Kanady

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kanady

Příspěvekod Marlosk » čtv bře 29, 2007 22:21

Nazdar,
na radu kamarádů se chystám koupit si kanady, jaký druh byste si vybrali? A kde se v Praze nejlíp dají koupit, někde v armyshopu nebo je mají i normální outdoorové obchody?
díky
Marlosk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 29, 2007 22:01

Příspěvekod Silipin » čtv bře 29, 2007 22:27

v outdoorových obchodech sem je ještě neviděla. nehodláš je snad používat na trek. Jinak v armyshopech seženeš jak použité, podle stavu tak za 500 -> 1000 kč, nebo nové podle stavu a modelu tak 900 ->2000kč. co se týče modelů, tak spousta od klasiky s přezkama nahoře po ocelový špice. Ale obecně se dá říct že třeba model 2000 oproti modelu 95 má lepší šití, nějaký ty vychytávky ale míň kvalitní materiál. Toť od laika vsjo
;)
Silipin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 28, 2007 19:33

Příspěvekod chonda » čtv bře 29, 2007 22:57

To je jasný - vzor 60 nebo tuším 72 (ty jsou super, mám je v hnědé, akorát jsou už strašně jetý...) Dá se to i na treky, ale nesmíš mít moc choulostivý nohy...Akorát to teda není moc na chození po silnici, ale po té se dá zase chodit v sandálech...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Vilík » čtv bře 29, 2007 23:22

Ja mam asi 95 v zimni verzi (kozisek uvnitr....) a po rozchozeni v pohode... Jinak se daji bez problemu sehnat v ruzkych armyshopech a to nejenom cesky, ale i treba BW (vypadaji civilnej...).

Jo a slysel sem o tom, ze do novych ceskych se dava uz i nejaka membrana, takze to je zase jinej level...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod SViktor » pát bře 30, 2007 5:35

Kanady kdyz tak jen do lesa, pripadne airsoft atd. Klasicke kanady na treky z vlastni zkusenosti opravdu nedoporucuji.

Nicmene k veci. Klasicke kanady jsou jen ty vz. 60 - s prezkami, verejnost tam radi i vz. 90 bez prezek, pripadne vz. 2000 opet bez prezek. Kdybys napsal cenu, slo by poradit lepe, jelikoz predpokladam, ze terminem kanady, pokladas vojenskou obuv obecne. A tam jsou skara velke rozdily.

http://www.armyshop.cz/zbozi.asp?id=77&subID=0

Vz. 60, a 90, ac jsem vlastnikem vz. 60, tak bych doporucil jen na cinnost, kdy jsou boty opravdu vystaveny hrubemu zachazeni - napr. na praci, na airsoft, paintball... osobne tam radim i vz. 2000 bezpodsivkovane, ac jsou o dost pohodlnejsi a maji mekci podrazku - jsem rovnez vlastnikem - pouzivam jen na zahradu :-) Na treky pouzivam Prabos Profi trek plus - na vyse uvedenem odkazu jsou uvedeny pod nazvem Boty polni 2000 ECWCS. K temto nemam co vytknou, jsou dokonale, ale uz to nejsou kanady, ze...

Zkus napsat vic, rad poradim. Nicmene kdybych kupoval ja kanady, tak sahnu po nemeckych vz. 2000

http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... 9&subid=86

V Praze k dostani zcela nepochybne :-)
SViktor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát úno 16, 2007 14:30

Příspěvekod Marlosk » pát bře 30, 2007 6:39

Jo, já je potřebuju hlavně na běhánía práci v lese, na letní tábory, nejlíp ty klasické se sponami... díky
Marlosk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 29, 2007 22:01

Příspěvekod honzi » pát bře 30, 2007 6:50

U nás mívají klasické vz.60 nové za 700Kč v potřebách pro zemědělce.Byvalé ZZN. :lol:
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Příspěvekod SViktor » pát bře 30, 2007 7:31

Tak v tom pripade vz. 60 urcite vyhovi Tvym pozadavkum. Pro tohle jsou jak stvorene.

Bohuzel nejsem Prazak. Mozna vsak pomuze tento odkaz:

http://www.army.mysteria.cz/obchody.htm

Cenou tak do jednoho tisice, spise mene.

Hodne stesti!
SViktor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát úno 16, 2007 14:30

Příspěvekod Vilík » pát bře 30, 2007 14:14

Marlosk píše:hlavně na běhání


Na to bacha... Sice nejak moc nebeham, ale kdyz me honi decka, tak kanady sou nehorazna nevyhoda proti teniskam... Jejich vaha je nezanedbatelna a treba pri bojovce je to znat... Je ale pravda, ze v kanadach probehnes blatem, potokem a vubec vsim lip...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Silipin » sob bře 31, 2007 13:15

mně osobně přijde, že mi ty kanady ve vlhku strašně kloužou. ale mám je do lesa, kde je měkko, takže mi zase nevadí tvrdá podrážka.
Silipin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 28, 2007 19:33

Příspěvekod Kopejda » sob bře 31, 2007 18:02

Já osobně bych bral vz.60 černé (s přezkami). Mám je už leta, je na nich vyražen rok výroby 1967 a pořád držej. Jen dávej při výběru pozor aby to byly opravdu vojenské, už jsem viděl napodobeniny z méně odolné kůže. Musej mít na rubu jazyka vyraženy překřížené meče 8)
Kopejda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon úno 19, 2007 13:02

Příspěvekod Silipin » sob bře 31, 2007 18:43

Kopejda píše:Já osobně bych bral vz.60 černé (s přezkami). Mám je už leta, je na nich vyražen rok výroby 1967 a pořád držej. Jen dávej při výběru pozor aby to byly opravdu vojenské, už jsem viděl napodobeniny z méně odolné kůže. Musej mít na rubu jazyka vyraženy překřížené meče 8)


tak tak, na ty napodobeniny pozor. jsou nenošené, levné a úplně na nic ;)
Silipin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 28, 2007 19:33

Příspěvekod chonga » ned dub 1, 2007 7:54

vz.60, já je nakupoval na vojně :wink:

sorry, vybízelo to :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » ned dub 1, 2007 9:05

Šedesátky kanady nosil snad každej, taky je mám doma, i když už notnou dobu ve sklepě. Nejsou to špatný boty, jen, když jsme někde večer slavili, tak ráno dost dlouho trvalo, než jsem se do toho našněroval :mrgreen: .
Jinak není od věci nezapínat tu horní přezku, ale jen ten camcour provlíknout a vrátit do tunýlku. Drží to dobře a když cápneš tak, že se ti mezi kanadu a ten přehazovač (to je ale blbej výraz) dostane klacek, tak se ti to odepne a nezlomíš si nohu. Údajně to tak dělali paragáni (kamarádův strýc), když vlítli do lesa, aby za ty nohy nezůstali viset někde v korunách stromů...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » ned dub 1, 2007 19:51

Přípluv píše:Jinak není od věci nezapínat tu horní přezku, ale jen ten camcour provlíknout a vrátit do tunýlku. Drží to dobře a když cápneš tak, že se ti mezi kanadu a ten přehazovač (to je ale blbej výraz) dostane klacek, tak se ti to odepne a nezlomíš si nohu. Údajně to tak dělali paragáni (kamarádův strýc), když vlítli do lesa, aby za ty nohy nezůstali viset někde v korunách stromů...


To dělali všichni mazáci, nejen paragáni. Druhá varianta bylo překřížení přezek.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » ned dub 1, 2007 20:04

Já mám modrou :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » ned dub 1, 2007 20:10

Přípluv píše:Já mám modrou :mrgreen:


To je poznat :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod chonga » ned dub 1, 2007 20:26

:(( jestli si dobře pamatuju:
kolejnice - půlka
mazák - téčka
kříže - suprák
:wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod zbuddy » ned dub 1, 2007 20:35

chonga píše::(( jestli si dobře pamatuju:
kolejnice - půlka
mazák - téčka
kříže - suprák
:wink:


Right on :smt023 arm4 arm1 arm2
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Schnappi » pon dub 2, 2007 10:47

chonga píše::(( jestli si dobře pamatuju:
kolejnice - půlka
mazák - téčka
kříže - suprák
:wink:

A vysvětlivky či legenda ve spisovné češtině? :(( :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Marlosk » stř dub 4, 2007 13:14

Nazdar, tak jsem si koupil vz. 90 (šedesátky na mě byly vždycky moc prostorné nad nártem), lehce použité. Otázka zní: čím to teď napustit proti vodě? Jaký olej/krém/něco jiného je dobré, aby toho bylo hodně za málo peněz?
Marlosk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 29, 2007 22:01

Příspěvekod tuso » stř dub 4, 2007 13:20

Marlosk píše:Nazdar, tak jsem si koupil vz. 90 (šedesátky na mě byly vždycky moc prostorné nad nártem), lehce použité. Otázka zní: čím to teď napustit proti vodě? Jaký olej/krém/něco jiného je dobré, aby toho bylo hodně za málo peněz?


Já jsem vždycky mazal kanady modrou Indulonou a nikdy mi nepromokly. Akorát netuším, jestli se ještě prodává a kolik případně stojí.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patentik » stř dub 4, 2007 13:42

Tez jsem na to patlal modrou indulonu - urcite se jeste prodava v drogerii i ta obyc. v nejhorsim na to muzes pouzit tu mesickovou :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Klíma » stř dub 4, 2007 13:52

patentik píše:Tez jsem na to patlal modrou indulonu - urcite se jeste prodava v drogerii i ta obyc. v nejhorsim na to muzes pouzit tu mesickovou :wink:

kanady s mesickama :(( :ú
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Marlosk » stř dub 4, 2007 14:10

Koukám že stojí o 1/3 míň než nějaký olej co mi nabízeli v krámě (za stejné množství :-). Jo, používám ji na prestige.
Marlosk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 29, 2007 22:01

Příspěvekod patentik » stř dub 4, 2007 14:14

Klíma píše:
patentik píše:Tez jsem na to patlal modrou indulonu - urcite se jeste prodava v drogerii i ta obyc. v nejhorsim na to muzes pouzit tu mesickovou :wink:

kanady s mesickama :(( :ú



i kanady tim mohou trpet :lol:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chonda » stř dub 4, 2007 14:31

Proboha, hlavně ne indulonu...Ta je sice super na ruce, bohužel na kůži na boty je k ničemu - boty daleko rychleji promoknou a ta kůže strašně měkne...Doporučuju nějakej vosk (klidně Sno-Seal, než to balení za 180kč vypotřebuješ, tak to bude docela dlouho trvat), nebo i koupit třeba sedlářský včelí vosk...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod pripluv » stř dub 4, 2007 14:57

Ta dnesni indulona uz neni ta stara indulona...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » stř dub 4, 2007 15:14

Přípluv píše:Ta dnesni indulona uz neni ta stara indulona...


Bohuzel... :((

Raci ten SnoSeal... Ten pouzivam ja... Teda cestecne z lenosti mit dva ruzny pripravky na pohorky a kanady :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Rada pro cenově dostupné kanady

Příspěvekod Wakizashi » stř zář 26, 2012 12:28

Zdravím všechny,
cca před rokem jsem psal dotaz ohledně nákupu nových kanad. Bylo mi doporučeno abych se vyhnul Miltecu, Prabosu. Naopak byly doporučeny značky Dannar,Wellco, Bates.

Nicméně kromě toho, že jsou ony boty tu nedostupné, jsem měl problémy vůbec najít boty bez gore-texu - nepotřebuju. Ideální by asi byla i kožená podšívka namísto textilní. Na Aukru jsem také moc štěstí neměl a nenašel nic.

Staré boty tak nějak sloužily a v létě jsem používal klasické botky sportovnějšího stylu. Brzy bude ale zima a já nevím, co koupit. Ideálně do 2,5k (vím že ty nej boty stojí i dvakrát tolik).

Co si myslíte o těchto?

http://army-shop.cz/produkty/obuv---pon ... st/53.html

http://army-shop.cz/produkty/obuv---pon ... a/852.html

http://www.prabos.cz/cz/8-produkty/1-pr ... 50866.html

http://www.e-army.cz/kanady-vojenske-bw ... e1827.html

http://www.e-army.cz/kanady-vojenske-bw ... e1773.html

http://www.armyveci.cz/boty/ zase ty v2000... Mají tam i německé PARA, ale to bude asi nějaká levná kopie, cena je mnohem nižší, než jinde...

Osobně bych ztracen v množství výrobků a nejraději bych koupil nějaké levné nové v60 nebo 90 za pár korun a pak je prostě dřívě obměnil. Problém je, že mám nohu velikosti 11 a sehnat boty není sranda.

Pokud mi někdo poradíte s možnostmi ohledněš bot z výběru, budu vděčný.
Wakizashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon pro 19, 2011 14:45

Další

Zpět na Boty