Vaření v termosce

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vaření v TERMOSCE

Příspěvekod amadeus » stř dub 8, 2009 7:29

hups, se omlouvám za duplicitní link :|
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Vaření v TERMOSCE

Příspěvekod Kulda » sob pro 25, 2010 14:32

Myslim, že při -40°C už to musí bejt dost sranda. Připravovat třeba takovou gušálovou polívku ... :-k
V článku ale že to zas takovej problém není... Zkoušeli jste to ?


Dám ještě můj malý tip na čaj.

- Černý čaj (ať Pigi nebo jakýkoli jiný)
- Nakrájet si 2x Mandarinky na kostičky
- Půl hrstě rozinek
- a 2 lžičky možná tři cukru...

Zkoušel jsem to vše naházet do termosky a rovnou zalejt vodou, vylouhovat čaj, osladit a hurá ven. Lepší na chuť by asi bylo napřed nechat vylouhovat mandarinky s rozinkama a po cca 3 minutách dát louhovat krátce čaj aby to mělo jen jemnej náznak...

Hrátky s chutí jsou ale na každým jinak tak zkuste počarovat ... ;) :partyman:
DUM SPIRO SPERO - Dokud dýchám, doufám.

''Lék na všechno je humor ,ten vytáhne člověka ze všech sraček...''
Uživatelský avatar
Kulda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 14, 2008 0:26

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod vonkreuz » pát bře 4, 2011 20:57

Pokročil někdo někam dál v praktickém používání termosky jako "varné nádoby"? Mám v plánu koupit si širokohrdlou termosku, právě kvůli vaření. Kolegyně v práci tvrdí, že je to kokotina, já si stojím pevně za svým. arm4
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vaření v TERMOSCE

Příspěvekod šíp » pát bře 4, 2011 21:05

Kulda píše:Myslim, že při -40°C už to musí bejt dost sranda. Připravovat třeba takovou gušálovou polívku ... :-k
V článku ale že to zas takovej problém není... Zkoušeli jste to ?

Je to problém, pokud to chceš dělat při treku. V takových teplotách se totiž nedá zastavit. My to praktikovali tak, že jsme měli 3 termosky s čajem a jednu s vařící vodou a tou jsme si zalívali takové ty hrníčkové polévky. Ovšem bacha, pokud bys počítal s tím, že si to naliješ do víka od termosky a počkáš minutu dvě, tak dosáhneš pouze toho, že Ti vše zmrzne. My jsme si na to pořídili termohrnek s víčkem, a i tak se nám stávalo, že než jsme dopili do dna, chroustal nám v puse led. Možná by pomohlo narvat to všechno do termosky a tohle pak pít, ale osobně si myslím, že velký vliv by to nemělo, protože i čaj nám mrznul dříve, než jsme ho stihli z víčka vypít :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod RUMcajs » sob bře 5, 2011 10:19

Tak to se mi zamlouva. Vzdycky se vztekam ze musim cekat nez caj vychladne aby se dal pit.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod RUMcajs » sob bře 5, 2011 10:27

Vonkeruz:
Ano, ve vareni jsem trochu pokrocil. Osvedcilo se mi do 1L termosky nasypat maly balicek "parboiled" ryze (asi 60g) od Uncle Bens, nejakou polevky z pytliku (bez testovin, jen prasek) co se pripravuje do 200ml hrnicku a kusy speku ci salamu.

Vyhodou tehle kombinace je jeji ridkost, takze lze nalevat do vicka termosky a snist bez pouziti lzice.
Zaroven obsahuje hodne vody, takze zazene i zizen.

Pri naliti cca 80-90 stupnu teple vody jsem mel po hodine jidlo pripravene.

PS: Varil jsem to rano a pil po nekolika hodinach k obedu na trase. Takze voda nemusi byt nutne varici.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod vonkreuz » sob bře 5, 2011 11:04

Já dneska ráno po 8 hodinách zkoušel rýži a byla už rozvařená. Takže je vážně vhodné udělat to ráno a k obědu jíst. Nebo večer uvařit stan a počkat a pak konzumovat...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod amigo » sob bře 5, 2011 11:08

<em>vonkreuz</em> píše:Nebo večer uvařit stan a počkat a pak konzumovat...

a jak dlouho trvá uvařit stan v termosce? :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod RUMcajs » sob bře 5, 2011 13:23

Vonkeruz: To jak moc se ryze rozvari lze ovlivnit teplotou vody. Zkousel treba jen 60 stupnu teplou vodu?
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod Indy » sob bře 5, 2011 13:29

ne vsechny druhy ryze maji stejnou tendenci se rozvarit. s testovinama je to taky tak.

osobne se mi zda ze nejmin to dela parboiled, a nejvic bila dlouhozrnna.

v termosce jsem ale zatim zkousel jen brambory a testoviny.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod RUMcajs » sob bře 5, 2011 13:39

Brambory jsem do Tater netahal, ale testoviny jednou zkusil.
Vadilo mi u nich ze hodne bobtnaji, maji velky objem ale nezasyti tolik.
Je mozne je varit v tabore a setrit tak palivo. Avsak jako obcerstveni na trase je povazuji za neprakticke.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod Indy » sob bře 5, 2011 13:44

ty testoviny kdyz jim das dst casu tak zaberou veskerou vodu a veskery volny objem, s tim je treba pocitat.

na ponechani v termosce pres noc to neni...

co se prakticnosti a vyzivne hodnoty tyka, ja je nezavrhuju, prave naopak. osobne se mi s nima dari stravu lip kombinovat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod Rembrandt » pát lis 16, 2012 12:55

Tak právě zkouším za oknem vařit polívku, snad to bude v cajku :rock: jako největší problém zatím vidím dochucování, protože furt to otvírat, abych to průběžně ochutnával a sypal koření se mi moc nechce, tak jsem tam všechno naházel jen tak od oka. :-s
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod Rembrandt » pát lis 16, 2012 15:33

Pokus ukončen
Polívka z bujonu, brambor, slaniny, cibule a koření se celkem povedla a chuťově není špatná. Myslel jsem, že tu hodím krásný graf, jak klesala teplota, kterou jsem měřil, ale dopadlo to takhle:
12:45 - Start
13:45 - 65C
14:45 - 57C
15:15 - 53C
15:20 z důvodu hladu snězen pokusný objekt

Ten rapidní pokles na začátku zatím přičítám tomu že v rámci invence jsem do toho na konci přihodil trochu slaniny přímo z ledničky a ten bujon bylo to měkoučké želé, které mě ohřát vůbec nenapadlo. V rámci toho byly brambory trošku tvrdší, ale dalo se to. Ještě to pak radši v brzké době zopakuju, ale prve jsem se lekl, že je termoska vadná.
:taboracek:
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava


Re: Vaření v termosce

Příspěvekod Rembrandt » pát lis 16, 2012 15:48

0,75l Jídelní Esbit,
teplota okolí byla 12C
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod Vachon » pon lis 19, 2012 10:30

Jste labužníci, ale co místo špaget zkusit kuskus či bulgur? Výživově je to prakticky totéž, ale pro expediční použití v mnoha ohledech (objem při transportu, konzistence pro rychlovaření, vmíchání přísad, rychlost zpracování-stačí zalít vařící vodou, není problém v uzavřené nádobě nechat zbytek do rána a jíst třeba oslazené) výrazně praktičtější.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod vonkreuz » čtv srp 29, 2013 10:13

Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod ita » čtv srp 29, 2013 14:43

Vaření nevím nevím, ale u nás se v myčce zavařuje a je to super 8)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod Chmeld4 » pát srp 30, 2013 8:23

A ještě si rýpnu že vlastně nejde o vaření, ale o dušení. A dušený věci většinou stojej za starou belu. :twisted:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod Izak » pát bře 31, 2017 12:06

Vetsina lidi vubec nechape o co jde a pise zde zcela mylne veci.
1) Termoska na jidlo ma siroke hrdlo, napr znacka esbit (na jidlo), nepouziva se tedy termoska na napoj.
2) Termoska na jidlo jde umyt ;-)
3) V termosce se vari bezne v Asii, zvlaste Japonsko a Korea, hledam tam recepty.
Obecne:
To co zde pisete o vareni v mraze je pravda, nebot spotreba paliva v mrazech je extremni a neco uvarit neni jen tak, coz pro nas v Evrope neni potreba.
Lahodne vareni se resi nasledovne:
* Potraviny se zaliji varici vodou - pokud je potravin hodne, vyrazne vodu zchladi, tedy se po par min. vylije (nebo znova hreje) a da se nova ohrata (neni treba delat vzdy)
* Pocita se s dobou vareni cca 3 hod, neco se pak zacne rozvarovat, neco ne.
* Asiati vari vlastne hlavne neco jako polevku a velkym obsahem surovin, proto casto v 1. fazi zalevaji i 3x a az na 4 naliti zavrou termosku a sbali na cestu.


Tedy termoska se bezne nepouziva na vareni venku, ale na pripravu doma s tim, ze za 3 hod ma clovek teple jidlo, NEBO si clovek uvari doma a necha v termosce a tim mu zustane jidlo teple (na to staci 0.5l, na vareni je lepsi 0.7l)

Ryze: to jeste zkousim, obecne ryze se uvari i ve studene vode, teda jasminova ano, kdyz jsem to zkousel, narazil jsem na problem, ze kdyz date vody akorat, rychle se ochladi, kdyz jsem nalil hodne vody abych mel energii na ohrev a necha;l jsem to tam dlouho, ryze byla rozvarena, drzela pospolu, nbebyla to jednotna hmota, ale uz nemela tvar ryze, byla tak nasakla vodou ze byla jak popkorn s hodne vody, ale jist se to dalo ...
Ryze v ryzovaru se dohriva lib. dlouho, to jak moc bude mekka a lepkava se urcuje mnozstvim vody a jen castecne to lze ovlivnit delkou vareni.
Ryzi jsem videl varit v normalni termosce v takovem vicku se sitkem, kde se voda dostala jen kdyz se lahev obratila a varila se spise v pare nez ve vode ...
V normalni termosce to vidima asi takhle: bud ryzi uvarit doma, nebo mit ryzovou polevku, kde nevadi, ze je ryze vice rozvarena a kdyz se nemeni voda, tak se tolik nerozvari. A nebo zalit hoodne vodou, pak ji vylit a dolit pak jen potrebne mnozstvi ... pak se ryze nerozvari a bude tak akorat ...

Suma sumarum jsou idealni na vareni polevky, nebo asijske jidla, kdyz tam daji zeli, krevety, omacky ... a pak to vyji hulkami a vodu maji jen jako omacku, kdyz tak ji vypiji, nebo vyliji ... ale primarne v ni neco namaceji, kdyz je plna, tak termosku naklaneji, aby se vyvar dostal i na jidlo, ktere jedi, popr. vyliji do mysky ... kazdy kdo kdy jedl s asiaty asi vi o cem mluvim, vyvra se tam pouziva jak jako polevka, tak jako omacka ... a maji jidla jako PhoBo ... coz je hlavni jidlo, polevka, nudle, zelenina, maso ... ve velke mysce. :supz:
Izak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 31, 2017 11:26

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod Izak » pát bře 31, 2017 12:14

Ukazka vareni v HonKongu, nasledne si vezmou jidlo sebou, napr. do prace
https://www.youtube.com/watch?v=0wPW-g4 ... e=youtu.be
Izak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 31, 2017 11:26

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod GreyMouse » pát bře 31, 2017 14:34

Izak píše:Tedy termoska se bezne nepouziva na vareni venku, ale na pripravu doma s tim, ze za 3 hod ma clovek teple jidlo

Jsi na Outdoorforu, proto se tu řeší využitelnost termosky při vaření venku ;-)

Něco z těch asijských receptů by třeba použít šlo, ale vylévání ohřáté vody asi nebude to pravé, většinou je snaha palivem i vodou šetřit.


BTW, doufám že "ve velke mysce" mělo být "ve velké misce" a nikoli "ve velké myšce" ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod danny1691 » ned dub 16, 2017 16:28

V práci na přípravu pohanky používám termosku na jídlo z ikei. Pohanka, sušený jabka, hrozinky a sušené brusinky. Před konzumací dosladím medem. Doma přidám kousek másla. Jo příprava- voda kolem 70-80° (první bublinky), zalít, zavřít a hotovo.
Zkušební provoz v práci ok, takže to chci tahat i ven. Začínám chodit výlety na jeden den a na ty by to mohlo stačit.
danny1691
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 26, 2013 16:27

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod sobb » stř led 31, 2018 22:36

Nějaké další poznatky a hlavně recepty a časy pro vaření v termosce?

Máme novýho jídelního Esbita, pojede s náma na výlet, zkoušeli jsme zatím snídaně jako pohanku nebo vločky. Krupičná kaše teda byla "Arktická s knedlíčky", ale to se snad vychytá :P

Plánujem rýži, těstoviny, červenou čočku, sójové kostky, polívky z pytlíku, Dobrý hostince atd., ale všechno už asi nestihnem odzkoušet, jak dlouho trvá. Takže pokud někdo má zkušenost a ví, budem rádi, když se podělí :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod booze » čtv úno 1, 2018 5:57

Fakan ma toho Esbita taky. Varil jsem v nem a jedine co mi nevyhovuje, ze rychle vychladne. Ryze, testoviny, dehydrovane jidla jsou v pohode. Za nejvetsi vynalez domaci pripravy dehydrovane stravy povazuji suseny protlak. Napad ukradeny od Greymouse =D> .
Do termosky dam dil ryze, dva a pul dilu horke vody, susene maso, protlak, susena cibule a suseny celer. Vznikne rajcatove riziko. Pokud chces ho mit kremove pridej suseny parmezan.
Pokud navstevujes vietnamske trznice divej se po hotovych pastach. Na vareni v termosce jsou idealni.
Cas 35 minut
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod GreyMouse » čtv úno 1, 2018 16:44

@sobb: Jak máte velkou termosku? 1 litr nebo budou dietní porce a vystačíte si s 750 ml pro dva? Máme půllitrový Primus a někdy se tam vejde porce pro jednoho v suchém stavu jen taktak. Rýže je skladná dobře, horší jsou vrtule (a jim podobné těstoviny), nejhorší různé instantní nudle (pšeničné, rýžové).

Já jsem se, na rozdíl od boozeho, asi přes půl hodiny "vaření" při pokusech nikdy nedostala. Ale rýži jsem používala předvařenou, takže ta byla v pohodě, mně šlo o změknutí větších kousků sušeného masa. S obyčejnými těstovinami žádný problém není. Nejdřív jsem hledala nějaké drobnější s kratší dobou varu, ale zjistila jsem, že se "uvaří" i takové, co mají doporučenou dobu varu třeba 7 minut, takže už používám libovolné semolinové. Červenou čočku jsem asi ještě v termosce nevařila. Zkoušela jsem ji připravit jako instantní v krabičce (zalít vařící vodou a zabalit do mikiny), to úplně ono nebylo, na chuti bylo znát, že je nedovařená, ale sníst se dala a v termosce to bude určitě lepší :)

S termoskou jsem dělala zatím jen domácí pokusy, ale dcera si ji brala na vaření na školním výletě a sportovním kurzu. Jí jsem k doma vyrobeným jídlům dávala jen instrukci, že má jídlo po 15 - 20 minutách zamíchat, ochutnat a pokud se jí bude zdát něco tvrdé, tak ještě na chvíli zavřít a nechat dojít. Přežila a žádný zuby si nevylámala :-D

Počítám, že u jídel typu Dobrý hostinec nebo polívka z pytlíku bude největší problém s dobrým rozmícháním polívky nebo omáčky v prášku ve vodě (možná budete mít "arktickou s knedlíčky" v řadě dalších příchutí :twisted:), ale pokud už se to povede, tak bude stačit o trochu víc času než je doporučeno výrobcem na vaření, a výsledek bude OK.

Booze si sice stěžuje na rychlé chladnutí u Esbitu, ale Primus s pouze jedním víčkem (nemá misku) bude asi ještě horší, po nějaké době je víčko znatelně teplejší než zbytek termosky. Při delším "vaření" ve větší zimě bych asi termosce zapůjčila něco ze svého oblečení, ale s tím asi máte dost zkušeností.


@booze: Myslela jsem, žes protlak sušil už dávno přede mnou. Kdysi jsme řešili, jak takový sušený protlak vypadá. Tys psal, myslím, o prášku, já mám "gumové" plátky. Jdou trhat, stříhat, ale neumím je rozemlet nebo rozdrtit.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod sobb » čtv úno 1, 2018 22:27

díky oběma místním kuchařům za rady :P

Protlak před odjezdem sušit už nebudu, ale nahrazujem kupovanýma sušenýma omáčkama nebo instatní polívkou :oops: Ne, že by to byl vrchol gurmánství, ale po přidání koření a dalších surovin to je celkem poživatelný. Tak to půjde i do termoskového rizota :)

GreyMouse píše:Jak máte velkou termosku? 1 litr nebo budou dietní porce a vystačíte si s 750 ml pro dva?
Jsme poslední dobou strašně rozežraní, takže litrovku. Ale tedy hlavně proto, že počítáme s objemnějšími surovinami, jako jsou právě ty těstoviny nebo sójové kostky. Ale porce samozřejmě dietní budou, hlavně ke konci zájezdu :mrgreen:

GreyMouse píše:Počítám, že u jídel typu Dobrý hostinec nebo polívka z pytlíku bude největší problém s dobrým rozmícháním polívky nebo omáčky v prášku ve vodě (možná budete mít "arktickou s knedlíčky" v řadě dalších příchutí :twisted:), ale pokud už se to povede, tak bude stačit o trochu víc času než je doporučeno výrobcem na vaření, a výsledek bude OK.
S knedlíčkovou stravou tak trochu počítáme. Hlavně se mi to nechce doma zkoušet, kdo by to pak jedl, chudákům slepicím to přece dávat nebudu :D Výš ve vláknu si na vaření Hostince někdo stěžoval, ale tam může být možná fígl v přidání trochu většího množství vody, aby se dostala všude. Na míchání a vyšťourávámí asi berem vařečku :lol: V termosce skončí nejspíš i Travellunch. Jsem psala dotaz, jestli se to někde náhodou neprodává na kila, ať nemusíme tahat pytlíky, ale asi ne. :( A přesypávat to nebudu :mrgreen:

GreyMouse píše:Booze si sice stěžuje na rychlé chladnutí u Esbitu, ale Primus s pouze jedním víčkem (nemá misku) bude asi ještě horší, po nějaké době je víčko znatelně teplejší než zbytek termosky. Při delším "vaření" ve větší zimě bych asi termosce zapůjčila něco ze svého oblečení, ale s tím asi máte dost zkušeností.
Chladne rychleji, než termoska na pití, ale nepřijde mi to až tak tragický. Alespoň tedy pro naše použití, kdy si budem v termosce vařit, ale jídlo v ní přenášet neplánujem. "Vařit" asi budem pod spacákem, pod heslem "ani zrnko tepla nazmar" *
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod GreyMouse » pát úno 2, 2018 12:45

sobb píše: Hlavně se mi to nechce doma zkoušet, kdo by to pak jedl, chudákům slepicím to přece dávat nebudu :D

Správně, krmit slepice Dobrým hostincem by mohlo být kvalifikováno jako týrání zvířat :twisted:

Já myslím, že za pár dní správné postupy vychytáte a po návratu budete moct sepsat kuchařku nebo aspoň sem obsáhlý příspěvek na téma Arktické knedlíčky stokrát jinak ;-)

Možná by stálo zato zkusit sypké ("knedlíčkující") směsi rozmíchat v termosce nejdřív jen v menším množství horké vody a zbytek vařící vody přidat až do takhle vzniklé kaše :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vaření v termosce

Příspěvekod sobb » pát úno 2, 2018 13:13

Navíc kdo by pak jedl ty vejce ... :wink:

Jj, díky za tip, budeme to za dlouhých zimních večerů testovat ... teda dokud bude zbývat nějaký testovací materiál, sto variací to asi nebude :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření