Bear Grylls Knife

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Aranwe » ned zář 9, 2012 17:29

Indy píše:tohle ve svetle mych predchozich zkusenosti se SOGem muze byt minimalne stejne dobry nuz, akorat nevypada tak moc survival bear grylls.

http://www.noze-nuz.com/sog/SOG99294.php

rozdil je par korun.

kamarad ho ma a tvari se velice slusne - jedina vytka je k tem "zubum" na horni strane ostri co maji byt na palec - na muj vkus moc ostry (ale sli by urcite sbrousit), jinak se drzi prijemne i v mensi ruce
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod PRC » ned zář 16, 2012 20:59

...doporučuji nějaký nůž hlavně používat a pak o tom žvanit.....Klidně se dohodneme a někam na skok zajedeme něco pořezat a ubuškraftit a uservajvlovat :)
Je jedno estli BG, sog, buck, viper, CHR, ....uhlíkovka či nerezka....
Jde o poměr cena a kvalita, funkčnost, reklama a selský rozum :)
Přílohy
DSC01252.JPG
DSC01252.JPG (56.7 KiB) Zobrazeno 14551 krát
PRC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 14, 2008 9:38
Bydliště: Brno

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod mishak11 » čtv dub 11, 2013 15:09

Zdravím všechny nadšence. Celkem by mě zajímal váš názor na novější verzi Gerber Bear Grylls Ultimate Pro.
Na armed.cz: http://www.armed.cz/nuz-gerber-bear-gry ... 70-c-1250/

Jaké je dle vás porovnání s Gerber LMF II Infantry?
Na armed.cz: http://www.armed.cz/nuz-gerber-lmf-ii-i ... 99-c-1250/

Děkuji za názory
mishak11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 11, 2013 15:04

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod jonza » čtv dub 11, 2013 15:15

sakra, sice o te oceli nic nevim (nerozumim tomu), ale je to brutalni palka :((
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod verny » stř čer 18, 2014 0:01

Zdravím. Jsem tu nováček.
Uvažuji, že si Gerber Bear Grylls Ultimate koupím. Viděl jsem několik fotek a videí, kde jsou dva druhy. Verze 1 a novější verze 2. Jak tu někdo zpočátku uváděl, že jeden bude fake.

Který je lepší? A který je který? Ten s tím širším plastem pod kladívkem je který, 1 nebo 2?

Díky za rady.
verny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 17, 2014 23:26
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod FrKal » úte čer 24, 2014 17:01

@ verny: máš dokonce více verzí. Pak ještě s kombinovanou čepelí a tak (ty bych osobně nedoporučoval vůbec). Ten s víc nylonovým pouzdrem a se škrtadlem umístěným v pouzdře dolů je starý typ. Trpí nějakými neduhy, ale o těch se dá dočíst. Ten novější vychytanější je rozhodně lepší, ale také si to Gerber (Bear či manažer? :D) nechá zaplatit a osobně si myslím, že v poměru cena / výkon se tyto nože nevyplatí. Rozhodně čepel dobrá, ale ta cena...

Jestli můžu nabídnout alternativu, koukni se po nožích Mora a obzvlášť na model Mora Bushcraft Black. Švédská firma s dlouhou historií. Švédi ví, jak přežít ;). Osobně zmíněný model vlastním a nebudu tu jediný. Má ostří pod 12 cm, takže SKORO po celé Evropě by neměl být problém. Černěná uhlíková ocel, dobrý úchyt a co je hlavní, tak jejich cena rozhodně neroste tak vysoko do oblak jako GBG survival. Bushcraft by jsi mohl sehnat i kolem 900 a kdyby jak chtěl na test do začátků něco levnějšího, tak zkus Mora Companion (užší nečerněná čepel spíš na camping, ale také dobrá) -> klidně i za 3 stovky ;)

Odesláno z mého K00G pomocí Tapatalk
FrKal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 9, 2013 14:09

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Robocop » ned lis 2, 2014 18:48

Já koupil sobě a otci tento www.jsem_spamer.cz Gerber Bear Grylls Scout mě posloužil skvěle na mých toulkách přírodou a tátovi na hřiby,musím podotknout že je pořád jako břitva :) ten už z kapsy nedám.
Naposledy upravil vonkreuz dne ned lis 2, 2014 19:07, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán odkaz pro podezření z neplacené reklamy.
Robocop
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 2, 2014 18:42

Předchozí

Zpět na Nože

cron