Victorinox

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Victorinox

Příspěvekod Hampy » úte srp 23, 2011 13:47

Ahoj, prosím Vás o radu jaký nůž vybrat z těchto dvou:
Buď Victorinox Forester One Hand Limited edition (bez zoubků) http://victorinoxcz.cz/index.asp?menu=775&record=4874
a nebo Wenger NewRanger 79 http://www.kupwenger.cz/kupwenger/eshop/1-1-Wenger-NewRanger/0/5/10-Wenger-NewRanger-79

Prolétl jsem toto téma a koukám že je to asi jedno a to samé (v podstatě mají oba nože jen prohozené otvíráky a trochu jiné tvary). Nemám zkušenosti ani s Victorinox ani s Wenger, doposud jsem měl vždy obyč nože za pár kaček, a teď chci něco pořádného...

Cenově jsou oba nože cca stejné, takže se nakonec rozhodnu na základě drobných rozdílů - třeba se mi nelíbí pouzdra od Victorinox se zapínáním na suchý zip. Nemám suché zipy rád. Wenger dělá kožené pouzdro se zapínáním na patentku. Na Wengeru mi chybí pinzeta a párátko (Chci ten nůž nosit u sebe a tak i tyto drobnosti využiju). U Victorinox se mi líbí ten šroubováček na brýle, co se dá strčit do vývrtky... prostě jsou to drobnosti a potřeboval bych od Vás, kdo máte zkušenosti, poradit, jak moc na ně mám brát ohled :-)

Dnes se stavím v obchodě omrknout Victorinox, snad mi ho půjčí do ruky :)

p.s. Ví někdo na 100% jak je to se zárukou u obou výrobců? Četl jsem tu o doživotní u Victorinox a pětileté u Wenger...
Hampy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 16, 2011 12:54

Re: Victorinox

Příspěvekod taek » úte srp 23, 2011 22:36

Mám Victorinox, i když jiný (Trailmaster). Párátko používám pořád, občas i pinzetu. Na šroubek u brýlí jsem používal právě pinzetu. Pouzdro je sice se sucháčem, ale i když ho vytahuju skoro denně, tak za těch pár let je pořád stejné. Jsem s ním naprosto spokojený a neměnil bych. Kolega má zas Wenger a je taky spokojený. Wengery jsou myslím o centimetr delší. Jinak Wenger patří pod Victorinox, takže to rozdíly asi trochu stírá. Mám i Leatherman, ale je to těžké na pásek, takže je pořád v batohu a na pásku je stále Victorinox.
Kam se ztratí tma, když se rozsvítí? Tma je tam pořád, jen není vidět. (Horníček)
Uživatelský avatar
taek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř zář 9, 2009 18:09
Bydliště: Českokrumlovsko, na samotě u lesa

Re: Victorinox

Příspěvekod skolnik.ml » stř srp 24, 2011 9:35

Zdravím,
já mám právě ten One hand Victorinox ( http://victorinoxcz.cz/index.asp?menu=775&record=3523 ) a nemůžu si ho vynachválit. Nůž mám již 7, 8 let a tedy stále bez jakýchkoliv problémů. Otevírání nože jednou rukou nemá chybu, to bych už za nic neměnil. Ostří nože taky super, pilka řeže skoro sama..

Tady je kdyžtak pěkně zpracovaná recenze toho nože:
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1079 ... x-military .

Ten Wenger má ale zase výhodu té vývrtky, která se určitě někdy může hodit :)).
Myslím, že oba nože jsou téměř stejné, tak že ať si vybereš buď ten nebo ten, určitě vybereš dobře :).
Cahnův axióm: Když vše ostatní selže, přečtěte si návod
Uživatelský avatar
skolnik.ml
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 15, 2010 13:09
Bydliště: Přerov, Brno

Re: Victorinox

Příspěvekod keijei » úte led 31, 2012 13:19

Tak jestli nepiješ víno, tak ji asi nepotřebuješ, ale já ji používám relativně často. Vozím jeden malý švýcarák v autě a např. na hotelu na pokoji je to ideální. Pravda, tahat víno na tůry se mi moc nechce. :)
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Victorinox

Příspěvekod 007jarda » stř lis 21, 2012 13:26

Ahoj všem,

dávám dohromady věci na outdoor a už po objednání čelovky mi chybí pouze nůž :) Zase nepotřebuji nic extra za x-tisíc, ale přeci jen chci trošku něco kvalitního, ať to vydrží, nebudu ho používat každý den, možná občas, možná vůbec, jen abych měl něco sebou. Jaký byste mi doporučili jako dostačující? Koukal jsem tady:

http://www.kronium.cz/noze-victorinox/k ... at_57.html

Děkuji všem a toto je už mé poslední otravování, pak pošlu fotku našeho nákupu :D
007jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 26, 2012 17:23

Re: Victorinox

Příspěvekod Indy » stř lis 21, 2012 13:40

doporucili by jsme Onehanda bunneswera, da se sehnat za 300-400CZK pouzity, staci vycistit a prebrousit.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Victorinox

Příspěvekod keijei » stř lis 21, 2012 13:47

Ja bych volil trochu delsi cepel. Lip se s tim kraji, maze. Sam mam tento - http://www.kronium.cz/noze-victorinox/v ... d_309.html . Akorat teda koukam, ze posledni dobou nejak podrazili. Ja ho kupoval v kamennem obchode cca 4 roky zpatky za necelych 8 stovek. :shock:
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Victorinox

Příspěvekod CABi88 » stř lis 21, 2012 14:04

Otázkou je zdali ti stačí pouze "nůž" nebo potřebuješ i další příslušenství...otvírák na konzervy, vývrtku atp. :wink:
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Victorinox

Příspěvekod 007jarda » stř lis 21, 2012 21:32

Díky moc za rady, na ten starší kousek se také juknu, zatím jsem ho nenašel, co se týče nože, asi konzervy, atd používat nebudu, jde mi spíše o to, abych měl nějakého případného pomocníka s sebou, spíše nůž, ikdyž vše se může někdy hodit :wink:
007jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 26, 2012 17:23

Re: Victorinox

Příspěvekod CABi88 » stř lis 21, 2012 23:02

je pravda že hodit se muže ledasco, to bys ale mohl tahat sebou lopatu a krumpáč a šštípačky a...a..aa..... ale pokud netrváš na dalších funkcích a chceš opravu převážně jenom zavírák na cesty tak je možná lepší se podívat po něčem vhodnějším než jsou švýcaráky. Například třeba z menších CRKT Pazoda, Drifter, Ka-bar Dozier folder nebo menší Kershaw třeba Volt II atp...pokud toužíš po větší čepeli tak je spousta možností ..Ontario RAT-1, Kershaw Tremor...a mraky mraky jiných...
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Victorinox

Příspěvekod Aranwe » čtv lis 22, 2012 4:47

z nozu s ciste jenom cepeli budes mit urcite vetsi (mozna az moc velkej) vyber ... na ten seznam od Cabiho urcite mrkni ... mozna este mrkni treba na spyderco tenacious/resilience (zalezi jak velkej chces) ... nebo pokud chces usetrit tak Opinel - ale ten je trosku "dodelej si sam" - zato je to pak vybornej nuz :)
edit : zaciname to tu plevelit - pokud chces ne-opinel tak bych diskusi prenesl do nejakyho vhodnyho vlakna :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Victorinox

Příspěvekod Indy » čtv lis 22, 2012 14:10

budu se opakovat, pokud Ti neva ze je jetej tak onehadn viktor bundeswehr ma skvely pomer cena vykon, lepsi pojistku nez to soupaci tlacitko, pojistku na velky sroubovak a pokud budes chtit ty tunely na pinzetu a paratko ve strenkach jsou nachystany, jen vzit pilnik na nehty a projet jim zaslepku...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Victorinox

Příspěvekod TimTaylor » čtv lis 22, 2012 16:40

to 007jarda

ahoj, sám mám už asi 2 roky Victorinox Huntsman,
http://www.e-strelec.cz/p569-victorinox-huntsman.html
je malý, lehký a tahám ho všude sebou a jsem s ním max. spokojený. Mám i velké otevřené i zavírací "značkové" nože typu KA-BAR Fighting knife nebo SOG SEAL Knife 2000, ale ty jsou už hodně velké, težké a vůbec nepraktické na běžné nošení.
S tím malým Victorinoxem jsem si na treku zatím vždy vystačil (namazal chleba, uřízl salám/sýr, ořezal klacky na oheň, uřízl suchou větev (má i pilku), pinzetou si tahal třísky, ostříhal si nehty nužkami...). Za ty prachy je v pohodě, takový 1+100 dalších funkcí a stál mě tehdy cca 650Kč. Drží ostří, nic se nerozbilo, prostě jen a jen doporučuji...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Victorinox

Příspěvekod mmaass » čtv lis 22, 2012 17:30

Mam Wenger (jedna se v podstate o jednu a totez firmu pokud se nepletu) jedna se o ,,tento model,, http://www.kupwenger.cz/kupwenger/eshop ... oGrip-S-54 neni tam jenom kompas a kombinacky (takze je o neco tensi a pohodlnejsi nez ten na tom videu). Jinak je naprosto totozny. Pred par lety ho dostal tchan (a daroval ho me :-({|= ) kdyz byl ve Svycarsku ve fabrice na vyrobu hodinek Longines, dostali to tam jako darek (z jedne strany potisk Longines z druhe Wenger). Nikdy predtim by me by ani nenapadlo si neco takoveho poridit...a ted kdyz ho mam, uz bych si nedokaz predstavit jit nat trek bez nej, paradni kvalita.
Hlavně s úsměvem :-)
Uživatelský avatar
mmaass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř lis 21, 2012 20:11

Re: Victorinox

Příspěvekod scinkk » čtv lis 22, 2012 19:09

Ja mam Ka-bar dozier a jednodussi Victorinox. ten kabar je tak nejak vice pro radost, ale je lehoucky, takze ho nekdy beru oba a Kabar mam nekde po ruce v bederaku. Samozrejme se s nim dobre kraji a pokud ho clovek zaprasi, presi jen se lehceji vycisti nez ten svycarak. Ovsem Vicotrinox je preci jen vyrazne praktictejsi, takze pokdu beru jen jeden tak ten. Jen jsem si mel koupit drazsi variantu s nuzkama.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Victorinox

Příspěvekod 007jarda » čtv lis 22, 2012 19:26

Díky moc všem za nápady a info, já se rozhodl, že si vezmu nějaký malý ´švýcarák´ abych měl něco s sebou, ty větší bych asi nevyužil... Nejvíce mě zaujal asi ten Hunstman, nechci dávat do nože nijak více nebo ten starší, že si mám sehnat (ale ten jsem nenašel). Takže půjdu asi do něj, není to sranda si něco vybrat, když toho je tolik, třeba příště nějaký další dokoupím :)
007jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 26, 2012 17:23

Victorinox

Příspěvekod Seul » čtv lis 22, 2012 21:07

http://www.noze-nuz.com/recenze/crktecka/crktecka.php
Ja mám Craford Casper a som veľmi spokojný
Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

Re: Victorinox

Příspěvekod mmaass » čtv lis 22, 2012 21:34

Seul: Ten zavirak je docela peknej :-k

Jinak u toho wengera co mam, nuzky jsou naprosto uzasne, byl jsem jima opravdu hodne prekvapen. Jestli bych musel nejaky kupovat, tak rozhodne ten, ktery ma nuzky a pizetu, jak uz to tu myslim nekdo psal, daji se pekne vyuzit pri vyndavani trisky z prstu.
Jen co me zklamalo, tak byla lupa..par krat v lete jsem se snazil rozdelat ohen (lupa+papir+slunicko) a nepovedlo se ](*,)
Hlavně s úsměvem :-)
Uživatelský avatar
mmaass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř lis 21, 2012 20:11

Re: Victorinox

Příspěvekod Aranwe » čtv lis 22, 2012 23:48

mmaass: ta lupa je dle myho nazoru na neco takovyho prilis mala na neco takovyho :)

jinak existuje wenger nebo vinox co je onehand, ma rovny ostri (bez zubu), ma nuzky, otviraky a vyvrtku? ..zkousim ho najit ... a zatim no luck :(
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Victorinox

Příspěvekod mifr » pát lis 23, 2012 8:12

Myslím, že tato kombinace není...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Victorinox

Příspěvekod CABi88 » pát lis 23, 2012 9:27

Takovou kombinaci švýcaráku jsem taky sháněl, bohužel se opravdu nedělá. Nejblíž tomu je Wenger Ranger 61 ... což je ale tak nůž do batohu na EDC to je moc velký už
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Victorinox

Příspěvekod mmaass » pát lis 23, 2012 10:20

Aranwe: jj, je na to mala, coz me trochu zamrzelo. Jelikoz kdyby se to povedlo, tak by to bylo opravdu k nezaplaceni, ale i tak jsem velmi spokojeny \:D/

A stemi pozadavky, ktery jsi napsal se to asi nevyrabi, ale nejbliz k tomu ma bud http://www.kupwenger.cz/kupwenger/eshop ... wRanger-61 jak psal CABi88
nebo
http://www.kupwenger.cz/kupwenger/eshop ... Classic-14
a
http://www.kupwenger.cz/kupwenger/eshop ... EvoGrip-14
Hlavně s úsměvem :-)
Uživatelský avatar
mmaass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř lis 21, 2012 20:11

Re: Victorinox

Příspěvekod Voko » pát lis 23, 2012 17:30

měl jsem vinox Nomad - ztratil jsem :(
teď jsem koupil wengera newRanger 61 viz odkaz výše.
Nomad měl lepší zpracování a byl trochu menší. Pojistka super, ale při zavírání člověk musel dávat bacha.
Ranger je pocitově trochu větší. Líbí se mi na něm 1H otevírání a velikost čepele. Co mne překvapilo je zpracování střenky - místy je "dutá" při poklepání mimo spoje zni divně - to u Nomadu nebylo.
Mám ho týden, takže víc zkušeností nemám.

Kdybych se znovu rozhodoval, asi bychšel znovu do Nomadu nebo Forestera od vinoxu. U wengera bych si nejdřív ověřil, jak je zpracovaná střenka - zdá se mi tak trochu lowcost od vinoxu.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Victorinox

Příspěvekod Indy » pát lis 23, 2012 17:58

takovy viktor existuje kdyz ziskas viktorovske nuzky a das je do mnou zminovaneho onehand bundeswehra.

osobne bych vzal na OH BW velky sroubovak, a vybrousil na nem jednak otvirak na konzervy do stavajiciho otviraku na lahvace, a jednak bych samotny plochy sroubovak mirne zkosil do dlata. to druhe je vec diskuze, to prvni je jasna volba, nebot ve znamem vesmiru existuje jen velmi malo veci, kteryma nejde otevrit pivo... napada me akorat vybaleny kondom.

no a tenhle sroubovak po uprave otevre konzervu, otevre aj to pivo, stale se s nim da sroubovat a ma POJISTKU.

a protilehly otvirak na konzervy bych zamenil za ty nuzky.

ostatne, vse potrebne k tomu mam, takze to pres zimu zkusim udelat...

na knife.cz lidi jako Rahmed nebo Hanes bezne delaji i slozitejsi upravy.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Victorinox

Příspěvekod mmaass » pát lis 23, 2012 19:10

Mozna to bude trochu blbej dotaz, ale i presto se zeptam. Neni nahodou nejaka moznost, si u vyrobce (zporstredkovatele) objednat vict. nebo weng. s funkcemi ktere si tam clovek sam zvoli?
Hlavně s úsměvem :-)
Uživatelský avatar
mmaass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř lis 21, 2012 20:11

Re: Victorinox

Příspěvekod mifr » pát lis 23, 2012 20:15

to u Wengera ani Victorinoxu nejde...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Victorinox

Příspěvekod 007jarda » pát lis 23, 2012 23:37

Tak já půjdu do toho Victorinox HUNTSMAN, když už jsem si ho vybral v jednom krámu, tak poslední kus prodali, tak počkám, abych si ho vyzvedl osobně, líbil by si mi více černej, třeba bude :) Jinak, když už tady někdo doporučuje Victorinox nebo Wenger, co jsem četl, kvalita je u těch nožů stejná, pouze se liší designem, atd?

Přeji hezký víkend a díky za vše!
007jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 26, 2012 17:23

Re: Victorinox

Příspěvekod CABi88 » sob lis 24, 2012 8:31

Obě firmy vyrábí a prodávají nože velmi podobné kvality, je to spíš otázka osobního vkusu, líbivosti jednotlivých modelů a kombinací nástrojů které zrovna potřebuješ v noži mít. Co se oceli týče nikde sem moc detajlních zmínek nenašel ale vlastně sem po tom ani nikdy nepátral, u obou výrobců to je klasická nerezovka (u vx jsem četl že by to mělo být neco mezi 420 a 440A wenger bude natuty použivat neco podobneho ne li naprosto stejnou). Dobře se to brousí, moc to nedrží ostří.
Černěnou verzi jem nikde neviděl, ani bych jí nečekal - černí se čepele, které nejsou nerezové.

Voko píše:Co mne překvapilo je zpracování střenky - místy je "dutá" při poklepání mimo spoje zni divně - to u Nomadu nebylo.


Mam dvě 61 (jeden z nich už více jak rok) od Wengeru a žadná nemá se střenkama potíže.
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Victorinox

Příspěvekod 007jarda » ned lis 25, 2012 1:44

Díky moc, půjdu do toho Huntsmana a hotovo a mám vyřešeno :) Mějte se a užijte si zbytek víkendu.
007jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 26, 2012 17:23

Re: Victorinox

Příspěvekod mifr » ned lis 25, 2012 14:01

Myslím, že černou verzí byly myšleny střenky, ne čepel...Jinak Wenger dělá černé čepele - viz tady
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Nože