Irsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Irsko

Příspěvekod irudji » ned črc 8, 2007 12:12

Potřeboval bych poradit nějaké stránky kde se dá najít seznam kempů v Irsku a Severním Irsku. Dík moc
Nikdy neztrácet naději je polovina úspěchu.
Uživatelský avatar
irudji
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 3, 2006 15:53
Bydliště: Velká Polom - Ostravsko

Irsko

Příspěvekod Simy » stř srp 6, 2008 13:35

Zdravím, mám možnost jet za kolegou do Dublinu a vcelku rád bych zkouknul nějakou tu irskou krajinku. Nemáte někdo poznatky a zkušenosti právě z irska? Dá se tam nocovat ve stanu? A je tam vůbec co k vidění? Díky za tipy
Simy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 5, 2008 13:41

Příspěvekod djx1 » stř srp 6, 2008 13:38

Ja teda nejsem v Irsku, ale na vedlejsim ostrove (vlastne taky kousek od Dublinu) :-) Videt je tam spousta veci (sam bych tam rad jel). Dost anglanu mi Irsko doporucilo, kdyz jsem jim rikal, ze mam rad Skotsko. Pry je to hodne podobne, jen jeste vic zelene.
Se spanim to bude asi stejne jako tady....bez problemu.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Irsko

Příspěvekod Lipon » stř srp 6, 2008 15:09

Simy píše:Zdravím, mám možnost jet za kolegou do Dublinu a vcelku rád bych zkouknul nějakou tu irskou krajinku. Nemáte někdo poznatky a zkušenosti právě z irska? Dá se tam nocovat ve stanu? A je tam vůbec co k vidění? Díky za tipy

jestli ti nikdo zatim neodpovi (Rumcajs?) a vydrzi to pondelka, tak se pripomen v Po treba pres SZ (na jak dlouho chces jet?); nemam ted cas nic delsiho vypisovat a zitra a v Pa sem na sluzebce ...
byli sme tam v kvetnu na 14 dni
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod RUMcajs » stř srp 6, 2008 17:42

Ahoj,
pred 2ma tydnama zacalo obdobi destu, takze si na sve prijdou hlavne depresivni typy a milovnici slunecneho pocasi :mrgreen:

Nevim jaky mate na IE itinerar, tak snad jen poradim kouknout se na googlearth, nebo jinou mapu a porovnat to se jmenama mist, ktere mam na serveru. Co adresar, to galerie. Pojmenovane je to dle datumu, takze se da i pocasi okoukat.

http://rumcajs.ulfree.net/Webgalerie
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod djx1 » stř srp 6, 2008 17:45

RUMcajs píše:Ahoj,
pred 2ma tydnama zacalo obdobi destu, takze si na sve prijdou hlavne depresivni typy a milovnici slunecneho pocasi :mrgreen:

http://rumcajs.ulfree.net/Webgalerie


Hele, tak si tam to pocasi laskave nechejte:-) Hazite nam ho sem pres more a tady pak furt chcije:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Chumy » stř srp 6, 2008 19:21

Ahoj, ja jsem V Irsku uz mesic a pul a minimalne jeste jeden mesic tady zustanu :ú
Co bys rad vedel? Neco "malo" jsem tu uz projezdil, a urcite ti muzu doporucit oblast Conemara, je to nadherne pohori s divokou krajinou, jake nekde blizko CR urcite neuvidis. Akorat si musis davat pozor na pocasi, to se tam meni co deset minut. Navic jsou tam snad nejpratelstejsi lide, jake jsem kdy videl, kazdy se s tebou da do reci a chce ti se vsim pomoct.
Hodne pekne jsou i cliffs of moher, ale to uz je dost komercni(vlezne pro studenta 4e nebo se tam muzes dostat pres plot:) ), pak taky poloostrov Dingle rovnez na zapadnim pobrezi. Pokud budes chtit nejake fotky, tak napis SZ.
U Dublinu maximalne tak oblast Wicklow, tam jsem ale jeste nebyl, chystam se tam tak za 14 dni.
Stanovat se tu da vsude, ale musis si dat pozor na lidi, hlavne okolo dublinu moc nemaji radi lidi z vychodu(kvuli polakum). Na zapade je to vpohode.
Jinak ja bydlim rovnez v Dublinu, konkretne Clondalkin (D22), takze pokud bys neco potreboval, klidne napis. Mej se a urcite do Irska vyjed. Opravdu to tu stoji za to:)
Uživatelský avatar
Chumy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned bře 25, 2007 18:37
Bydliště: Rožnov/Praha

Příspěvekod RUMcajs » čtv srp 7, 2008 10:42

Jeste takova drobnost:
Autobusy: www.buseireann.ie a www.aircoach.ie
Pocasi: www.met.ie
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Lipon » úte srp 12, 2008 11:02

tak pokud ti to jeste pomuze:


cituji neco malo z tipu od Rumcajse (jeste jednou dik, Rumcajsi ;-) )

muzu doporucit vystup na nejvyssi vrchol Irska - Carrauntoohill. Cca 6h trek, malo lidi, nekdy treba potkate jen 1 cloveka.

my jsme to sli cca. 8 h, okruh pres 3 nejvyssi kopce Irska - vsechno aspon tisic metru; na prvni tisicovce nas chytly mraky s viditelnosti 20m a nepustily az skoro do konce - orientace nic moc :(( , jen kompas a mapa 1:50 000, uplne bez znaceni, sli jsme jen podle tuseni, kde muze byt stezka vyslapana od lidi a ne ovci - podrobna mapa se hodi vcetne pruvodce Lonely Planet - walking Ireland, kde je tresa se schematickou mapkou popsana


Cliffs of Moher jsou atrakce, ale snad zaujme. to je pravda; Ale: vyplati se z Doolinu vyjet lodi pod utesy (cca. 1h), cca. 30 lidi na lodi; pekny panoramata :smt023 ; nahore na utesech to jsou stovky turistu z autobusu a aut, jakz takz se rozmelni po trase ...

Glendalough je park, v lete tam za hodinu projde 200 lidi, klid tam nehledejte. pravda, ale za skouknuti to stoji, po chvili cekani se mi pocedlo blejsknout keltsky stavby bez lidi; kdyz se jde dal a vys po trasach, lidi kvapem ubyva; za projiti toji nejdelsi okruh na hreben nad horni jezero a pres horni cip jezera se pak vratit zpatky ... k hornimu jezeru uz taky moc lidi nedojde, obzvlast pak ne zajezdy parchantu (sorry za vyrazivo, ale vhodnejsi me nenapadlo); je tam jediny youth hostel a je natriskany vcetne dormitu i v puli kvetna v tydnu - bez rezervace necapacka


Taky stoji za videni Connor pass (staci vystoupit z auta a hned je vyhled) a pobliz je Mt. Brandon. ... Vecer doporucuji pub "the small bridge" v Dingle, protoze je tam 365 dni v roce ziva tradicni muzika.
Conor Pass - taky pekny panoramata, ale kdyz sme tam byli, tak bylo hooodne vetrno, ve stoje v bunde se nedalo chvili stat normalne natoz pak poradne fotit, a jeste tam prodavali zmrzlinu :mrgreen: v asi 10 stupnich :zimnioutdoor: ; Mt. Brandon jsme kvuli neprizni pocasi a mym natazenym slacham vynechali; ubytovani jsme nasli az v 10 vecer a do hospy sme uz nesli, akorat sme upadli do posteli


Taky ve Sligo je pekne, nebo v Co. Mayo., napr. Killary Harbour. to jsme bohuzel nestihli




pridam jeste par svych tipu
my jsme sli Wicklow Way - z okraje Dublinu prechod Wicklow Mountains po znacene ceste, pres Glendalough, cca. 105 km; jednou jsme spali v youthhostelu na pozvani ciperneho starika - turisty, ktereho jsme potkali cestou a ktery tam byl na 3 noci - noclezne docela darda (50€ za pokoj), ale zas to bylo cerstve zrekonstruovany, k dispozici dobre zarizena kuchyn a starik nam dal docela dobre tipy kde se cestou zastavit (velky obdivovatel Zatopkovych);
jednou jsme spali v penzionu, panc jsme k nemu dosli az vecer po celodennim lijaku a bylo moc prijemny ususit hadry - tam jsme pokecali s Belgicanama, co sme potkali cestou, dali dobrou vecu a popili s nima par pint;
jinak spani pod stanem, kde bylo misto a nebylo na nas moc videt (prece jenom je to zcasti narodni park a soukrome pozemky);

druhy tyden jsme si pujcili auto a prejeli na zapad (kousek pod Galway) a pokracovali na jihozapad - doporucuju pucit si auto, usetri to spoustu casu; nepujcujte si ho ale v Dublinu na letisti - plati se tam zvlastni priplatek za pujceni primo na letisti

ad Carrauntoohill - jako dobry vychozi bod se osvedcilo mesto Killarney - je tam skvely kemp (White Bridge), k navsteve mesta se da parkovat na parkovisti u velikanskeho kostela - zdarma, ve meste je to uz placene;
v Killarney je pekna i prohlidka Ross Castle na brehu jezera

z Killarney se da dojet k Torc waterfall - tam je vic lidi, ale podle vyse zmineneho Lonely Planet - Walking Ireland jsme nasli peknou cestu podel ricky obrostle mechem a dosli az na Torc Mountain, z ktereho jsou videt jak jezera okolo Killarney tak i hreben s Carrauntoohill - docela dobre na rozchozeni pred tisicovkama a hlavne od vodopadu nahoru je uz malo lidi

a v Dublinu nezapomente na Jameson Distillery a az se pruvodce bude ptat na 5 dobrovolniku, tak se urcite prihlaste - ochutnavka a porovnavani ruznych whiskyes s Jamesonem - z peti dobrovolniku jsme uplne nezavisle na sobe byli 2 Cesi :mrgreen: (hned dopoledne se pekne nakoupi - prece jenom 4 maly panaky ... :mrgreen: )

stopem se da taky cestovat, ale spis na hlavnich tazich - z Wicklow Mountains do Dublinu sme stali celkem nejakych 25 minut na 2 stopy - prvni 22 minut na male okresce, zbytek na hlavnim tahu

a Cechu tam potkate spoustu - jednak v hospodach (jako zamestnance) i v prirode - kdyz nejsou v praci a berou si volno - Irove tam do hor moc nechodi a kdyz uz, tak spis starsi[/i]
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Irsko

Příspěvekod jikoloj » ned lis 9, 2008 21:39

ahoj, at nezakládám nové téma, tak bych jsem se chtěl zeptat.

Jak to vypada v irsku v zimě? přemýšlel jsem tam jet 20.12. - 9.1.
Je sníh? někde se píše, že je tam okolo 8 stupnu a někde na fotkách je kupa sněhu.

jsou levné letenky do Severního irska :) tak přemýšlím

díky
jikoloj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv led 11, 2007 17:44

Re: Irsko

Příspěvekod RUMcajs » pon lis 10, 2008 8:24

Severni Irsko neni "Irsko" (Republic of Ireland), ale soucast UK.
V zime je tu podobne jako na podzim. Chcije a chcije, suchy asfalt je vzacnost.
Na kopcich je obcas nekolik cm poprasek, co behem dne zvlne a z drtive vetsiny roztaje.
Prijde-li opravdu tuha zima, vydrzi na kopcich rozbredla imitace snehu i nekolik dni.

Prumerne teploty: http://www.met.ie/climate/temperature.asp

Spise bych si zaletel do na skotskou vysocinu, byt tebou.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Irsko

Příspěvekod jikoloj » pon lis 10, 2008 10:36

jj vim ze to není irsko :). ted jsem zjistil ze bych mel moznost byz celou tu dobu u kamose v dublinu takze i do irska :).

a tu vysocinu myslíš kde přesně? taky jsem nad tim premyslel ale tam nez se dostanes z letiste nekam tak je to dost penez a pak ubytovani ne ? díky za rady
jikoloj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv led 11, 2007 17:44

Re: Irsko

Příspěvekod djx1 » pon lis 10, 2008 10:45

RUMcajs píše:Spise bych si zaletel do na skotskou vysocinu, byt tebou.

Hele, ale tam taky chcije a chcije a chcije...a suchy asfalt je tam vzacnosti:-)) Jsem tam travil jednu krasnou zimu...teda ne uplne v te divocine, ale i Inverness:-)
Ale lide tam jezdi i v zime. Pocasi je sice mokre, ale neni zima. Je tam vlastne porad podzim. Takze je to tam asi to same, jako u tebe...
Ale sever skotska doporucuji. Divocina bez lidi kousek od Praglu...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Irsko

Příspěvekod RUMcajs » pon lis 10, 2008 11:10

jikoloj píše:jj vim ze to není irsko :). ted jsem zjistil ze bych mel moznost byz celou tu dobu u kamose v dublinu takze i do irska :).

a tu vysocinu myslíš kde přesně? taky jsem nad tim premyslel ale tam nez se dostanes z letiste nekam tak je to dost penez a pak ubytovani ne ? díky za rady



Skotskou vysocinu jsem doporucil kvuli tomu, ze je tam vyssi prumerna nadmorska vyska, je to vice na severu a tak je vetsi sance, ze tam bude snih.
Pocasi na vrcholech: http://www.accuweather.com/ukie/mountain-forecast.asp?partner=accuweather&postalcode=
Dublin je skvele misto k procviceni si cizich jazyku. Zejmena rodilych mluvci z PL je tam dost :lol:
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Irsko

Příspěvekod Tina79 » stř bře 14, 2012 12:42

Ahoj!
Čeká nás cesta do Irska - konkrétně do Killarney. Pojedeme autem, tzn. musíme cestu zkombinovat nějak s trajekty. Jedna varianta je trajektem přímo z Francie do Irska (Cork / Rosslare), druhá je přes Anglii s kratšími trajekty. Doporučíte nejlepší trasu, případně ověřené společnosti? Díky!
Tina79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 17, 2011 10:51
Bydliště: Vysočina

Re: Irsko

Příspěvekod Padfoot » pát pro 28, 2012 13:53

Ahoj, abych nezakládala nové téma - od března budu žít půl roku v Irsku a zajímalo by mě, jak je to tam s outdoorovým vybavením? Potřebuju si pořídit menší batoh (cca 25-30l) a ráda bych až tam, abych ho zbytečně netahala z Čech v krosně (jako příručák si ho vzít nemůžu). Seženu tam někde kvalitní batoh, který vydrží a nebude výrazně dražší než tady? Díky.
Uživatelský avatar
Padfoot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 19, 2012 15:57
Bydliště: Stříbro/Praha

Re: Irsko

Příspěvekod Lipon » sob pro 29, 2012 17:30

dá, přímo v Dublinu v centru jsou nejméně 2 outdoorové obchody
kde přesně ti už neřeknu, ale bylo to u hlavní pěší zóny, našel jsem to přes internet

kupovali jsme tam šroubovací kartuše
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Irsko

Příspěvekod Padfoot » sob pro 29, 2012 17:52

Paráda, díky!
Uživatelský avatar
Padfoot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 19, 2012 15:57
Bydliště: Stříbro/Praha

Re: Irsko

Příspěvekod RUMcajs » pon pro 31, 2012 9:45

Padfoot píše:Ahoj, abych nezakládala nové téma - od března budu žít půl roku v Irsku a zajímalo by mě, jak je to tam s outdoorovým vybavením? Potřebuju si pořídit menší batoh (cca 25-30l) a ráda bych až tam, abych ho zbytečně netahala z Čech v krosně (jako příručák si ho vzít nemůžu). Seženu tam někde kvalitní batoh, který vydrží a nebude výrazně dražší než tady? Díky.


Davat radu kam jit a jet v ramci cele zeme je tezke.

Takze: V Dublinu jsou v centru obchody 2 u pesi zony.
V Corku 100m od autobusoveho nadrazi vyborne vybaveny obchod kde sezenes i macky i cepiny.
V Killarney v obchodnim centru u autobusoveho nadrazi je taky dobry obchod.

Co se cen tyka tak jsou o par procent vyssi (dano najmy, platy atd...)
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Irsko

Příspěvekod Padfoot » stř led 2, 2013 15:32

Budu bydlet přibližně 45km od Dublinu, takže obchody tam pro mě budou v pohodě dostupné, díky. :wink:
Uživatelský avatar
Padfoot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 19, 2012 15:57
Bydliště: Stříbro/Praha

Re: Irsko

Příspěvekod mariorainy » čtv kvě 9, 2013 1:02

mariorainy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 22, 2013 1:44

Re: Irsko

Příspěvekod sobb » pon lis 11, 2013 19:22

Budem v lednu dva dny v Dublinu (není to moc, ale na leden to možná stačí :mrgreen: )
Jeden den plánuju prohlídnout město a druhý někde po okolí, zatím se rozhoduju mezi Howth (a Cliff trails) a Wicklow Mountains NP, vzhledem k zimnímu termínu se přikláním spíše k Howth. Měl by někdo ještě nějaký další tip v nejbližším okolí nad čím uvažovat? Případně ocením i tip na levnější a zároveň solidní ubytování v Dublinu (a případně okolí, v místě, kde se dá někam vyjít na zajímavej vejlet venku).
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Irsko

Příspěvekod martinnakole » ned lis 17, 2013 12:06

sobb: Zkus se zeptat místních na http://www.walkingforum.co.uk/ To fórum dost žije a určitě ti tam někdo dobře poradí :)
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Irsko

Příspěvekod sobb » pon lis 18, 2013 21:42

díky za odkaz, na tohle fórum jsem už zapomněla #-o

asi to nakonec vidím na ten Howth, nevypadá to tam vůbec špatně a je dobře dostupný z Dublinu :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Irsko

Příspěvekod mskultet » ned bře 12, 2017 20:11

Ahoj, nevíte někdo, jestli jezdí v červnu nějakej trajekt z Dingle na vedlejší poloostrov? Nejlépe do Knight's Town. Našel jsem, že něco jezdilo, ale není to aktuální.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Irsko

Příspěvekod JBalda » stř zář 12, 2018 19:01

Ahoj cestovatele,
Chtel bych se s kamarady vydat pristi rok na kerry way a zajimalo by me jak je to tam s kempovanim. Po ceste sem na mape moc kempu nenasel. Lze tam rozlozit nekde stan behem cesty aniz by jsme se bali pokuty? (Myslim ciste stan bez zafneho ohne nebo odpadku, vsechno s respektem k prirode:) )
JBalda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 12, 2018 18:47


Zpět na Velká Británie a Irsko