Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestování s pepřákem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Vachon » pát úno 17, 2012 18:03

ad pepřáky, přehledný a celkem podrobný seznam se najde tady: http://en.wikipedia.org/wiki/Pepper_spray#Legality
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod fubus » sob srp 25, 2012 15:18

Jelikož se chystáme na Ukrajinu a přesných informací je minimum, tak jsem se zeptal Ukrajice, co na youtube dělá recenze nožů:

Weapons are restricted in Ukraine and some types of knives can be acknowledged as a weapon. There are several characteristics of weapon and knife should have them all to be a weapon. If any of them is missing-it is not a weapon anymore.
First is the blade length -- anything less than 90 mm is not a weapon
Second - the blade thickness -- anything less than 2.5 mm in thickness is not a weapon (almost all Mora knives)
Then goes the point of the blade -- if the point is not that pointy (angle is more than 70 degrees) it is not a weapon
If the handle is without finger grooves, or they are too shallow (less than 5 mm for 1 groove , 4 mm for two and more grooves), if there is no finger guard or it is too thin (less than 5 mm) -- again it is not a weapon.


Stručně česky:
Aby byl nůž zbraň, musí splňovat všechny podmínky. Pukud nesplňuje, není zbraní.
Délka čepele menší než 90mm -> není zbraň
Tlouštka čepele menší než 2,5mm -> není zbraň
Úhel hrotu čepele větší než 70 stupňů -> není zbraň
Nemá vybrání pro prsty, nebo je mělké(5mm pro vybrání pro jeden prst, 4mm pro 2 a víc prstů) -> není zbraň
Nemá záštitu, nebo je příliš tenká (tenčí než 5mm) -> není zbraň

Tohle jsou hlavní charakteristiky, údajně jich je ještě víc. Takže výrobce posílá nůž do policejní laborky, aby dostál certifikát, že neprodává zbaň. Ten týpek byl na mě hodnej a našel mi certifikát pro moji kudlu ( http://kizlyar.kiev.ua/fail/visnovok/on ... tmodel.jpg ). Když se po těch stránkách porozhlédnete, možná se vám podaří najít i na jiné nože, já to se svou neznalostí azbuky zatím neprolomil :lol:

O pepřácích bohužel žádný info nemá, ale myslí si, že jsou legální.
fubus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 25, 2012 14:34

Re: Nože a legislativa ve státech po světě

Příspěvekod @Martin@ » stř zář 5, 2012 1:45

otilrak píše:.

Mexico
Jakékoli nošení jakýchkoli nožů důvodem k okamžitému zatčení a uvěznění. Mexické rozhlasové stanice vysílají tato varování pro případné návštěvníky v pohraničních oblastech USA.



Ať mi nikdo nevykládá, že když si nějaká muchacha nese kuchyňák z obchodu, riskuje okamžité zatčení a uvěznění :D Jednoduše - že v Mexiku je absolutní zákaz používání jednoho z nejzákladnějších lidských nástrojů. To je prostě nesmysl.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod NemecKorin » stř dub 17, 2013 9:27

mám dotaz, vidím že s noži je to dost rozdílné v jak kterém státě, chtěl bych si v autě v kufru vozit sekyrku 1000g, takovým způsobem že by mi tam neplandala ale byla by hezky zavěšená na kufrovém víku, hned vedle hasícího přístroje :D popravdě si budu připadat jako hasič :D když s tím budu jezdit, ale zajímá mě jestli to vůbec takovým způsobem můžu vozit, když mě zastaví policie tady v čr nebo v jiném státě jako je Německo, Rakousko, Slovensko, Polsko, Slovinsko, Maďarsko, Chorvatsko, Černá hora a jiných, tak jestli nevykulí oči, nespadne jim čelist a nenasadí mi rovnou klepeta. Sekyrka by byla používána na všechny situace ve kterých se můžu jako běžný člověk vyskytnout :D ať už na štípání dříví na oheň, či na práci, nebo když bude jen potřeba, na nějaké útočení no nevím, jako přepadnout mě z kulometem já mu říct, počkej chvíli vytáhnu si sekyrku z kufru a začal si to tam loupat cvakačkama z těch plastových rychlo upínáků :D tak to už by byla docela sranda
NemecKorin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 17, 2013 9:17

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod wawrik » stř dub 17, 2013 12:52

Citáciami z príslušných zákonov neposlúžim, ale ja v aute vozím toto:
IMG_0618[1].jpg

... a keď som kufor otváral na pumpe v Rakúsku a Nemecku, policajti stojaci pár metrov odo mňa na to pozerali a nepovedali ani pol slova.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod NemecKorin » stř dub 17, 2013 20:41

to máš udělané i lůžko? jestli to vidím dobře? :-)
Naposledy upravil mike dne stř dub 17, 2013 21:12, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
NemecKorin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 17, 2013 9:17

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod wawrik » stř dub 17, 2013 20:53

Jo, meter široké, vyspíme sa tam dvaja. Plus priestor na dva bicykle, keď sa snažím, tak štyri. Celé to popisujem tu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod paldo » čtv dub 18, 2013 12:01

OT
@wawrik: :smt023 Máš toho Land cruisera aj inak upraveného alebo iba spanie vo vnútri? :mrgreen:
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod wawrik » čtv dub 18, 2013 12:10

Len bežné veci, lebo s tým jazdím prevažne po cestách. Takže nezávislé kúrenie, spanie, trochu zdvihnutý podvozok a väčšie kolesá, plechy zospodu, pevnostné nášľapy, kompresor, vysielačka, dve batérie. A jazdím len so štyrmi sedadlami.

Edit: Jo, zabudol som na šnorchel, jediná viditeľná "úprava" :-)
Naposledy upravil wawrik dne pát dub 19, 2013 7:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod paldo » čtv dub 18, 2013 12:15

nooo... tak to by šlo :smt023 :)
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod antoaneto » ned dub 21, 2013 20:14

Tak jsem se vrátil z Mexica a tak něco málo o nošení nožů.
Celou dobu jsem tam nosil u pasu pevný nůž Grohman a na druhé straně nářaďový nůž. Navíc v kapse Opinel. I při prohlídce , kdy nás policie prohledávala , jestli nemáme drogy tak kvůli nožům nikdo nic neřekl. Jediný problém byl při cestování dálkovými autobusy. Tam se nastupuje přes rám jako na letišti a tak při přepravě musí být všechny nože v batohu , který se veze vespod autobusu. U sebe nebo v batůžku , který si berete dovnitř autobusu nee.
Uživatelský avatar
antoaneto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 13, 2009 19:00
Bydliště: Hořice

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Bern » ned říj 18, 2015 8:39

Nová zkušenost z Rakouska - letiště, kokot mi sebral spíš nožík, otvírací obyčejný s tím, že čepel měří 6,2 cm a povoleno je pouze 6 cm. Inu Rakousko! Měl jsem ho zapomenutý v kufru, který jsem si bral jako příruční zavazadlo do kabiny. A ještě pak otravoval s otíráním všeho na průkaz výbušnin...
Bern
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 18, 2015 8:26

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Wiking » ned říj 18, 2015 9:39

No to ani tak nebylo Rakouskem, tyhle predpisy jsou tak celkem celoevropsky.
Do kabiny letadla neni mozne vzit nuz delsi nez 6cm (delka cepele max 6 cm) 6,2 je uz o 2 mm pres..
Kupodivu ale neni ssebou mozne vzit ani klasickou ziletku, takovou tu z obou stran nabrousenou (takze ne vicebrit), a i kdyz ostri ziletky ma mnohem mene nez 6cm (tak snad 4cm) byla mi zabavena, ze bych s ni mohl unest letadlo :-))))) (Letiste Bremen)
jeste navic mi to zabavil nemecky Turek.. jo, to je ten pravej co to rika, smejd..
(Nechi tady ale risit zadne xenofobni nalady, jen rikam co sem zazil)
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod dudy » ned říj 18, 2015 12:12

Že je to na hovno s kudlou do letadla řikal i Muhammad Atta.
:twisted:
Co sakra chcete po zkušenosi kdy 19 pičusů s lámacíma kudličkama na koberce zabije 2978 lidí a napáchá škody v řádech desítek miliard $?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Wiking » ned říj 18, 2015 19:30

Ja si myslim ze ta rizena demolice WTC (kde spadly 2 letadla a 3 mrakodrapy) byla dilem vice nez 19ti CIA agentu :rolleyes:
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Lipon » ned říj 18, 2015 19:39

tak prrr s politikou, to sem nepatri;
a jen tak mimochodem, wikingu, je uplne jedno, jake narodnosti dany zamenstnanec je, vsichni sou dukladny stejne (litam pres Viden 10-15 rocne, vim o cem mluvim), jeste horsi jsou Reci v Atenach

lezt s kudlou v prirucnim zavazdle do letadla je blbost daneho jedince; zabavuji i Swiss kartu, kde je nozik i nuzticky miniaturni
a pokud jde o listky na vybusniny, tak to zavadi ted nove po Evrope, a jelikoz na tom zaskoluji spoustu noveho pesronalu, takze otiraji kdekoho a kdeco-v Praze hlavne osoby, ve Vidni predmety z palubniho zavazadla ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod pavproch » ned říj 18, 2015 19:41

přesně, s čímkoli ostrým onboard může lízt do letadla jen IDIOT
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod booze » ned říj 18, 2015 19:47

Wiking píše: byla dilem vice nez 19ti CIA agentu :rolleyes:

a vsimni si, ze od te doby neni v cokoladach alobal, aby si ho lide nedavali na hlavu...

Lipon píše:a jelikoz na tom zaskoluji spoustu noveho pesronalu, takze otiraji kdekoho a kdeco-v Praze hlavne osoby, ve Vidni predmety z palubniho zavazadla ...

Hlavne se v Praze neptej jestli to neni frotersvi. Nechal me vyskladat uplne vsechno. :axe: Problem je, ze nektere parfemy a spreje maji spolecnou nejakou slozku, ktera indikuje vybusniny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod mike » ned říj 18, 2015 19:52

@Lipon: to neni politika, ale konspiracni teorie ;-) Tj. jeste horsi. Jinak souhlas a dokonce i s pp 8)

Jednou jsem pri baleni na hotelu hodil jako idiot (byl jsem po skoro mesicni sluzebce fakt unaveny) do prirucniho zavazadla manikuru a prekvapive prosla dvema prestupy v USA a jednim v Evrope... Zjistil jsem to az doma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Wiking » ned říj 18, 2015 20:12

pavproch píše:přesně, s čímkoli ostrým onboard může lízt do letadla jen IDIOT


No tak horky to neni.
Do kabiny si clovek prece jen muze neco vzit. Treba manikurni nuzky, neni problem.
Ja ssebou do kabiny normalne VZDY beru takovy ten mini svycarak, tam je taky ostra cepel, tak +- 4 cm?
Ten normalni "standartni" svycar ma cepel +- 6cm, ale vite jak..Zde nastavaji ruzne juristicke uvahy: co je to cepel? To je to ostre.. ale za tim ostrym je jeste takova tupa cast, kde je obvykle (tedy vzdy) vyrazeno Victorinox nebo Wenger, tak to je co? Taky jeste cepel, nebo nejaky "zacelepi"? :D No ale kdyz se tahle cast pricte k te ostre casti, k te nabrousene tak je to pres 6 cm. A budu uprimny, abych hodinu pred odletem se dohadoval s neakym dementem zda tech 6 cm je mysleno jen to ostre nebo celkem vse, tak nato nemam naladu..
Takze jak rikam.. s tim mini svycarem jsem nikdy problemy nemel, videli ho a nikdy nic nerekli.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod pavproch » ned říj 18, 2015 20:14

seš IDIOT
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Hafi » ned říj 18, 2015 20:43

@pp, vem lennoxy a jdi se projít, to tě zchladí. Pravidla jsou nastavený nějak a rozhodně to není tak, že "cokoli ostrého" je zakázané, třeba ostrej kečup (v balení do 100 ml) zcela jistě není problém :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod pavproch » ned říj 18, 2015 20:47

dyž někam letím, taxa scu s co nejmenšími probémy (nejlépe bez) dostat do destinace... tak proč si zadělávat na pruďu/problémy tím, že si budu hrát na 007? ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod mike » ned říj 18, 2015 21:21

Wiking píše:Do kabiny si clovek prece jen muze neco vzit. Treba manikurni nuzky, neni problem.

Fakt? To jsem netusil a nedava mi to smysl. Vymeni kovove pribory za plastove kvuli bezpecnosti a pritom s tema ostryma nuzkama by se dala nadelat vetsi skoda.

Wiking píše:Ja ssebou do kabiny normalne VZDY beru takovy ten mini svycarak, tam je taky ostra cepel, tak +- 4 cm?

Proc?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Hafi » ned říj 18, 2015 21:36

když člověk nechce mít odbavený zavazadlo, tak se občas aspoň malý nožík hodí. Co se týče příborů, tak to myslím vůbec nesouviselo s bezpečností, i když to tak možná nějaká aerolinka odargumentovala, aby to lidi vzali. Ale především je to levnější (pořizovací náklady jsou nižší než manipulace a mytí, navíc je to lehčí, tedy se ušetří pár kapek paliva). V businessu jsou stále kovové příbory běžně.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod mike » ned říj 18, 2015 21:43

Aha, to mne nenapadlo, vzdycky mam odbavene zavazadlo. Ale i tak, ten minisvycarak je uplne k nicemu.

Rozhodne to tak prezentovali, ale takhle to dava smysl vic. Mozna vyuzili prilezitost, aby meli argument proti ekologistum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Hafi » ned říj 18, 2015 21:48

Chleba tím ukrojíš, salám taky, konzervu i pivo otevřeš...jo, je to oser, ale v podstatě to stačí.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod sobb » ned říj 18, 2015 21:50

Hafi píše:V businessu jsou stále kovové příbory běžně.
nejen v businessu, záleží na aerolince, zrovna teď v létě jsme s Turkama měli všechny lety s normálním příborem

to o povolení nůžek či malého nožíku jsem taky netušila, to je novinka, nebo to tak bylo vždy?
případně to závisí na libovůli personálu na security?
když lítáme jen s příručákem, tak nic z toho neberem a zrovna nůžtičky nebo ten malej pidinožík by se nám dost hodil
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod mike » ned říj 18, 2015 21:52

@Hafi: tak to asi myslis jiny, nez co jsem mel v ruce. Tim bych se dokazal leda porezat a otvirak na konzervy tam nebyl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Wiking » pon říj 19, 2015 7:39

sobb píše:to o povolení nůžek či malého nožíku jsem taky netušila, to je novinka, nebo to tak bylo vždy?
případně to závisí na libovůli personálu na security?
když lítáme jen s příručákem, tak nic z toho neberem a zrovna nůžtičky nebo ten malej pidinožík by se nám dost hodil


No novinka to neni, tak to bylo vzdy, co ja vim.

Zde mas kompletni prehled v nemcine: http://www.frankfurt-airport.de/content ... %A4nde.pdf
(Zakazane predmety v kabinovem zavazadle)
Jo je to takova smernice letiste Frankfurt, nejvetsi nemecky letiste..

TADY jeste jednou, cerne na bilem to konkretni formulovani tech predmetu :D

c) spitze oder scharfe Gegenstände,
die schwere Verletzungen hervorrufen können, einschließlich:
— Hackwerkzeuge, wie Äxte, Beile und Hackmesser,
— Eisäxte und Eispickel,
— Rasierklingen,
— Teppichmesser,
TADY:— Messer mit einer Klingenlänge über 6 cm,
TADY:— Scheren mit einer Klingenlänge über 6 cm ab dem Scharnier gemessen,
— Kampfsportgeräte mit einer Spitze oder scharfen Kante,
— Schwerter und Säbel;

---
Prosim POZOR: Nektere letecke spolecnosti maji ale svoje specialni a jeste prisnejsi pravidla, napr Lufthansa ma totalni paranoiu a tam nesmis mit vubec nic, takze zadny nozicek, ani mini nuzticky.. proste NIC.
S tema ale ja nelitam, takze muzu mluvit jen za 2 spolecnosti, Ryanair a Norvegian. Ti mi nikdy problemy nedelali ( s tim mini svycarackem), az na tu klasickou ziletku. Tu zabavili, a musel jsem podepsat papir ze uz to vickrat neudelam.
Jinak ale zadny stres, zadna pokuta, nic. Vse v klidu. Rekl jsem jim, ze kdyz se holim ziletkou, tak asi nebudu talibanec. Dokonce se zasmali a rekli ze mi veri.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

PředchozíDalší

Zpět na Nože