Koloběžka

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koloběžka

Příspěvekod pripluv » čtv srp 23, 2012 6:21

@ PowderPower: Zbuddy ti odpověděl dřív, než jsem se k tomu dokopal já :)

@ Amigo: Zbuddy ti odpověděl dřív, než jsem se k tomu dokopal já :D

Nicméně, bacha na tu výšku nášlapu. Já mám na K7 v nejnižším místě okolo 5 cm (neměří se od země po první kus železa, ale po ližinu (od slova líha), na které se stojí! Těch 5 cm je tak na asfalt či zpevněné cesty, už na těch občas škrtnu o šutr (ale tlamy házím zásadně na asfaltu :) ), v lese skřípu furt (tu kořen, tu šutr, tu hrbol…). Tak jako tak se na těch blbejch pěti centimetrech nadřepuju jak desetibojař v přípravě.
Ty "terénní" (v uvozovkých proto, že co jsem viděl jednu downhillovou, tak už ostatním nemůžu říkat terénní – faktem ale je, že do kopce aby to tahal náklaďák) mají právě vyšší světlost (počítáno od země po první kov), zároveň jsou subtilnější (to je ten kov), takže stojíš hrozně vysoko (závodní kolobkáři řeší milimetry, tady se bavíme o centimetrech. Stejně blbě vysoko jsou i výrobky ze země vycházejícího slunce. Třeba 8 cenťáků na zemí. A celou dobu dřepuješ na jedný (no dobře, prohazuje se) noze, do toho budeš mazat za čoklíkem pětadvacet kiláků za hodinu. Nevím...

Jsem přesvědčen, že ta K7 (ale i další obdobné konstrukce) je takovým kompromisem. Ve městě by mohla být nižší, ale život není jen město, při troše rekognoskace terénu cestou to stačí i mimo silnice, rant se s tím skočit dá, už jsem to zkoušel i ve dvou skateparcích a jednom bikeparku (v noci, aby mě nikdo neviděl :twisted: ) a dá se dobře vyblbnout. Sic to není žádnej dog special.

Takže jestli budeš hledat, hleď na stojnou výšku (a větší přední kolo – o tom zase někdy příště).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Koloběžka

Příspěvekod pripluv » čtv srp 23, 2012 7:04

Ještě si neodpustím jedno srovnání. K7 × Mibo (nevím typ, takový ten základní, cca šest let starý). Krom toho, že mám jakýsi vnitřní problém s designem kolobek Mibo, tak celá ta věc na mne působila jaksi zranitelně. Profily užší, kola tenčí, brzdy no name. Kolobka je trochu delší, takže více pruží (ale K7 je taky pružící). Prostě a jasně, Mibo neoslovilo.
To je jen takový subjektivní názor ovšem…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Koloběžka

Příspěvekod zbuddy » pon srp 27, 2012 10:52

pripluv píše:brzdy no name
Nevím, jak kdysi před 6 lety, ale dnes je kolobka srovnatelná s K-7, tj. Mibo Crazy, celkem dobře vybavená, pokud ovšem lze akceptovat Shimano Alivio, že :wink:

Pro -pp- juniora + amiga: tady máte koloběžkového Full(er)a

a
Kostka píše
Jízdu v terénu sériově vyráběné KOSTKy samozřejmě hravě zvládnou. A pro ještě divočejší jízdu je dobré zvolit HILL Dog nebo TOUR Dog. Na skutečné lesní závoďáky pak čeká odpružený speciál MUSHING Pro http://www.kostka-kolobka.eu/76-295-lar ... ng-pro.jpg
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Koloběžka

Příspěvekod Freddie » pát srp 31, 2012 13:38

Mám od jara tohle: http://www.mibo.cz/eshop-product/mibo-univers
a nemůžu si to vynachválit. Naprostá spokojenost na silnici a hlavně mimo ni.
Vysoká cena, ale můžu prodat všechny další kolobky, protože už mě na nich jezdit nebaví....
Freddie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 31, 2012 13:31

Re: Koloběžka

Příspěvekod zbuddy » pát srp 31, 2012 13:41

A jaký máš?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Koloběžka

Příspěvekod pripluv » čtv zář 13, 2012 8:38

zbuddy píše:...dnes je kolobka srovnatelná s K-7, tj. Mibo Crazy...

No, ta presne takto vypadala ta sestiletka, co jsem zkousel :-..
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Koloběžka

Příspěvekod rieMa » čtv dub 25, 2013 18:41

Tak na mě asi přišlo jaro a dneska mě napadlo, že by to chtělo koloběžku. Nicméně ji plánuji používat spíš jen ve městě (a navíc momentálně neoplývám závratnými sumami na účtu :) ), tak mi přijde trochu zbytečné kupovat koloběžky, které tu jsou v odkazech (ale ne že by se mi nelíbily...), a tudíž to vypadá spíš na něco low-cost nebo z bazaru. A protože o tom nevím a nerada bych koupila úplnej šunt, chtěla bych vás nadšené koloběžkáře, poprosit o radu - na co si dát při výběru pozor? Jak kolobku vybírat? Popř. nemáte tip na nějaké spolehlivé bazary? Popř. není tu někdo, kdo by prodával koloběžku? ;)

Edit: Teď jsem ještě narazila na koloběžky Yedoo s cenami, které se mi zdají už dost příznivé, co si o nich myslíte?
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Koloběžka

Příspěvekod brhel » čtv dub 25, 2013 19:38

Já mám koloběžku od Merkuru, ale už ji nenabízí, mají jen dětské.

Micro koloběžka

Koloběžky na heuréce
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Koloběžka

Příspěvekod rieMa » čtv dub 25, 2013 20:10

To jsem trochu zapomněla napsat - chtěla bych se vyhnout koloběžce s těmi malými kolečky (i když má zase tu výhodu, že je skládací)...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Koloběžka

Příspěvekod Kuba Turek » pát dub 26, 2013 11:58

Jestli chceš popojíždět pár set metrů tam a nazpátek, klidně si kup Yedoo. Nebude Ti vadit poněkud humpolácký design, rám z horšího materiálu ani plastové součástky. Opravdu.

Pokud chceš denní tvrdou práci v ulicích města, vybíral bych mezi Kostkou a MiBo.

Na sportovní vyžití nejspíš K7 nebo Kickbike.

Na trekking, celodenní výlety a vyjížďky do přírody (max 30-50 km/den) bych si vybral u Kostky. Terénní speciály (nejspíš jenom z kopce) nabízí v dobré kvalitě MiBo.

Důležitá je také volitelná výbava - blatníky, blikačky, gripy, atd... Viz: http://www.horydoly.cz/cykliste/test-ko ... -hill.html
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Koloběžka

Příspěvekod rieMa » pon kvě 27, 2013 14:38

A K7 je doma :D Když už dárek k narozkám, tak pořádnej... Zajímavý je, že ještě než jsem si ji koupila, tak už jsem začla tak různě uvažovat ve stylu "tady by se mi to s koloběžkou ale jelo"... jo, a jezdí parádně!
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Koloběžka

Příspěvekod brhel » stř kvě 29, 2013 18:28

tak trochu pozdě, ale koloběžky nabízí i Velamos
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Koloběžka

Příspěvekod rieMa » stř kvě 29, 2013 20:25

Aaaach, bez té svítivě růžové nemůžu žít! :twisted:
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Koloběžka

Příspěvekod Luci Luc » pon čer 10, 2013 9:47

My máme s manželem kolobky od Kostky 20". Máme je už 6let a su ráda, že sem je tehdy koupila. Zrovna o víkendu sem vytáhla bandu na kolobky do Moravskýho krasu, svoje jsem zapůjčila ségře a synovci a sama si půjčila v půjčovně, už jen kvůli sedačce *
Přílohy
IMG_4988.jpg
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Koloběžka

Příspěvekod Kuba Turek » pon čer 10, 2013 11:13

Teda já byl se svýma dětma na kole dost velkej kaskadér (Sněžka, Riegrovka a Palackého stezka, Říp, Chočské vrchy, hřebenovka Ještědu...), ale do tohodle bych asi nešel. :prayer:
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Koloběžka

Příspěvekod Lipon » pon čer 10, 2013 12:43

meli jsme takovouhle pujcenou z Pusteven k sedacce a dobry :-)
maly se to moc libilo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koloběžka

Příspěvekod Luci Luc » pon čer 10, 2013 20:09

Na Pustevnách taky půjčují se sedačkou? Vím, že půjčovna tam je. Ona ta sedačka zas nestojí tolik peněz, asi 1400Kč nová, ale zas kolikrát takle s dítětem jedete? Přeci jen kopečky jsou pěkná fuška :oops: To je pak na výměnu kyčelního kloubu :D
No na tyto chlapce nemám :twisted: Sledovala sem jejich závod na netu a kloubouk dolů :prayer:
http://www.stream.cz/video/816084-500-km-na-kolobezce
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Koloběžka

Příspěvekod lenny_vej » pon črc 29, 2013 9:51

Nemáte někdo zkušenost s převozem kolobky cyklobusem? Potřebovala bych vědět, zda je možno kolobku s 26" předním kolem nějak uchytit na takový ten obvyklý "cyklovalník", co občas vozí busy na horách nebo ČD na výlukách...
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Koloběžka

Příspěvekod zbuddy » pon črc 29, 2013 9:54

Tak se buď zeptej výrobce či prodejce (pokud máš Kickbike). Nebo na Facebooku - Přibližovadla či jiné stránky.
Co vím, tak tady má velkou kolobku jen Robur - Geroje.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Koloběžka

Příspěvekod lenny_vej » pon črc 29, 2013 10:05

Dík :-)
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Koloběžka

Příspěvekod alca1 » úte led 21, 2014 11:41

Ahoj kolobezkari, od podzima jsem taky vlastnikem K7-ky, ale tak nejak nevim, zda mi vyhovuje. Podotykam, ze nejsem super sportovec (byvaly bezec, ale ted po detech fyzicka nulova), kolobku jsem chtela na popojeti po meste, prochazku s malymi detmi nebo pohodovou 5km vyjizdku kolem reky, delsi vylet opravdu jen obcas. A ta K7-ka mi prijde, ze ma na me dost nizko riditka (vcera jsem se byla projet a hrozne me boli pulka zad), naslap ma oproti Kostce celkem uzky - nejvejde se mi na popojeni prede me ctyrleta dcera, sem tam skrtam o nerovnosti terenu a jsem z ni trosku v rozpacich :oops: :-k

K vysce riditek - jsem tedy dost vysoka (180cm) a oproti chlapum mam samozrejme drobnejsi a kratsi ruce a nedosahnu tak nizko, takze si myslim, ze ze riditka potrebuju skoro jako 190-200cm chlap :-k
Nevite zda se da ke K7-ce dokoupit prodluzovaci nastavec na riditka? Nebo ji rovnou nekomu strelit dokud je temer nova (poptavka je vysoka) a koupit neco malinko jineho? Pripadne co? Idealem by pro me asi byla kolobezka "pohodlna", asi vetsi a delsi a mene sportovni. A pritom asi ne uplne echt velika, kdyby se vesla do kufru kombika, bylo by to super :wink:

Diky moc za rady, Alca
alca1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 21, 2014 11:30

Re: Koloběžka

Příspěvekod zbuddy » úte led 21, 2014 14:20

Ahoj,
obávám se, že to u K-7 nepůjde. Dle toho, co čtu, tak bys ke své výšce potřebovala spíš tak Kostka Hill nebo Mibo Expres možná by stačilo Mibo Crazy/Mastr (jsem líný se dívat na délku stupátka u verze 16/12, u verze 16/16 ještě nákres na stránkách nikdo nemá). Já vozím syna ze školky na Kostka City a ten nášlap je pro oba krátký, musím mít nohu trochu šikmo. Pokud jsi na FB, tak tam máme skupinu Koloběžky.cz, tam Ti chlapí poradí.
Nevím, odkud jsi, ale nejlepší je zajít do kolobkové prodejny a tam si to v klidu vyzkoušet. V kolobkoprodejnách jsou vstřícní a přátelští...Do kufru auta bude asi lepší skládací - tj. Mibo Mastr, prý bude časem i skládací Expres ...Posílám Ti ještě SZ.
Edit: aha, okolí HK - tak nevím, která prodejna - asi ta "moje" - Koloběžky pro dospělé v Prazze. Ale nejbližší expert blízko HK je Jan "Fido" Horák z Náchoda.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Koloběžka

Příspěvekod alca1 » úte led 21, 2014 15:27

Diky moc, u nas v HK maji na projeti jen kolobky Kostka, asi se tam nekdy vypravim. Prave jsem uvazovala bud o Kostka City (ma mit malinko vys riditka, sirsi naslap a o 1cm vetsi svetlost, jinak podobna te me, tak treba by to stacilo), nebo Kostka Uni. Pro me rekreacni jezdeni je cca tech 6500 cenovy strop :wink:
Na FB zatim nejsem, kdyztak si u nekoho "pujcim" ucet a nakouknu :wink:
alca1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 21, 2014 11:30

Re: Koloběžka

Příspěvekod brazajar » čtv úno 27, 2014 14:01

Pokud nekdo hleda alternativu ke Kostce, Mibu, K-biku ... za uvazeni stoji Bizon.
Tady.
Mam ho jiz pres rok, ted k vanocum dostali svoji kolobku pritelkyne i dcera, a visci sme spokojeni. Zase na druhou stranu, je to prvni jakou mame, takze nenam porovnani.

(Muj prvni prispevek na foru :) Zatim jsem jen cetl...)
brazajar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 15, 2013 9:26

Re: Koloběžka

Příspěvekod pavproch » pon dub 20, 2020 13:48

Původně sem chtěl zaplevelit "cyklo" vlákno, ale paxem si zpoměl - doufám, že to nebudete brát jako rek-lamu....

Dyž sem neska byl u Strnadla, jako dycky sme vykecávali (já, on přezouval "jejího" Tiguana.... :mrgreen: ): Už sem to tu myslím psal - Strnadel staví UltraLight cestovní, závodní i turistické koloběžky a ne ledasjaké, nýbrž Cabroň rámy (moc pěkné) - třeba se ta informace bude někomu hodit.

O konkurenčních kolobrndách "Kostka" se vyjádřil, že jsou těžké a nemotorné.... :twisted:

A neska mi ukazoval prototyp cabroňové UL skládací kolobrndy..... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koloběžka

Příspěvekod Jozefik88 » sob lis 28, 2020 13:11

Ja som si pred nedávnom kúpil terennu ecowheel kolobežku a som s nou maximálne spokojný, dá sa s nou chodiť a´po meste, ale kludne aj v prírode to zvládne :D decká majú z toho veľku raodsť tiež, ale ešte im ju moc nechcem dávať. Ja som bol v tom trochus stratený pri výbere, ale táto recenzia elektrokolobežiek - spam link smazán - mi dosť pomohla. Sú tam pekne popísané pre aj proti jednotlivých modelov a ich cena. Hádam niekomu pomôže \:D/
Jozefik88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 28, 2020 13:01

Předchozí

Zpět na Cykloturistika