to zbytecne, done Dudy? 8) Mam pocit, ze mnohem vetsi sluzbu ostatnim udelal fps svym jedinym prispevkem o tom, jak to vypadalo s nizkyma botama v Nizkych Taurach. Jestli ani to lidi nepresvedci, tak si holt budou muset nabit hubu sami ;-)

já jsem dost nedůvěřivý, a dokud si vše sám neotestuji, tak tomu co se tady píše moc nevěřím, ale když se v něčem zcela neorientuji, tak si tady o tom přečtu, a podle toho si to pak sám otestuji aby mi to sedělo, ale je jasné že co sedí mě, nemusí vůbec sedět ostatním
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » sob čer 29, 2013 13:16

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob čer 29, 2013 18:32

deu píše:Teď k těm vařičům - zapomněl jsi na závětří(pro liháč stačí menší,jako závětří neberu tu poklici od Varu),jinak hlavní rozdíl je v několika bodech.

podle mě jedna z hlavních výhod plynového vařiče je ta že se dá s nim vařit ve stanu, já v zimě a nebo při dešti vařím v Jetboil Flash vždy ve stanu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » sob čer 29, 2013 18:52

Jen v rychlosti - ve stanu se da varit i na lihaci v predsini nebo u bezpodlazkoveho uvnitr,delam to tak i ja.V zime pouzivam plyn.kartusi na to uz je lih nevhodny.Pic
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » ned čer 30, 2013 12:21

samo že se dá vařit ve stanu i na líháči, ale kolikrát než stan shoří, když jsem vyděl v reálu jak okolo pavlíkáče hoří tráva, tak já bych ve stanu s pavlíkáčem pod kterým je vařeno lidovým vařičem na tekutý líh nikdy nevařil
Naposledy upravil fps dne ned čer 30, 2013 18:03, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod vonkreuz » ned čer 30, 2013 13:09

@ fps - nepleteš si spíše Pavlíčkáč a dřívkáč?
Dřívkáč
Pavlíčkáč

Protože Pavlíčkuv hrnec je bezpečný, je to klasický hrnec, jen má dvojité stěny, mezi kterými proudí horké spálené splodiny a tím zabraňují ochlazování hrnce od okolí.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » ned čer 30, 2013 13:30

No fps asi myslí to, že pokud omylem ve stanu drknu do zapáleného plynového vařiče a vyloženě ho nepřevrátím, tak je to v pohodě.

Přičemž stejné drknutí do liháče má ovšem fatální následky (rozlití zapáleného paliva) a ono uhořet ve stanu asi nebude nic příjemného...

P.S.: Napadla mě taková inovace jak udělat lehký regulovatelný lihový vařič. Zkusím zapřemýšlet, jak udělat lehký pojistný ventil proti převrhnutí...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » ned čer 30, 2013 17:58

vonkreuz píše:@ fps - nepleteš si spíše Pavlíčkáč a dřívkáč?

upřesnil jsem to aby to bylo jasné, pavlíkač, a pod nim lihový vařič na tekutý líh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » ned čer 30, 2013 18:08

Chmeld4 píše:
hlp3 píše: ... a s mojí životosprávou v podstatě postrádá smysl (vegan + častý půstař)...


To jako chodíš po horách a přitom držíš půst ? :shock:


Ne, na horách sem párkrát byl a z mého pohledu nic moc... Kopec jako kopec, takže hory nejsou moje gusto. Navíc moje koleno je trochu načaté a na horách bych jej jen dodělal...

Takže chodím spíš v lehčím terénu a co se týče toho půstu, chtěl jsem tím pouze naznačit, že nepotřebuji tak často jíst, respektivě zbavil jsem se pocitu hladu.
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » pon črc 1, 2013 8:49

Dotaz ohledně UL jídla.

Máte někdo vytipované nějaké lehké jídlo s dobrým poměrem váha/energie?

Může to být jídlo bez tepelné úpravy a nebo s tepelnou, ovšem s tím, aby poměr energie a váhy jídla pokryl i váhu vařiče, ešusu a paliva.

Pro představu tu u sebe teď mám obyčejnou Musli tyčku Fit s oříšky (bez čokolády) a ta má rovných 400 kcal na 100 gramů a Staročeské brambůrky a tam je 536 kcal ve 100 gramech, ale ty by se dlouhodobě asi jíst nedali.

P.S.: Nejvíce energie je pochopitelně v čistém oleji, ale ten nikdo pít nebude...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pon črc 1, 2013 11:33

já baštím Travellunch hovězí nebo vepřové, cca 450 kcal na 100 g, pak oříšky slané, sladké, nebo bez ochucení, cca 550 kcal na 100 g, arašídové křupky cca 500 kcal na 100 g, sušené mléko cca 490 kcal na 100 g, jesenka v plastové tubě 430 kcal na 100 g, Nugetu Orion v plastové tubě 500 kcal na 100 g, různé sušenky cca 450 kcal na 100 g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deckardph » pon črc 1, 2013 12:07

Arašídy v tĕstíčku :supz:
Bohemia chips je prodavaj v malickejch baleni po 30 g a maj 550 kcal na 100 g
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pon črc 1, 2013 12:52

tak to já Bohemia chips nemusí, je to Made in Polska
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » pon črc 1, 2013 21:59

Takže jestli to dobře chápu, tak neexistuje vařené jídlo, které by bylo více kalorické, než nevařené a vyrovnalo tím mrtvou váhu vařiče, ešusu a paliva?

Pokud to tak je, pak nejlepším řešením pro mě budou asi musli tyčky.
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pon črc 1, 2013 22:34

Ano, to ze je jidlo varene a teple nezajisti vetsi prisun energie, ale je to dobre :) Ale jestli chces jet cele dny na musli tycinkach, tak prosim, to by nebylo nic pro me, to si radsi ten varic ponesu, lehkobatozeni ano, ale zas zadna sikana :) Sice tyhle tycinky (v ramci tech kvalitnich s orechy) patri asi k tem lepsim zdrojum energie, ale zas resit jidlo jen na zaklade toho, kolik co ma kcal, mi prijde divne :) Jinak tycinky jako maxi nuta s sebou nosim hlavne jako mezisvacinky \:D/
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon črc 1, 2013 22:39

Asi tak. Kdyby slo jen o kalorickou hodnotu, tak muze clovek pit ten olej nebo jist sadlo. Ja bych tedy delsi dobu jen o tycinkach byt nemohl, jedno teple jidlo denne udela memu traveni mnohem lip. Taky potrebuju ranni caj, idealne uplne horky. Ale tohle ma kazdy jinak, poustevnici pry zili jen o medu a kobylkach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » pon črc 1, 2013 23:07

vsem kteri tady zapřádají uvahy o tom ze teple jidlo neni potreba bych rad pripomel uz parkrat i v nedavne historii potvrzenou uvahu.

Svet deli od chaosu tri tepla jidla.

pro vetsinu populace to predstavuje skutecne zasadni problem, tri dby po sobe nedostat aspon jedno teple jidlo, a nemyslete si ze jste jini. delsi dobu, rekneme tyden to sice vydrzite, ale za cenu snizene vykonnosti fyzicke i psychicke.

a ted se do me klidne pustte.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Treking