Nafukovačku alebo karimatku ?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod aksam » čtv zář 6, 2012 15:29

ono ji třeba dovnitř dostaneš...spíš je otázka,že už toho tam s ní moc nedáš....když budeš brát tu regular verzi tak ta je menší než long verze,ale ne až o moc,rozměry si z hlavy nepamatuju,ale na eshopu by to mělo být uvedeno rozměr sbalené karimatky

jiného...uvažoval bych o nafukovačce neo air xlite,rozměrově po sbalení a váhově to vypadá na současnou špičku jen je 3x dražší než tahle ridgerestka,ale je tu o ní také už napsáno nebo tu výše na obrázku z-lite dá se složit lépe a do báglu se vejde....
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod aksam » čtv zář 6, 2012 15:31

jen dodám,že opravdu nenasává vodu
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Dr4k3 » čtv zář 6, 2012 15:46

Mě velice zaujala Therm-a-rest 40th Anniversary Edition, je to komfortní samonafukovačka tlustá 5 cm s velice řídkým molitanem, takže se to sbalí do stejného balíčku jako 3.5cm ProLite Plus.
O víkendu bude mít premiéru, tak pak zkusím napsat zkušenosti.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod TimTaylor » čtv zář 6, 2012 16:19

mám tu Therm a Restku (Therm-a-Rest RidgeRest Deluxe Large) taky, spí se na ní luxusně, vodu nenasává, ale je docela velká a neskladná, taková roura o průměru cca 20cm a délce 50cm, do báglu dovnitř ji nedávám, protože by zabrala sama cca 2/3... Jinak je to kvalitka, a věřím, že mi 20 let vydrží...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod šíp » čtv zář 6, 2012 18:55

Taky se hlásíme jako spokojení majitelé TaR Ridgerest Deluxe. Užíváme několik let, pohodlné spaní, v zimě dobře izoluje, nenasává vodu, přežije jakékoliv zacházení. Jen ty naše už začínají vypadat, jako kdybychom potkali medvěda :ú . Na užitné vlastnosti to ale nemá vliv.
A že je neskladná už ani neřešíme, nosíváme karimatky zvenku na batohu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Indy » čtv zář 6, 2012 20:00

uz jsem to asi psal, kdyz to jde pouzivam kombo klasiku a nafukovacku.

akorat clovek vypada jak potapec.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod petrbw » sob zář 8, 2012 9:40

nevím kam tohle zařadit tak to zkusím sem..Zjistil jsem, že moje samonafukovačka má pár dírek(cca 6) a nechce se mi jí vyhazovat.Lepidlo mám, jen postrádám materiál ze kterého bych nastříhal kolečka na záplaty.Nemá náhodou někdo z vás nápad čím to nahradit a nebo nemá náhodou někdo z Vás kus materiálu který by mi za mírnou úplatu poslal v obálce? :roll: Penízky klidně pošlu předem na účet..Děkuji za radu či ochotu.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Aranwe » sob zář 8, 2012 13:20

co takhle fleky na duse? (nebude to vypadat esteticky buh vi jak, ale drzet by to melo) ... jinak malou diru jsem jen zakapl vterinakem a "tuk tuk" zatim drzi :)
btw: nekde tady bylo primo vlakno o lepeni karimatek
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod petrbw » sob zář 8, 2012 14:16

Aranwe: Fleky na duše jsou dost jiný matroš.Nejsem estet, ale ta guma musí zvulkanizovat a to bych musel lepit lepidlem na duše...to zase nedrží na karimatce.Vyzkoušeno.A na vteřinovku mám dírky moc velké..
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod ssyissyi » sob zář 8, 2012 16:37

Taky mám dotaz. Co používáte jako obal na karimatku? Myslím klasickou. V mém okolí , pokud ji někdo má, má obal ušitý šikovnou maminkou, babičkou, tetičkou... Nebo ji balí do igelitového pytle (např. na odpadky). Já ji obvykle balím do celty, protože ji obvykle s sebou mívám - většinou jezdím pozdní jaro/léto/brzký podzim, na vandry a jen po Čechách, tzn. bez stanu nebo žďáráku. V ostatních případech jsem doposud obvykle měla nějaké "luxusní" ubytování (no prostě s postelí a pod střechou :lol: ). Viděla jsem, že se dá sehnat obal na samonafukovačku, ale ten je samozřejmě menší. Dá se sehnat i na klasickou karimatku/evazotku, apod. (prostě ty větší potvory)? Nebo nebalíte vůbec?
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod zoul » sob zář 8, 2012 16:53

Nebalím vůbec, nemá se jí co stát. Mám ji opásanou popruhem ze staršího batohu, aby se nerozmotávala.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Semo » sob zář 8, 2012 16:58

ssyissyi píše:Taky mám dotaz. Co používáte jako obal na karimatku? Myslím klasickou.
Jurek.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Indy » pon zář 10, 2012 3:32

opakuju se ale neda mi to.

fleky na duse ponechme cyklistum.

porebujete polyuretanove lepidlo, a jako zaplatu klidne podlu plast z samonafukovacky.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod petrbw » pon zář 10, 2012 8:09

Indy: No však tak jsem to myslel, lepidlo mám ale sháním ten matroš na záplatu.Ten nemám.Ani starou samonafukovačku..Tak poptávám jestli někdo nemá navíc.Potřeboval bych kousek ne větší než poštovní obálka.Poštovné i nějaké kačky navíc za ochotu pošlu klidně na účet.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Chmeld4 » pon zář 10, 2012 8:50

Když si i ochotný platit. Nicméně myslím že kdekoliv kde se dá koupit nafukovačka bude dost velká pravděpodobnost na koupi opravné sady.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Dr4k3 » pon zář 10, 2012 8:54

nejjednodušeji sehnatelné polyuretanové lepidlo bude Chemopren Transparent
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Vachon » pon zář 10, 2012 9:01

Obecně jsou všechny nenafukovací karimatky na zimu poměrně velké a neskladné, prostě tam musí být ta tloušťka; řešením může být samonafukovačka.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod petrbw » pon zář 10, 2012 9:46

Cmeld4:ach jo, LEPIDLO MÁM, a platit 85 + 120,- za dobírku kvůli tomu, že dostanu lepidlo které mám a malinký kousek záplaty se mi nechce.Proto jsem chtěl spíše koupit od někoho kus toho materiálu. ](*,)
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Indy » pon zář 10, 2012 10:53

mam doma znicenou nafukovacku, rozstihanou prave na zaplaty.

rekni jak velky kus, bude treba z nej dokonale odstranit nalepeny molitan z vnitrni strany.

barva je zelena - tmava jak lahvove sklo rekneme.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod petrbw » pon zář 10, 2012 11:15

Indy: SZ
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod mitau » stř zář 26, 2012 15:36

Zaujala mě karimatka Artiach Light - Plus svou extrémmně nízkou váhou a tím, že konstrukčně by měla být asi podobná TaR RidgeRest, kterou si tu dost lidí pochvaluje.
Nemáte s ní někdo zkušenosti? Chci ji jen na pozdní jaro - brzký podzim, takže by mi mohla tloušťka 1,2 stačit.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Semo » stř zář 26, 2012 18:06

Tej vahe neverim ani nahodou. A ani dvojnasobnej neuverim.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod wawrik » stř zář 26, 2012 18:15

Tu udávajú 215 g. Ja im váhu verím, mal som od nich samonafučku Skin Micro Light, a mala o 50 g menej ako udávali.

Škoda, že nikde neudávajú odpor tej EVA karimatky.

(Neviem, aký je vzťah medzi firmami Artiach a Trangoworld, len viem, že na tej samonafukovačke boli obe logá.)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod mitau » stř zář 26, 2012 22:40

Tak jsem zkusil trochu hledat tepelný odpor a všude uvádějí přibližně R 2,2 až 2,3. Jen je otázka zda to nebude podobně nadsazené jako hmotnost (170g vs. 215g) - existuje pro měření tepelného odporu nějaká norma nebo to dělá každý výrobce podle sebe?
Podle Popina.cz: http://sport.popina.cz/artiach-light-plus-p-1842.html R: 2,2 - podobně jako THERM-A-REST Z-Lite Regular
A nějaký německý test: http://www.ausgeruestet.com/2010/03/isomatten-uebersicht-r-wert-und-gewicht.html (německy moc neumím, takže nevím nakolik je seriozní, vycházím jen z té tabulky - R: 2,3)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod wawrik » čtv zář 27, 2012 8:18

To na trojsezónne použitie stačí. Vlastne - obmedzene aj na zimu. Škoda, že je u nej rovnaký problém ako s TaR Zlite - výrobca nevie, kam s desatinnou čiarkou v cene. 40 € je za kus EVA plastu naozaj priveľa. Tých 25 €, čo je v tom tvojom nemeckom teste, by som za to ešte s odretými ušami dal, ale hodnotu 35-40 € to (pre mňa) jednoducho nemá. [-X

Ale inak dobrý tip =D>
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod budo » úte říj 2, 2012 19:14

petrbw píše:Aranwe: Fleky na duše jsou dost jiný matroš.Nejsem estet, ale ta guma musí zvulkanizovat a to bych musel lepit lepidlem na duše...to zase nedrží na karimatce.Vyzkoušeno.A na vteřinovku mám dírky moc velké..


Diru na te sve jsem zalepil beznym cyklo-lepenim. Jen jsem na karimatku nanesl trochu vic lepidla, nez se dava na dusi. Drzi to bezvadne a na dyzajn kašlu :-({|=
Náklady nula nula nic. Funkčnost vysoká.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod johny_r » čtv říj 18, 2012 11:04

Doporučuju vojenskou samonafukovačku z Army shopu. Když vidím v outdoorových obchodech samonafukovačky za ceny přes 2000, tak se musím smát, že to někdo kupuje. Tu vojenskou vyrábí thermarest, v Armyshopu stojí pár stovek a je "neprůstřelná". Mám jí několik let, matroš je pevnej, nikdy jsem jí nepíchnul apod. Tloušťka tak 3,5cm odhadem. Akorát je zelená, takže kdo si potrpí na červenou károšku, kterou může signalizovat vrtulníku, tak má smůlu.
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod fps » čtv říj 18, 2012 11:21

dej odkaz o jakou jde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod johny_r » čtv říj 18, 2012 11:32

Já mám tuhle:
http://www.armysurplus.cz/eshop/index.p ... cts_id=521

Údajně to pro holanďany vyrábí Thermarest. Za to neručím, ale že je skutečně kvalitní vím z vlastní zkušenosti. Materiál je pevný, působí velmi odolně. Já jí tedy měl o dost levněji, ceny se mění. Ale i tak je to míň než půlka ceny něčeho ekvivalentního v běžném obchodě.
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: Nafukovačku alebo karimatku ?

Příspěvekod Indy » čtv říj 18, 2012 12:53

te jsem delal 2x hromadny nakup, a spokojenost...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky