Lepeni bot: Unilep D418 (opět k dispozici v Praze)

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lepeni bot: Unilep D418 (opět k dispozici v Praze)

Příspěvekod mike » úte led 29, 2013 22:10

Odlepila se mi spicka podrazky na Hanwag Alasce. Na tohoto vlakna jsem se obratil na Aplika, objednal od nich z e-shopu Unilep D418 a podle jeho instrukci slepil. Zda se, ze se povedlo, spoj drzi a prvni vychazku prezil.

Unilep D418 neni (aspon v malem baleni) v Praze k sehnani a proto jsem ho objednaval pres e-shop Learu. Jelikoz postovne stalo podstatne vic, nez tuba lepidla, vzal jsem jich rovnou 5, kdyby nekdo z fora v Praze taky potreboval slepit boty. Takze:

Unilep D418 je v Praze k dispozici u mne. Mala tuba za 35 Kc (5 s postovnym stalo necelych 180). Pouze osobni predani nekde v Praze, predem rikam, ze to nebudu nikam posilat. Plati casove neomezene dokud mi nejaka tuba zbude, se skladovanim pry neni problem.

edit: vsechna lepidla udana.

Navod k pouziti je v ve zminovanem vlakne; Aplik vam pripadne jiste poradi. Za sebe mu chci podekovat za ochotu, takovy pristup se hned tak nevidi. Diky, Honzo :)


________________
edit Hafi: lepidla opět k dispozici, viz zde
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lepeni bot: Unilep D418 v Praze

Příspěvekod Hafi » úte led 29, 2013 22:23

Ahoj,
předběh jsi mě :-)

Měl jsem něco takového v úmyslu. Unilepem od aplika jsem zachraňoval situaci v Mongolsku. Dobrý i na lepení samonafukovačky.

Určitě mám zájem, bral bych i dvě tuby, bude-li větší zájem, tak nebudu skrblík a prosím aspoň jednu. Předání v Praze se domluvíme časem, teď nemám čas, od druhé poliviny února bude líp. Pokud chceš peníze dříve, pošli č.ú. po SZ a obratem to tam máš, jinak při předání.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Lepeni bot: Unilep D418 v Praze

Příspěvekod mike » úte led 29, 2013 22:28

OK, dej vedet (SZ), az se ti to bude hodit a nekde se sejdeme. Na penize nespecham, pri predani :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lepeni bot: Unilep D418 v Praze

Příspěvekod Rimmerak » sob bře 9, 2013 11:57

Ahoj, máte někdo zkušenost s odmaštěním, resp. odstraněním vosku z kůže před lepením? Koupil jsem si Unilep D418, potřebuju přilepit na pohorkách McKinley odlepující se podrážku v místě, kde přechází na svršek boty. Boty byly mazány včelím voskem. V místě, kde se lepí je to čisté, ale obávám se, že může být trocha vosku vsáknutá do kůže. Chci, aby to bylo slepeno perfektně.

Spoj jsem ošmirgloval. Odstranil zbytky původního lepidla...
RIMM0002.JPG


Boty jsou staré půl roku, druhá nejeví známky poškození. Bohužel jsem ztratil účet, což mi přítelkyně nemůže odpustit... Chtěla je reklamovat.
Rimmerak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 18, 2013 17:32

Re: Lepeni bot: Unilep D418 v Praze

Příspěvekod apuka » sob bře 9, 2013 12:36

McKinley - to je Hervis nebo co. Nemusis mit uctenku. Melo by stacit, kdybys vedel, cca kdy jste to koupili a v prodejne by to mohli v systemu najit. Neni to jejich povinnost, ale u tech vetsch spolecnosti zvykne fungovat. Ja jsem takto reklamoval rok a pul starou bundu, kde jsem sice uctenku mel, ale z termotiskarny, tj. nebylo na ni videt ani datum, ani zbozi ani cena. Ja jsem vedel +-mesic, kdy to bylo a oni mi to nasli. Za pokus Ti to urcite stoji.
Anebo pokud jsi to platil kartou, tak by mel stacit i vypis z karetniho uctu na nalezeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Lepeni bot: Unilep D418 v Praze

Příspěvekod Rimmerak » sob bře 9, 2013 14:54

Je to Intersport, podle mě jsem platil hotově. Ale už to nevím jistě. A nepamatuju si, jestli jsem použil klubovou kartičku nebo ne :( Ale myslím, že ne.
Testnu jejich ochotu. Datum nákupu vím na +- 3 dny.
Rimmerak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 18, 2013 17:32

Re: Lepeni bot: Unilep D418 k dispozici v Praze

Příspěvekod Aplik » ned bře 10, 2013 18:11

Odmaštění vosku: Mám teorii jak na to, nechám si ji raději potvrdit firemním technologem, vydrž do zítřku.
Aplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte čer 5, 2012 7:32

Re: Lepeni bot: Unilep D418 k dispozici v Praze

Příspěvekod Aplik » pon bře 11, 2013 6:34

Názor chemika s mnoholetou praxí v lepidlech:

obecně se na vosky doporučuje technický benzín, u něj bych ani neočekával, že by mohl způsobit barevné změny kůže.... je trošku mastný sám o sobě, ale pokud jej pak necháš vyprchat, mělo by to být ok...

Unilep D418: vysoká penetrační schopnost, výrazně lepší než u prénů, též lepší adheze na “plastové” podrážky, obsázky, jen jedno úskalí – kůže může chtít 2-3 nánosy, aby se utvořila dostatečně vydatná lepící vrstva...
Aplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte čer 5, 2012 7:32

Re: Lepeni bot: Unilep D418 k dispozici v Praze

Příspěvekod Rimmerak » pon bře 11, 2013 19:52

Tak na reklamaci jsem se vyprdnul, protože jsem dle výpisu z účtu zjistil ,že jsem to platil hotově. Dneska přišlo lepidlo, takže jsem to pěkně znovu odmasil, vyčistil.
Postupoval jsem podle návodu na lepidle, tj nanesl jsem na oba lepené povrchy lepidlo, nechal ho půl hodiny zaschnout, potom jsem botu vycpal napínákem a zvnějšku jsem gumu přitlačil ke kůži a celé jsem to zahříval asi 5 minut fénem (doufám, že sem 70°C překročil). Snad jo. Každopádně to vypadá, že to drží. Nechám to do zítra pořádně zatvrdnout a uvidíme :-) Hodím foto za chvíli.

RIMM0010.JPG


EDIT: Udělal jsem test lepidla, slepil jsem dva proužky textilního smirkovýho papíru k sobě. Spoj má plochu velikosti 8mm x 25mm, nechal jsem lepidlo zavadnout, spojil sem to a dal to na pár vteřin na horký kryt lampičky. Výsledek je ten, že to nejde ani bohovi roztrhnout. Doufám, že u boty to bude stejný :-)

EDIT 2.4.12 : Bota po 30km výletů v mokru, sněhu, kamení v místě slepení stále drží.
Naposledy upravil Rimmerak dne úte dub 2, 2013 16:12, celkově upraveno 1
Rimmerak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 18, 2013 17:32

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2013 22:18

Mattoni uz neni 8) Vsechny 4 tuby jsou pryc. Kdyby jeste nekdo v Praze Unilep potreboval, muze to udelat jako ja a pouzit znovu toho vlakno. Na pozadani rad upravim nazev i uvodni prispevek.

Vlakno muze jinak slouzit k diskusi o lepeni bot a dalsich veci Unilepem D418. Moje bota dosud drzi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod Aplik » čtv dub 18, 2013 10:35

2. 5. 2013 budu na Praze 4, od rána až do cca půl šesté na školení. S radostí do Prahy dovezu bednu tubiček:) Cena viz http://www.abclepidla.cz/unilep-d418-15g-tuba/d-71180/. Objednávky dořešme prosím prostřednictvím zpráv, nebo tu veřejně, pokud se chcete domluvit hromadně.

Rimmerak: Fénování super, u testu smirkového papíru jsem si málem obtisknul písmenka na čelo. =D> Trik s lampičkou je inovativní. Pro ostatní, není problém fénovat plochy už při zasychání. Jednak to redukuje čas, po který čekáš na zavadnutí lepidla, druhak to zvýší počáteční lepivost.
Aplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte čer 5, 2012 7:32

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod musashi » pon kvě 13, 2013 10:19

Zacala se mi odlepovat guma na spicce bot LaSportiva Nepal Trek Evo.
Boty jsou jeste v zaruce a odlepeni je zatim minimalni. Ma smysl boty reklamovat nebo me s tim poslou do haje a mam si rovnou objednat ten Unilep a vrhnout se na to sam? Nemate nekdo zkusenost?
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod Aplik » pon kvě 13, 2013 12:21

Co jsem slyšel o LaSportivách, reklamuj. Osobní zkušenost sice nemám, ale jestli můžeš ty boty měsíc postrádat, zareklamuj si je a máš slušnou šanci na opravu. Oni to velmi pravděpodobně budou lepit prakticky totožným lepidlem, pokud bych jim hodně fandil, přidali by tužidlo pro vyšší odolnost.

V případě neúspěchu by to pro Unilep D418 neměl být složitý úkol.
Aplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte čer 5, 2012 7:32

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod musashi » pon kvě 13, 2013 12:24

Diky za nazor!
Bohuzel zitra odjizdim pryc a beru je s sebou a zjistil to az dnes. Tak po navratu zkusim reklamaci.
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod mike » pon kvě 13, 2013 17:42

Skoda, zes neposlal fotku. Uvidis, jak to bude vypadat po dovolene. Mne se na nich zacala odlepovat podrazka a po reklamaci mi vratili penize.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod musashi » pon kvě 13, 2013 18:02

ImageUploadedByTapatalk1368464540.333911.jpg
ImageUploadedByTapatalk1368464540.333911.jpg (29.76 KiB) Zobrazeno 29963 krát

Zkousim poslat foto problemoveho mista ...
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod mike » pon kvě 13, 2013 18:09

To mi prijde jako malickost, kterou bych resil sam. Na Alaskach jsem to mel podstatne hur, loupala se mi spicka podrazky po cele sirce, prilepil jsem Unilepem a od te doby v pohode. Prece kvuli tomu nebudu mesic cekat na boty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod musashi » pon kvě 13, 2013 18:34

Ja prave nevim, co od toho cekat ... aby to timhle nezacalo a do tydne nebyla bota vejpul :D
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod mike » pon kvě 13, 2013 18:45

Toho bych se nebal. Neco podobneho jsem mel na vice botach a ani jsem to nelepil. Akorat s tim nesmis o nic zachytit, pak bys toho mohl urvat vic. Nevim, jestli bude Aplik souhlasit, ale ja bych to provizorne pred odjezdem prilepil vterinakem a po navratu poradne Unilepem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod pavproch » pon kvě 13, 2013 18:50

ta vodlepená guma , to je kravina opravuitelná DIY

co mě ale překvapuje je "nový" stav té "používané" boty.... takle opravdu používaná bota přece nevypadá... :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod fps » pon kvě 13, 2013 19:16

taky bych to slepil sám než měsíc čekat na něco co slepí skoro stejným lepidlem, já používám plno let chemoprén http://www.chemopren.cz/produkty/chemopren-obuv/, drží opravdu skvěle, a dá se koupit prakticky všude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod musashi » pon kvě 13, 2013 19:37

mike píše:ale ja bych to provizorne pred odjezdem prilepil vterinakem a po navratu poradne Unilepem.

Vterinak? To se jen vsakne do kuze a nic to neudela, ne?
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod musashi » pon kvě 13, 2013 19:39

pavproch píše:co mě ale překvapuje je "nový" stav té "používané" boty.... takle opravdu používaná bota přece nevypadá... :-k

Nechapu? Jak jsem psal, boty jsou jeste v zaruce, nejsou prilis stare, tudiz toho za sebou mnoho nemaji ... Nikde jsem nepsal, ze je nejak intenzivne pouzivana.
Naposledy upravil mike dne pon kvě 13, 2013 19:44, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena citace
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod mike » pon kvě 13, 2013 19:43

musashi píše:Vterinak? To se jen vsakne do kuze a nic to neudela, ne?

Hmm, je pravda, ze na tehle hrube kuzi by to drzet nemuselo... Jinak proste natres a primacknes jeste nez se staci vsaknout. Pockej, co k tomu rekne Aplik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod Aplik » úte kvě 14, 2013 13:11

Vteřiňáky na podobné použití dělal kdysi (cca 5 let) Cyberbond, nevím jestli je dělají dodnes. Odlišovali se plnivem, samotný vteřiňák obsahoval gumu, spoj tedy ztratil na své křehkosti a získal trochu na pružnosti. My jsme je v sortimentu měli asi rok, pak byly vyřazeny pro nízkou obrátkovost.

Za mě osobně, nelepil bych to, vyprnul se na to a řešil po návratu. Klidně se ozvi, pošlu trubičku:) Větší rozlepení by mohlo vzniknout jen zaháknutím - ač nejsem uživatelem srovnatelné obuvi, myslím, že je to málo pravděpodobné. Tato vada imho vznikla nenanesením lepidla na tomto místě, očekávám že boty jsou tak tvrdé že (tuplem) v tomto místě nedochází k prakticky žádnému namáhání.
Aplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte čer 5, 2012 7:32

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod apuka » čtv kvě 16, 2013 7:22

musashi: Ja bych to asi taky jeste zkusil ponosit, jak se ten "odlep" bude dal chovat. Na druhe strane bych to az tak uplne nebagatelizoval, protoze na Meindlech (dva pary) loni v Zillertalu to zacalo stejne a po dvou tydnech skoncilo jak se muze dohledat na fotkach ode mne v sekci Reklamace bot. Prave proto bych pockal, pokud to zustane +- stejne, tak bych to zalepil doma a byl rad, pokud se zacne hodne rozsirovat (samozrejme ne proto, ze jsem se zachytil o neco a odtrhl jsem pulku spicky), tak bych reklamoval, protoze muze byt spatna varka lepidla, ktere pouzili pro vyrobe nebo nejaky jiny problem a mohlo by se to opakovat na ruznych mistech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod Aplik » čtv kvě 16, 2013 11:48

za názor uživatele apuka mohu zvednout ruku, mluví mi z duše. Věřím že nám musashi po návratu dá echo, jak dopadl...
Aplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte čer 5, 2012 7:32

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod air2 » úte led 31, 2017 19:24

Zdar, nevíte jestli se to dá sehnat někde v Ostravě?
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod zdes » pon úno 13, 2017 15:01

Resp. dá se ještě vůbec sehnat v malé tubě? Nejmenší, co jsem viděl na netu, bylo 0,5kg balení ... radši si koupím 5 tub i se zaplacením poštovného, než jednu plechovku, co mi do příště vyschne?

Díky,
Zdeněk
zdes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř bře 4, 2015 14:03

Re: Lepeni bot: Unilep D418 (uz neni k dispozici v Praze)

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 13, 2017 16:33

loni nekdy v zari sem vyslala muze na prodejnu v brne a donesl mi dve ty male tuby. velky tak 10cm... takze by to asi nemel byt problem, asi dobry napsat primo do brna, jestli ti to neposlou... (jeste sem to nestihla vyzkouset, zda to drzi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Další

Zpět na Jak co opravit