Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Beskydy

Příspěvekod PMO » čtv srp 30, 2012 6:44

Šantán, potažmo Bezruč patří KČT a ti se moc s AK 1247 rádi nemají.

Mě Bezruč nevadí, to má být celkem přesná dobová replika, který tam architektonicky zapadne (naši předci co se týče architektury, tak použivali mozek)... http://www.lysahora.cz/tema/tema.phtml?id=8855

Byť bych se taky přimlouval nějak zakonzervovat Šantán..to je prostě legenda...

Ale tohle...http://www.lysahora.cz/fotky/obr.php?na ... g&id=85301 :vom: :vom:
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Beskydy

Příspěvekod PMO » čtv srp 30, 2012 6:48

A z hlediska nějakého regionálního patriotismu....

Přejenovat "Slezský dům" na "Maraton".... to je :vom: :vom: :vom:

Myslím, že provozovatel, ať o myslel třeba i v dobré víře, tímhle nasere celou řadu lidí...
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » čtv srp 30, 2012 8:29

@PMO: ha! :twisted: a pak že se neshodnem, taky mi je z aktivit Radka M. na Lysé na :vom: takovej fajn kámoš to byl těsně po sametu a fčíl.... :cry:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod karitapepe » čtv srp 30, 2012 8:47

letos jsem šel krásnou pohodovou mini hřebenovku od Bumbálky na Visalaje(pohodička,ale kolem 20 km bylo).
Minulý měsíc od Pinduli(aut.zastávka) na Radhošť-Pustevny-Kněhyně
14.dní zpět-vesnice Kněhyně(hospoda Skokan) -směr na Martiňák, pak Pustevny-Radhošt-zpět k radegastu a dolů přes Skalikovou louku k rek.stře.Kotouč a pak opět pivko u Skokana

na Lysé jsem byl letos několikrát a jak vidím borce běhat navrch a dolů,tak mi pláčou kolena,těch 8 km do kopce vyběhávají kolem hoďky ](*,)
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned říj 7, 2012 15:57

pavproch píše: já teda většinou lezu po těch našich beskydských kopcoch tím raději, čím je hnusněji


neska sem teda byl na Kopcu extréééééémně rád ..... štyri stupně, pršelo vodorovně, mlha..... :lovestruck:

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod skabry » ned říj 7, 2012 18:21

v Beskydech je nejlépe když je hnusně a lije jako z konve, to se moc lidí nepotká...:-))))paráda
skabry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 7, 2008 15:13

Re: Beskydy

Příspěvekod fps » pon říj 8, 2012 19:56

tak tohle neplatí jenom pro Beskydy, ale všeobecně, jako třena tuto sobotu a neděli v Jizerských horách, za dva dny jsem potkal minimum lidí, to byla paráda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Beskydy

Příspěvekod karitapepe » pon říj 8, 2012 20:28

přes týden tam moc lidí nepotkáš,osobně chodím na Lysou jenom přes týden a docela brzo(vlakem z OV 6.15) a nikdy se nestalo,že by bylo moc lidí.A v zimě přes týden tam neuvidíš živáčka. :t:t
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Beskydy

Příspěvekod lenny_vej » úte říj 16, 2012 14:25

Otázka nejen pro quaka: Viděli/slyšeli jste o "kamenných koulích"? Kromě Vidče (http://lokality.geology.cz/3431) by měly být i u Slovenského Klokočova (Megoňky). Neb jsem skoropražák a do Beskyd to mám daleko, rády bych tam zajela příští léto. Stojí to za to?
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob říj 27, 2012 15:38

@lenny: ač bydlím jen přes kopec od těch gulí, taxem o nich nevěděl.... prozkoumám, poptámse vidláků, pardon vidčanů a dám vědět...

právě sem se vrátil z beskydského kopca a hlásím, že konečně to zimo dorazilo i sem k nám, nahoře už mrzne tež, akorát do teho chčije, takže sa tvoří cencůle.... ale bylo tam krásně jaxfiňa, bo sme tam byl úplně sám samotinký.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod DAV » sob říj 27, 2012 16:51

lenny u těch koulí jsem byl, je to takový normální lom, no a je tam cedule s nějakým psaním o naprosté ojedinělosti, toď vše.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Beskydy

Příspěvekod qwak » sob říj 27, 2012 17:49

No tak u těch kamenných koulí jsem nebyl... ale co jsem si pročet ten odkaz na ČGS, tak tam ani nepůjdu :lol: předem se omlouvám všem beskydským patriotům, jsou to krásné hory, ale z geologického pohledu dost nuda... pískovec sem, pískovec tam a jejda najednou jílovec, no paráda ](*,)

Jestli chcete lepší geologické lokality, tak můžeme domluvit nějaký Field Trip, ale až na jaro, teď nám všecky kameny zapadávají sněhem... a kameny, které v zimě čouhají nad sníh nemám rád, bo pak jsou škrábance na skluznici... :D
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Beskydy

Příspěvekod lenny_vej » ned říj 28, 2012 12:40

Ok, ok, dík všem.
Quaku, pro nějaký field trip na jaře jsem, jestli bereš i geologické lamy :-)
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned říj 28, 2012 15:58

taková nááááádherná proměna od fčera.... fčera scalo neska všude to bílé zlato.... sic je 3cm v dolině a 7cm nahoře, ale.... mínus šest, vichr, mlha.... co si víc přát.... kura ja su tak ščastné.... a večur má tady u nás zase začít a snad sypat až do úterka, prý až 50cm.... myslím, že zítra nebo v úterý mně v práci moc neuvidí.... du zkontrolovat a sbalit cajky... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 28, 2012 17:38

Hele! Jestli to nakype jen u vás a k nám nic nepřijde, tak si mně nepřej! :twisted: Už mám vyhlídlou louku kousek od přítelčina domu, kam vytáhnu kameňačky.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Beskydy

Příspěvekod skabry » ned říj 28, 2012 17:49

Kameny ve Vidči moc dobře znám. Je jich tam spousty, některé celé, jiné zas puklé na více částí. Opravdu zajímavý úkaz, který jsem zatím jinde neviděl. Jedna koule je umístěna i u samotného kostela, po jeho pravé straně při pohledu na něj.

Jinak k počasí: jsem taky moc rád, že už to začalo padat, počasí bylo už takové jednotvárné a na zimu se opravdu těším, hlavně na zimní přechody Beskyd :-)
skabry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 7, 2008 15:13

Re: Beskydy

Příspěvekod Skipp » stř pro 5, 2012 13:35

Jak to prosím vypadá v Beskydech s počasím? Tady ve Studénce bylo dnes od rána tak krásně, že mě to nalákalo a v pátek bych rád vyrazil kolem poledne na výšlap. Ale když jsem se díval na nějaké webky, tak jsem s hrůzou zjistil, že je Lysá v mlze, na Bílé sice slunce svítí, ale obzor zamračený, Pustevny taky nic moc. Jsem z toho teď volaký zmetený, zda to risknout, či nikoliv.

:-k
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Beskydy

Příspěvekod remda » stř pro 5, 2012 19:08

Já to jdu v pátek risknout na Lysou.
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » stř pro 5, 2012 20:06

aktuálně je venku.... tma :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » čtv pro 6, 2012 9:35

kukni do vlákna o sněhu v beskydoch
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod DAV » sob čer 1, 2013 19:49

Hledám nějaké tábořiště, přístřešek u Velký Javorník (vedle Frenu), tamní restaurace jaksi neubytovává :evil: Případně něco po cestě od Trojačky.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Beskydy

Příspěvekod time.warp » ned čer 2, 2013 0:10

Celokrytý přístřešek je na Trojačce a další kryté místo pro případ nouze je při sejití po žluté směrem na Padolí. Cca 30 m pod stezkou je trempská chata s krytou terasou, ale za tmy je to asi těžko postřehnutelné. Potom ještě teoreticky partizánský srub nad Starým Zubří, ale ten není na trase z hřebene a je celkem orientačně náročné k němu dojít.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: Beskydy

Příspěvekod lara » stř čer 5, 2013 12:18

@DAV: přímo na vrcholu Velkého Javorníku je přístřešek, ale tam by asi taky nebyli rádi,kdyby tam někdo nocoval. potom je jeden při sestupu dolů, možná i dva. a cestou na Trojačku je těch přístřešků plno. na téhle fotce FOTKA je přístřešek v místě 10, 8 a 6. ovšem tím myslím jen to "odpočívadlo" jak to na naučné stezce bývá, stříška, 2 lavice a stůl :)
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pát čer 7, 2013 19:38

nebyl to něgdo ocuto?

neska okolo druhé odpoledne sem funěl na bajku do kopca okolo zotavovny eRóHá Mír (pod radhoščem) a vyskytovalo se tam takové jedno individuum v maskáčích s maskovacím báglem na zádech a vyholenou hlavou....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned zář 1, 2013 17:10

asi sem úchyl...

(teda já to o sobě už pár let vím..)

dopoledne tady u nás scalo, ale po obědě sa to zvedlo, taxem vyrazil .... jaxem vyvzlínal k mohyle na vršku Kněhyně ("skoro" diretissima SZ stěnou), tak padla mha a začalo scát, a to tak, že ne málo.... a mně sa to teprve v tu chvíli začalo líbit a líbilo čím dál tím víc scalo.... navíc nahoře bylo tak 8 (možná ani ne) stupňů a ve vzduchu bylo (skoro) cítit co? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod martan » ned zář 1, 2013 17:18

že by první podzimní smog? :(( nebo tvoje fusekle? :rolleyes:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned zář 1, 2013 17:20

za cé je správně....


fčera odpo teho nad masivem skalky z kunčické strany viselo ve vzduchu aspoň 20 kousků.... byls tam?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod martan » ned zář 1, 2013 18:37

za cé? léto je v pěrdeli :? :( zase půl roku tma a hnusno ](*,) ](*,)

ni. včera jsme byli s česko-polsku partyju v PL na Žaru, mělo se lítat na Skřičném, ale nešlo to.
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned zář 1, 2013 18:41

martan píše:za cé? léto je v pěrdeli :? :( zase půl roku tma a hnusno ]


aleno, tak! :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob zář 7, 2013 17:29

neska sem měl teda úrodný den....

ráno sem byl na Smrku (kuwa, už je to tady, dyž sem ráno parkoval pindicu v oudolí, tak mi to bilo enem plus pět.... :supz: ), na kopcu už je to tež takévé pozdně letní ("brouzdáš sa travou spálenou, nevíš jak rozloučit sa s létem")

po obědě sem byl na střeše - natírat okapy a rýny (kuwa neska ty barvy nic nevydrží, už po 10 letech sem musel znova natírat... :twisted: )

a pak sem byl na Kohútce....
pavproch na AutoForum.cz píše:taxem neska vyrazil na tu kohutku.... jako přes soláň krásné, pak oprc přes fšecky ty dědiny, výjezd nahoru na kohútku je boooooomba (kuwa, to je dokopec....) a sjezd na SK stranu ešče lepčí..... ale v Lysej nad Makytou se měl hooodně blbý nápad - jet zpět na střelnou, lidečko, ústí a tamdoprava z5 na Karlowitz.... ty woe, přes ty dědiny to je teda oprc nadruhou.... ale nezkazilo mi to den, bo..... :D

a v karlowitz na kruháku směr soláň sem je potkal.... naše místní soudruhy z piatej bé v profláknuté čebrené oftáce s bradavicou.... ale asi tu bradavicu vypalovali lapisem, tak je fčíl umřitá, bo mi to nepíplo.... :ymhug:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Treking