kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirkka » stř srp 15, 2012 22:24

Co mi říkal můj doktor (podiatr), tak klouby snesou jen pár injekcí kortikoidů. Navíc ne každému to pomůže. Sám se k injekcím uchyluje až v nevyhnutelném případě, kdy je to akutní a nic předtím nepomohlo. Lepší je nejdřív najít příčinu bolesti a problémů a snažit se to vyřešit.
Condrosulf 400 jsem též měla. Docela to pomohlo, ale problém (bolest kolen a kloubu u palce na noze) to vyřešilo jen na určitou dobu.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » čtv srp 16, 2012 7:10

mike píše:
grco píše:ci to pomaha este neviem :)

Muzu te ujistit, ze kdybys to opravdu potreboval a opravdu to pomahalo, poznas to behem par dni. Jestli jsi to nepoznal do tydne, maximalne dvou, tak to bud beres zbytecne nebo to nefunguje ;-)


ide o to, ze za prve od kedy to beriem, tak este som nedal kolenam moc zabrat, takze nemozem posudit, ci ma budu boliet alebo nie, za druhe z posilky ma bolelo rameno, uz neboli, ale tiez nemozem urcit s istotou, ze je to zasluha toho pripravku alebo si len zvyklo na zataz :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » čtv srp 16, 2012 8:19

Sirkka píše:Condrosulf 400 jsem též měla. Docela to pomohlo, ale problém (bolest kolen a kloubu u palce na noze) to vyřešilo jen na určitou dobu.


Najel jsem teď na systém pravidelného užívání via Pavproch - po čase poreferuju. Jinak když jsou kolena už jednou chycená, tak holt nebudou nikdy jako před poškozením (můj osobní názor a zkušenost) pomoci může posílení svalů v okolí kolena apodpůrný doplněk stravy.

Podle mne nemá smysl pořád zkoušet něco nového, až po roce, nebo dvou lze říci, jestli daný výrobek funguje. Myslím, že u kolen a obecně kloubů nelze najít instatntní (rychlé) řešení pomoci od bolesti, které by mělo trvalejší charakter.

Vrátil jsem se ke Condrosulfu, protože mi před rokem zabral, tak proč dávat prachy za něco dražšího - i tak stojí krabka kolem 350Kč a na třímesíční užívání jsou potřeba 3-4 (záleží, jestli se v první fázi bere 2x denně dvě tablety podle pokynu k užívání)

U injekce do kolene jsem taky cítil jenpropíchnutí kůže a nic jiného.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava


Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Vachon » čtv srp 16, 2012 11:05

Vnímání těch vpichů je individuální.
Když mi svého času párkrát dělali obstřiky, nijak mi to nevadilo (spíš mi to bylo příjemné, ale to taky že jsem měl pocit, že se s tím něco lokálně dělá, takže nevím nakolik fyziologicky a nakolik psychologicky), kamarádka to ale (při jiné příležitosti) naprosto nesnášela (opět nejsem schopen říct, který faktor hrál silnější roli).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » čtv srp 16, 2012 11:10

mvadlo: máš kliku, koleno je jediný kloub, kde injekce hyaluronu (většinu populace) nebolí... zkus kotník... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » čtv srp 16, 2012 11:32

v posilce kolena ani kotniky proti tomuhle nijak nevylepsis, spis naopak.

tohle se resi pomoci balancnich cviceni.

typicka pomucka muze byt tohle:

http://www.sportnanetu.cz/balancni-polstar-insportline-2ks-pumpa-s-prislusenstvim/

neni to nic sloziteho, da se to provozovat doma a funguje to. lepsi je pouzivat dva, nektere cviky jsou na tom zalozene, ze na tom stojis koleno dokrize s loktem...

jde to trochu mimo ramec, takze bud SZ anebo kdyby byl vetsi zajem tak zde.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » čtv srp 16, 2012 13:06

Voko píše: tutaj

Cvičení se řešilo v jiném vlákně viz citace
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » čtv srp 16, 2012 13:22

ano.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod karitapepe » pát srp 17, 2012 7:20

Mám artrózu 3.stupně,nechci to zakřiknout,mi v poslední době pomohlo,že jsem něco shodil na váze(8 kg) a taky dvakrát týdně chodím rychlou chůzi (6.km/h) zhruba 1O kg po trávě s tyčkami.Taky ve fitku(jednou týdně) se snažím posilovat nohy a hlavně levou,která je asi o 5 cm tenčí(následek loňské operace-menisky),tak jak píše indy-balanční plošiny,míče,nic s velkou zátěží(pouze vlastní).Taky kombinuji kolo a občas si zaplavu.Nejlepší je ale chůze,žádné běhavé sporty.
Jinak dobírám condrosulf 800,které mi napsal doktor,měl jsem dvě balení.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Vachon » pát srp 17, 2012 8:40

Shodit je asi nejjednodušší, nejúčinnější a nejzdravější metoda.
Jsem tak na hraně s koleny (prostě si už své odsloužila), pobytem v nemocnici a následnou rehabilitací jsem trochu přibral (ne že bych se přežíral, prostě jsem byl nucen vynechat tenis, squash a podobné aktivity) a hned to na túrách cítím.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » pát srp 17, 2012 11:20

karitapepe píše:... mi v poslední době pomohlo,že jsem něco shodil na váze(8 kg) a taky dvakrát týdně chodím rychlou chůzi (6.km/h) zhruba 1O kg po trávě s tyčkami.

mne schudnutie asi ublizilo, kedze bolo extremne extremne :(
podla XMotion co mam v iPhone moja chodza je priemer cca. 8km/hod. uplne normalna :)

edit by mike: diskuse na tema rychost chuze a GPS presunuta sem.
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » sob srp 18, 2012 6:34

nechcete se vrátit ke kloubní výživě a založit si samostatné GPS krokovací vlákno (samo o sobě zajímavé téma)?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob srp 18, 2012 18:37

Jj, mas pravdu. Chtel jsem to udelat uz vcera, ale nejak jsem se k tomu nedostal. Hotovo, viz vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » ned srp 19, 2012 18:55

Pohyb kloubům určitě prospívá :t:t Nejvíc však podle mně zabírá kvalitní kloubní výživa a člověk musí být jenom opatrný, aby nekupoval to co vysílají v TV. Protože to Vám ortoped ani nedoporučí a ví proč. Podle mého názoru, každý ortopéd pracuje s úzkým výběrem preparátů, které používá a ty doporučuje pacientům a ze kterých má snad také něco...(to nevim).
No, přípravek který doporučil mně je jistě velmi silný (snad nejsilnější ?) co jsem na klouby našel, ale pak se naskytne otázka, kdo si to může dovolit..Měsíční balení mi vyšlo na něco kolem 790 kč. Já naštěstí jsem cenu nijak neřešil, ovšem spousta lidí, které znám řadši koupí něco kolem 200 Kč a přes tuto hranici nejdou. I to je však varianta...
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » ned srp 19, 2012 19:24

no, ano. ma.

ne vzdy je teda kriteriem kvalita, a ne vzdy se da jednodusse zhodnotit.

navic, neni to lecivo ale potravinovy doplnek.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » pon srp 20, 2012 11:12

dnes mi bol doporuceny mojim ortopedom ORTHO 3000 :)
pozna niekto?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Semo » pon srp 20, 2012 19:07

Ak ani vyrobca neuvedie presne zlozenie, tak by som to poslal k sipku.

Obecne vsetko je skoro to iste. Ci je spravny pomer CHS:GS:MSM 5:4:3 alebo 2:1:1 aj tak nikto nevie, kazdy vyrobca sa bude zaklinat tym svojim. Takze vzat kalkulacku, prepocitat kolko mg coho dostanem za svoje prachy a podla toho vybrat. Ci je kys. hyal. vstrebatelna a vyuzitelna traviacim traktom by som si skor overil, nez za to platil. Taky kolagen sa rozlozi na aminokyseliny, takze je rovnako dobry ako kazda ina zmes bielkovin s rovnakymi aminokyselinami.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » pon srp 20, 2012 19:40

aj ja si myslim ze je to podobne jako kdyt ti domorodci zrali srdce mrtvych nepratel, teda tech statecnych.

co jde do tela je rozbity travicim systemem, takze na padrt.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 21:13

Semo píše:Ak ani vyrobca neuvedie presne zlozenie, tak by som to poslal k sipku.

Asi tak, vypada to dost neseriozne, jelikoz presne slozeni je zakladni informace. U nekterych slozek plati, ze funguji az v urcitych davkach.

Semo píše:Ci je kys. hyal. vstrebatelna a vyuzitelna traviacim traktom by som si skor overil, nez za to platil. Taky kolagen sa rozlozi na aminokyseliny, takze je rovnako dobry ako kazda ina zmes bielkovin s rovnakymi aminokyselinami.

Jj, ze se smicha vsechno mozne dohromady jeste neznamena, ze to je i k necemu dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dr4k3 » pon srp 20, 2012 21:31

Indy: to sice jo, ale máš i věci jako esenciální aminokyseliny a vitamíny, poměry těch látek či jejich přímá použitelnost bez vlastní syntézy... často jsem si říkal, že to doporučované jezení vepřových nožiček našimi moderními lékaři má v sobě notnou dávku ironie, s ohledem na ty vysmívané pověry kanibalů
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » pon srp 20, 2012 22:16

kdybych chtel koktejl aminokyselin tak hledam trochu jinde.

asi mas pravdu ale tohle to nevysvetluje.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » stř srp 22, 2012 20:55

Indy píše:no, ano. ma.

ne vzdy je teda kriteriem kvalita, a ne vzdy se da jednodusse zhodnotit.

navic, neni to lecivo ale potravinovy doplnek.


Ano, jedna věc je brát doplněk stravy v doporučené denní dávce (to jistě neuškodí), ovšem zcela jiná situace nastane v okamžiku, kdy denní doporučenou dávku zvýšíme o dejme tomu 2x. Tím podle odborníka CSc. RNDr. Fořta, dosáhneme i terapeutického účinku onoho doplňku stravy !
Jinými slovy, zvýšením DDD o dvojnásobek až trojnásobek (v závislosti na doplňku stravy), lze dosáhnout i terapeutického efektu.
Vitamín C například beru ve vyšší dávce 4 000 mg denně, Vitaminy B a D také ve vyšších denních dávkách. U sirupu na klouby, jsem začal 2x denně 20ml a vím jistě, že to poznat je.

U doplňků stravy jsou vedlejší účinky téměř minimální, oproti vedlejších účinků léků. A brát dlouhodobě chemické léky to podle mně tělu neprospívá.
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř srp 22, 2012 21:23

no tak zrovna to zvedle Ccko je celkem jiste chemie jako kazda jina, a u tech dalsich to nebude jiny.

obavam se ze si umne lzes do kapsy..

anebo to mas zmakle tak ze tech davek dosahnes potravinama?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř srp 22, 2012 21:56

Runner32 píše:Vitamín C například beru ve vyšší dávce 4 000 mg denně

Zkus si najit neco o vitaminu C a ledvinovych kamenech. Pri tehle davce si dost koledujes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř srp 22, 2012 22:04

jinak u mnoha jinych vitaminu, typicky B ale aj dalsich existuje maximalni vyuzitelna davka, a jeji prekroceni vede pouze k obarveni moci, to je jediny efekt tech vyhozenych penez.

leda ze by to v selenu, zinku a te skupine B bylo podavany pivem, to je samozrejme jina. :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř srp 22, 2012 22:08

Zapominas na placebo efekt ;-) Zcela vazne, kdyz je nekdo presvedcen, ze velka davka mu prospeje, tak mu to prospet muze. Kdyz je to opravdu jinak neskodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř srp 22, 2012 22:25

no tech veci ktere jsou neskodne kdyz se presypou/prelijou lopatou ci kyblem zas tak moc neni.

patri k nim ta skupina vitaminu B, ale pivo uz bohuzel ne. :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » stř srp 22, 2012 23:03

Ohledně DDD, jsem citoval RNDr. CSC Fořta, což je evropská kapacita v oblasti potravinových doplňků stravy. Myslím, že jeho názor je možná hodnotnější než některé, které jsou uvedeny zde. Ovšem každý je strůjcem svého štěstí.

Nutno však říci, že dnešní "moderní medicína" i přes své velké úspěchy v oblasti chirurgie a léčby akutních případů (zánětů, bolestí, infekcí), selhává u chronických onemocnění.
Pokud je něco již chronického rázu (trvající zpravidla déle než 6 měsíců), tak v mnoha případech klasické léky nezabírají a naopak narušují celostní běh organismu, svou syntetickou povahou. Člověk pak sám hledá cesty alternativní léčby, změnami svého jídelního režimu, příjmem doplňků stravy ve vyšších dávkách, čínskou medicínu atd.
Naposledy upravil mike dne stř srp 22, 2012 23:25, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř srp 22, 2012 23:24

Je docela rozdil, kdyz zvysis DDD dvakrat az trikrat, jak jsi citoval, nebo 67x, kdyz beres 4 g vitaminu C denne. Ale jak spravne pises, kazdy sveho stesti strujcem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví