Mechanicky odolné merino?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod maude » úte bře 19, 2013 11:38

Zdravím, potřebuji tričko s krátkými nebo tričko bez rukávů, které budu nosit hlavně samostatně pod batohem 6-10kg, na kratší několikadenní akce. Jde mi o to, aby pod ramenními popruhy vydržel materiál trika co nejdéle bez prodření, jinak se vracím k bavlně a na smrad kašlu :shock: i dyž merino je mi moc pohodlný. Měla jsem Smartwool nějaký Lightweight, ustřihla jsem už rukávy, neb odpadávaly.. ale materiál odchází dál a dál velice rychle. Dívala jsem se teď na Devold Multisport a Breeze.. Máte někdo nejaké zkušenosti? Mít merino jen jako spodní prádlo nebo na aktivity bez batohu je mi celkem na dvě věci. Dík moc za postřehy.
Jsme mouchy na zádech.
maude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 13, 2009 7:17

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod Hafi » úte bře 19, 2013 11:52

Záleží, jak dlouho čekáš, že to vydrží. Smartwool lightweight se mi taky prudřel na padrť, ale ne nějak extra rychle, reálně tak tři čtyři měsíce s batohem + spoustu použití nalehko, při sportu, atp. Ale jasně, moira vydrží mnohem víc.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod maude » úte bře 19, 2013 13:44

Mně se prodřelo tak za 1-2 měsíce.. když počítám čistě dny s batohem, všechno většinou akce 2-3 dny, k tomu nošení asi 2 měsíce s přemácháváním, když byla mimo civilizaci. Jinak jsem s nim myslim zacházela ultrašetrně. Pár lidí se na mě tvářilo, že Smartwool zas neni taková jednička a že je to tim. Nevim, výdrž materiálu mi přišla sakra krátká :evil: já si zas řikám, že jsem asi zvolila špatnej typ, že ultratenký tričko asi nebylo to pravý, pro moje potřeby tj. nošení s většim batohem.
Jsme mouchy na zádech.
maude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 13, 2009 7:17


Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod zbuddy » úte bře 19, 2013 15:07

@ maude: 150 merino není pod batoh (hlavně těžký), to Ti řekne každý blbý i chytrý p(r)odavač (c)

Merina jsou odolnější ve směsce s polyesterem a/nebo nylonem, vyšší gramáže.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod maude » úte bře 19, 2013 15:51

a co třeba ten Multisport od Devoldu? to by se dalo? jestli má pro mě vůbec cenu vyhazovat za merino..
nosím ho/chtěla bych ho nosit/nosila jsem ho nejčastěji jako jedinou vrstvu takže samozřejmě přímo pod batoh, obvykle kolem těch 6-7kg vyjímečně k 10ti. Zvolila jsem ultralehký jednak že jsem ho chtěla hodně dejchací na léto a jednak ho měli jako barevný model předchozí sezony v dosti výrazné slevě :oops: Předtím jsem ke stejnému účelu používala tričko od Craftu, které sice bleskurychle schlo, zato smrdělo za dvě hodiny jak bolavá noha, já taky a o batohu ani nemluvim, a já v něm chtěla chodit alespoň celej 1 den :D pro vícedenní aktivity nepoužitelná záležitost, jenže samozřejmě to crafťácký tričko po třech letech i s tim velkym batohem je furt jak nový, že merino neni tak odolný, jsem tušila, ale že pojde v tak krátkym čase, to mě nenapadlo. Co se týče směsí merina, to jsem zatím moc nezkoumala.
Jsme mouchy na zádech.
maude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 13, 2009 7:17

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod zoul » úte bře 19, 2013 15:55

To je divný, batoh do 10 kg je houby batoh. Být tebou, zkusím ještě o fous vyšší gramáž z čisté vlny, třeba Icebreaker 200.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod petrbw » úte bře 19, 2013 16:32

Já mám devold active.Rolák.Nosím ho od listopadu a podle toho, jak vypadá bych řekl, že i když je dvouvrstvé, s příměsí trochu uměliny tak těžší batoh by ho zničil velmi rychle.Zvlášť, pokud bych ho nosil přímo na devoldu.Ten materiál je sice velmi příjemný ale proti mechanickému opotřebení málo odolný.
Přílohy
active.jpg
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod jedik » úte bře 19, 2013 19:27

Osobně mi více vydržel Devold Multisport než Icebreaker 200.

PS: 2 měsíce výdrže je sakra málo.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod pavproch » úte bře 19, 2013 19:53

ste nějaký divný... mám smartwool midweight crew už asi 4 nebo 5 let, každou zimu cca 50 dní na sobě (skialpo), často při stoupání "naprudko" (bez další vrstvy přes) a nemá ani náznak poškození od popruhů batohu nebo zádového systému... je asi 5x různě škubnuté o haluz, to jo, ale jinak tiptop...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod maude » úte bře 19, 2013 20:01

Smartwool midweight má ale asi víc než 200? To je možná tím..? Já bych prostě potřebovala tričko s krátkym na léto.. chodim v tričku s krátkym někdy i jen přes 10°C, s batohem mi to stačí :oops: pokud nefouká a hejbu se.. ale samozřejmě i v běžnejch letních teplotách. Ten lightweight je úplně perfektní, jen už je v čudu :twisted:

Jinak.. batoh mám Pinguin Vector 38, stačí :D nepřijde mi, že by popruhy byly nějak hrubé.. ještě mě napadlo, že možná merino nemá zrovna moc rádo chemii v antiperspirantu :oops: což rozkladu mohlo možná pomoct.
Jsme mouchy na zádech.
maude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 13, 2009 7:17

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod pavproch » úte bře 19, 2013 20:23

maude píše:...ještě mě napadlo, že možná merino nemá zrovna moc rádo chemii v antiperspirantu :oops: což rozkladu mohlo možná pomoct.


ježyšykriste, na hory? Tfuj!

ako to písa Ivan Bajo:

Horolezec, človek s čistým srdcom, človek hlboko ľudsky založený, nežný, nevinný, čistý sťa ľalia, sa rozhodne ísť do Tatier. Pretože sa prišiel zrekreovať, odpočinúť si, ťahá hore dolinou štyridsaťpäťkilový batoh. Potí sa, fučí, vzdychá, stene. Naproti nemu idú cepri.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod pavproch » úte bře 19, 2013 20:25

možná mi ten smartwool drží taky proto, že ho za sezonu (50dní) peru tak 3x.... :twisted:

zrovna fčíl, jaxem přijel z TA3, taxem ho musel nalámat, aby se vešel do pračky... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod maude » úte bře 19, 2013 20:33

pavproch píše:ježyšykriste, na hory? Tfuj!


to byla automatika.. :-k ále huž jsem to omezila
Jsme mouchy na zádech.
maude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 13, 2009 7:17

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2013 20:39

@maude: bojim se, ze mas smulu. Merino 150 je uplne skvele, ale mechanicka odolnost neni nic moc. Nosim IB 150 do prace, kde akorat sedim u pocitace, a nedavno jsem zjistil, ze se mi dve trhaji v podpazi. Kupodivu jen na prave strane, z cehoz jsem vydedukoval, ze by to mohlo byt tim, ze v prave ruce drzim mys a vic se hybe... Trika mam asi tri roky, kazde nosim odhadem prumerne jednou za tyden, coz znamena, ze jsem je mel na sobe tak 150x s minimalni zatezi. Takze se vubec nedivim, ze pod batohem odejdou jak jsi psala.

Jinak celkove uz mi merino trik odeslo za poslednich 6 - 7 let aspon 6 a to i vyssi gramaz (190). Proste to mechanicky nic moc nevydrzi.

Na tve pouziti se IMO merino vubec nehodi. V teplejsim podnebi potrebujes 150 a to proste nema sanci vydrzet. Navic pri potivejsich aktivitach nestaci odvadet pot a mas na tele promoceny hard. Sice je to lepsi, nez bavlna, ale porad nic moc. Jedina opravdova vyhoda pak je, ze nesmrdi. Je to idealni do kancelare, do mesta nebo na cestovani (vlak, letadlo) nebo na prevleceni na trek. Na zatez ne.

Bavlna vydrzi dyl, ale mokra je na telo velmi neprijemna a zasmradne. Zbyva umelina. Pot odvadi nejlip ze vsech (ovsem jak ktera), schne nejrychleji a dobra (nizka gramaz PowerDry) se da v pohode i v 30 stupnich. Ale zase smrdi. Nevim, jak velky je to pro tebe problem, ja to preziju, protoze vyhody prevazuji. Jestli ti to opravdu vadi, zkus najit neco s primesi stribra. Sice neni pravda, ze to nesmrdi vubec (jak tvrdi marketoidi), ale podstatne min jo, aspon zezacatku.

Nebo muzes zvolit kompromis. Pres den umelinu a vecer se prevlect do merina. Delam to tak, kdyz skoncim nekde na chate, abych ostatni nevypudil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2013 20:43

pavproch píše:možná mi ten smartwool drží taky proto, že ho za sezonu (50dní) peru tak 3x.... :twisted: :

Njn, ale kazdy neni takove prase :twisted:

Nemyslim si, ze by to bylo pranim. Spis gramazi. 150 ma nejtenci vlakno ze vsech. Navic je rozdil, jestli mas triko primo pod batohem nebo je mezi tim jeste bunda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod pavproch » úte bře 19, 2013 20:50

aleno, tak, jaký prase? :twisted: wool přece nesmrdí.... teda skoro.... :twisted:

šak píšu, že docela často je mezi tělem a báglem enem to wool triko... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod deckardph » úte bře 19, 2013 20:56

Mike: ja nosím powerdry už 3 tyden v práci na pole ( vim sem prase :-D ) a ted když si ho dám přímo před čumák pořád cejtim prací prášek :-) . Jinak je to zajímavá debata, mě funkční triko z umělotiny ( sensor double face) drží už min 3 tim rokem a furt drží a ještě bude tak další 3 a to ho nešetřim ( a moc neperu :-D )
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod pavproch » úte bře 19, 2013 20:58

jj, sensor double face mám (dvě) už asi 7 nebo 8 let (3-sezonní provoz, ne v zimním období, kdy wool) a bez známek opotřebení
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod maude » úte bře 19, 2013 21:06

mike píše:Bavlna vydrzi dyl, ale mokra je na telo velmi neprijemna a zasmradne. Zbyva umelina.


Mám v šuplíku tričko od Craftu a stříbro v něm myslim je. Je to pro mě naprostá hrůza, používala jsem ho asi rok, tvářila se, že to zas tak strašně nesmrdí a že je super, jak to jako rychle schne, ale smrdělo to děsivě a přišlo mi, že se v něm kupodivu víc zahřejvám, ale je černý, tak možná díky slunci, pak jsem začala chodit v tom merinu a zjistila, jak strašně hnusně mi v tom umělym tričku bylo a mám odpor k tomu, si ho znovu oblíct. Investovat do jiný uměliny už asi nee, to raděj další zkušenost s rozedranym merinem.. Ale jak na to tak koukám, asi skončim u bavlny.. :((

Sensor doubleface - mám též, s dlouhym rukávem, peru ho dost a nosim taky rovnou pod batoh, trochu mě omezuje v pohybu, ale jinak je taky i po nějakejch 3 letech OK. Ale na tělo to pro mě nejni.
Jsme mouchy na zádech.
maude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 13, 2009 7:17

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2013 21:22

deckardph píše:Mike: ja nosím powerdry už 3 tyden v práci na pole ( vim sem prase :-D ) a ted když si ho dám přímo před čumák pořád cejtim prací prášek :-)

Tak to mas bud neco s nosem nebo ti chybi bakterie rozkladajici pot ;-) Tipni si, co je pravdepodobnejsi :twisted:

deckardph píše:Jinak je to zajímavá debata, mě funkční triko z umělotiny ( sensor double face) drží už min 3 tim rokem a furt drží a ještě bude tak další 3 a to ho nešetřim ( a moc neperu :-D )

Umelina vydrzi hodne. Jsem tu nekde psal, ze mam dve PowerDry trika, co nosim asi 14 let na hory i vikendy a jsou jen lehce prodrene v nejnamahanejsich mistech. Merino se s tim vubec nemuze srovnavat.

Prani tomu neublizuje, peru je po kazdem pouziti (tj. po navratu z hor nebo z vikendu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2013 21:25

pavproch píše:aleno, tak, jaký prase? :twisted: wool přece nesmrdí.... teda skoro.... :twisted:

Jo, skoro ;-) Ale nejde o smrad, spis o tu spinu, co tam proste je. Vrstvy soli, zaschleho potu a prachu, proste humus. Jako kdyz nam v mladi na chmelu staly ponozky v koute ;-) Kdyz se prat neda, tak se neda nic delat, ale jinak rikam prase :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod pavproch » úte bře 19, 2013 21:27

opat Bajo:

Podkolienky, tzv. „ovčiaky“ sú veľmi dôležité. Sú preukazom horolezca. Zásadne sa nemajú prať, aby nestratili mastnotu, ktorá plní dôležitú funkciu - nesajú vlhkosť. Taká pančucha, keď ju po mesiaci vyzujete, musí zostať stáť ako čižma. Toto naše mamy, manželky a frajerky nijako nemôžu pochopiť, a máme čo robiť, aby sme svoje podkolienky aspoň prvých päť-šesť rokov uchránili pred praním.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2013 21:32

maude píše:Mám v šuplíku tričko od Craftu a stříbro v něm myslim je. Je to pro mě naprostá hrůza, používala jsem ho asi rok, tvářila se, že to zas tak strašně nesmrdí a že je super, jak to jako rychle schne, ale smrdělo to děsivě

Njn, zensky to maji postaveny jinak. Zvlast nektery. Treba ma mama ma extremni cich a umele triko ji smrdi uz kdyz si ho ciste oblecu a vyjdu schody ;-)

maude píše:a přišlo mi, že se v něm kupodivu víc zahřejvám, ale je černý, tak možná díky slunci,

To skoro urcite, chce to neco svetlejsiho. Ale opet, neni umelina jako umelina, nektere (treba Moira) fakt nejsou nic moc.

maude píše:pak jsem začala chodit v tom merinu a zjistila, jak strašně hnusně mi v tom umělym tričku bylo a mám odpor k tomu, si ho znovu oblíct. Investovat do jiný uměliny už asi nee, to raděj další zkušenost s rozedranym merinem.. Ale jak na to tak koukám, asi skončim u bavlny.. :((

Holt mas jine priority, nez vetsina lidi tady, a umelinu asi nedas. Takova, ktera nesmrdi, proste neexistuje. Bavlna neni dobra volba, propocena studi a strasne dlouho schne. Uplne poprve v Alpach jsem bavlnena trika mel a musel jsem je vzdycky po par hodinach stridat. V jednom jsem sel a druhe bylo povesene na batohu, aby uschlo. Coz se da jen kdyz sviti slunce...

Mozna bys jeste mohla zkusit nejakou tu smes merina s umelinou, co psali kluci vyse. A doufat, ze to bude mit to lepsi z obeho a ne to horsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod maude » úte bře 19, 2013 22:08

mike: tak ono nejde jen o ten zápach, ta umělina je mi pocitově dost nepříjemná na tělo a potim se v ní úplně jinak a podstatně agresivnějc, na slunci stejně jako třeba v noci, než v čemkoliv jinym (pravda, v tom Craftu, Sensor mi to tolik nedělá, ale testovat se mi to nechce..), což je dost nepříjemný. Pokud bych šla někam, kde bych vyloženě potřebovala lehký funkční tričko, co bude rychle schnout, tak 1 max 2 dny bych asi zvládla v tom, co mám. Za dobu chození v merinu jsem zatím problém se dělším schnutím nezaznamenala díky tomu že se nelepí a nestudí, alespoň mně teda fakt ne.
V podstatě by to mohl být zajímavý námět pro výrobce - lehké merino triko s vystuženými oblastmi kolem ramenních popruhů a v podpaží 8)

Můžete mi někdo hodit nějakej odkaz nebo na jakýho výrobce se mám podívat na ty směsi s merinem? Trochu jsem hledala, ale zatím jsem nic moc nenašla.. díky
Jsme mouchy na zádech.
maude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 13, 2009 7:17

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2013 22:31

No, mne taky umelina driv pocitove docela vadila, ale pak jsem zjistil, ze hrozne zalezi na druhu vlakna a zpracovani. Ted uz pouzivam jen PowerDry, ktery je zevnitr hladky a na telo prijemny. Zrovna maji slusne ceny u Zaja, ale damske bohuzel jen cerne.

Ja jsem problem s merinem zaznamenal pokazde, kdyz jsem ho zkousel pouzit pri potivejsich aktivitach. Naposled na Sardinii, kdyz jsme se v letnim vedru vydali do kopcu a nahore docela foukalo. Mne bylo docela neprijemne, protoze propocene triko studilo a nechtelo schnout, zatimco pritelkyne v obycejne Moire byla v pohode a sucha mnohem driv.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod scinkk » úte bře 19, 2013 23:45

tak tak ono v te syntetice je opravdu dost velky vyber, skoro co znacka, to jiny material. Ted jsem si koupil taky od Zajo Powerdry, prijemny material, uvidim, az budu moci vyzkouset. Hodne prijemny material je i ta bambusova viskoza, ale nemam, takze neodzkouseno. Prijde mi lepsi zainvestovat na zkousku do par ruznych materialu nez hned rezignovat k bavlne :) Delaji se konopna tricka, treba by to bylo ono :)
Ta syntetika proste rychle zasmardne, ale v lete nekdy staci to nekde na rychlo jen ve vode premachnout, tyhle veci to neznici a za chvilku je to suchy :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod jedik » stř bře 20, 2013 1:08

Mluví se tu zatím jen o Devoldu, IB a SW.

Já bych neodsuzoval nízkou gramáž hned jako nevhodnou pro zátěž (zvlášť pokud mluvíme o nějakých 10 kg).

Bojím se to zatím úplně 100% doporučit, ale mám zatím skoro jeden a půlroční zkušenosti s tenkým merinem od Quechua (z Decathlonu). Gramáž odhadem tak ta 150. Dá se tam pořídit i za 400,- ve slevě.

Jaro, léto, podzim ho mívám na sobě tak 1-2x týdně na kole se spíše těžším báglem + nějaké ty hory. V zimě pak jen jako zateplovací vrstvu, ale to tak až 3-4x do týdne, a v půlce případů s ntb batohem. Takže používané je vcelku často a různě.

Zatím nejevil jedinou známku opotřebení, až včera jsem si všiml, že vzadu vpravo dole je ažura asi od nějakého zachycení se kajsik = nic.

Už žádný Devold/IB/SW nechci a kupuju jen tam.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod mike » stř bře 20, 2013 1:32

Link by nebyl? Nejak to nemuzu najit...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Mechanicky odolné merino?

Příspěvekod aksam » stř bře 20, 2013 6:44

souhlasím s jedikem, mám to samé triko z Decathlonu už dva roky, nosím i pod batoh a drží, 150 icebreaker už za to dobu odešlo a k němu jsem se choval mnohem ohleduplněji, gramáž je +- stejná

http://www.quechua.com/en-AA/five-stars ... shirt.html

maude....zkus se podívat od Smartwoolu po triku ze starší řady sport nts, v nějakém eshopu by mohlo být ještě k sehnání
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Další

Zpět na Oblečení