Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod NikaSM » pon pro 3, 2012 10:58

Po letech si vybírám bundu, kterou chci mít jen na zimní sezonu a lyžovat v ní. Bohužel jsem zatím nic extra nenašla. Jsem dost zimomřivá, hledám tedy dostatečně teplou bundu (samozřejmostí je 1. vtrstva např. Moira nebo Bocco, 2. vrstva softshell mikina typu Woox apod.), taky chci aspoň vodní sloupec 10000, to samé prodyšnost. Vzhledově by to měla být trošku vypasovanější bunda, prostě dámský střih, jsem hubená, 160 cm vysoká, takže v tom nechci vypadat jak medvěd. Co se týká vzhledu líbí se mi bundy značek Hannah, Nordblanc, Husky. Máte nějaký tip? Cena by měla být max 4500 Kč, jsem na rodičovské, takže si zas nemůžu příliš vyskakovat. Díky.
NikaSM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 3, 2012 10:47

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Skipp » pon pro 3, 2012 11:51

Raději bych volil značku, která nějakou dobu vydrží za ty peníze. Co High Point - Sally Lady Jacket


edit: Jestě jsem našel ve výprodeji TUTO.

Sám od nich bundu mám a zatím spokojenost.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mitau » pon pro 3, 2012 12:11

to Skipp - Dotaz byl ale na zateplenou bundu, membránovky z tvých odkazů by tazatelku moc nezahřály. A debata, zda membránovku a pod ní víc vrstev nebo zateplenou bundu tuž už byla mnohokrát, tu netřeba opakovat.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Skipp » pon pro 3, 2012 12:22

Omlouvám se, špatně jsem četl. ](*,)

Řešení by bylo dokoupení zateplené vložky, ale to už se cena vyhoupne nad limit.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod budo » pon pro 3, 2012 12:39

Ty značky, které se ti líbí a uvádíš je, jsou víceméně opakem rozumné kvality za investované peníze. V krámě ti to asi neřeknou, ale tady na outdoorforu ano.

V Santa Catarině jsem v -15°C v Sunny Valley lyžoval oblečen takto:
1. vrstva Devold Active (merino)
2. vrstva polartec
3. vrstva pertex

Bylo mi luxusně teplo a byl jsem i zpocenej. Přitom ale tahle kombinace oblečení luxusně dejchala a odpařovala.

Záleží samozřejmě na stylu lyžování, já mám raději spíš agresivní jízdu (pokus o video) a je to jaksi víc sportování, než když někdo jezdí rekreačně a se svařákem v ruce. Jak to máš ty netuším. ale takhle to rozvádím spíš proto, že mi přijde finančně škoda utratit 4,5k za bundu, kterou k ničemu jinýmu než k lyžování nepoužiješ a pravděpodobně ti v ní bude tak teplo, že se budeš nadměrně potit a jak se pak na chvíli zastavíš, budeš tím pádem klepat kosu.

Nepromokavost u lyžařský bundy osobně považuju za zbytečnost, kterou do nás tlačí marketing výrobců. Neválím se po zemi, ale lyžuju. Takže kvůli tomuhle nepromokavost nepotřebuju. A v dešti nelyžuju, takže ani tady mne to netlačí.

Takže pokud neřešíš peníze a není ti líto utratit je za něco, co z roku budeš mít na sobě jen pár dní, kup dámskou lyžařskou bundu. Jistě bude slušivá víc, než větrovka. Ale určitě nevybírej z těch značek, které jsi jmenovala.

NikaSM: ještě doplním, že nepromokavost a prodyšnost na úrovních 10000/10000 je šmejd k ničemu a budě zpocená jak dveře od chlíva. Pokud trváš na membráně, vem cokoli slušnýho od High Pointu, jak tady už padlo. Pod to funkční triko a nějakou druhou vrstvu a máš za malý peníze extraturboluxusní řešení a bundu na celoroční nošení pro velkou spoustu přípežitostí.

http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... sally.html
http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... under.html
http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... a-pro.html
Naposledy upravil budo dne pon pro 3, 2012 12:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod kropt » pon pro 3, 2012 12:49

No všechny tři značky co jsi vyjmenovala ti tady nikdo na foru moc nedoporučí (já osobně bych nejraději Hannah a Husky poslal do čínského pekla s NB zkušenosti nemám, ale dle doslechu je to podobné).

My s manželkou lyžování řešíme podvlékacím trikem z merina (při větší zimě ještě navrch další termotriko - třeba Sensor duble face ) na ně něco z polartecového (teplej fleece - oba konkrétně máme Tilak Serak) a jako vrchní vrstva je nějaká kvalitnější membránová softshellka - manželka má Tilak Ogre já používám Direct Alpine Shivling - uvedená kombinace z vlastní zkušenosti funguje od +5 do -27 °C - s tím že v těch - 27 jsem ty podvlíkací trika měl tři a problém byly spíš nohy v lyžákách. Ty softshellky mají obě vevnitř fleece s delším vláknem, takže jsou docela teplé a pokud vysloveně hustě neprší a nejsi venku déle než hodinu v tom dešti (tedy počasí né na lyžování), tak ani nepromoknou.
Bundy navíc používáme na turistiku v chladnějším počasí - klasické lyžařské bundy nám právě moc nevyhovují kvůli jejich jednostrannosti a velkým rozměrům.

Jo a manželka je taky pěkný zmrzlík a zatím si nestěžovala. A to jsme předloni chytli před vánoci v Alpách mrazy kolem -25°C přes den.

Edit: Budo mě předběhl a s tou nepromokavostí na lyže má stejný názor jako já. U té pertexky bych se bál zimy - je to přece jenom lehoučká neprofoukavá větrovka, která navíc velice snadno proteče i při sršení - ale osobní zkušenost nemám, možná se pletu. A když už se Budo chlubí videm, taky sem jedno dám - je tam vidět počasí které jsme chytli loni - kosa hodně pod -10°C, vichřice a mihne se tam i manželka oblečená přesně podle toho, co jsem psal výše. TADY
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod TimTaylor » pon pro 3, 2012 13:50

no hele, manželka je postavou stejně jako ty - malá a drobná (velikost S nebo M) a zima je jí i doma (já běhám v tričku a ona ve svetříku...). Má sice klasickou membránovou nepromokavou bundu na turistiku, ale v té by mi na sjezdovkám v mrazu umrzla, takže si koupila v HUDY v akci jakousi dámskou lyžařskou bundu zn. Hannah za cca 2500 (z 5000,-Kč). Je vypasovaná, dámska, relativně fešná (vzory jakýchsi kytiček či co) a teplá, ani né moc tlustá (nacpaná). Nosí ji právě na sjezdový lyže, když je cca -5 a méně nebo i sem tam do města v zimě, když je fakt kosa a nestěžuje si. Na oko vypadá dobře, je teplá, má i jakousi membránu a celodenní snežení/mrholení dává s přehledem. Za ty prachy bych to neřešil... Sám lyžuju v nepromokavé bundě od Tilaku, pod ní polártecové triko + teplé termotriko, případně ještě někdy teplou mikinu a přežil jsem zatím vždy všechno, ale takováhle bunda tě fakt moc nezahřeje
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod zdenki » pon pro 3, 2012 14:25

@kropt: nemá manželka spíš pánskou Mitre? (mám totiž stejnou :wink: )
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod conny » pon pro 3, 2012 16:55

jsem v podobne situaci a budu si letos porizovat (nebo mozna dostanu najezeno) bundu od Envy. v krame jsem jeste nebyla, musim se podivat. ted maji nejake akce. loni tam sla bunda se sloupcem 15tis poridit kolem 2500, co mi na ty lyze prijde tak akorat. zbyle penize doporucuji investovat do poradneho vlneneho svetru, co zahreje. flisek mam nekolik a zime je uz nenosim, jenom vlnu.

mam take membranovku a mne je ji na lyze lito -jednak je vodni sloupec 20tisic nebo kolik na lyze uplne zbytecny, jednak by mne v ni byla kosa a starou lyzarskou bundu mam seklou od hran lyzi a docela umolousanou. v mrazech pod -10 mi stejne nestaci nic a jezdim v perovce (taky nejaka akce Adidas za litr - na lyze a na hriste s detma je akorat).
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » pon pro 3, 2012 17:40

drahá má Columbia Titanium (babská lyžařská, zateplená+ vpínací flísová vložka, membrána 25.000 mm, lepené švy, bílo-filajová, střihem a vzhledem srovnatelná třeba s paboukem nebo kjusem...) ve slevě v Interšportu -60% .... takže po slevě už byla v zadané cenové relaci... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon pro 3, 2012 19:11

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod kropt » pon pro 3, 2012 20:43

zdenki píše:@kropt: nemá manželka spíš pánskou Mitre? (mám totiž stejnou :wink: )


Jo jo, popletl jsem to ..... :mrgreen:
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Bunda na sjezdovku pro náročné

Příspěvekod franthartm » pon pro 3, 2012 23:01

Ahoj,

plánuju koupit novou zimní bundu a kalhoty na sjezdové lyžování (hodně aktivní styl jízdy, takže se dost potím).

požadavky:
- v zimě v ní musí být teplo
- na jaře nesmí být horko
(pod bundou mám samozřejmě termoprádlo odpovídající teplote)
- musí vydržet celodenní mrholení
- odepínací kapuce - při lyžování mi je na ni, protoze mam helmu, ale večer když člověk někam vyrazí tak se hodí
- nesmí to být nafouklý balón
- pokud možno oboustranný zip

netrvám na žádné značce. Do teď jsem měl asi 8 let starou bundu Hannah s nějakou dřívější membránou climatic, která fungovala ideálně tak 4 roky (praná ve speciálním přípravku), teď už to není tak slavné.

Takže hardshell? softshell s membránou? fleesku a větrovku?

Díky za rady. F.
Naposledy upravil vonkreuz dne pon pro 3, 2012 23:07, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s exitujícím vláknem (o dva řádky níže...)
franthartm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 3, 2012 21:53

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod johny82 » úte pro 4, 2012 12:16

Ahoj,
ja som minulú zimu lyžoval na severe ČR v Rejdicích pri teplote asi -14°C a poriadnom vetre a mal som na sebe toto:
- termo tričko a spodky Clematis
- nejakú tenkú fleece mikinu Etirel z Intersportu za 10,- eur
- obyčajný fleece šál
- lyž. bundu Husky 10.000 vodný stĺpec/7.000 priedušnosť (kúpil som ju v akcii za 80,- eur=2000,- CZK) :)
- nie najpraktickejšie nohavice Cavery (kondenzuje v nich para), ktoré by som už rád nahradil nejakými normálnymi
Ak to aj preženiem, dokopy to stálo okolo 150-160 eur.
Ale čo je podstatné: oblečený som bol v hodnote, za ktorú by mnohí tvoji radcovia nekúpili ani len tú bundu, bol som spotený a zima mi nebola ani na lanovke vo vetre. Taktiež, opäť tu ktosi nadáva na Husky (a ten ma k tomuto príspevku vyprovokoval), no čo sa týka lyžovania nemám jej čo vytknúť. Jedine kvalitu spracovania, no to som reklamoval (odišli mi zipsy na bočných vreckách, roztrhol sa elastický rukáv a odtrhla sa gumička na sťahovaní krku). Nič z toho mi však nebránilo vychutnať si lyžovačku (hoci som už vtedy mal jedno vrecko otvorené :) ). A podstatná vec na záver: zimu mám síce veľmi rád, ale patrím skôr k zimomrivým typom a na bežné nosenie v zime by sa mi zišla teplejšia bunda. :wink:
Naozaj nie je potrebné zbytočne utrácať peniaze, jedine ak máš špeci požiadavky. Takže, ak sa ti páčia Husky bundy spokojne do toho choď, ale pri kúpe mysli na to, že ju možno pre nejaké drobnosti budeš po sezóne reklamovať. No to nejaká nevýhoda nie je, buď dostaneš novú, peniaze alebo ti ju opravia. :wink:
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod kropt » úte pro 4, 2012 12:48

johny82 píše:Ale čo je podstatné: oblečený som bol v hodnote, za ktorú by mnohí tvoji radcovia nekúpili ani len tú bundu...
Ano, ale my ty bundy nemáme primárně na lyžování - a když už ji máme, používáme je i tam, protože je to doopravdy mnohem komfortnější než "modní" lyžařské bundy.
johny82 píše:Taktiež, opäť tu ktosi nadáva na Husky (a ten ma k tomuto príspevku vyprovokoval), no čo sa týka lyžovania nemám jej čo vytknúť. Jedine kvalitu spracovania, no to som reklamoval (odišli mi zipsy na bočných vreckách, roztrhol sa elastický rukáv a odtrhla sa gumička na sťahovaní krku). Nič z toho mi však nebránilo vychutnať si lyžovačku (hoci som už vtedy mal jedno vrecko otvorené :) )

Pokud od věcí které si kupuješ nepožaduješ kvalitu, tak pak je Husky a Hannah opravdu značka pro tebe...
johny82 píše: pri kúpe mysli na to, že ju možno pre nejaké drobnosti budeš po sezóne reklamovať. No to nejaká nevýhoda nie je, buď dostaneš novú, peniaze alebo ti ju opravia. :wink:

A já ti popřeji hodně štěstí a budu se zájmem pozorovat jak se ti s reklamací povede.

Oni možná všechny ty věci co kupujeme za těžké peníze vypadají jako snobárna - ale opak je pravdou - k těmhle věcem jsem se dostal časem, právě přes tyhle pseudoznačky. Přesně v duchu rčení "Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci" - a navíc dneska už ani Husky a ani Hannah mezi levné značky nepatří.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod NikaSM » úte pro 4, 2012 12:53

Tak vám zatím děkuju za tipy. Jak vidím, liší se to hodně. Je zvláštní, že doporučujete spíš značky, které mi připadají zaměřené hlavně na outdoor apod. Jsme větší skupina co jezdí na lyže, ale kupujeme hlavně po Hervisu a podobných obchodech, tak to bude asi tím :lol:
Ještě se zeptám k té prodyšnosti, co je tedy v mém případě asi nejlepší? Jak jsem psala, bývá mi dost zima, jsem rekreační lyžař (středně pokročilá), takže v dešti sedím raději u svařáku a co se týká pocení, tak spíš se potím jen při jarním lyžování. Když jsem byla okouknout zboží v obchodech, většinou mi prodavači doporučovali značky jako Leki, Columbia apod., které jsou pro mě dost drahé a ať si vezmu něco s co největší prodyšností.
A co se týká např. Hannah nebo Nordblanc, tak bundu od nich měl můj partner a byl spokojený. Lyžoval v nich tak dlouho, že je vždy musel po asi 6 letech vyměnit, aby měl trošku změnu.
NikaSM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 3, 2012 10:47

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod tuso » úte pro 4, 2012 13:11

johny82 píše:Ale čo je podstatné: oblečený som bol v hodnote, za ktorú by mnohí tvoji radcovia nekúpili ani len tú bundu, bol som spotený a zima mi nebola ani na lanovke vo vetre. Taktiež, opäť tu ktosi nadáva na Husky (a ten ma k tomuto príspevku vyprovokoval), no čo sa týka lyžovania nemám jej čo vytknúť. Jedine kvalitu spracovania, no to som reklamoval (odišli mi zipsy na bočných vreckách, roztrhol sa elastický rukáv a odtrhla sa gumička na sťahovaní krku). Nič z toho mi však nebránilo vychutnať si lyžovačku (hoci som už vtedy mal jedno vrecko otvorené :) ). A podstatná vec na záver: zimu mám síce veľmi rád, ale patrím skôr k zimomrivým typom a na bežné nosenie v zime by sa mi zišla teplejšia bunda. :wink:
Naozaj nie je potrebné zbytočne utrácať peniaze, jedine ak máš špeci požiadavky. Takže, ak sa ti páčia Husky bundy spokojne do toho choď, ale pri kúpe mysli na to, že ju možno pre nejaké drobnosti budeš po sezóne reklamovať. No to nejaká nevýhoda nie je, buď dostaneš novú, peniaze alebo ti ju opravia. :wink:


No, práve o to ide, aby si spotený nebol.

Čo na toto povedať? Presne toto sú bohovské dovody, prečo väčšina prítomných na tieto značky pľuje. Osobne mi pokazené zipsy, odtrhnutá gumička sťahovania krku a roztrhnutý rukáv vadia viac, než by sa mohlo zdať.

Napríklad adekvátnu kvalitu za svoje peniaze.

Už začínam chápať, prečo sa tu predává toľko šmejdov. S touto filozofiou si kľudne kúp vrece od zemiakov. Síce ti premokne, okraje sa začnú párať, ale lyžovačka bude eňo ňuňo a po sezóne ti peniaze vrátia. #-o .
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Kuba Turek » úte pro 4, 2012 13:14

budo píše:V Santa Catarině jsem v -15°C v Sunny Valley lyžoval oblečen takto:

To není divu, když v Sunny Valley je to na jih, teplo a málokdy větrno po širokých modrých až modročervených - takže se málokdy zpotíš nebo vymrzneš :-) Jenže stačí přejet na opravdové sjezdovky na severu a tam už makáš a při tom ti mrznou uši i nos a zároveň se potíš jako pes.

Tady je taková česko-polsko-slovenská univerzální lyžařská móda:

Obrázek

A tady jsou další modely odtamtud: http://www.horydoly.cz/foto/bormio_cate ... dovky2011/ Samý Hannah a Husky.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod johny82 » úte pro 4, 2012 13:32

Hmm Kropt,
ja tú bundu tiež používam aj bežne, no až po jej kúpe som zistil, že by sa mi hodila teplejšia. Zatiaľ som však nezamrzol, takže to budem riešiť, až keď budú peniaze na novú :) S reklamáciou som nemal najmenší problém, všetko uznali, opravili. Samozrejme, vadilo mi, že také tie väčšie-menšie drobnosti "odišli", no podstatná je funkčnosť pri zimných aktivitách a tá je úplne super. Lacnejšie bundy sa predsa niečím musia líšiť od drahých, a ak je ten rozdiel v kvalite drobností, ktoré funkčnosť neohrozia, tak s ohľadom na možnosť reklamácie a obmedzené financie naozaj nie je čo riešiť.
Máš pravdu, že drahšie veci viac vydržia, ale tu treba byť opatrný, aby človek zbytočne nepreplatil za značku, či za "módu" ak mu o to vyslovene nejde. V mojej cenovej hladine však ťažko hľadať niečo lepšie (rád si nechám poradiť ak sa mýlim), preto si myslím, že s tým "čínskym peklom" si to prehnal. Sám predsa priznávaš, že si si na kvalitnú bundu našetril až časom.
A koniec koncov, už moja Husky bunda je oproti tomu, v čom lyžoval môj otec pred pár desaťročiami hotový zázrak. Keď to prežil a vychutnal si on, bol by som padavka, keby som bez "kvalitnej výstroje" nevyšiel von ja. Tým nenarážam na teba, ale povzbudzujem všetkých, ktorí sú v podobnej alebo horšej finančnej situácii ako napr. ja. ;)
tuso: ak sa ty pri aktivite nepotíš, gratulujem! :D No radšej vysvetlím: telo bolo suché, pot šiel do terma (a teda bolo mokré//môj ekvivalent - "bol som spotený") a para ďalej von. Hoci dul silný vietor a mrzlo, mne bolo teplo. :) A nestresuj, ja by som si vrece nekúpil. No ty asi áno - ak by ti garantovali najvyššiu kvalitu a dali dosť vysokú cenu. :twisted:
peace :)
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Skipp » úte pro 4, 2012 14:02

A co zapátrat do snowboardových značek? Já osobně mám už sedmým rokem bundu a kalhoty od českého Nuggetu (výroba asi už taky v Číně) a slouží stále k plné spokojenosti. Byl jsem s tím na Chopku, kde bylo -20°C a každý rok jezdím do Francouzských alp. Nikdy jsem neměl problém.

Nugget1
Nugget2

Nebo třebas Burton - Burton
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod TimTaylor » úte pro 4, 2012 17:34

když jsem s lyžováním začínal, tak jsem si koupil jakosi "noname" super mega zimní budnu za cca 2000Kč. Po první zimě odešel hlavní zip (reklamoval jsem - opraveno). Po 2-3 vypráních se šíleně vytáhla (z L je XL, plandá na mně). Všechny suché zipy se postupně odpáraly a upadly, stejně tak třeba popraskaly po půl roce nošení stahovací lanka dole v lemu. Musel jsem je nechat u šikovné švadleny přešít, i ty suché zipy. Kapuce na cvočky se "sama" povoluje a někdy sama upadavá.... Když prší, za hodinu promokne....
Z toho jsem se poučil a další lyžařská bunda byla od jiné firmy, koupená v Hervisu (nebo Sportisimu, už přesně nevím) někdy v lednu, ve slevách, myslím že jde o značku CARRA. Původně stála cca 4500Kč, ve slevě byla asi za polovinu. Jezdil jsem v ní asi 3-4 roky a nebyl jediný problém, všechno na ní drží, funguje, nepromokne a dodnes si ji můžu v klidu obléci a vyrazit v ní. Třeba bundy Salomon nebo Scott bych se taky nebál.
No a když mě pak chytla turistika, tak jsem si pořídil nepromokavou bundu od Tilaku. Sedí mi, vypadá dobře, vydrží všechno možný a tak jí nosím už i na lyže a nemužu si na nic stěžovat. Je ale slabá, takže sama nezahřeje, musím se pod ní více obléci. Takže se podle mně vyplatí radši si připlatit a mít 5 let pokoj, než "ušetřit" a pak mít starosti. Tady Husky a Hannah nemají moc dobrou pověst, protože u některých výrobku "šetřili" a věci vyráběli v Číně a kvalita pak nebyla nic moc. Nevím jak to mají teď, ale když se člověk spálí, už to znova riskovat nebude...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod budo » úte pro 4, 2012 17:46

johny82: hele klidne si to vem osobne a je mi to uplne fuk. Aniz bych mel potrebu vyvolavat flame war, nicmene tvoje rady fakt vyzadujou primou a jasnou reakci.

Zaprve - kdyz si poridim za nemaly penize (pro mne vic nez 1000,-) cokoli na sebe, tak od toho v prvni rade vyzaduju, abych s tim nemusel po pul roce na reklamaci a pak jeste to zas vyzvednout - ty cesty a ten cas - to uz je prodelek prave na urovnio onevch 1000,-Kč. Takze radit nekomu kup si tuhle znacku, je to v pohode, akorat se na tom neco vysypalo, ale to nevadi, protoze jsem to hodil na reklamaci ... no to je bez pardonu debilovina a rady takove urovne bych ja osobne hodil rovnou do kanalu.

Kdyz tady plkas cosi o tom, ze "tu treba byť opatrný, aby človek zbytočne nepreplatil za značku, či za "módu"" - no tak to je presne ten pripad Hannahu, Huskyho a podobnych pseudo-sportovnich znacek. Prave tam jen a jen platis za pocit, ze si kupujes znacku nebo neco kvalitniho, ale opak je pravdou a za nemaly penize dostanes jen o malo lepsi kvalitu, nez z nejaky lepsi vietnamsky trznice. Reci o tom, ze tvoje bunda mela prodysnost 7000 a ze jsi byl spokojenej - hele, mam starou SS s parametrem 5000/5000 (to uz v pripare ty prodysnosti neni do 7000 zas takovej rozdil) a muzu ti garantovat, ze kdyz jsem v tom byl kajtovat na snowboardu, byl jsem zpocenej jak dvere od chliva a stejnetak je to i s tvouji bundou, coz koneckoncu sam pises - ze jsi byl zpocenej. Membrana s prodysnosti 7000 podle myho nema smysl a je nekde na urovni igetexu (rozumej igelitovy plastenky).

NikaSm uvadi, ze kupuje v Hervisu - jsem presvedcen, ze urovni kvality a pomerem cena / vykon je Hervis jen o malo lepsi nez Sportissimo a to neni zadny vyhra. To jsou typicky predstavitele masovky, prave tady vyhodis prachy za neco, co se tvari sportovne, funkcne a modne, ale kdybys si na sebe nekdy v zivote oblikl tricko z merina a bundu High Point Sky Ride Pro, tak by ti teprve doslo, jak seredne se mejlis ve svym predpokladu o "placeni mody nebo znacky". Konec koncu jsem nevidel, ze by vyrobci skutecne funkcniho outdoor vybaveni hrali nejhak extra na modu nebo desigh ve srovnani prave s tou tebou chvalenou masovkou. A abys nebyl uplne mimo misu - prave tuhle bundu, kterou tady jmenuju a normalne stoji skoro sedmicku, jsem loni touhle dobou koupil novou v akci manzelce za 3,5. Takze nevykladej o preplaceni a pochybuju, ze za tech 3,5 sezenes takhle spickovou bundu od Hannahu, Huskyho nebo podobnych vyrobcu, ktery svou masovku soustredej hlavne na oblbnuti neinformovanyho obcasnyho (2x za rok) pseudosportovce. Je to jako kdybych jako hazenkar misto bot Adidas Stabil sel koupit prestize a tvrdil, ze stacej, jsou skvely, levnejsi a nemusel jsem platit za znacku :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod kropt » úte pro 4, 2012 19:26

NikaSM píše: Je zvláštní, že doporučujete spíš značky, které mi připadají zaměřené hlavně na outdoor apod..


Ehm a všimla sis že se to tu jmenuje outdoorforum? :wink: :mrgreen:
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod johny82 » úte pro 4, 2012 20:11

budo: to o čom ty píšeš, tomu sa hovorí: komfort. To, o čom píšem ja, to by som nazval: dobrý pomer kvalita/cena. Ale to je ťažko vysvetľovať také veci niekomu, kto nevie čo je to kupovať bundu (súrne, pretože predchádzajúca "odišla") so stropom okolo tých 80,- eur. Alebo som si mohol kúpiť tú tvoju kvalitnú bundu a namiesto lyžovačky sedieť doma a obdivovať ju. =D> Myslím si, že ľudia, ktorí si tu pýtajú rady sú dostatočne rozumní a poznajú vlastné možnosti dosť natoľko, aby sami vedeli zvážiť výhody a riziká, ktoré im tá ktorá značka a cenová relácia ponúka. Ja som so svojou kúpou spokojný preto, lebo vzhľadom na možnosti, ktoré som vtedy mal a na to, ako bunda spĺňa moje predstavy si myslím, že som kúpil veľmi dobre. Niekto si môže dovoliť vyberať spomedzi komfortu, niekto musí hľadať pomer kvalita/cena a aj keby chcel, nezmení to. Preto nechápem tvoju reakciu. Ale neboj sa, snáď o rok už budem zarábať, ak budú peniaze aj na poriadnu bundu a ak ju bude treba, tak dám aj na tvoju radu. ;) __II
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod budo » úte pro 4, 2012 20:53

Promin, nechal jsem se trochu unest a pouzil par silnejsich vyrazu, neni to mysleno jako osobni utok. I ja musim vybirat v pomeru cena/vykon. Jen jsem se stran nahledu na tenhle pomer casem a chybama dopracoval k jinym narokum, nez mas ty. A mam to v takovy poloze, ze bych si nikdy lyzarskou bundu nekoupil. To mam uz za sebou a radeji pouzivam veci vyuzitelny pri vice ruznych cinnostech.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » úte pro 4, 2012 21:19

No ja zas ked idem lyzovat, tak idem v lyziarskej bunde, ked idem do mesta, tak idem v mestskej bunde a ked idem niekam slapat, tak idem v horolezeckej bunde. Kazda ta cinnost je uplne ina a preto mam pri kazdej uplne ine poziadavky na bundu. Takze nemozem suhlasit s tym, ze by som si nekupil lyziarsku bundu ale nejaku, ktoru mozem vyuzit aj inde.

Horolezectvo/skialp je uplne nieco ine ako zjazdove lyzovanie v nejakom lyziarskom stredisku. Napriklad pri skialpoch je velky rozdiel ked slapem a ked sa zastavim alebo idem na lyziach dole, clovek si podla toho upravuje co ma na sebe, pridava, odobera vrstvy. Takisto ma batoh, nesie tie veci v nom, takze riesi aj vahu, zbalitelnost. Nie som vtedy max 10 minut od auta/chaty, keby sa pocasie nahle zhorsilo. Kdezto pri zjazdovom lyzovani mam to, v com som na svah prisiel, cely cas na sebe. Neviem ako vy, ale ja si dole na lanovke neobliekam bundu a hore si ju nedavam pred zjazdom do batohu. Takisto pri jazde dolu sa nikdy nespotim tak ako pri slapani na skialpoch hore, takze nemam vobec take naroky na prodysnost. Ked zacne prsat, tak pri najblizsej jazde skoncim v chate, alebo sa na to vybodnem a idem domov, takze nemusi byt ani nepremokava. Na druhu stranu ale musi byt zateplena, aby mi nebola zima na lanovke a nemusel som pod nou mat 10 roznych vrstiev, ktore si potom ked idem na caj musim vsetky davat dole, pretoze by som sa uvaril. Zateplena bunda ma vyhodu v tom, ze dam dole len ju a pod nou uz tolko teplych vrstiev nemam, takze nie som jak cibula.

Mam vo svojej "kolekcii" bund perovku, primaloftku, softshellky, gore pro shell, rab neoshell, vsetko kvalitne, drahe bundy. Na lyze ale mam cisto LYZIARSKU bundu Rossignol, ktora stala polovicu co tie membranovky (zhodou okolnosti presne 4500 kc, co je hranica, ktora bola v povodnom dotaze) a vzdy ju uprednostnim pred vsetkym ostatnym, co doma mam, pretoze je na to urcena a tym padom vhodnejsia.

Zas samozrejme na skialpy alebo vystupy na nejake vrcholy by som nesiel v tej lyziarskej, ale vezmem si kombinaciu oblecenia na to urcenu.

Takze by som zobral tych 4500 kc co dotycna ma na to vyhradenych, vbehol by som do nejakeho lyziarskeho obchodu a kupil si lyziarsku bundu, ktora bude v mojich financnych moznostiach a bude sa mi pacit. Za 4500 sa da v dobrej akcii kupit kludne aj Spyder, ktory osobne moc nemusim, ale urcite jej na to, na co to potrebuje, posluzi velmi dobre.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » úte pro 4, 2012 22:22

@grco: souhlas, na lyzovani je lyzarska bunda. Lyzoval jsem 35 let v ruznych bundach a vylozene nepohodlne jsem se citil jen jeden tyden, kdyz jsem si pokusne vzal membranovy SS a pod to cibuli. Protoze je to nesmysl, ktery se na sjezdove lyzovani vubec nehodi, z kopce mi bylo horko a na lanovce zima. I v te nejhorsi lyzarske bunde, kterou jsem mel jeste za sociku, jsem se citil podstatne lip. Pricemz bych rekl, ze i Husky a Hannah jsou lepsi, nez ty socbundy. Jediny pripad, kdy se na (sjezdove!) lyzovani hodi nezateplena bunda je jarni lyzovani v Alpach, kdy cely den sviti slunce a vzduch ma tak 10 - 15 stupnu. Pak je to jak v lete na ledovci a staci tricko s kratkym a HS.

Moje odpoved na puvodni dotaz tedy je: jakoukoliv lyzarskou bundu, ktera sedne a libi se. Membrana neni podstatna, spis naopak, spatna membrana je mnohem horsi, nez zadna membrana. Pricemz membrana pod 15000/15000 je spatna. Na sjezdove lyzovani neni potreba, za tech 35 let jsem ji nemel v zadne bunde a nikdy mi nechybela. Staci, kdyz je bunda dostatecne vetruodolna, coz je dnes asi kazda a nesakne vodu jako toaletak, na coz staci vodeodpudiva vrstvicka na povrchu (DWR) a to ma dnes asi taky kazda. Koupil bych tedy takovou bundu, ve ktere je mi v tricku s kratkym pri teplote kolem nuly v klidu tak akorat. Kdyz bude tepleji, staci rozepnout, kdyz chladneji, vezme se triko s dlouhyn, pripadne tenky svetr.

Lyzarska bunda je lepsi z podobnych duvodu, proc je v zime lepsi perovka nebo primaloftka proti HS/SS a fliskam. Protoze je pohodlnejsi a funguje ve vetsim teplotnim rozsahu. U lyzovani je to jeste markantnejsi, jelikoz se stridaji dva extremy. Bud lanovka a zadny pohyb nebo narocny aerobik pri sjezdu dolu. K tomu je navic potreba pohyblivost a te vrstvene obleceni prekazi.

Jinak zrovna chodim po meste v IB 150 triku s kratkym a tenke primaloftce. Jako kazdou zimu. Teplotu reguluju zipem, kdyz vlezu do tramvaje nebo metra, porozepnu, venku zapnu. Je mi fajn i kdyz stojim a cekam. Kdybych mel mit HS nebo SS, tak musim mit jeste svetr nebo flisku, teplotu neureguluju a navic budu vypadat (si pripadat) jako debil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » úte pro 4, 2012 22:29

@mike: tak tak, dobre to hovoris :)

a to som este ani nevytiahol tazky kaliber vyhod a to, ze na lyziarskej bunde mas na rukave vrecko, kde si mozes dat listok :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » úte pro 4, 2012 22:37

Vidis, jak se nekdy shodnem ;-) Kapsu na rukave bych sem netahal nebo ti najdou priklady HS/SS, ktere ji maji taky, protoze vyrobci uz nevi, co by tam jeste dali ;-)

Popravde, nez HS nebo SS, tak bych si na lyzovani radej vzal tu primaloftku. I s rizikem, ze se pri padu roztrhne tenka vnejsi latka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu na sjezdové lyžování?

Příspěvekod conny » úte pro 4, 2012 22:45

jo kluci jak se hezky zhodnem.

jinak nevim s tim Hannahem. Johny ma stan - leta - mel ho jeste prede mnou, pak jsme stihli ty dve deti a stale drzi (jezdi s nim furt a jeste ho pujcuje kamaradum). ja mam jednu lyzarskou bundu z Hanibalu z vyprodeje presne za petikilo a porizovala jsem si ji prvni zimu, co se nam narodila M. na hriste a za kocarkem, neco jsem v ni i odlyzovala - jednu sezonu. furt cekam, kdy sa mi ten kram rozpadne, protoze si chci koupit nejakou hezci a ona opice furt drzi. ani nevim komu bych ji darovala.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Další

Zpět na Oblečení