Opalovací krém na obličej

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon čer 18, 2012 17:36

Vyzkousej a uvidis. I kdyby ses s 15 trochu spalil, tak to nebude zadna katastrofa (do rana zmizi). Horsi je, kdyz se rano zapomenes namazat uplne. Nebo z pulky, jsem si jednou namazal jednu ruku, pak prisla pritelkyne, neco chtela a na druhou uz jsem zapomnel. Vecer bylo evidentni, na kterou ;-)

Tycinka viz treba muj prispevek o kus vys.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod axi12 » pon čer 18, 2012 17:39

jasný - hlavní je nezapomenout. já mám s daylongem již skvělé zkušenosti ovšem jen od moře, tzn. ne z vyšších nadmořských výšek

nj, debil... občas se hodí trochu myslet, heh :)

dík
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon čer 18, 2012 17:41

V tomhle je Daylong zradny, jelikoz po namazani neni za chvili skoro poznat. Takze neni na prvni pohled videt, ze nejsi mastny a tudiz neco chybi ;-)

Jo a jeste jedna rada: jestli nenosis cepici nebo satek a nemas hodne huste vlasy, je dobre se namazat i tam (pesinka, temeno apod.). Jinak to muze docela bolet. Daylongem staci jednou na zacatku, ve vlasech vydrzi aspon 5 dni (kdyz si je neumyjes, samozrejme).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod axi12 » pon čer 18, 2012 17:43

hehe... tak to se mne netýká... má vlasy až do půlky zad :D
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon čer 18, 2012 17:46

Skoro bych se vsadil, ze do navratu zmenis nazor ;-) Vlasu mam jeste porad celkem dost, u more zadny problem, ale na horach se musim mazat uz pres 10 let.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod pavproch » pon čer 18, 2012 17:50

daylong 25 ve spreji+ letní ledovec 3560mnm + zoncna = piščisko fklidu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Vachon » pon čer 18, 2012 18:02

My s imidží Bruce Willise si vlasy krémem nezapatláváme...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod axi12 » pon čer 18, 2012 18:07

doufám, že nebudu muset!

to si normálně napatláš ten krém do vlasů na pokožku?? ono to nejde zas tak snadno, proto se ptám *

edit: pp: co prosím??
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod pavproch » pon čer 18, 2012 18:10

jakože daylong25 = nespálený piščisko....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod axi12 » pon čer 18, 2012 18:13

... význam jsem pochpil... šlo mi spíš o vysvětlení konkrétních výrazů jako toho, za druhým plusem... :(
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod šíp » pon čer 18, 2012 18:24

Zoncna je v brněnském hantecu slunce. Kde na tento termín zrovna pp přišel netuším. Asi mu v té Francii hrabe z té přemíry sněhu :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon čer 18, 2012 18:30

axi12 píše:to si normálně napatláš ten krém do vlasů na pokožku?? ono to nejde zas tak snadno, proto se ptám

Jo. Nejde. Proste vlasy postupne rozhrnuju a mazu mezi nima. Mazu jen lehce nebo vklepavam. Da to praci, ale vyplati se. Po prvnim dnu pak jeste nekdy domaznu bolestiva mista, co jsem napoprve netrefil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod axi12 » pon čer 18, 2012 18:33

šíp: aha! dík za vysvětelní... no já to mám do brna 200km, tak vám zcela nerozumím :D

mike: jo,jasný.. na poprvé zkusím bez a uvidím :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod šíp » pon čer 18, 2012 18:43

Proto se divím, kde na to pp přišel. Asi mu zrovna zoncna rumpluje :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Vachon » pon čer 18, 2012 18:50

axi12 píše:... na poprvé zkusím bez a uvidím :)


Možná i ucítíš.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod zbuddy » úte čer 19, 2012 13:29

šíp píše:Proto se divím, kde na to pp přišel. Asi mu zrovna zoncna rumpluje :wink:

Asi studoval v Šalingradu, ni?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod sobb » stř čer 20, 2012 21:00

axi12 píše:mike: jo,jasný.. na poprvé zkusím bez a uvidím :)
si raděj dej něco na hlavu, vystavovat ji prudkýmu slunku není zrovna nejzdravější
a některým jedincům po tom prý může i scvrkávat mozek :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod scinkk » čtv čer 15, 2017 19:48

nevim kam s tim, tak pro zajimavost
Odborníci: Látka EHMC v opalovacích krémech může poškozovat DNA
nepisu to sem ani tak kvuli tomu clanku, ale prosel jsem doma asi 5 ruznych opalovaku, nasel sjem to jen v jednom, jeden od daylong, nevim zda je to v kazdem daylongu, ale treba by to nekoho mohlo zajimat, zadne drama, ale zas pokud si muzu vybrat opalovak s a bez...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv čer 15, 2017 20:08

Koukam na to a je to jen v Daylongu 25, 15 a 50 to nemaji. Kremy, v gelech je to, zda se, vic.

Chjo, taky jsi to musel psat... Presel jsem pred lety z Daylongu 15 na 25, protoze v lete na ledovcich 15 nekdy nestacil.

To se lehko rekne, kdyz si muzu vybrat opalovak bez. Jakym jinym se rano namazu, nemusim to cely den resit a jeste o nem na kuzi vubec nevim? Jakym jinym si promazu vlasy na zacatku akce a nemusim to resit az do dalsiho umyti hlavy tj. tyden a vic? Mozna takovy existuje, ale nevim o nem. Tipy vitany :)

No, taky bych to nevidel jako tragedii, ale mozna by stalo za uvahu se mimo leto a ledovce vratit k Daylongu 15. Na podzim bude stacit urcite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod scinkk » čtv čer 15, 2017 20:25

No ja ted na zaklade posledniho dtestu (kde vyhral) a zvedavosti zkusil opalovak z rossmanu sun ozone 30 sensitive, mensi lahvicka 100 ml tusim 70 Kc
Zkusil jsem ho uz asi 4x, z toho 2x cely den na celkem slusnym slunku po loukach bilych karpat a za me teda zatim dost spokojenost.

Hlavne ho clovek namaze a nevi o nem a to i hned po namazani a tenhle sensitive je skoro bez parfemu (ci uplne)
ja ho i koupil, pac si pritelka furt stezuje, ze "skoro kazdy" opalovak je znat, ze to lepi (kor na obliceji) apod, a ted rikala ze se ji tenhle dost zalibil a srovnavala to ted s tim daylongem 25 ultra a pry se oba krasne vstrebavaji a nelepi.
Projel jsem slozeni toho sun ozone dle databaze http://www.ewg.org a v ramci skodlivosti jejich stupnice 1-10 jsem nasel jen 2 ctyrky (mimochodem ten EHMC tam ma sestku, s tim, ze to beru, tak ze to co je vtom clanku je jaksi nove zjisteni mozne skodlivosti)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv čer 15, 2017 20:32

Fajn, kouknu na to. Jde mi taky o to lepeni a pak o vydrz pri poceni.

U nas to ale nepoznas, ja treba nepouzivam nic a malokdy se pripalim vic, nez je zdravo i pri celem dni venku na slunci. V Alpach je to uplne jina liga a na ledovcich obzvlast. Ale i tam (mi) staci Daylong 15, dokud nejdes po snehu a nad 3000.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod scinkk » čtv čer 15, 2017 20:44

Tak to ja se dokazu, ac jsem spise tmavsi typ, slusne chytnout i u nas, hlavne ramena, letos se mi to uz povedlo, kdyz jsem jel na kole a zapomnel jsem se namazat, a to jsme jeli tak 3h a ramena uz se chytla, zadny brutal, ale cervena nejaky ten den zustala :)
Takze ja opalovak musim i u nas.
Jo a taky jsme ho pouzil na cely den na hrebeni v krkonosich minulou sobotu, taky cely den slunko, to jsem si uz lehce chytnul cast krku, mozna jsem ale spatne namazal.
No za vyzkouseni asi nic nedas, ale jestli to poznas jen na ledovci, tak to budes muset pak risknout :) a nebo se maznout u nas a zjistit, co s tim dela pot atd.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv čer 15, 2017 20:54

Zkusim si o tom neco precist :)

Krkonose uz jsou relativne vysoko, tam bych se mozna maznul i ja (patnactkou). Jsem se lehce pripalil, jak jsme tam byli v zime na sneznicich, coz se mi v Jizerkach nedeje. Holt uz je rozdil 1100 nebo 1500+ metru. V Alpach se mazu vzdycky i kdyz jsem do 2000.

Teda, taky jsem obcas u nas trochu chyceny, ale to neresim. Aspon se udela vitamin D, ktery nam, nocnim tvorum, chybi ;-)

Dneska je okolo slunce zbytecne hysterie, si pamatuju, jak jsme se v detstvi u more mazali olejickem s faktorem 1.8 (to je opravdu desetinna carka) a kdyz se sehnal krem s faktorem 3, tak to bylo neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod scinkk » čtv čer 15, 2017 22:20

A nebyla to nějaká jiná klasifikace? Pač třeba u olivového oleje se udává faktor okolo 7 a nektere ciste rostlinné oleje mají prý i přes 10
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod lojzmen » čtv čer 15, 2017 22:39

Tehdá byl olivový olej jen v Tuzexu.

Jednou jsem sledoval jistou osobu, příprava na spánek trvala asi hodinu, čištění, odlíčení, hydratace, výživa, krémy, olejíčky, pastičky, ...
U té to sledování škodlivin má nějaký smysl.

U opalováku to je asi nevýznamné, vzhledem k četnosti použití a před čím to chrání.

Používám i na obličej, ale hlavně na zátylek a lokty Daylong 50+, 50ml tuba, protože jsem okamžitě červený.
Pocitově - po "vsáknutí" je nepatrný rozdíl mezi ne/namazaný, nelepí, nemaže, není poznat.

Jen si postěžuji: je-li tuba v teple, nafoukne se, drahocenný krém může po otevření ve významném množství vyprsknout ven.
To se mi s dřívější verzí nestávalo.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pát čer 16, 2017 0:15

@scinkk: lojzmen ma recht, byla jina doba, bud rad, ze skoncila driv, nez jsi ji zacal vnimat. SPF se pocitalo stejne, ten olejicek byl nejaky mineralni a nestacil poradne ani v Nemecku u Baltu (do Jugoslavie se muselo zadat o devizovy prislib a zadosti se bezne zamitaly). Spaleni a loupajici se lidi byli tenkrat na plazich bezni. Kupodivu jsme to prezili, dneska je zas opacny extrem. Na co, s vyjimkou par postizenych (jako pp po chemodevastaci nebo lidi bez pigmentu), potrebuje u nas nekdo krem s faktorem 30? Copak se bez mazani spalis za 20 minut? 15 je porad moc, bohate by stacilo 5, kdyz uz neco potrebujes. Nic se nema prehanet, nedostatek vitaminu D ma vetsi rizika, nez je u nas riziko rakoviny kuze.

@lojzmen: kde jsi sledoval tu osobu? Snad ne doma ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod scinkk » pát čer 16, 2017 8:57

Pravda, nakupni moznosti za totace moc neznam, ten olivovy jsem uvedl proto, ze z tech "beznych" ma vyssi faktor a nekde se tak asi i pouziva, myslel jsem ze treba repkovy ci slunecnicovy bude mit tak 3-5, ale mozna ma pod ty 2.

Jinak jak jsem psal, taky si nemyslim, ze je kvuli te latce potreba vyvolavat paniku, ostatne ten clanek je o tom, ze objevili moznost rizika a doporucuji dane riziko dale prozkoumat, takze nakonec muze byt riziko male (nebo hode vysoke) a jak bylo podotknuto, nejspis u toho opalovaku je to min dulezite nez v jinych vyrobcich, ale zas proc o tom nevedet, pokud si muzu vybrat neco, kde to neni. Podobne jako jsme tu resili treba ten glutaman :)

Taky si myslim, ze potencionalne zdravi ohrozujici je tu dalsich milion veci, ale zas bych ubral na tech hlaskach z oblasti gerontologickeho vlakna "jooo tenkrat jsme takove veci nemuseli resit" :), byly doby, kdy se hajzly a hnojniky budovaly vedle studen s pitnou vodou, nez nekdo prisel an to, ze to fakt neni dobry napad :)

Jako malej, pokud vim, jsem to s tim mazanim taky nemusel moc prehanet. Ale taky jsem asi na slunci travil vic casu v mensich davkach :)
Navic bych se uplne nedivil, pokud by se ta "agresivita slunce" u nas za tech par desitek let i zvysila.
Nevim zda je potreba u nas tricitka, ale kdyz uz mam na sebe neco patlat, dam radsi 30 nez 15. Beztak pro tyto aktivity mazu jen ruce, lehce ksicht a hlavne krk.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod booze » pát čer 16, 2017 11:34

mike píše:Na co, s vyjimkou par postizenych (jako pp po chemodevastaci nebo lidi bez pigmentu), potrebuje u nas nekdo krem s faktorem 30?

Normalne se u nas vubec nemazu, ale pokud jedu clunkovat po nejakem CZ potoku, tak na nos, rty, usi davam pedesatku nebo rovnou zinkovou mast.

scinkk píše:"jooo tenkrat jsme takove veci nemuseli resit" , byly doby, kdy se hajzly a hnojniky budovaly vedle studen s pitnou vodou, nez nekdo prisel an to, ze to fakt neni dobry napad

:smt023 :smt082
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pát čer 16, 2017 18:30

scinkk píše:Pravda, nakupni moznosti za totace moc neznam, ten olivovy jsem uvedl proto, ze z tech "beznych" ma vyssi faktor a nekde se tak asi i pouziva, myslel jsem ze treba repkovy ci slunecnicovy bude mit tak 3-5, ale mozna ma pod ty 2.

Je klidne mozne, ze kdybychom se tenkrat natirali beznym olejem na smazeni, tak jsme na tom byli lip :) Jenze, jak jsme to meli vedet? Nebyl Google. Dneska ti na takovou informaci staci par minut hledani, tenkrat si moc nedovedu predstavit, jak by se dala ziskat. To by snad clovek musel objizdet univerzity a patrat v knihovnach nebo se tam snazit najit nekoho, kdo se tomu venuje a zeptat se ho. Informace nebyly a nebylo jak je ziskat, a tak se proste slo do drogerie, kde se koupil ten olejicek nebo, kdyz mel clovek fakt stesti, tak ta draha zapadni Nivea s faktorem 3. Vetsi snad byla jen v Tuzexu.

(Pro generaci narozenou po roce 1990 zdruraznuju: nebyl Google! Web jeste neexistoval. Nebyly pocitace. Nebyly mobily. Telefon mela jen mala cast lidi a cekalo se na nej roky. Proste pravek :) Kdyz v tom clovek zije, tak si na novinky postupne zvyka, ale kdyz srovnam dnesek a stav pred 30 lety, tak je to ohromny skok, povazujeme za samozrejme veci, ktere jsme si tenkrat ani neumeli predstavit. Hlavne jde o ten pristup k informacim, to nebyla evoluce, ale revoluce)

scinkk píše:ale zas bych ubral na tech hlaskach z oblasti gerontologickeho vlakna "jooo tenkrat jsme takove veci nemuseli resit"

Jestli to vyznelo takhle, tak jsem to asi napsal blbe ;-) Myslel jsem, ze tenkrat byl jeden extrem a ted je druhy a oba jsou spatne. Kdyby bylo slunce opravdu tak skodlive, jak se dneska tvrdi, tak by musela nase generace vymrit na rakovinu kuze. Coz se nestalo. Bojim se, ze jde hlavne o propagandu vyrobcu opalovacich kremu.

scinkk píše:Jako malej, pokud vim, jsem to s tim mazanim taky nemusel moc prehanet. Ale taky jsem asi na slunci travil vic casu v mensich davkach :)
Navic bych se uplne nedivil, pokud by se ta "agresivita slunce" u nas za tech par desitek let i zvysila.

Myslel jsem, ze ozonova dira se naopak zmensuje a stav se pomalicku lepsi. Ale nijak zvlast jsem se o to nezajimal.

Mozna to bude spis v tom prvnim, co pises. Driv jsme byli venku vic, zvlast jako deti. Nesedeli jsme u pocitacu, ale behali denne po venku a byli na slunce zvykli.

scinkk píše:Nevim zda je potreba u nas tricitka, ale kdyz uz mam na sebe neco patlat, dam radsi 30 nez 15. Beztak pro tyto aktivity mazu jen ruce, lehce ksicht a hlavne krk.

Tenhle uvaze nerozumim. Kdyz mi 25 staci ve 4000 na ledovci, za totalniho celodenniho azura, tak je 30 u nas overkill. Uplna blokace. Kdyz vezmu, ze u nas slunce opaluje 8 hodin (coz je asi prehnane), tak s tricitkou je to jako bys byl na slunci ctvrt hodiny. To je malo, na udrzeni dostatecne hladiny vitaminu D potrebujes byt na slunci aspon 20 minut denne bez ochrany (obleceny, takze oblicej, ruce a krk). Vitamin D se nastesti kumuluje, takze kdyz jsi na slunci jeden den v tydnu a zbytek zalezly v kancelari, tak by to melo stacit. Nesmis se ten den ale mazat, jinak to zabijes :) Tim chci rict, ze prehnane mazani je skodlive stejne (mozna i vic), nez spaleni se. Takze kdyz uz bych se mazal u nas, tak maximalne desitkou.

booze píše:Normalne se u nas vubec nemazu, ale pokud jedu clunkovat po nejakem CZ potoku, tak na nos, rty, usi davam pedesatku nebo rovnou zinkovou mast.

Jasne, odraz od vody (a snehu) je mrcha. Jednou jsem si na ledovci spalil nos zespoda a udelal se mi tam opar. Asi jsem to tam nedomaznul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod scinkk » pát čer 16, 2017 18:58

Jenze, jak jsme to meli vedet?

To je fakt, ono by to cloveka ani nenapadlo, kdyby na to nenarazil na netu :)

Tenhle uvaze nerozumim.

Proste kdyz uz mam na sebe neco patlat tak at to funguje jaksi na 100%, ja si nemyslim, ze kdyz budu an horach cely den na slunku, i u nas, ze 15 staci, lepsi nez nic, ale nestaci. Jak jsem psal, ted jsem byl v tech krkonosich maznoutej tricitku a stejnak jsme si ten krk lehce chytil. Podle me jakekoliv pripaleni uz je proste nejak spatne a rad se tomu vyhnu, proste uz ej to enajke poskozeni, jinak by to nemelo rekaci jakou to ma. O vitamin D se fakt nebojim, ja se zas nemazu vzdy kdyz jdu ven, jen kdyz vim, ze na tom slunku budu nekolik hodin, turistika, kolo, prace na zahrade. Ale kdyz si du na zahradu cist, jdu se jen projit, ostatne i cestovani do prace, tak i tak jsem na slunku nekolik hodin, ale ne v kuse.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví