Dachstein-aktuální info

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dachstein-aktuální info

Příspěvekod progym » pát čer 7, 2013 8:45

Ahoj,

nemáte někdo aktuální info o sněhových podmínkách na Dachstein přes Adámka?
Jedeme ve čtvrtek, počasí zatím vypadá docela slušně.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod progym » pon čer 10, 2013 16:04

...vypadl nám člověk, tedy pokud by se chtěl někdo svézt do Gosau (čtvrtek 13.6. cca 5,00hod) tak teoreticky máme dvě volná místa v autě.
Návrat v neděli 16.6.
Počasí prozatím vypadá luxusně *
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod zdenki » pon čer 10, 2013 18:06

... z Brna
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod progym » pon čer 10, 2013 18:17

..přes Břeclav.... :lol:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod Happy » pon čer 10, 2013 19:41

Možná pomůže: http://rittisberg.panomax.at/

Je to pohled z Ramsau na Jižní stěnu.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod progym » pon čer 10, 2013 20:18

Dík, ale webka nepomůže.
Podle Kuby, tam padlo za poslední dobu skoro metr sněhu.
Psal jsem chatařovi, ale zatím se neozval...
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod Ondra Pavel » stř čer 12, 2013 17:17

taky bych potřeboval stejný info, vyrážíme tam zítra, koukal jsem na webku na tý hospodě u Gosausee, z tý toho ale moc poznat neni, že je zapadanej Dach, to je jasný, ale zajímalo by mě, jak je na tom Donnerkogel
Uživatelský avatar
Ondra Pavel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát úno 18, 2011 22:31
Bydliště: Třeboň!!!

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod Ondra Pavel » stř čer 12, 2013 17:19

Uživatelský avatar
Ondra Pavel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát úno 18, 2011 22:31
Bydliště: Třeboň!!!

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod progym » stř čer 12, 2013 17:44

Volal jsem na Adámka.
Chatařka bohužel ví prd. Respektive okolo chaty je tak 3/4 metru sněhu.
Jestli někdo chodí nahoru neví..... ](*,)
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod Ondra Pavel » stř čer 12, 2013 17:49

my jdeme na ferraty, na Dach nevyrážíme, pro jistotu bereme boby __II
Uživatelský avatar
Ondra Pavel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát úno 18, 2011 22:31
Bydliště: Třeboň!!!

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod progym » stř čer 12, 2013 17:52

...to se vyplatí :skialp:

Počasí nevypadá nejhůř *
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod JB » pát čer 14, 2013 14:17

Napište jaké byly podmínky, chystáme se na Dachstein začátkem července. Zajímalo by mě jestli je ferrata zleva na vrchol pod sněhem nebo ne.
JB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 27, 2008 7:52

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod progym » sob čer 15, 2013 9:49

Takže:

Cesta 614 na Adámka...
od cca 2000m souvislá sněhová pole a cca 75cm sněhu.
Sníh je samozřejmě mokrej a těžkej, možná by se hodily i sněžnice (čtvrtek 13.6.).
Ledovec komplet vysněžený, stopa našláplá z prava kolem Mitterspitz.
Kopec je taky vysněžený, ale nahoře jsme nebyli.....bohužel nenadálé zdravotní problény nás diskvalifikovali z další akce :cry:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod jenik82 » stř čer 19, 2013 9:51

Díky za info.. Já se k Adámkovi jedu mrknout teď o víkendu, tak pak také něco napíšu..
jenik82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte pro 27, 2011 20:36

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod lara » čtv čer 20, 2013 6:34

JO, Jeníku, určo napiš, jak bylo, zajímá mne to... :-k
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod fps » sob čer 22, 2013 8:52

před dvěma dny jsem se vrátili z Nízkých Taur, byli jsme v okolí Oppenbergu, byli jsme nejvýše ve 2220 m n. m., a sníh je jenom místy, nikdy žádná souvislá vrstva
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod jenik82 » úte čer 25, 2013 10:04

Nakonec jsme nesli na Adamka, ale touhle trasou - z Obertraunu nahoru sjezdovkou na Krippenstein, pak pres Gjaid Alm na Simonyhutte a pres Wiesberghaus dolu do Hallstattu.. Misty snehova pole, ale uz to bylo hodne odtate. Zvladli jsme to za dva dny.. Pocasi nam vyslo super a zmokli jsme az v Hallstattu.
jenik82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte pro 27, 2011 20:36

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod kropt » pon črc 1, 2013 8:34

Malý dotaz pro znalé místních poměrů - vyjedu lanovkou se svým 4-letým klukem na Hunerkogel na ledovec a chtěl bych s ním jít po ledovci na Seethalerhutte - co vím, tak je tam normální vyrolbovaná cesta plná turistů. Je tam nějaké reálné nebezpečí trhlin a nebo něčeho, proč bych tam s klukem neměl chodit? Ještě jsem nahoře na Dachsteinu nikdy nebyl, tak nemám moc představu, jak to tam vypadá a takhle tůra mě přijde jako dobrý nápad na zážitek pro prcka - pořád chce totiž vidět horu, kam krteček na léto uklidil kamaráda sněhuláka aby neroztál.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod progym » pon črc 1, 2013 9:17

Je to ledovec !!!
Není to sněhové pole, na to nezapomeň.
V každém případě (označené) trhliny jsou spíše mimo tuto trasu a jsou spíše ve středu Hallstadského ledovce a jeho východní části. *
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod Vachon » pon črc 1, 2013 9:17

Je to vyrolbovaná cesta, v podstatě po rovině, v případě potřeby vymezená tyčema, přesně na tento typ vycházek, dát si na chatě kafíčko a koukat na lezce na Hoher Dachstein.

To procesí je vidět vpravo nahoře.
dachstein.jpg
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod kropt » pon črc 1, 2013 11:49

progym píše:Je to ledovec !!!
Není to sněhové pole, na to nezapomeň.


No právě proto se ptám, nerad bych prcka jakkoliv ohrozil.

@Vachon: Takže při dodržení základních bezpečnostních zásad (neslízat z označené cesty a nechat před sebou jít 150 kilogramového německého turistu) můžu na to kafíčko a čumendu jít i bez maček, cepínu a navázání na lano?
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod Vachon » pon črc 1, 2013 12:11

Přesně tak, choděj to rodinky v teniskách a ta rolba to projíždí každou chvíli, což je myslím těžší sonda než německej turista (a hlavně tím neustále zahušťuje sníh, takže ucpává i případné menší spárky - není pravda že tam nejsou, kolem cesty určitě nejaké uvidíte, což vydá za další zážitek, případně i motivaci pro juniora, kdyby zlobil). Bude-li hezky, z chaty je krásnej výhled, tak si to užijte.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod mike » pon črc 1, 2013 18:04

Presne tak, byl jsem tam kdysi davno poprve na ledovci a taky v teniskach ;-) Akorat si nezapomente vzit dobre slunecni bryle jako tenkrat ja a to ani kdyby bylo pod mrakem. Bylo a stejne jsem malem oslepl ;-)

Z/od chaty je vyhled krasny, jen pro nepripraveneho ponekud zavratny. Mozna si vem kousek repky na privazani prcka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod fps » pon říj 7, 2013 21:19

nenašel jsem samotné téma o celém Dachsteingebirge, tak to dám sem, za čtrnáct dní jedu na pět dní do Dachsteingebirge, projít si to chci od severu, od Obertraunu, tak mam pár dotazů
- mimo jiné plánu spát u Hirzkarseelein/664 obrázek 1 a 2, tam to podle obrázku asi nebude problém najít místo na stan? Ale ještě bych potřeboval najít jedno dobré místo na stan blízko vody, nejlépe v okolí cesty 650 nebo 601 obrázek 3, poradíte někdo?
- nevíte jak je obtížná cesty 657? Hlavně se mi nelibí část od Oberer Eissee na Simonyhütte, ten bílý panáček v červeném čtverečku co visí za ruku značí co? obrázek 3
- nevíte kde se dá koupit jídlo a pití někde v okolí vlakové nádraží Obertraun-Dachsteinhöhlen, případně na vlakovém nádraží Attnang-Puchheim, bohužel na vlakovém nádraží v Linzi mam krátkou dobu na přestup, tak nestíhám zajít do Sparu
Přílohy
1.jpg
2.JPG
3.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod Vachon » pon říj 7, 2013 21:36

Panáček visící na laně je horolezecký terén, ale nevztahuje se přímo k vyznačené cestě (tu cestu samotnou neznám, je značená jako obtížný chodecký terén, ber to jen jako kartografickou poznámku).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod mike » pon říj 7, 2013 23:58

@fps: ses s tim Rakouskem nejak rozjel ;-) :smt023

Pocitas s tim, ze tam v tu dobu uz asi budou nic moc podminky? Zima, mozna snih a misty led. Slunce bude cast, mozna vetsinu dne, schovano za hrebenem. Ne ze bys to nezvladnul, kdyz jezdis v zime, jen ze vyber oblasti a hlavne stranu pohori neni idealni. Ja v tehle dobe jezdim mnohem dal na jih, az na italske hranice nebo rovnou do Italie. Dolomity, Karnske Alpy. Kdyz je tlakova vyse nad Alpami (a jindy ted nema cenu jezdit), tak je tam pres den krasne teplo a v noci holt trochu mrzne.

Na druhou stranu tam ted aspon nebude moc Cechu. Ja se tenhle blizkym pohorim vyhybam prave kvuli tomu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod fps » úte říj 8, 2013 5:02

- abych trochu prošel Alpy za svůj život, tak tam musím aspoň třikrát či čtyřikrát do roka zajet, a mě připadá květen, červen, září, říjen k tomu ideální, málo lidí, dostatek vody, a proto volím vždy spíš severní část
- nic moc podmínky jak pro koho, právě takové mě lákají, zatím to vypadat dost dobře, sněhu moc není, poprašek sněhu začíná od cca 1800 m n. m., asi stejně jako na Totes Gebirge kde jsem byl před čtrnácti dny, mrznout má začít, ale na žádný extrém to zatím nevypadá, hold když tak přibalím nesmeky nebo mačky a cepín, ale stejně když bude hodně sněhu, tak budu chodit po jednoduchém chodníku, 615, 661, 664, 662, 650, 654, 601
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod Vachon » úte říj 8, 2013 5:37

Tady http://www.simonyhuette.com/touren/huettenzustiege.html uvádějí cestu 657 jako normální přístupovou cestu na Simonyhütte (jediné specifikum má být možnost padajícího kamení pod Gjaidsteinem).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod mike » úte říj 8, 2013 19:41

fps píše:- abych trochu prošel Alpy za svůj život, tak tam musím aspoň třikrát či čtyřikrát do roka zajet, a mě připadá květen, červen, září, říjen k tomu ideální, málo lidí, dostatek vody, a proto volím vždy spíš severní část

Nic proti, ale az se dostanes vys, tak zjistis, ze cervenec a srpen jsou lepsi. Predtim je jeste moc snehu a potom je uz moc snehu ;-) Tve mesice jsou fajn prave na tyhle nizsi kopecky.

S lidma to neni tak snadne, jsou tam, kde a kdyz jsou otevrene chaty (obvykle do konce zari, nektere i dyl). Pricemz nektere oblasti maji sva specifika. Kdyz jsem ted sestupoval z Karnskych Alp, zvazoval jsem prespani na posledni chate, abych nemusel az do udoli za tmy. Pocasi se horsilo, predpoved byla spatna, a tak jsem cekal, ze chata bude skoro prazdna. Presna naopak, byla preplnena prevazne duchodcema. Kdyz jsem se ptal chatare, co to jako ma byt, tak mi vysvetlil, ze je to tam bezne. Chata je jedno ze stanovist na Carnica Traversale, na kterou lidi vyrazeji obvykle o vikendu a na chatu dojdou prave v ten den. Takze o vikendech je tam prazdno a uprostred tydne naval (desna prestava jit trek v takovem davu...).

Nebo me oblibene Grand Paradiso. Na chate pod hlavnim vrcholem je porad neskutecny naval, lidi si slapou po hlavach a na vrchol jdou vlacky a pod Madonou cekaji ve fronte. Kousek dal neni skoro nikdo a da se tam jit krasny trek, kde 4 - 5 dnu nikoho nepotkas. Pricemz si troufam tvrdit, ze je to tam peknejsi nez v oblasti hlavniho vrcholu. Jen tam nejsou chaty, jen bivaky a trochu divocina.

fps píše:- nic moc podmínky jak pro koho, právě takové mě lákají, zatím to vypadat dost dobře, sněhu moc není, poprašek sněhu začíná od cca 1800 m n. m., asi stejně jako na Totes Gebirge kde jsem byl před čtrnácti dny, mrznout má začít, ale na žádný extrém to zatím nevypadá, hold když tak přibalím nesmeky nebo mačky a cepín, ale stejně když bude hodně sněhu, tak budu chodit po jednoduchém chodníku, 615, 661, 664, 662, 650, 654, 601

Kdyz bude hodne snehu, jednoduchy chodnik ti nepomuze, jelikoz nebude proslaply a mozna ho ani nenajdes. Ale tohle si asi holt musi kazdy vyzkouset sam ;-)

Nesmeky si urcite vem. Od zacatku zari je beru vzdycky, kdyz neberu macky. Nekdy je vubec nepouziju, ale nekdy by to bez nich neslo. Typicky cesticky, po kterych tece voda a v tomhle obdobi zamrzne. Nebo zmrzla firnova pole na severnich svazich. Staci jedno takove misto a bez nesmeku se budes vracet. Cepin je na zvazeni (obvykle neberu), macky vetsinou nejsou nutne, kdyz nejdes na ledovce. Ale zalezi na situaci a aktualnich podminkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dachstein-aktuální info

Příspěvekod fps » stř říj 9, 2013 14:23

mike píše:
fps píše:mě připadá květen, červen, září, říjen k tomu ideální, málo lidí, dostatek vody

Nic proti, ale az se dostanes vys, tak zjistis, ze cervenec a srpen jsou lepsi. Predtim je jeste moc snehu a potom je uz moc snehu ;-) Tve mesice jsou fajn prave na tyhle nizsi kopecky.

když zjistím na místě že to na vrchol nejde, a to z jakéhokoli důvodu, tak žádné vrcholy zdolávat nebudu, mě stejně vůbec o žádné zdolávání vrcholů nejde, mě úplně stačí obejit vrcholy údolím, prohlédnout si vrchol ze zpod mi úplně stačí
mike píše:S lidma to neni tak snadne, jsou tam, kde a kdyz jsou otevrene chaty (obvykle do konce zari, nektere i dyl).

podle mě je v květnu, červenu, září, říjnu na horách méně lidí, než v létě a nebo v zimě, a když jsou chaty zavřené, tak je celkem velký předpoklad k tomu že tam bude méně lidi, což mě přesně vyhovuje
mike píše:Nebo me oblibene Grand Paradiso. Na chate pod hlavnim vrcholem je porad neskutecny naval, lidi si slapou po hlavach a na vrchol jdou vlacky a pod Madonou cekaji ve fronte. Kousek dal neni skoro nikdo a da se tam jit krasny trek, kde 4 - 5 dnu nikoho nepotkas. Pricemz si troufam tvrdit, ze je to tam peknejsi nez v oblasti hlavniho vrcholu. Jen tam nejsou chaty, jen bivaky a trochu divocina.

tam se samozřejmě časem taky chystám, ale zatím to procházím postupně od rakouských Alp, pak mi musíš poradit přesně tu cestu kde "4 - 5 dnu nikoho nepotkas"
mike píše:Nesmeky si urcite vem

jak je na horách v noci pod nulou, a přes den nad nulou, tak sebou taky vozím minimálně nesmeky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Další

Zpět na Alpské státy