Lezečky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lezečky

Příspěvekod Horry » čtv dub 18, 2013 22:24

rieMa píše:Horry: Mno, normálně se pohybuju okolo 40ky, při nákupu jsem tarantule brala 39 (a kdyby v té době měli v obchodě 38,5, tak bych spíš šla do těch menších), když jsem je po půl roce aktivního lezení posílala k výměně podrážky, tak jsem si je i nechala zmenšovat o číslo, protože se vytáhly -> ale já chodím lízt 3x-4x týdně... Dneska bych si asi rovnou kupovala 38...

Děkuji ti za názor. :) ...
Nakonec jsem vzal Tarantule, Tarantulace mi moc nesedly [-X . Musel jsem až o 3 čísla níž, protože do 40mi sice na nártu byly těsnější, ale palce nebyly dostatečně ohnuty. Teď si ještě vytrpět nějaký to počáteční roztahování a pak vyrazit z překližky na boulder do přírody [-o< . Ještě jednou děkuji :prayer:
Horry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 26, 2013 23:59

Re: Lezečky

Příspěvekod Voko » pát dub 19, 2013 15:23

Bych to s tím ohnutím palců zas tak nepřeháněl, na Boulderu zas tak moc hranek většinou není, víc musí sedět hlavně pata. Na skalkách v lezkách musíš vydržet víc jak 6 lezeckých kroků, takže aspoň zezačátku nemá smysl kupovat drtiče prstů.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lezečky

Příspěvekod Horry » pát dub 19, 2013 23:38

Voko píše:Bych to s tím ohnutím palců zas tak nepřeháněl, na Boulderu zas tak moc hranek většinou není, víc musí sedět hlavně pata. Na skalkách v lezkách musíš vydržet víc jak 6 lezeckých kroků, takže aspoň zezačátku nemá smysl kupovat drtiče prstů.

Pata sedí jak přibitá. Už jsem je začal rozlézat, ale zatim to je tak, že 30 min na stěně, pak na 5 min lezečky dolu a pak opět lezu. Už pociťuji, že se přizpůsobují, jelikož se mi dost potí noha. Akorát teda mám z toho zelený chodidla :axe:
Horry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 26, 2013 23:59

Re: Lezečky

Příspěvekod Indy » sob dub 20, 2013 0:20

dostatecne ohnuty palce? hochu, tys blazen.

ty palce ti vyboci, coz se v minulosti stavalo spis zenam kvuli absurdni konstrukci bot ve kterych hodily, a potom, SBOHEM ROVNOVAHO.

se budes motat aj na rovne zemi, takze to dobre promysli.

on ten palec totiz jako jediny v lezackach NEMA byt pokrceny. muze byt stisneny, ale jakmile nehet miri vyrazne k zemi, si zadelavas na zbytecny problemy.

cely pokec nebyl minen urazlive, ale spis naivne, ze by jsi se dokazal poucit z chyb jinych.

pokud ne, no, vsak uvidis, dej tomu cas a poznas o cem je rec.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Lezečky

Příspěvekod rieMa » sob dub 20, 2013 8:46

Zelenost nohou dost rychle přejde, teda, co se týče barviva z lezeček...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Lezečky

Příspěvekod Voko » ned dub 21, 2013 12:03

má zkušenost- jak lezky začnou barvit,barví už pořád. U Triopů jsem končil lezení vždy s oranžovýma nohama. Co je zajímavý, tak Miury vůbec nebarví, zato už mám uvnitř vrstvu špíny :( dá se to nějak vyčistit?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lezečky

Příspěvekod rieMa » ned dub 21, 2013 18:42

Já mám právě tyhle zelený tarantule a přestalo to po nějakým druhým, třetím lezení... A špinavý uvnitř jsou taky, ale jak to dostat ven si moc neumím představit...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Lezečky

Příspěvekod vonkreuz » ned dub 21, 2013 20:13

Sypu si do lezek pudr na nohy nebo treba i dětský pudr na zadečky s nějakým antiseptickým přídavkem. Takže se mi nedělá v lezkách blátíčko z potu jako dříve. A tím pádem se to tak nezažírá do té podšívky.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lezečky

Příspěvekod Voko » ned dub 21, 2013 21:09

pudr jsem zavrhl pro jeho neblahé vedlejěí efkty (estetické :mrgreen: )
holt budu žít a lézt s propocenýma lezkama.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lezečky

Příspěvekod vonkreuz » ned dub 21, 2013 21:13

Vidíš a moje Zuzka si sype i během dne, protože se jí moc potí nejen ruce, ale i nohy. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lezečky

Příspěvekod Horry » stř dub 24, 2013 10:49

Indy - špatně jsem to popsal :D, byly stísněné a ne ohnuté :P ...
a už pociťuji, že se začínají lezky přizpůsobovat a palce si zvykly :) ...
rieMA - doufám, že máš pravdu :) ...
Vonkreuz - který pudr a jaký přípravek ? odkud jsi je pořídil?
Horry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 26, 2013 23:59

Re: Lezečky

Příspěvekod vonkreuz » stř dub 24, 2013 11:06

Nevím, prostě pudr. :mrgreen: Dřiv jsem měl přímo pudr na nohy. Dneska je to myslím pudr na dětské zadečky s nějakým antiseptickým přídavkem. Ale značku po mně nechtěj - plastová nádoba nahoře s víčkem a pod ním dírky na sypání...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lezečky

Příspěvekod Horry » stř dub 24, 2013 22:46

vonkreuz píše:Nevím, prostě pudr. :mrgreen: Dřiv jsem měl přímo pudr na nohy. Dneska je to myslím pudr na dětské zadečky s nějakým antiseptickým přídavkem. Ale značku po mně nechtěj - plastová nádoba nahoře s víčkem a pod ním dírky na sypání...

Dobrý, to mi stačí :lol: tak díky :)
Horry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 26, 2013 23:59

Re: Lezečky

Příspěvekod tata_FIDO » čtv dub 25, 2013 8:07

tata_FIDO píše:tak jsem nakonec vybral Rock Pillars Top Gun QC sedli mi lépe než Miura, dnes je testnu venku v HISu


tak mají za sebou 2xlezení venku, drží dobře, nevím jestli to je mnou, ale cesty, které jsem loni neustál, teď v pohodě, 6+ UIAA
velikost paradox, nakonec jsem musel vzít stejnou co mám normální boty, teď po těch 2 akcích venku sedí suprově
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: Lezečky- sleva

Příspěvekod Jesterka6 » čtv dub 25, 2013 9:21

Kdybyste někdo věděl o nějaké slevě na lezky, plís, hoďte to sem.
Hodily by se mi nějaké jen na stěnu...
Ty staré jsem vyřadila (při nákupu za 600 se oprava za 600 už prostě nevyplatí),
ale tech co mám na skály a sedí mi mi přijde na stěnu škoda....
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re: Lezečky- sleva

Příspěvekod Horry » čtv dub 25, 2013 20:41

Kamzik má slevu na jedny viz. http://www.kamzik.cz/vyprodej/saltic-shiwa/?color=1023

Jinak, pokud si dáš na heureka.cz vyhledat lezečky a seřadit podle ceny, tak najdeš ledacos 8)
http://lezecky.heureka.cz/?o=4
Naposledy upravil mike dne čtv dub 25, 2013 20:54, celkově upraveno 1
Důvod: super, ale prispevek jsem preformatoval (smazana zbytecna citace + link je lepsi klikaci)
Horry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 26, 2013 23:59

Re: Lezečky

Příspěvekod ssyissyi » stř črc 3, 2013 13:49

Prolezla jsem si první lezky. Skrz... A protože se vytáhly víc, než je zdrávo, a navíc mi moc dobře nesedí v patě, nebudu je nechávat podlepovat. je čas na nové.

Můj dotaz míří k typu zapínání... K natahovacím nemám nějak důvěru, tkaničky jsou na dlouho (a zavazování se nevyplácí odfláknout - není nic "lepšího", než když se vám lezka rozváže v rozporu v komíně... :oops: ), takže bych chtěla sucháč. Ale... nebude ten sucháč vadit na písku, zvláště ve spárách? Jaké máte zkušenosti? :((
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod Dr4k3 » pon črc 8, 2013 8:16

ne. Nebo lépe řečeno - sucháč se ti může rozepnout, ale úplně stejně, jako si můžeš povolit tkaničku. Ale na rozdíl od tkaničky ho můžeš snadno dotáhnout dvěma prsty.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod ssyissyi » čtv črc 18, 2013 6:28

JJ, tomu rozumím. V tomhle ohledu je sucháč jedna z výhod, s kterýma počítám. Spíš jsem to myslela tak, jestli, když narvu nohu do úzké spáry, jestli se ten sucháč nebude nějak moc odírat...

Ale to je jedno. Stejně jsem pořád začátečník, takže s těma spárama na písku to ještě nějakou dobu zas až tak horký nebude. I když měla bych je trénovat, zatím mi moc nejdou... :oops:

Ale už je stejně vybráno - LaS Tarantula. Přesně jak psala rieMa, o 1,5 menší byly akorát. Divný akorát bylo, že 38 seděly hůř... :shock: :wink:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 18, 2013 6:36

Přítelkyně taky vybírala nové. Kdysi si koupila Mammut Extreme (šije je RockPillars) a ten kdo jí radil by zasloužil dostat přes tlamu. :axe:
Takže ve výběru teď byly LS Jackyl, LS Tarantula, LS Tarantula Laces, Triop TigerTop a jen tak pro zkoušku i LS Miura. Nakonec si koupila LS Jackyl a paradoxně jí sedla lépe velikost 40EU než třeba 40,5 nebo 41EU u Tarantulí.
Sám používám extra těsné Triop RapNew (žluté) na tkaničky a potom méně těsné LS Katany a vyloženě rekreační Triop Lambada (oboje na sucháč) a nemám se suchým zipem problémy.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lezečky

Příspěvekod Indy » čtv črc 18, 2013 7:53

tkanicka se dvema uzly se nepovoli.

dnesni lezky na suchace jsou ale velmi zdarile a skutecne sedi. taky pouzivam oboje.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Lezečky

Příspěvekod ssyissyi » čtv črc 18, 2013 9:15

Indy, no já právě jednou byla líná udělat ten druhej uzel a pak jsem se divila... Málem jsem dolézala na chytrou horákyni - obutá neobutá. Ale takhle jsem si jednom trochu nabila tlamičku, když se mi tak rozvázaná lezka vysmekla... :lol: No aspoň si to budu dobře pamatovat. :mrgreen:
Naposledy upravil ssyissyi dne pát črc 19, 2013 6:12, celkově upraveno 1
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod Voko » čtv črc 18, 2013 14:11

Hlavně vybrat dobrou lepičku.
Koupil jsem teď Saltic vampire s Extasy, protože Miury putují do Restdaye. I když jsem je měl na nohách zatím jen jednou, tak to byl pro mě celkem šok.
Oproti Wibramu mi zase na boulderu kloužou nohy na oklouzaných řezkách :(
Jsem zvědavý, jak se budou chovat na skále.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lezečky

Příspěvekod ssyissyi » pát črc 19, 2013 11:36

Tarantule byly vypuštěny do Šárky a i přes počátení mučeníčko, kterému se s novými lezkami vyhnout nedá, jsem stále spokojena. 8) Uvidíme, jak to půjde při víkendovém plácání báboviček. *

vonkreuz píše:Přítelkyně taky vybírala nové. Kdysi si koupila Mammut Extreme (šije je RockPillars) a ten kdo jí radil by zasloužil dostat přes tlamu.

Nesedí přítelkyni nebo je s nimi špatně něco obecně?
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod Stani » úte srp 27, 2013 18:01

Poprosil by som o názor skúsenejších aj tu na fóre k výberu lezečiek Rock Pillars.

Som mierne pokročilý, s frekvenciou lezenia 1-2x za mesiac. Pieskovec, travertín a andezit, zatiaľ V+. Momentálne leziem v Summit Lu, o pol čísla menšie ako moja bežná obuv. Päta sedí, ale klasika, desne tlačia na palci ako je šev časti strihu a šnurovania. Liezť sa dá, ale pri našej frekvencii je mi jasné, že sa neroztiahnu. Kupoval som ich podľa tabulky na ich krabici. Tam to teoreticky sedí....holt, prvé lezečky.


1. Rozmýšľam, či skúsiť ešte o pol čísla väčšie z toho istého už vyskúšaného modelu SUMMIT Lu
2. Ísť do iného modelu, kde strih a šev nejde až úplne k špičke - napr. model ZEAL. Na rozdiel od SUMMITu - tuhosť stredná, prehnuté kopyto, mierne symetrické
3. Potom som dostal odporúčanie na model PEARL

Rád by som ostal pri šnúrovacích. V mojom okolí extra výber nie je. Skúšal som si aj LaS Tarantula so sucháčmi = sedeli, ale mal som pocit nie tak fixovanej nohy ako u šnúrovacích. Takisto cena je tam vyššia, mne by zatiaľ stačili lacnejšie. Edit: aj keď PEARL vs TARANTULA sucháč cenový rozdiel tak veľký nie je.

Vďaka za názory.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lezečky

Příspěvekod CABi88 » stř srp 28, 2013 10:21

RockPillars má poslední dobou dost divné číslování, podle tabulek a bez zkoušení bych nic nekupoval.
Model od modelu se poměrně liší, dost dobře seděli Streamy a nalezl sem v nich hromady věcí dokud se uplně nerozpadli po druhém podražení a nepřešel jsem na LA Solution.

Velmi zaleží na tom jak lezeš a co lezeš a jak moc jsi ochotný si nechat mordovat nohu, Pearly od RP byli dobré ve verzi Slipper - byli dělané na jiném kopytě a měli rozumnou gumu, proč všude cpou ten jejich Grippin je mi záhadou i když už je možna o malilinkato lepší než býval - možná.
V La tarantula leze přítelkyně jsou to takové pohodlné bačkůrky ale musí ti sednout řekl bych že spíše na menší nohu.

Každopadně to chce vyzkoušet přímo na nohu a chvilku v tom pobejt, jakmile to výrazně bolestivě tlačí na jednom místě tak z nich raději pryč i když pokud si budeš kupovat o 2 čísla menší tak to bolet bude vždycky :rolleyes:

Teď ještě koukám že RP dělá TOP GUNy s tkaničkama, lezl jsem jen v těch s Velcro ale také nebyli vůbec špatné
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Lezečky

Příspěvekod Simi » stř srp 28, 2013 11:56

Jestli tě dře šev, tak pryč od nich a vezmi něco jiného. Čísla ignoruj a zkoušej. Hlavně i různé tvary. Prostě lezečka musí na noze "přirozeně" :mrgreen: sedět.
Pokud půjdeš do Sportiv, tak osobně je mám o 2.5 čísla menší než běžné civilní boty a rozhodně do není úplně na krev. Pro pohodové lezení kolem třeba 6 bych šel o 1.5 - 2 čísla méně proti civilu.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod Stani » stř srp 28, 2013 13:19

Díky.

Model SUMMIT LU som si skúšal riadne v kamennej predajni + odporúčanie tej tabulky = výber o pol čísla menší ako bežná velkosť obuvi. Bolesť sa zdala prijateľná, ale v praxi eeee. Ale to nevadí, prvé lezečky, prvé skúsenosti. Čo je blbé, že tu nemám na fyzické skúšanie dobrý výber, malý výber veľkostí a ak už sú, všetko potom začína od 90 a 100EUR vyššie - do toho momentálne nepôjdem.

Nepotrebujem nejaké extra útočné "zbrane". Potrebujem dobrú botu na špáry, dierky, lišty. Lezenie v previse ešte nie. Model STREAM som už pozeral, vyzerajú dobre, ale sú na sucháče...šnurovanie by bodlo viac.

Model ZEAL, liezol v nich niekto ?

A pozerám, že som to nejako poplietol, ale TOP GUN nestoja cez 90EUR (čím som ich vyradil z výberu).
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lezečky

Příspěvekod CABi88 » čtv srp 29, 2013 9:18

Pokud chceš jen tkanička a vejít se do 70€ tak moc velký výběr není. Zkus ty TOP GUNy. Není to žádná extrémě prohlá bota a i pata celkem držela.
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Lezečky

Příspěvekod Horry » pát srp 30, 2013 12:46

Ahoj. Mám lezečky LS Tarantula, ale spíše na stěnu. Nicméně, chtěl bych něco lepšího na boulderování, díky čemu budu moci lépe patovat a špičkovat. Takže jsem koukal po lezkách a zaujaly mě dvoje. LS Solution a LS Speedster. Které byste mi více doporučili ? :) ...
Horry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 26, 2013 23:59

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví

cron