Ryanair- změna jména!! prosím důležité

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ryanair- změna jména!! prosím důležité

Příspěvekod Aldouspan » pon čer 18, 2012 15:14

Dobrý den,
mám hrozný problém, 29.6. odlétám s touto společností z Polska do Birgminghamu a zjistil jsem že přes online objednávku mám zkomolené jméno (vyměněné 2 souhlásky). Nevíte jak by to šlo napravit? díval jsem se na stránky a za online změnu jména chtějí přes 3000kč, což je tak dvakrat tolik než jsem platil za letenku... děkuji moc s pozdravem Aleš
Aldouspan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 18, 2012 15:05

Re: Ryanair- změna jména!! prosím důležité

Příspěvekod Aldouspan » pon čer 18, 2012 15:21

jiank zkoušel jsem i volat na jejich centrálu v irsku ale to číslo prostě ani nezvoní a hned se vypne....
Aldouspan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 18, 2012 15:05

Re: Ryanair- změna jména!! prosím důležité

Příspěvekod qwak » pon čer 18, 2012 16:42

Ahoj,
nevím jestli ti to pomůže, ale když jsme s Ryanairem letěli z Bratislavy do Paříže, tak jeden kámoš měl na letence v kolonce národnost místo Czech Republic - Denmark (chyba při online zadávání letenky - Denmark je hned po CZ v rolovacím menu).
V Bratislavě pak kámoš zašel na info či do nějaké kanceláře, prokázal se průkazem totožnosti, že to je on, a změnili údaje - prostě na papíře škrtli Denmakr, napsali Czech Republic a oštemplovali.
Takže pokud na letence máš nějaký údaj k prokázání totožnosti (správné příjemení, číslo pasu, občasného průkazu apod.), tak ti to snad změní. V Bratislavě s tím neměli problém.
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Ryanair- změna jména!! prosím důležité

Příspěvekod Hafi » pon čer 18, 2012 17:54

pokud nemáš nějak extra krátký příjmení (řekněme méně než čtyřpísmený), tak by to mělo projít, buď si toho nikdo nevšimne, nebo všimne a nebude to řešit. Bývá zvyk, že dva překlepy ve jméně se tolerují, takže jde jen o to, aby bylo jasné, že se jedná o totéž jméno s překlepem a ne zcela jiné.
Takže třeba Kos vs. Sok by mohl být problém, Skocdopole vs Skodcopole si nejspis nikdo nevsimne.

Pak ještě existuje varianta, která by měla fungovat především na menších letištích, kde nekontrolují boarding passy s počítačem - pak stačí úpravu udělat v nějakým grafickým editoru před vytisknutím boarding passu (vím že někdo, co takto měnil celé jméno, ne jen překlep).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ryanair- změna jména!! prosím důležité

Příspěvekod Aldouspan » pon čer 18, 2012 21:42

wau pánové děkuju moc za uklidnění super tak já to zkusím hecnout a třeba mě vezmou bez doplatků... a když ne, tak stejně doma je doma.... :)
Aldouspan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 18, 2012 15:05

Re: Ryanair- změna jména!! prosím důležité

Příspěvekod Mara87 » úte čer 26, 2012 21:35

qwak píše:Ahoj,
nevím jestli ti to pomůže, ale když jsme s Ryanairem letěli z Bratislavy do Paříže, tak jeden kámoš měl na letence v kolonce národnost místo Czech Republic - Denmark (chyba při online zadávání letenky - Denmark je hned po CZ v rolovacím menu).
V Bratislavě pak kámoš zašel na info či do nějaké kanceláře, prokázal se průkazem totožnosti, že to je on, a změnili údaje - prostě na papíře škrtli Denmakr, napsali Czech Republic a oštemplovali.
Takže pokud na letence máš nějaký údaj k prokázání totožnosti (správné příjemení, číslo pasu, občasného průkazu apod.), tak ti to snad změní. V Bratislavě s tím neměli problém.



Dobry den, ja mam stejny problem. Letim pristi tyden a mam chybu v obcanstvi... :cry:
sem z toho nestatsna jak jsem nepozorna... na ryaair se dovolat nemuzu a na FB mi odpovedeli se slovenskych letenek ryanair> Dobry den, bohuzial zmenit sa to uz neda, ale ak je problem iba krajina tak to nevadi. Nevim co presne mysli posledni vetou ale ta prvni moc pozitivne nevypada..
prosim, mate nekdo radu?
Mara87
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 26, 2012 21:31

Re: Ryanair- změna jména!! prosím důležité

Příspěvekod Mara87 » úte čer 26, 2012 21:38

Aldouspan píše:Dobrý den,
mám hrozný problém, 29.6. odlétám s touto společností z Polska do Birgminghamu a zjistil jsem že přes online objednávku mám zkomolené jméno (vyměněné 2 souhlásky). Nevíte jak by to šlo napravit? díval jsem se na stránky a za online změnu jména chtějí přes 3000kč, což je tak dvakrat tolik než jsem platil za letenku... děkuji moc s pozdravem Aleš


a muzu se zeptat kde najdu online zmenu na obcantsvi? moc dekuji...
Mara87
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 26, 2012 21:31

Re: Ryanair- změna jména!! prosím důležité

Příspěvekod qwak » stř čer 27, 2012 7:31

Mara87 píše:Dobry den, bohuzial zmenit sa to uz neda, ale ak je problem iba krajina tak to nevadi.
Já bych to zas tak negativně neviděl, krajina je slovensky země, stát... takže ti píše, že to není tak velký problém. Máš to stejné, jako měl kámoš, když jsme letěli my. Zkus si to pak ještě vyrešit podobně, jak jsem psal výše, přímo na místě - letišti...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Ryanair- změna jména!! prosím důležité

Příspěvekod Mara87 » stř čer 27, 2012 22:12

Jo, dekuju. Stejnak mi ten zensky mozek logiku napsane vety nebere :P ale ve stresu, ze dovolena je ohrozena, sem se dovolala prima na ryanair a zmenili mi to telefonicky bez poplatku..teda poplatek bude v podobe uctu za telefon :finga:
kazdopadne dekuju Ti za radu!
Naposledy upravil šíp dne stř čer 27, 2012 22:13, celkově upraveno 1
Důvod: Zrušena zbytečná citace předchozího příspěvku. šipka
Mara87
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 26, 2012 21:31


Zpět na Sháním informace