Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Andre06 » stř dub 4, 2012 12:17

Dobrý den,

jsem ještě mladej zelenáč a tak bych se vás rád zeptal na několik rad. Rád cestuji a se stanem to není ideální, je těžký a v mnoha zemích, hlavně v Západní Evropě zakázaný, což osobně nechápu, proč by člověk nemohl přečkat noc ve stanu a ráno jít (jet) zase dál. Proto uvažuji o pořízení hamaky s moskitiérou.

1. Je Hamaka někde zakázaná? Může mi dát někdo za to pokutu, že jsem roztáhl Hamaku mezi dvěma stromy? Setkal se už někdo s nepochopením? Hlavně se chystáme v létě s kamarády do Rakouska do Alp, tak jestli máte někdo zkušenost, jak to tam chodí, co se týče Hamaky.

2. Když ležíte v Hamace, používáte karimatku pod sebe nebo nikoliv?
Andre06
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 30, 2011 12:52

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod deckardph » stř dub 4, 2012 12:48

Jenom pro jistotu, ty chceš spát v alpách v hamace ? :lol:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod jonza » stř dub 4, 2012 12:59

jenom mala odbocka. Na horach casto chybi stromy, takze si hamaku nepovesis!
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Vachon » stř dub 4, 2012 13:58

Jezdíval jsem s hamakou, ale je to už hezkých pár let, tak se do nějakých spekulací ohledně aktuálních předpisů pouštět nebudu. Ale řekl bych, že se tím většina možných omezení účinně obejde (jistě nejde o stan, tím spíš s podlážkou apod., snad by to jedině pokrýval obecný zákaz spaní, ale na rozdíl od stojícího auta nejseš tolik na ráně...) Jak již bylo řečeno výše, dává to smysl především kde jsou stromy. Karimatku jistě ne, proč?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Andre06 » stř dub 4, 2012 14:29

1. Proč ne? My jedeme na kole a nehodláme spát na hřebenech, ale v nižších polohách.

2. Ta karimatka byla tip jednoho člověka, který Hamaku má a prý to dobře brání proti chladu, který může přicházet ze spodu.
Andre06
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 30, 2011 12:52

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Chmeld4 » pon dub 16, 2012 13:48

Já vám nevim ... já bych to risknul třeba s Jurkem Nano ... S tim se taky schováš za každý křoví a váha a zbalitelnost je luxusní.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Morchack » ned kvě 13, 2012 11:47

mám hamaku od Amazonas, tuším, že je to Silk-Traveller a jsem s ní maximálně spokojený :wink: Když spím, tak si dávám pod sebe alumatku, protože, když je trochu chladněji a podfoukne to, tak může být malinko chladno, ale to spíš záleží na počasí a osobní odolnosti :) Zatím nikde nebyl se spaním v hamace problém
Morchack
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř kvě 14, 2008 12:39
Bydliště: Velké Bílovice

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod fps » ned kvě 13, 2012 12:38

a co takhle žďárák
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Hami » ned led 27, 2013 17:28

Zdravím, hamaku jsem měl doma v paneláku natáhnutou mezi stěnama jako alternativu k posteli a tak jsem si ji oblíbil, že jsem si pořídil outdoorovou hamaku namísto stanu. Moje poznatky: rychlejší postavení oproti stanu, snadnější nalezení vhodného místa (v lese téměř kdekoli) ve sbaleném stavu je menší a lehčí než stan a to mám hamaku s moskytiérou a krycí plachtu proti dešti, k té izolaci-primárně je zima odspod, takže karimatku, nebo prostě něco podobného určitě s sebou. ono i v létě když člověk leží a pofukuje tak je prostě chladno od zad.
jediná nevýhoda, kterou pociťuju je osamocenost...prostě si každý visí sám ve své malé "rakvi" pod svou vlastní střechou a to mi trochu kazí atmosféru.

jinak v USA je trampovani s hamakami mnohem rozšířenejší a i když se nad tím zamýšlím sebevíc, pořád nemohu přijít na to, proč je u nás tak málo hamakářů..lidi se na vás i dost blbě dívají, ale jen proto, že to neznají..
kdyby chtěl někdo nějaké podrobnější info tak stačí napsat. troufnu si říct, že mám o výrobcích přehled
Hami
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 27, 2013 17:07

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Indy » ned led 27, 2013 17:58

otazku odlisnyho pocasi plynouci z jinyho zemepisnyho pasma jsi neresil? ano, a taky mame malo lidi co spi v iglu nebo zahrabech. asi na to maji malo invence, si je v trech rocnich obdobich bez snehu vyrabet....
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Hami » ned led 27, 2013 18:30

Ne neřešil. Lidi v tom spí ve všech koutech světa za všech teplot od tropů, po mrazy. A s tím iglů to bylo docela tvrdé...
Hami
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 27, 2013 17:07

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Indy » ned led 27, 2013 19:28

pouziva se to tam kde z nejakych duvodu (hodne vody, hodne breberek) neni vhodny lezet na zemi.

zatim co u nas....tada...

je v tom podstatne vetsi kosa.v okamziku kdy nad tim natahnes plachtu tak jsi ani na hnmotnost neusetril nic ze stanu, prave naopak.

no a pak tady mame tu instalaci mezi stromy. to je u nas vetsinou ten nejmensi problem.

to ze se to u nas ani historicky moc nepouziva neznamena ze by tady lidi byli upolne blbi. znamena to ze se jim to neosvedcilo. nic jinyho bych za tim nehledal.

ale do luzniho lesa je to myslim stylovka.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod dudy » ned led 27, 2013 19:49

Indy píše:to ze se to u nas ani historicky moc nepouziva neznamena ze by tady lidi byli upolne blbi. znamena to ze se jim to neosvedcilo. nic jinyho bych za tim nehledal.


No vono historicky je asi nejvosvědčenější postel. A upřímně, posteláři si vo spacákářích a stanovačích myslej, že sou "upolne blbi".
Prostě a sprostě: jak si kdo ustele, tak si i lehne. :twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Indy » ned led 27, 2013 19:54

tak pokud pocitame poslednich 40tisic let, tak historicky nejosvedcenejsi je cokoliv na zemi, nejspis s prevahou chvoji, suchy travy a kozesin.

postel je vystrelek poslednich 4-6ti tisic let, a z toho vic jak dve tretiny spis jen pro zamozne. :)

ale ona slusna karimatka se spacakem se od te postele zas az tak moc nelisi :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod rieMa » ned led 27, 2013 21:16

Dokonce ji někdy komfortem i předčí ( :axe: jsem si teď vzpomněla na starou postel... oujeee :-D )
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod dudy » pon led 28, 2013 7:51

A vona taková postel je v principu nemlich to samý jako hamaka (nejlépe s karimatkou). Je to provzdušněná síť nebo rošt izolovaný vzdálenostně od země.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod souldew » sob úno 2, 2013 10:48

Já se jen vrátím k začátku diskuze. Pokud máš hamaku společně s plachtou, je jedno jestli jsou někde nebo nejsou stromy. Když nejsou stromy, zábradlí, atd,...tak si postavíš přístřešek z plachty. Není to hamaka ale nejlepší kombinace používání hamaky je, myslím si s plachtou. Já to tak teda dělám. Mám hamaku a plachtu od DD Hammocks: http://www.natura-nuova.cz/dd-hammocks-hamaky-a-plachty
souldew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob úno 2, 2013 10:32

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod paja48 » stř dub 3, 2013 16:58

Indy píše:pouziva se to tam kde z nejakych duvodu (hodne vody, hodne breberek) neni vhodny lezet na zemi.

zatim co u nas....tada...

je v tom podstatne vetsi kosa.v okamziku kdy nad tim natahnes plachtu tak jsi ani na hnmotnost neusetril nic ze stanu, prave naopak.

no a pak tady mame tu instalaci mezi stromy. to je u nas vetsinou ten nejmensi problem.

to ze se to u nas ani historicky moc nepouziva neznamena ze by tady lidi byli upolne blbi. znamena to ze se jim to neosvedcilo. nic jinyho bych za tim nehledal.

ale do luzniho lesa je to myslim stylovka.



Já si taky nemyslím, že by lidi tady byli blbí ale zase si nemyslím, že by se jim to neosvědčilo. Tradiční Česká kuchyně taky není bůhvíjak zdravá, více méně to všichni víme(omlouvám se tomu, kdo si myslí opak) a stejně to pořád masově jíme a nějak zvlášť se neinspirujeme jinde.
Moje hamaka s plachtou váží dohr. cca 1800g. To je zhruba srovnatelný s jednomístným stanem. Přitom plachtu i hamaku můžu použít zvlášť na mnohem víc způsobů. Nic proti stanu, jak řekl Japonský klasik Nacochata. Moje hamaka (DD hamaka) se dá i celá zavřít, to potom celý zastřešený řešení váží cca 1 kg. Ale já pro větší pohodlí vozím i tu plachtu, dá se pod tím vestoje převlíknout, uložit si věci, vařit. A hlavně v zimě odpadá problém s navlháním věcí, protože je to vzdušný.
paja48
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 3, 2013 16:42

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod paja48 » stř dub 3, 2013 17:06

Ještě mne napadlo, že možná lidi ne tak často používají hamaky proto, že máš pravdu, že je v tom větší kosa. Ona v ní samozřejmě kosa není, pokud máš pořádnej spacák a pod sebou karimatku. Já mám naštěstí pořádnej péřák i karosku a spíš ho pořád rozepínám, jaký je mi teplo. A možná v tom to je, že "pořádnej" péřák stojí okolo nebo víc než 10 tis., zatímco slušnej stan okolo 3. tisíc a v tom stanu samozřejmě je tepleji. Ale třeba já jsem chtěl hamaku právě proto, že je otevřená, podle mne lehká a v souvislosti s tím neřeším navlhání věcí a spacáku, jak bych to při podobně nebo větší váze řešil s jednoplášťovým nebo ve specifických případech(vaření uvnitř atp.) dvouplášťovým stanem. Prostě já jsem si našel co mi vyhovuje.
Naposledy upravil mike dne stř dub 3, 2013 19:31, celkově upraveno 1
Důvod: Proc citujes znovu ten samy prispevek? Mohl jsi svuj dodatek klidne pridat do sveho predchoziho, ale OK je to i takhle, ale bez te nesmyslne citace (co jsem smazal).
paja48
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 3, 2013 16:42

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod wawrik » stř dub 3, 2013 19:24

paja48 píše:Moje hamaka s plachtou váží dohr. cca 1800g. To je zhruba srovnatelný s jednomístným stanem.

1800 gramov je už slušne priestranný dvojmiestny stan s predsienkami...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod fps » stř dub 3, 2013 19:38

kdybych jel do jungle, tak bych volil určitě hamaku, ale kamkoliv jinam než do jungle já volím stan, 1800 g pro stan pro jednoho je už opravdu dost, ještě když jsem koukal na pěkná videa spaní v hamace v zimě, tak mě napadlo že hlavní problém bude když začne sněžit a foukat vítr, to bude spacák dost od sněhu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod napalm » stř pro 3, 2014 0:11

Používám hamaku a nad ní celtu léta. Moje zkušenosti s hamakou jsou následující. Je lehká, pohodlná. Je z ní pěkný výhled. Je třeba si vychytat míru prověšení. Použití karimatky nebo alumatky je téměř nezbytné. Pocitově je totiž člověk při spaní nastaven na teplo odspoda. Hodí se hamaky dvouvrstvé, kdy se dá dát karimatka mezi obě vrstvy. Karimatka se pak při spaní nikam, nesesune. Když prší, namokne jen celta, a tu vlastně ani nemusím sušit. Nevýhodou je, že profoukne - při větru má člověk větší pocit chladu než ve stanu. Neposkytuje soukromí což sice v divočině nevadí, ale na dlouhých cestách si tak člověk nevytvoří pocit domova jako ve stanu. Pěkně o hamakách hovoří tento web: http://www.tothewoods.net/JeffsHikingPage.html. Jako všechno, je třeba si vybírat co kam. Jedu-li sám někam, kde je spousta kamení, bláta nebo hmyzu - beru hamaku. Jedu-li se ženou nebo dětmi, nebo do hor - beru stan.
napalm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 2, 2014 23:53

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod norman_64 » pon pro 8, 2014 5:35

moje zkusenost...hamaka je dobrá, ale za teplých nocí. Nikdy se mi nepodarilo izolovat se nejak odspod a to jsem zkousel ledascos :(( ..Ja ji mam tady na zelande, ale jeste jsem ji nepouzil.
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Spaní v hamace

Příspěvekod Dallli » stř led 30, 2019 20:46

Rád bych vyzkoušel spaní v hamace, tak jsem si na prvotní otestování (nikdy jsem v hamace neležel) půjčil velkou z Decathlonu od kamaráda ze zahrady:
https://www.decathlon.cz/hamaka-comfort-id_8382709.html

Upevnil ji dle návodu (popruhy na stromech cca ve výši hlavy):
Začněte s tím, že vyberete stromy 5-6 m od sebe tak, aby byl dostatek lana mezi koncem hamaky a stromem.
Omotejte stromy smycí, použijte smyčku, kterou jste se naučili výše, sama se kolem stromu dotáhne a nebude sjíždět.
Na volné konce přivažte hamaku stejným uzlem. Chcete, aby lano od hamaky svíralo s rovinou zhruba 30°. Nenapínejte hamaku úplně do rovna “---”, ani ji nenechávejte prověšenou ve tvaru “U”. Konec, kde budete mít hlavu, by ideálně měl být blíže ke kmeni.
Zalehněte a užijte si pocit vítězství.

a zalehnul. Hamaka však tak propružila, že jsem ležel na zemi. Tak jsem posunul popruhy kam nejvýše jsem dosáhnul a hamaku napnul, že po upevnění byla prakticky vodorovně. Po zalehnutí opět propružila, ale zůstal jsem cca 30cm nad zemí.

Nicméně jsem došel na problém silného tlaku z boku do ramenou a tím i prohnutí ramenou jakoby nahoru dovnitř. Jsem zvyknutý spát spíše tak, že jsem "vyprsen". Toto bylo přesně naopak a nebylo to příjemné. Obávám se taky, že bych se ráno již nenarovnal.

Hamaka z Decathlonu má rozměr 280x175, já 184/110 (to druhé je odhadnutá hmotnost v zimním oblečení s těžkýma botama).
Ještě podotýkám, že jsem zkoušel ležet jak uprostřed, tak šikmo jak je doporučováno, ale vždy tlak do ramenou a nepříjemné prohnutí těla pod krkem. V této hamace se ani pořádně šikmo ležet nedalo, protože jsem sjížděl doprostřed.
Karimatka použita nebyla, ani si po tomto cca hodinovém testu nedokážu představit její použití v hamace, aby nepopojížděla, neposunovala se a držela na místě.

Dělám něco špatně nebo je tato hamaka určena jen na zahradu na "poválení" a když zainvestuji do pořádné, tak tyto problémy určitě nebudou?
Nerad bych "vyhodil" 10-15k (s péřovým zateplením) za vybavení pro spaní v hamace a pak ji z velkou ztrátou prodával :(
Dallli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 19, 2017 22:16

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod sobb » stř led 30, 2019 22:14

Sloučeno. O hamakách je tady ale informací roztroušeno mnohem víc, zkus případně pohledat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod PaKo » čtv led 31, 2019 7:59

Ano, správně sis odpověděl na to, co děláš špatně. Zkoušíš spát v parodii na hamaku namísto skutečné hamaky - jak rozměry, tak kvalitou zpracování. Decathlon hamaky (a podobné "vtipy") právě spoustu lidí od hamak odradí, protože dojdou ke stejným problémům, jako ty. Vyzkoušej kvalitní hamaku s kvalitními úvazy, minimálně 300cm dlouhou (lépe 320) a uvidíš, že to je extrémní rozdíl (a pokud si to objednáš z eshopu, vždy to v tom nejhorším případě můžeš vrátit).

Ty parodie z decathlonu jsou max pro děti a NEDÁ se v nich pohodlně spát (kdo ti bude tvrdit že ano, je masochista, nebo nikdy nevyzkoušel nic lepšího).

PS: Popis hamaky na stránkách decathlonu "pro dvě osoby", to už je snad klamání spotřebitele nebo dělání si prdele ze zákazníků...
PaKo
 

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod PaKo » čtv led 31, 2019 8:39

Jinak všem, co se zajímají o koncept spaní v hamace doporučuji navštívit tento web, kde je vše popsané o A do Z: https://hamak.sk/naucne-okienko/
PaKo
 

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Dallli » čtv led 31, 2019 8:50

Díky za odpověď a za odkaz na web o hamakách. Já to tak nějak tušil, že problém nebude na mé straně...
Osobně mám předvybranou hamaku od Amazonas moskito traveller thermo xxl což by i odpovídalo tvému doporučení na velikost. Podíval jsem si i na tvá videa, jak testuješ Cumulus set a taky pěkný, jen ty jejich hamaky nemají moskito síť.

Projedu ty stránky jak doporučuješ a zkusím se dohodnout s prodejcem toho Amazonas jak to udělat s tím vyzkoušením. Díval jsem se i na DD Hamocks, ale ta jejich velká hamaka jak jsi také testoval na videu je hmotností už trochu nad rámec mých představ.

Pokud by zde byl někdo z Moravy, kdo má Amazonasku v tom XXL provedení a byl by ochotný se mi chvilku pověnovat na krátké otestování (dojedu na místo), budu rád.

Případně jiné doporučení na vhodnou hamaku.
Dallli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 19, 2017 22:16

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Petyr » pát čer 7, 2019 18:31

Pár let mrtvé téma, ale třeba se sem ještě někdo dívá :-) tak přidám pár svých zkušeností a třeba někomu pomůžu.

Řešil jsem, jak si užít lowcost dovolenou, s příručákem, někde v teplejších oblastech. Stan se mi do 40l batohu nevleze, hamaka + spacák byla jasná volba. Koupil jsem double hamaku od grand trunk někde z amazonu, je to lahoda... velká, pohodlná, skladná, nikterak těžká - spím jako mimino. Jediné co jsem musel kvůli krátkým úchytům dořešil bylo zakoupení nových šňůr (u výrobce lan nedaleko mé obce za pár korun 2x15 metrů tenký, lehký a pevný šňůry)

Pro případ deště posloužila stará podlážka od stanu(+šňůra), která se natáhla jako plachta... zadarmo, ale velký a těžký. Do budoucna vyřešono ultralight plachtou od jurka... podle mě super muzika za poměrně málo peněz.

Syndrom studenýho zadku jsem v prvním roce řešil jednoduše za 40,- zakoupením izolační folie (bývá v lékarničkách), kterou šoupnutím pod zadek vyřešíte problém. Samozřejmě se u toho člověk trochu zapotí, ale všechno rychle uschne a je to lepší než nastydnout... Ačkoliv je to řešení levné a celkem funkční, přece jenom to není ideál (šustí, zapařuje,...). Karimatku jsem zavrhnul skoro hned, je velká, těžká, sune se na stranu, odebírá dost komfortu při spaní, zapařuje (samozřejmě jak která)... Pak jsem se dočetl o underquiltu (podvěšek hamakový :D). Na internetu je jich hned několik, ale za spoustu peněz... no tak jsem rozebral starou micru (spacák), co už měla odslouženo - udělal jsem pár zářezů, povytáhnul gumu na stahování spacáku, babča začarovala s šicím strojem, spojil dohromady a underquilt je na světě... stačí gumu chytit ke karabinám na konci hamaky - funguje to skvěle, připnuto je za 5 sec. a zase to nic nestálo.

Když si vzpomenu na léta spaní ve stanu, ježí se mi chlupy na zádech... Že bych se po 8-hodinovém nerušeném spánku probral růžovej, odpočatej a nerozlámanej ve stanu se mi prostě fakt nikdy nestalo. Takže kdo váha, jestli se věšet na stromy, určitě doporučuju vyzkoušet, vychytat fígle a užívat si pohodlný camping :-) zzzz
Petyr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 31, 2018 6:40

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod brhel » ned čer 9, 2019 21:41

já teď pořídil hamaku v Decathlonu :lol: , za ty prachy, na vyzkoušení dobrý, akorát to má děsně krátký lano
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Další

Zpět na Stany