Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » sob pro 29, 2012 11:45

Takže jsem dostal nějaké tipy, prolezl jsem to a chtěl bych i pro ostatní dát takové sesumírování.

Dle mě připadají tyto svítilny zajímavé: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Baterie pak tyto a nabíječku tuto(díky budo :) ), buď rovnou koupit redukci na vidlici anebo jiný kabel.

Jinak já jsem si koupil (zatím) tu první svítilnu.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mvaldo » sob pro 29, 2012 12:01

nahradna nabijacka a bateria
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » sob pro 29, 2012 12:05

Jo a velmi laciný držák na kolo.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod DAV » sob pro 29, 2012 13:07

No mne nejvíc zaujaly ty led tkaničky. :(( 5BV
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod budo » sob pro 29, 2012 13:17

Svitilny jsem neprohlizel, to se teprv podivam, ale redukci nekupuj, je to naprd a pokud by se do dosahu dostalo dite, tak i dost nebezpecny. Ja jsem v elektru koupil za 15 korun vidlici, tu cinskou ustipnul a zapojil normalni nasi ceskou normovanou. Je to pohodlny a bezpecny.

Drzak na kolo je skvelej, mam ho taky.
Jen doplnim, ze je dobry dat peclive bacha na prepinani rezimu. Mam dobre zkusenosti s prepinacem, ktery se jen namackne. Naopak je uzivatelsky znacne nepohodlny, kdyz je nutny k prepnuti do dalsiho rezimu vypinac plnohodnotne zmacknout (procvaknout) ..... pak se to jednou rukou casto blbe ovlada a podle meho se i vic opotrebovava vypinac. Akorat nevim, jestli a jak je to specifikovany na DX, uz si to nepamatuju, kupoval jsem pred delsi dobou...

Tak urcite bych vyradil svitilny s touhle specifikaci:
Switch Type: Clicky/Clickie

Dal bych vyradil tu s tou cockou v krycim skle .... ztrata svetelneho toku pri pruchodu materialem o vetsi sile.
Dal bych se zameril na svitilny, ktere maji na hlave osazeni mnohouhelniku (jako matice) - svitilniu s timhle lze polozit na sikmou plochu a neskutali se, je to tedy celkem prakticka vec. Osobne bych hledal co nejkompaktnejsi svitilnu. Treba ta dlouha na 2 baterie - to mi prijde silene velky a bude otrava se s tim tahat. Samozrejme na druhou stranu si dobre pamatuju na svitilnu na 5 velkych burtu (pred rokem 89) ---- to byla teprve velka krava :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod DAV » sob pro 29, 2012 13:33

No pokud máte více peněz a chcete něco lepšíhona kolo. Mám to na kole od října a naprosto nejlepší je možnost ovládat přímo z grypů. Si připadám včil jak na motorce i na silnici musím přepínat na potkávačky. :mrgreen:
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » sob pro 29, 2012 19:49

OK budo, tak napiš tvůj výběr(odkazy). :)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod budo » sob pro 29, 2012 20:24

To už si Stando budeš muset vybrat sám, já jen říkám, co myslím, že je dobrý nebo špatný. Za extrémně naprd považuju to mechanický klik klak přecvakávání mezi režimama. Je vhodný vybrat takovou, co se přepíná namačkáváním. Pokud možno kompaktní, aby tě neštvalo se s tím tahat.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » sob pro 29, 2012 20:37

Já už si vybral a zakoupil. :wink: :D
Zajímalo by mě ale, co bys vybral za konkrétní svítilny s XML čipem z DealExtreme ty. Bylo by to i vodítko pro ostatní. :)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod budo » sob pro 29, 2012 20:49

Mně se zamlouvá ta 4. Ale taky má blbý přepínání, stejně jako zřejmě všechny v tom výběru. Tak bych si z těchto nevybral bez předchozího pečlivýho pročtení všech komentů. A to teď číst nebudu, páč nepotřebuju kupovat.
Protože pár svítilen mám a z praxe vím, co mne na nich štve nebo vyhovuje, dávám tady z tohoto pohledu tyhle tipy. Ale vybírat už každej musí stejně nakonec sám. Já bych hledal kompaktní kvůli skladnosti, to znamená že by měla i užší kužel. I tak mi třeba Fenix PD30 slouží dostatečně a kužel mi stačí.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod pepek » sob pro 29, 2012 21:39

budo píše:Jen doplnim, ze je dobry dat peclive bacha na prepinani rezimu. Mam dobre zkusenosti s prepinacem, ktery se jen namackne. Naopak je uzivatelsky znacne nepohodlny, kdyz je nutny k prepnuti do dalsiho rezimu vypinac plnohodnotne zmacknout (procvaknout) ..... pak se to jednou rukou casto blbe ovlada a podle meho se i vic opotrebovava vypinac. Akorat nevim, jestli a jak je to specifikovany na DX, uz si to nepamatuju, kupoval jsem pred delsi dobou...

Tak urcite bych vyradil svitilny s touhle specifikaci:
Switch Type: Clicky/Clickie

Tak to bys ovšem vyřadil přes 90% všech svítilen.
"Switch Type: Clicky" znamená, že svítilna má klasický mechanický spínač, ovšem téměř všechny tyto spínače při namáčknutí přeruší proud, čili pro změnu režimu není nutno mačkat jej na doraz. Tyto mechanické spínače se dělí na tzv. reverse clicky - nejprve je nutno spínač sepnout a pak lze přerušovat proud namačkáváním (dochází k přerušování napájení driveru a tím k jeho ovládání) a forward clicky - nejprve lze namačkáváním proud spínat a přerušovat, domáčknutím (spínač klapne) se proud sepne natrvalo (po sepnutí spínače nelze proud přerušit namáčknutím).
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod budo » sob pro 29, 2012 22:43

Dik za objasneni. Vyse jsem psal, ze se domnivam. Ne ze to tak je. Takze tim padem mne vyhovuje to, co se jmenuje revers clicky. Je to ten zpusob, jako ma Fenic PD30.

Jak se jmenuje ten zpusob, kdy je ke kazde zmene rezimu nutne natvrdo kliknout? To mam na UniqueFire HS-802 a je to desne neprakticke.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod pepek » ned pro 30, 2012 0:26

To se jmenuje fucking clicky :mrgreen: ale vážně: nevím co je to zač, možná v tý svítilně je přepínač s odporem, dříve se to do těch různých auror a něcofirů dávalo často, použity byly přepínače se třemi piny a při přepínání to rotovalo: pin1 - pin2 - vypnuto - pin1...., na některý z pinů se dával odpor, který srazil proud do LED a tím byl získán nízký režim.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod budo » ned pro 30, 2012 0:36

tak nah.vno clicky to je .... ted uz to chapu :-D)))
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » ned pro 30, 2012 15:33

Jen bych ještě dodal, že je dobré u těch svítilen se orientovat , podle popularity, počtu příspěvků a hodnocení.
Mimo tu co jsem si již koupil, budu uvažovat ještě do budoucna o této. I když je dražší, má v příspěvcích velmi kladné hodnocení. Měla by mít oproti té první také širší světelný kužel - tedy lépe prosvítí bezprostřední okolí.
Škoda jen, že u těch svítilen neudávají šířku(nebo úhel) světelného kuželu.

Editace: jen jsem se chtěl zeptat jak dlouho to trvá než zboží z DEx přijde(vč. přes naší celnici)?
A zda opravdu DEx na balíčky píše automaticky nižší hodnotu? A ještě jedna věc: když dražší zásilku rozdělím na několik balíčků, mohu si je nechat zaslat hned a nestane se, že by u nás na celnici to pak "poskládali dohromady" jako jednu zásilku, z které by pak DPH a clo vypočítali?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Wolfi » ned pro 30, 2012 19:16

Mě přichází z DX věci v rozsahu 3-6 týdnů.
S clem a DPH jsem zatím neměl potíže, nakupoval jsem pod tou hranicí.

Hodnotu zboží myslím píšou skutečnou. Rozdělení do jednotlivých balíčků by mohlo zabrat v momentě kdy každý zvlášť zaplatíš.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » ned pro 30, 2012 19:28

No tady něco o hodnotě zboží píšou, samozřejmě bych každý balíček zvlášť zaplatil, třeba každý den jeden. Jen jde o to, že by se mohli na celnici shromáždit a oni by to mohli spočítat jako jednu zásilku dohromady?
Jinak jsem o DEx bohužel nyní (tady a tady), našel nedobré informace... :(
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mike » ned pro 30, 2012 22:36

Standa63 píše:Jen jde o to, že by se mohli na celnici shromáždit a oni by to mohli spočítat jako jednu zásilku dohromady?

To je podle mne nesmysl. Proc by to delali a na zaklade ceho? Takova vec by musela mit oporu v zakone, coz IMO nema a navic by jim pridelala praci, takze by to nejspis nedelali ani kdyby meli.

Pred casem mi DX jednu zasilku rozdelil sam, protoze neco zrovna nemeli. Prisly den po sobe a rozhodne je nikdo neshromazdoval.

Standa63 píše:Jinak jsem o DEx bohužel nyní (tady a tady), našel nedobré informace... :(

Riziko podnikani. Chces extremne levne veci bez postovneho? Tak holt musis risknout, ze to vzdycky nevyjde.

Jinak s celnici je to sazka do loterie. Uz jsem to nekde psal. Zasilka pod hranicni hodnotou ti muze prijit rovnou, ale taky nemusi. Klidne si mohou vyzadat udaje o cene a druhu zbozi (to oporu v zakone ma) a pak jednak platis 96 Kc za tuto nevyzadanou "sluzbu" a jednak cekas, az to zpracuji. Coz muze byt do druheho dne nebo si treba pockas mesic az dva a budes jim posilat udaje, ktere ztratili, i opakovane. Zazil jsem oboji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » úte led 1, 2013 19:00

Další obchod - Focalprice, mají i Fenix.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod JohnyFK » úte led 1, 2013 23:37

Přidám pár dalších... co mají Fenix
dinodirect
priceangels
bestofferbuy
lightake

+ samozřejmě je toho spousta i na eBay.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » čtv led 17, 2013 19:03

Takže jsem si koupil tuto a dnes přišla jiná svítilna, co jsem objednal známému.

Mě se jeví jednoznačně lepší ta moje, navíc je skoro o polovinu levnější.
Pokud zasvítím na stěnu, tak ta druhá má přibližně stejně velké kolo(kužel) s jasným menším kolem uprostřed, ale to ostatní v kuželu má menší jas.
Ta moje oproti tomu, nemá jasný střed, ale celé kolo(kužel) je stejně jasné.
Navíc má šikovnou věcičku zoomování, kdy se dá i do větší dálky posvítit na detail.
Zoomování se nemusí dít jen přes závity(šroubováním), ale prostým přitlačením nebo odtlačením - to je velmi vymakané.
Menší nevýhodou té mé je, že je oproti té druhé o něco těžší.

Ta moje má tři mody(přijde mě to lepší), ta druhá jich má pět - ale z toho dva jsou blikání - to co mě tam nejvíce vadí.
Obě dvě se dají přepínat buď opravdovým zmáčknutím vypínače ale také jen jeho lehkým namáčknutím.
U té druhé se mě zdá, že to má paměť na (před?)poslední použitý mod.
Ta má se zřejmě vždy zapne na "low" - což se mě velice líbí, ale co už ne, je to, že následující mod je blikání a až pak je mod "hight". Kdyby to bylo obráceně, byla by to paráda. Takhle když chci přepnout z menšího svícení na větší, musím jít přes ten blikací mod.

Jo, ještě něco: u té mé je adaptér na klasické AAA baterie (ten se dá ostatně koupit i samostatně), ale do té druhé nepasuje(příliš úzké hrdlo).

A ještě něco: ta moje má na uzávěru baterie těsnící kroužek, ta druhá ho nemá.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » čtv led 17, 2013 19:15

Ještě by mě zajímalo, jaký je vlastně rozdíl mezi touto a touto? Ví někdo?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod brhel » čtv led 17, 2013 20:55

Standa63 píše:aký je vlastně rozdíl mezi touto a touto?
Poutko? :((
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod budo » čtv led 17, 2013 21:07

=D> =D> =D>
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » čtv led 17, 2013 21:46

brhel píše:Poutko? :((
Nee, poutko má ta druhá také.
Napadá mě jen jiný tvar...?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod TooMooX » pát led 18, 2013 10:35

Svítilny z DX sice svítí naprosto luxusně. Jenže co se týče kvality tak to je tragedie.... Ok možná pro zručné elektrikáře alá dodělej/oprav si sám. Na svícení na chalupu fajn, ale svěřit tomu svůj život někde v přírodě rozhodně ne.

Moje nákupy (nechce se mi hledat konkrétní modely):
--- čelovka (plast) cca 1 rok super, pak se rozpadlo naklápění, poté upadnul kryt baterky. Nějak jsem to vždy polátal. Jinak spokojenost.
--- ruční baterka. cca 1 rok OK pak tam asi někde něco zoxidovala a bylo nutné sní vždy pootočit (tubus baterky) aby svítila. Momentálně cca 2-3 roky nezvládá svitit déle jak 60sec poté se začne zhasínat/měnit intenzitu svícení = nepoužitelná. Docela vrčí při svícení :mrgreen:
nákupy pro kamaráda:
--- ruční baterka Aurora cca po roce odešel nejspíš vypínač/kontakt = nesvítí
--- ruční baterka po cca 3 měsících stejný problém jako u mé nechce svítit, vypíná se
--- ruční baterka 3x XML diody stáří pul roku zatím funguje. Jen k udávaným 3000 lumenum o má hodně daleko :D
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod patentik » pát led 18, 2013 18:35

mrkni na fotonmag forum - tam něco o té svítilně píšou. ty lumeny jsou dle mého hooodně nadsazené. pokud chceš aby ti svítilna vydržela déle než rok, dva je lepší se poohlídnout po něčem kvalitnějším (TooMooX to napsal docela výstižně)
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » pát led 18, 2013 18:53

Chtěl bych jen upozornit, že vlákno se nejmenuje "jakou svítilnu" nebo "svítilnu z DealExtreme anebo raději nějakou kvalitnější-dražší, nejlépe z tuzemského obchodu zastoupeného některými účastníky diskuze", ale vlákno je jen a pouze o svítilnách z DealExtreme. :wink:

díky :)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mike » pát led 18, 2013 19:02

Jenze na DX je vsechno od nejhorsiho suntu (i podvodu) po celkem kvalitni a drazsi veci. Takze vybirat kvalitu nebo cenu ma smysl i tam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod patentik » sob led 19, 2013 10:18

Ano máš pravdu, vždyť v číně se také vyrábí fenix, led lenser, věci na maglite takže i tam to koupíš na DE či ebay. jen je u dražších věcí třeba počítat s možností doplatku dph při proclení (tj. +21% z ceny + doprava) - a opravdu při celním řízení neplatí, že doprava je zdarma. platí to pro zásilky nad 22 eur. je jasný, že na průvodce bude deklarována nižší hodnota - ale i při hodnotě 1 usd ti to celník může otevřít. pak platí co je výše + ještě doplatíš cca 200kč české poště za zprostředkování (pokud nebudeš dělat JSD sám). takže můj osobní názor - levně věci si tam koupím (nejen svítilny) ale do dražších bych nešel - viz.výše + nemáš žádnou záruku + ti může dojít úplně něco jiného. to si každý musí zvážit sám.
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Světla a čelovky

cron