Levné letenky

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » čtv led 17, 2013 19:33

axi12 píše:chtěl bych se zeptat, příští týden letim z Brna do Londýna s Ryan air. včera jsem si udělal check in akorát jsem nepobral jak je to se zavazadle dolů. Mám ho zaplaceného, jen k tomu nikde nemam žádném papír. to proboha stejne jakobkdyz nemam online check in? přijdu, dam a jdu s boardingpassem na gatě?

Nevim jak v Brne a jak u Ryanu, ale jinde to byva stejne, jako u check-inu. Zavazadlo musi nekdo prevzit, nalepit na nej papiry a dat ti utrzek. Nekde maji specialni prepazku, abys nemusel cekat frontu, ale to v Brne asi nebude.

Bez gati ale nechod, to by te mohli sebrat policajti :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Levné letenky

Příspěvekod axi12 » čtv led 17, 2013 20:40

jasný... na boarding passu to je, takže s tím přijdu normálně k odbavění a pohoda.. pak na gate :)

to mike: no dobře, výjimečně si je vezmu již před tím ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Letenky

Příspěvekod jerome » pon úno 4, 2013 13:30

Horal Fanda píše:Ahoj, nemáte někdo tip na server s levnými letenkami? Může být i zahraniční. Letuška a podobné toho moc nenacházejí a mají vyšší poplatky. Díky za tipy. Jedná se mi hlavně o lety do jižní Ameriky a také Dillí.


Ahoj, mám dobrou zkušenost s menšími ck, které prodávají letenky. př.http://www.condor.cz Když nic jiného, můžeš je zkusit poprosit, aby ti konkrétní letenku zkusili najít. Mně se tak podařilo sehnat letenku z ČR do Austrálie za cenu, kterou bych asi jinde nesehnal. Neboj se je oslovit a třeba ti to vyjde. Ono je to všechno o lidech... :)
jerome
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte říj 23, 2012 17:15

Re: Levné letenky

Příspěvekod Lipon » pon úno 4, 2013 14:29

Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Levné letenky

Příspěvekod jerome » stř úno 6, 2013 15:04

Lipon:
čau, ten jsem zatím neměl možnost vyzkoušet. Ale určitě se na něj podívám.
jerome
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte říj 23, 2012 17:15

Re: Levné letenky

Příspěvekod vtipi » čtv úno 7, 2013 19:51

Ahoj,
na poslední chvíli bych rád sehnal letenky do Maroka, konkrétně pro dvě osoby na termín odletu okolo 13.-15.2. a návrat okolo 24.-26.2., odlet by byl ideální z Prahy či přilehlých letišť jako Brno, Wroclav, Drážďany (jsem ze SZ Čech), cílová destinace je ideálně Marakéš nebo Cassablanca,Agadir. Samozrejmosti je low-cost s prirucnim zavazadlem. Btw. nebranim se ani nejaky kombinaci s autobusy/vlaky po evrope nebo maroku, pokud to vyjde cenove vyhodne.

Vzhledem k tomu, že je to takhle narychlo, tak jsem našel jen od easyjet kombinace:
tam: Praha->Lyon->Marakéš s přenocováním v Lyonu za cca. 3300Kč
zpět: Cassablanca->Milan->Praha za 3800Kč, dokázal by někdo najít něco levnějšího? mockrát díky za pomoc!
Uživatelský avatar
vtipi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob bře 5, 2011 19:23

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » čtv úno 7, 2013 20:06

a nemáš lepší přímé z berlína za cca 240E?

případně o cca 40E levněji s Berlína do Bruselu a odtama s JetAirfly do Fezu? Případně poodbně s Berlína do Paříže a pak zas s Jetairem do Casablancy?

Pro cestu tam i dobře navazuje 13. ranní Wizz z Prahy do Bergama na AirArabia do Casablancy.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod axi12 » pát úno 8, 2013 9:41

Praha - Astana = 9 000 ... kdyby si chtěl někdo do července udělat výlet za docela pohodovou cenu
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Levné letenky

Příspěvekod RTW » čtv úno 21, 2013 19:28

Zdar...mám dotaz ohledně letenky do Kábulu (měsíc červen)...našel jsem nejlevnější za cenu cca 17500,- a to z Mnichova..pokud by někdo věděl o nějaké levnější variantě, tak sem s ní...prosím...děkuji.
RTW
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon srp 23, 2010 20:27
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » čtv úno 21, 2013 22:08

leda nějaký airarabia nebo flydubai z istanbulu, ukrajiny neo balkánu...ale jinak za 17500 to dle mě není špatný.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod Aranwe » pon úno 25, 2013 11:02

Super akce na Peru do Limy : za 6255CZK ... vyborna akce ... skoda, ze ji ted nemuzu vyuzit ... tak snad to nekomu klapne :) ...
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Levné letenky

Příspěvekod tom130 » úte úno 26, 2013 21:43

PRG-OSL Praha - Oslo (Gardemoen) zpáteční cca 3700,- Kč včetně letištních poplatků.
Já to kupoval na červenec, ale je možné, že budou levné i dřívější lety. Zavazadlo 23kg + 8kg v ceně.
tom130
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv čer 21, 2012 8:18

Re: Levné letenky

Příspěvekod axi12 » stř úno 27, 2013 12:18

Nevíte o co nejlevnější variantě letu do Tbilisi v terminu 23. - 30.brezen?

diky
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Levné letenky

Příspěvekod Vachon » stř úno 27, 2013 13:47

Na červen jsem je právě dnes koupil za 6190,- Kč na osobu přes UIA (vyhledávače to spojení ukazují za 6600,-, ale přímo na jejich stránkách se dají koupit ještě levněji).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Levné letenky

Příspěvekod jedik » stř úno 27, 2013 15:06

Zrovna dneska otevřel Wizz linku z Katovic do Kutaisi, což je sice kus od Tbilisi, ale zaváděcí ceny jsou dost zajímavé...
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Azuon

Příspěvekod rebi » úte bře 19, 2013 15:56

ahoj,
nabizim 2 ucty na Azuon,dle meho nejlepsi vyhledavac letenek vubec.
Licence je samozrejme full a platnost do 18.4.2013.

rebi
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Levné letenky

Příspěvekod lenny_vej » čtv bře 21, 2013 13:43

Ahoj, nejde mi ani tak o levné letenky, ale o dotaz ohledně přestupu na London - Heathrow. Chceme jet v srpnu do Kanady a protože jsme limitovaní termínem 10.8.-31.8. našla jsem si let 10.8. na Heathrow s British Aiways a dál pak do Vancouveru s Iberií. Teď ale dumám nad tím, kolik času potřebuju na přestup. Co vím, tak Iberia a British Aiways jsou spojené, u letu s Iberií mám napsáno "operated by British Aiways" a tak jsem si říkala, že by vlastně mohlo (čistě teoreticky) tohle spojení mít garantovaný přestup (nebo jak se to jmenuje). Snažila jsem se to u nic ověřit, zatím ale bez odezvy.
Nemáte tušení? Já jsem v tomhle úplná lama, nikdy jsem nepřestupovala. Dík moc.
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Levné letenky

Příspěvekod šíp » čtv bře 21, 2013 14:04

Co vím, tak letenky si kupuješ buď separátní, tj. každý let zvlášť a pak nemáš garantovaný přestup a většinou si musíš i sama přeložit zavadla a tedy opustit bezcelní zónu, nebo pokračovací letenku, která je dražší než dvě separátní letenky zvlášť na každou trasu, ale máš zabezpečeno přeložení zavazadel a navazující lety.
Ovšem jak je to konkrétně u Tebou zmiňovaných společností netuším, píšu jen obecné info.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » čtv bře 21, 2013 14:07

To že ti to tam ukazuje Iberii, je jen drobnost, v podstatě související s rezervačním systémem, ale každopádně v tomto případě poletíš celý let s BA a Iberii vůbec neuvidíš. Ale to je z pohledu tvého dotazu úplně jedno.

Budeš-li to mít na jedné letence a uletí-li to z důvodu zpoždění prvního letu tak na tebe sice nepočkají, ale zajistí ti přebookování na další let, případně hotel a občerstvení. V takovém případě je fuk ikdyby jsi to měla s různými aerolinkami. Kolik tam máš času? A jak moc velký je problém, pokud bys přiletěla dalším letem nebo nestihli přeložit zavazadla a poslali ee později? Pokud tě po příletu tam čeká na čas rezervované auto a odjíždíš daleko, je samozřejmě delší nastavit si delší rezervy na přestup.

Pokud by to bylo na dvou letenkách, tj. by sis zvláš´t koupila let Praha-Londýn a další transakcí Londýn-Wherever tak případný průšvih na přestupu je tvůj problém a nezáleží na tom jestli je to jedna společnost.

edit: @šíp: ha, tak jsi napsala skoro to samé. Každopádně to jestli je to na jedné nebo dvou letenkách sice ovlivní cenu, ale ve většině případů včetně tohoto to bude (trochu paradoxně, jelikož pro jsou tam další náklady na přeložení zavazadel i placení případného hotelu) levnější dohromady než zvlášť.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod šíp » čtv bře 21, 2013 14:17

Přesně tak. Proto je pokračovací letenka několikanásobně dražší, než když si každou letenku koupíš zvlášť.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » čtv bře 21, 2013 14:25

jsem tam dopsal editaci po přečtení tvého příspěvku - právě že většinou je levnější a vsadím se že je to i tento případ.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod šíp » čtv bře 21, 2013 14:32

Možná jak u které společnosti a destinací, my dřív kupovali do Norska letenky dvě, protože jedna pokračovací vyšla na 2,5 násobek /příklad Praha-Oslo-Alta/.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » čtv bře 21, 2013 14:52

jop, já reagoval na info o British Airways. Toto bylo předpokládám s Norwegian.no, což je v podstatě nízkonákladovka, která tam má zpoplatněnou tu službu spojení. Ikdyž v současnosti už to myslím celkem stejně - aspoň co už tak rok sleduju lety do Tromso.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod šíp » čtv bře 21, 2013 14:56

Jo, psala jsem o situaci před 3 lety. Loni jsme už taky letěli na jednu letenku do Bodø.
Jen to mělo ten zádrhel, že Oslo nemá vnitrostátní transfer, takže jsme na cestě tam stejně museli opustit bezcelní zónu, převzít zavazadla a sami odvézt k novému odbavení ](*,) . Kdo tohle při koupi letenky neví a počítá s tím, že mu na přestup budou stačit 2 hodiny,protože má pokračovací letenku, spláče :-k
Tohle je ale věc letiště jako takového.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Levné letenky

Příspěvekod lenny_vej » čtv bře 21, 2013 15:56

Děkuju oběma :-)
Zpožděné kufry my mne sice nenadchly, ale ve Vancouveru budu cca 4 dny, takže snad dobrý. Mělo by to být na jednu letenku.
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Levné letenky

Příspěvekod brhel » pon bře 25, 2013 19:21

Praha - Helsinky
nově (?) létají Norové: http://www.norwegian.com/uk
jednosměrná letenka od 45 eur včetně všech poplatků
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Levné letenky

Příspěvekod MajklM » stř dub 10, 2013 13:44

RTW píše:Zdar...mám dotaz ohledně letenky do Kábulu (měsíc červen)...našel jsem nejlevnější za cenu cca 17500,- a to z Mnichova..pokud by někdo věděl o nějaké levnější variantě, tak sem s ní...prosím...děkuji.


Našel jsem kolem 16000, ale....asi bude lepší, když si zadáš vlastní parametry. Podívej se na tenhle web.
MajklM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 8, 2013 13:08

Re: Levné letenky

Příspěvekod Wiking » pon čer 10, 2013 16:39

Prave se mi podarily koupit 3 letenky z HAMBURGU na GRAN CANARIA a zpet.
Celkem: 334,-€ konecna cena takze asi 111,-€ na osobu tam/zpet. Je to teda ale az v polovine listopadu 2013.
A slo to i bez kreditkarty !! (NORMALNE VSICHNI POZADUJI KREDITKU; DAREBACI)
Koupili jsme to v nemecku pres fly.de, to je proverena solidni firma zadny "Podraz-tour"
Letime s Norwegian Air. Hmm.. to teda cucim. Zadny Ryanair..
Kdyby nekdo chtel poradit jak a kde to koupit, poslete SZ. Jeste tam nejaky levny letenky maji. \:D/ :rock:
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Levné letenky

Příspěvekod rebi » pon čer 10, 2013 17:07

pekna cena,dik za tip
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Levné letenky

Příspěvekod iggi » pon črc 1, 2013 10:49

a nejaku letenku do Pariza, alebo Stockholmu alebo ineho pekneho europskeho mesta najlepsie z Krakowa, Brna, Bratislavy, Viedne
termin : 30.10 - 3.11 +/-1den
2 osoby

Dakujem

PS: Svadobna cesta :D


iggi
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

PředchozíDalší

Zpět na Tipy