Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Jan » sob srp 18, 2012 21:32

Mimochodom, odbočili sme o témy, kvôli ktorej som vstúpil do debaty a tak by som to chcel uzavrieť: nechcem obhajovať "zelených", ja sám poznám aj užitočné aj škodlivé "zelené" organizácie a inštitúcie. Mojim cieľom bolo iba upozorniť, aby sa nezovšeobecňovalo, aby sa "zelené" organizácie, inštitúcie, opatrenia, praktiky a pod. posudzovali ad hoc a nie v jednej škatulke. Ďakujem. Idem spať, dnes ma ten bajk nejako zmohol.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » sob srp 18, 2012 21:41

Ach jo. A to jsem si myslel, ze uz jsme se domluvili...

Vzdyt to mas o kus vys. Jak nemohl tusit? Vzdyt zavedeni takoveho zakona podporovali. Vyse jsem ti citoval, jak si pochvalovali takovy zakon v Nemecku. No a ze meli tusit, co takovy zakon zpusobi, o tom je taky diskuse vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Jan » sob srp 18, 2012 22:01

No, zrejme si nerozumieme, ale už idem v kruhu. Neviem skrátka odsúdiť 12 rokov starú "mediálnu podporu" grínpísu. Ja súhlasím s tým, že (neviem to dobre preložiť) "people act on imperfect knowledge and nobody is in possession of the ultimate truth" a riadim sa tým vo svojom živote a preto nepovažujem za potrebné, aby sa grinpís nejako osobitne celospoločensky a verbálne za toto ospravedlňoval. Nepotrebujem, aby si s týmto mojím postojom súhlasil, skrátka mám iný názor, tak to v živote býva. Mne však stačí už to, že bavíme o grinpíse a nie o "zelených", to bol účel môjho včerajšieho vstupu do tejto debaty.
Naposledy upravil Jan dne sob srp 18, 2012 22:08, celkově upraveno 1
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » sob srp 18, 2012 22:06

OK, opravdu se tocime v kruhu, ukonceme to. Pro mne jsou podstatne priciny a koreny problemu a ty vidim tak, jak jsem uz napsal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » ned srp 19, 2012 0:42

u fotovoltaiky ale i u vetrniku se slo cestou kterou zeleni maji vyslapanou.

- vytvorit verejny zajem (v tomto pripade obnovitelne zdroje, dale xxx.)
- zadotovat verejny zajem
- a ted se z toho vsichni poserte, ze se to nevyplati, koho to zajima. jednou je to schvalene tak koukejte calovat.
- a dal se pokracuje mindfuckem od skolky "jake je to bajecne ze mame xxx, ale potrebujeme jich vic a vic je podporovat."

delaji takhle vsecko.

ze se to nevyplati (porizovaci cena vs zivotnost a vyrobena energie) se dalo spocitat uz na zacatku, ale na skutecny prinos se nikdo neptal.

ostatne az budete pocitat ziskanou energii, je to pouze nasobeni, takove vysokoskolske matematiky jako trojclenka netreba. solarni konstanta je taky jasna, vic slunko proste neda ani v poledne na rovniku. realne ovsem snizeny vykon na nase zemepisne sirky lze ocekavat 4hodiny denne, a dal uz jen nasobime ucinnosti jednotivych jevu. a ze jich je. celkovy vysledek je dost tristni, a jen souhrn ucinnosti je dost desivy. stary dobry diesel motor by se vyprsil, protoze tohle strci do kapsy levou zadni kdy si vzpomene.

momochodem vsechny ty panely budou jednou (diky definici zelenych, ale i ve skutecnosti by byly) NEBEZPECNY odpad takze ve finale je zaplatime jeste jednou - jejich sanaci.

a ted specialne pro Jana:

najdi mi jednoho spravedliveho, a Sodoma a Gomorra nebudou zniceny.

teda, chtel jsem rict najdi mi ekologicky spolek typu greenpiss, deti ze me, vohnoutí touha ... tohoto formatu ktery by rekl je to spatne, tahle to nechceme.

a ja pak ty zelene demagogy necham zit. eeee chci rict nezavrhnu je.

vsadite si nekdo na to ze nenajde? ja nejspis jo.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » pon srp 20, 2012 19:48

pro mně nový, nicméně velmi trefný terminus technikus ekopošuk :mrgreen: =D>
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » pon srp 20, 2012 20:03

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Kuba Turek » úte srp 21, 2012 13:59

Možná OT, ale zase ne tak úplně: Minulý týden jsem byl na jednom večírku, kde se sešlo mimo jiné také vedení Strany Zelených (nebo aspoň ta rozumnější část). Oni si fakt myslí, že za všechno můžou novináři - že nejsou v parlamentu, že je lidi nemají rádi, že neakceptují jejich politiku, atd. Dokonce i za to, že Kateřina J. neví nic o biomase.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod ssyissyi » úte srp 21, 2012 14:31

Jednak to JE OT a jednak to NENÍ "zadna politika nebo jen v mire naprosto nezbytne". :wink: (resp. by to mohlo diskuzi o politice(ích) vyvolat)
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » úte srp 21, 2012 16:05

Z hlediska politiky je to na hrane, ale informace je to zajimava. Jeste nez se minule vlakno uplne zvrhlo, bylo jedno z temat diskuse, proc lidi obecne a paradoxne i tady na foru nemaji zelene radi. Obecne, od ochranaru po politiky. Dle meho nazoru je to v tom, ze zeleni proste nechapou, ze je to jejich pristupem. Kdyz pominu (pripadne) zle umysly a financni motivaci a zustanu jen u tech, co naivne dlazdi cestu do pekla, tak si prosazuji si sve a nechapou, ze a proc to nekomu vadi. A dokud nepochopi a nebudou se snazit vysvetlovat a nachazet rozumne kompromisy, tak to nebude fungovat. V tomhle kontextu mi Kubova poznamka prijde signifikantni, nechapou a vidi pricinu vsude jinde, nez v sobe.

Jinak novinari samozrejme mohou za vsechno, o tom nemuze byt sporu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod ssyissyi » úte srp 21, 2012 16:24

Aha, tak z tohoto pohledu tomu rozumím a beru zpět. (Asi můj omyl vznikl tím, že patřím k tě, kteří na zelené straně nic zeleného nevidí, je to prostě strana politická...)
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » úte srp 21, 2012 16:34

Ono je zelene a "zelene" a tezko se rozlisuje ;-) Toho "zeleneho" je u nich spousta a minimalne meli podporu tech organizaci, co je o nich diskuse vyse. A prosazovali jejich agendu, takze spojeni vidim. Jinymi slovy, prosazovali nebo podporovali vsechny ty nesmysly, ktere se ze zastituji ekologii, pricemz v realu jsou skodlive.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Kuba Turek » úte srp 21, 2012 16:47

Přesně tak. Tohle už se mnohé ostatní strany naučily (i když mnohdy ne v náš prospěch).

Mě spíš překvapilo, ačkoliv bych v tom měl být kovaný, že je tak velký rozpor nejenom navenek, ale i uvnitř, mezi liberálními voliči a přesvědčenými straníky.

Tohle teď zná jako politika, ale zase až tak není. Díky tomuto rozporu se pak daří prosazovat takové zhovadilosti, o kterých si tady vyprávíme, ale zároveň se s tím svezou opatření, které mají hlavu a patu. Kdyby to byla normální strana, tak bude prosazovat například tu biomasu, nebo bude podporovat vývoj elektrovoltaických článků do ekonomické použitelnosti, nebo třeba bude přemýšlet o optimalizaci přenosové soustavy s přihlédnutím k německým větrníkům, ale když si nejsou jistí v kramflecích, tak je to ode zdi ke zdi.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » úte srp 21, 2012 16:54

proste sesli z cesty a uz vubec nevi kde jsou, ale jejich poslanim je pachat "dobro" at to stoji co to stoji...

je to dobry postreh od K.T. a z nejakeho duvodu me neprekvapil, tenhle dilek zapadl zhruba tam kde jsem ho cekal.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 22, 2012 18:19

Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » stř srp 22, 2012 18:43

Takže tohle bylo valstně napomáhání k trestnému činu... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » stř srp 22, 2012 19:25

anebo schvalovani trestneho cinu

oboje trestny cin ostatne stejne jako neprekazeni trestneho cinu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » stř srp 22, 2012 19:35

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Vachon » pát srp 24, 2012 8:03

Tak či onak to (postoj ke globálnímu oteplování a z něj odvozovaným politikám) je zásadní politické téma a třeba všichni kandidáti na prezidenta by se k němu měli před volbou jednoznačně vyjádřit (podobně jako k tomu, jestli jsou připraveni podepsat smlouvu o ESM). Úlohou novinářů je, aby je k tomu donutili.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod zbuddy » pát srp 24, 2012 9:01

Hele, pp, politika je na OF tabu, pokud budeš pokračovat v této plíživé kontrarevoluci, dostaneš jižní ovoce :twisted: :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Vachon » pát srp 24, 2012 9:24

To bych nerad. Jen jsem reagoval na předchozí post, ale sry :prayer:
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Vachon » pát srp 24, 2012 9:25

Aha, ještě víc sry, to bylo adresováno pp, stejně se preventivně kaju taky...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » pát srp 24, 2012 10:49

jaká politita? :twisted:

globální otěplování, přece... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod karaya1 » pát srp 24, 2012 13:16

Naposledy upravil karaya1 dne pát srp 24, 2012 20:55, celkově upraveno 1
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » pát srp 24, 2012 13:45

no ale ono to tak je. to se vzdycky neco najde.

a nemusi to byt ani lezecka oblast, vzdycky se neco najde aj tam kde se ma vest cesta.

kdyz ve zline rozsirovali 2proudovou cestu na 4proudovou, rok to stalo kvuli dopadu na zivotni prostredi, cesta totiz vede pres potok siroky 50cm, v lete vyschly, a posoudit co se stane kdyz krome supermarketu ktery tvori jeden breh, maleho a velkeho silnicniho mostu a jednoho zeleznicniho a pruchodu arealem fabriky v kanale pribude jeden most navic, u takoveho 2km veletoku samozrejme neni trivialni zalezitost posoudit vliv takove stavby, ze ano, obzvlast kdyz jde o umele vyhloubenou stoku.

proto zelene posuky tak milujeme.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod vonkreuz » pát srp 24, 2012 13:50

karaya1 píše:Jak to vidí Němci (je to veřejně přístupné; lepší foto jsem nikde na netu nenašel, ale myšlenka je z toho zřejmá).

Mám pocit, že to High Point zkopírovali a vzali z alba "našeho" Qwaka, který to minulý rok v létě fotil na chatě Martin Busch Hutte. Fotka samotná je z časopisu Berg vydávaného německým DAV.

edit: Jo, je to z jeho alba...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod karaya1 » pát srp 24, 2012 21:09

vonkreuz: High Point si na FB s právy k fotkám hlavu příliš neláme - proto jsem to zkoušel hledat, ale nenašel. Díky, upravil jsem i odkaz v původním příspěvku, ať to vede na původního autora a né kopírky.
Btw, to už mi dlouho vrtá hlavou, proč takový rozpor mezi nickem a avatarem? :wink:

Indy píše:vzdycky se neco najde aj tam kde se ma vest cesta

Už jsem to tu zmiňoval, má osobní lokální zkušenost je jistá lesní cesta. Pokud se to někomu chce číst, je tu stanovisko hnojárny a text od lesnického experta Duhy. V červenci 2007 to (naštěstí) otevřeli, od té doby tama několikrát týdně chodím běhat (v různou denní dobu i všední dny/víkendy) a za pět let jsem tam potkal těžší techniku míňkrát, než by napočítal zasloužilý dělník z pily. Docela často jsem zpočátku přemýšlel, jestli by nestačila nějaká úzká "polňačka", ale vzhledem k dnešnímu stavu (okolí zarostlé a nijak neruší; lidí při pěkném počasí přehršel, že se i na takto široké cestě blbě vyhýbá) bych neměnil.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod vonkreuz » pát srp 24, 2012 21:39

karaya1 píše:Btw, to už mi dlouho vrtá hlavou, proč takový rozpor mezi nickem a avatarem? :wink:

Jako že bych při svém nicku měl mít spíše foka, mesiho nebo zaměřovač značky Revi? :-k
Ten nick mám přes 15let, první e-mail s tímto nickem jsem si udělal někdy v roce 1999. Ten nick neznamená, že jsem proněmecky orientovaný. A spit je krásné letadlo. Jinak je to výřez z velkoformátové kresby pana Pavla Rampíra.
Takový Qwak měl dřív na rajčeti účet s více německým nážvem, protože kamarád co mu to dělal věděl, že Qwakův děda byl (snad nuceně odevedený myslím) na německé straně.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod amigo » sob srp 25, 2012 8:42

vonkreuz píše:Jako že bych při svém nicku měl mít spíše mesiho nebo

iniestu, xaviho... prostě aby to dávalo smysl :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod PMO » pon srp 27, 2012 21:27

...a půlmegovou pokutu za kůrovce na Šumavě obdrží.... Stráský a kolektiv :supz:

http://www.novinky.cz/domaci/277152-np- ... rovci.html

Národní park Šumava dostal od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 450 tisíc korun za postup v boji s kůrovcem v letech 2010 a 2011. Inspekci konkrétně vadí použití biocidů v boji s kůrovcem bez vydané výjimky, tvorba holin u jezera Laka na Klatovsku a to, že dřevorubci svou přítomností a hlukem pil narušovali hnízdění tetřeva.
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

PředchozíDalší

Zpět na Člověk a příroda