Batohy Corazon

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod Vejvar » stř úno 1, 2012 22:49

symplooke píše:Na výrobnu Corazon koukám z okna práce, občas zajdu pozdravit a mrknout co mají zajímavého


dkdkdk píše:Plány pro rok 2011:
- změna materiálu u Voyager28 z polyester na corduru,
- doplnění výrobní řady o 40l batoh.

mohl by ses prosim optat jak to vypadá s tou 40,
případně jestli se ještě nedá sehnat vertigo 45, respektive proč už ho nevedou?
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod symplooke » čtv úno 2, 2012 14:09

Frantisek Zapletal píše:Tak jestli by jsi se prosimtě nemohl mrknout na výrobu nového modelu nosítka.Jak to vypadá a tak.Třeba nějaké foto :wink:
Plánuju na jaře nějaké koupit,tak ať vím na co se těšit. :D
Díky.


Možná jsem se špatně vyjádřil, chodím koukat do toho jejich šopu, do dílny nakouknu tak maximálně skrz okno, ale určitě mě tam nepustí čumět na slečny ke stroji, nebo tam snad dokonce fotit :D Nové verze zatím nemají, ale určitě budu informovat jakmile to naskladní :wink: :mrgreen:

Vejvar píše:mohl by ses prosim optat jak to vypadá s tou 40,
případně jestli se ještě nedá sehnat vertigo 45, respektive proč už ho nevedou?


A zeptat se určitě můžu 8) dám vědět jak zjistím :supz:
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 23, 2012 10:41

tak uz mam blueberry 18l doma, i kdyz jsem ho nakonec koupila na blind, ale je super! dobre sedí, řešení kapes mi taky vyhovuje, akorát su z hikeru zvyklá na svislou kapsu na "doklady" tak si akorát nemůžu zvyknout na umístění zipu, ale to je fakt drobnost :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod bigglebowsky » stř dub 11, 2012 17:32

do corazonu už příště asi nepudu, mám 5let creek 65l a musel jsem mu upravit pár ostrých hran :( batoh by jinak dál poškozoval oblečení. a taky pravda když jsem viděl třeba nabalenej deuter nebo osprey tak můj corazon vedle nich vypadal jako pytel na hady :((
bigglebowsky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv kvě 29, 2008 21:01
Bydliště: brno - venkov

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod dkdkdk » ned čer 3, 2012 6:39

Vejvar píše:mohl by ses prosim optat jak to vypadá s tou 40,
případně jestli se ještě nedá sehnat vertigo 45, respektive proč už ho nevedou?


...nový 45l až na podzim :(


Našel by se někdo, kdo by mi změřil výšku horní komory (bez "nadstavbového" límce, jestli teda batohy mají) u Creek65 a Eiger55? Předem díky ;)
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod Skimpy » pon čer 4, 2012 13:13

Poraďte prosím, kde v Ostravě bych mohl zkusit hodit na záda Corazon Rock 75?? V Alp sportu podle jejich e-shopu ho zrovna na Ostravské prodejně nemají.

A ještě jeden dotaz jaký je rozdíl mezi modelem Corazon Rock 75 a Rock 75 Plus??

díky
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 4, 2012 13:28

Plusko má myslím boční kapsy.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod zbuddy » pon čer 4, 2012 13:29

Což se kdysi řešilo přídavnými kapsami, na které se v dávnověku ptal Přípluv... :wink: Ale na stránkách výrobce to nerozlišují, je tam Rock bez přívlastku s kapsami. Asi už je to standardem...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod Skimpy » pon čer 4, 2012 13:32

Mě právě prvně napadlo jestli to není označení pro nějaký facelift stávajícího modelu. Na stránkách Corazonu sem našel pouze Rock 75.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod malejjarda » čtv říj 27, 2016 9:28

Zkusím oživit tohle statší vlákno.

Vybírám batoh +/-30l a zaujali mě batohy od Corazonu.
Ve výběru je Voyager 28l (cordura), Sahara 32l a Arco 35l.
Jaké s nimi máte zkušenosti? Hlavně kvalita šití a zipů. A nevíte, kde by se daly vyzkoušet - nejlépe Brno/Znojmo/Hodonín/Uh. Hradiště?
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2016 9:40

v brne urcite alpisport, pripadne na sporlifu co bude za tyden dost casto corazon je s celou svoji kolekci, to by chtelo zjistit u corazonu. Ja osobne mam hiker 25, mam ho asi 10 let a krom trochu rozdrbany krytky zipu dole na zadech zezadu na plastenku odreny od dreni pri noseni ten bagl je jako novej, nerozbil se jedinej zip nebo nepovolil sef. Cca denni noseni do prace, sem tam vylet + noseni nakupu v narvanym baglu co de taktak dopnout.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod malejjarda » čtv říj 27, 2016 10:21

Na Sportlifu by být měli. Škoda, že zrovna to budu pryč a nevyjde mi zajít se podívat. :(
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod malejjarda » čtv říj 27, 2016 10:29

Alpsport Brno (Josefská) - dne info na webu jsou všechny tyhle batohy vyprodané.

Ach jo! :(
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2016 10:39

do alpsportu ti je i objednaj na podivani, zkus tam napsat/zavolat. Obcas je maji na prodejne a ja si ho tam kdysi pred lety nechala objednat, protoze nemeli barvu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod fps » čtv říj 27, 2016 11:42

malejjarda@

za cca stejné peníze koupíš lepší batohy Deuter, Lowe Alpine, Osprey, Vaude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod scinkk » čtv říj 27, 2016 15:51

Mám ten Voyager mnoho let, teď ho ale tahám jen na sněžnice. Vadí mi pár drbnosti, ale vše drží, nic se nerozbilo.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod brhel » čtv říj 27, 2016 16:39

fps píše:za cca stejné peníze koupíš lepší batohy Deuter, Lowe Alpine, Osprey, Vaude

český výrobek Corazon Arco 35 ca 2000 Kč http://www.corazon-sport.cz/sm/product/arco-35-cerny
:((
Deuter Guide 35 made in kdeasi šikmovokostán ca 3300 Kč: http://batohy.heureka.cz/deuter-guide-35-black-titan/
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod malejjarda » pát říj 28, 2016 7:50

Přiznám, že jeden z důvodů pro můj výběr je i to, že je šijí u nás.
Původně byl ve výběru i Doldy Avenger, ale ten jsem zavrhl. Corazon mi přijde kvalitnější.
Co jsem se díval na kvalitní výše jmenované zahraniční značky, vychází většina batohů o 800 až 1500Kč dráž.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod apuka » pát říj 28, 2016 14:31

Ja ti teda nevim, ale zrovna ke Corazonum bych bral jako alternativu napr. TransAlpin 30, ted je verze SMU ve sleve v Hudy za 2093 a predpokladam, ze se objemem mozna vyrovna i Arco 35l... A kvalita provedeni, vydrz a vaha jsou nekde jinde - a nemusi se dokupovat ani plastenka ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod malejjarda » pát říj 28, 2016 17:28

Já tam vidím 2490,-. Ale třeba máš v HUDY nějakou slevu.
Ale i tak je to slušná cena.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod apuka » pát říj 28, 2016 21:39

Aho, to je pekne. jsem se na to dival predtim, nez jsem predtim psal, meli slevu a u toho napsane neco ve smyslu "cena plati do dne ...", ale den si nepamatuji. Kazdopadne to za tech par hodin to asi uteklo a ted maji trvale snizenou cenu.... Nebo to byla jen nejaka chyba na strance a nekdo na to prisel....Asi jsem to mel poslat pomoci SZ :D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod fps » pon říj 31, 2016 21:43

brhel píše:
fps píše:za cca stejné peníze koupíš lepší batohy Deuter, Lowe Alpine, Osprey, Vaude

český výrobek Corazon Arco 35 ca 2000 Kč http://www.corazon-sport.cz/sm/product/arco-35-cerny
:((
Deuter Guide 35 made in kdeasi šikmovokostán ca 3300 Kč: http://batohy.heureka.cz/deuter-guide-35-black-titan/

já taky preferuji Made in ČR nebo Made in EU, ale Corazon se zasekl v minulém století, stejně jako třeba Gemma
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 1, 2016 7:57

fps tak ono asi taky záleží, na co to člověk chce. Já bych můj hiker na výlety nenosila, nebo ho na výlety prostě nepreferuju i díky tomu, že mám z mýho hlediska víc vyhovující osprey. Na druhou stranu na jednodenní výlet s ním taky klidně zajdu, obecně mám spíš trochu výtky k ergonomii (mohl by mýt delší záda na mě). Na druhou stranu jako batoh do města je boží. Narvanej k prasknutí nákupama drží už roky, má hodně kapes což mi vyhovuje že mám zvlášť telefon, klíče, mp3, knížky, nákup, peněženku a nevím co a všechno má svoje daný místo a nemusím to lovit v jedné univerzální menší kapse kde by se mi třeba sluchátka furt motaly do klíčů. Pochybuju, že by mi takhle 10 let vydržel třeba jakýkoli osprey nebo LA, ani deutery v mým okolí nemá nikdo 10let každodenního městskýho nošení a můj hiker je furt jako novej. Taky sem ho tenkrát koupila proto, že sem znala lidi, co ho měli roky a vypadal parádně a osobně tohohle kaufu vůbec nelituju.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Hafi » úte lis 1, 2016 10:41

Mám Osprey focus, kupovany tusim 2005 na podzim, do lonska nosen jako mestsky batoh v podstate denne. Furt funkcni, i kdyz teda ne jako novy.
1) Ulamana gumova obsazka rucniho uchytu - to byla vyrobni vada tehdejsi serie, praskaly uz v obchode, kde to za ta poutka viselo.
2) Kdysi vytrzeny ramenni popruhy - ale pri padech na snowboardu... k tomu fakt nebyl urcen.
3) vytrzeny prsak - to je ten dementni posuvny system, ktery kdyz vytrhnes ( treba proto, ze se ten popruh nekde zasekne) tak tam nejde vratit. Totez se mi vytrhlo u velkyho batohu od LA, a naparat do tak, abych to tam nasadil byl strasny oser.
4) v posledni dobe se na ty druhy nejvetsi kapse zipem znicil sev, ktery spojoval podsivku s vnejsim materialem u toho zipu...tedy se podsivka zacala trhat a lizt do zipu...slo by opravit, ale uz jsem radsi nahradil cely batoh.

Ale jinak souhlas, Corazon dela drzaky a zrovna novejsi Ospreye zdaleka nepusobi tak festovne jako ten muj - zena jeden ma, typ nevim, zdaleka neni nosen tolik a stejne se ukazuji drobne problemy zpusobene zjevne dlouhodobym namahanim.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 1, 2016 10:49

jasne, ono zas ta vydrz neni tak mala, ze by to clovek nahrazoval co tri roky, kdyz nema smulu na kus/model. jen je rozdil v tom, ze muj hiker az na tu jednu ojetou zipovou kapsu na plastenku co sem tu popisovala driv a ktera se mi dre o pasek pri noseni vypada jako novej. Proto rikam, zalezi na urceni. do mesta bych asi nevahala, na vylety bych asi primarne ozkousela vic modelu a znacek
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod apuka » úte lis 1, 2016 12:39

fps píše:Corazon se zasekl v minulém století, stejně jako třeba Gemma
Toz otazka je, jestli - pokud to tak je - je to minus nebo plus :wink:.

Corazony neznam, ale treba 50l Gema, co mame doma uz par desetileti, je plne funkcni a neni na nem videt opotrebeni, az na ty dementni dlouhe tahla zipu, ktera se delala z mekkeho kovu a tudiz pri kazde namaze (nacpany batoh) se ohybala, az praskla. Kolecko na klice ale udela stejnou funkci. A material batohu je neskutece pevny, odolny, zadovy system (az si na nej clovek zvykne) je skvely, skoro tak dobry jako Deuter AirContact Pro, zadny problem plne nalozeny batoh nosit cele dny. Predny vstup je otazka zvyku, nekdy je to docela vyhodne, jindy si clovek zanadava na vypadavajici veci (na zadech pri vyberu nejake malickosti).
Jo, vaha je mozna trochu vetsi, odpovidajici te dobe - ale otazkou je, jestli by soucasne mene vazici materialy vydrzely to namahu, jako pri castem precpavani ta Gema musela vydrzet, a to vcetne noseni nejenom velkych karisbloku a tvrdych knizek na vrchu z hlediska vlozeni, tj. vepredu, ktere (pri te precpanosti) hezky vtlacely sve ostre rohy do matrosu... Toto je pro batoh dost kritickem velky trvaly tlak na material rel. ostre hrany, vcetne narazu zvenku (noseni v preplnenem MHD, vlaku, hozeni na zem, atd).
Se soucasnyma nejenom Osprey batohama bych se toto pouziti neopovazil ani zacit. Mozna tak Te Deuter Aircontact Pro....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod TimTaylor » stř lis 2, 2016 12:38

Corazon vypadá slušně, provedení ok, má ho par lidí v okolí, jen ta cena už je pomalu stejná jako třeba u Deuteru, kterému prostě věřím více než Corazonu. Navíc se musí doukoupit pláštěnka, takže když si počkám na akci u Lowe Alpine nebo Deuteru, tak není co řešit. Deuter jsem měl 10 let, nemužu říct jediný křivý slovo a řešit, že mužu mít Corazon o 200Kč levněji nemá v době, kdy dám 600Kč za 3 lístky do kina moc smysl... Jinak ale souhlas, Corazon je mezi batohy v ČR asi špička a mý velmi slušné recenze (kdo ho měl nebo má, chválí a je spokojený)...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Batohy Corazon...

Příspěvekod Bertik V. » čtv lis 3, 2016 5:45

fps píše:malejjarda@

za cca stejné peníze koupíš lepší batohy Deuter, Lowe Alpine, Osprey, Vaude


Nevím jestli bych si koupil za 3000 takový šit jako D.... kvalitou je Corazon někde úplně jinde. Kdybych hledal alternativu tak Lowe Alpine, Jack Wolfskin. Alternativu k Deuteru tak Husky, Loap nebo něco z Tesca. To prostě sorry. Někde jsem to tu psal sice ze vzteku ale realita je jaka je.
Co se týká Corazonu tak ho asi nikde moc nevyzkouší protože Arco budou po novém roce.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Lipon » čtv lis 3, 2016 8:39

srovnavat Husky, Loap popř. ala Tesco s Deuterem??? tak to jsi trochu mimo hrnec
na zaklade vlastnich dlouholetych zkusenosti muzu rict, ze mi zadnej batoh nevydrzel tolik, co Deuter
Corazon byl tesne v zavesu co do vydrze, ale ne uz co do promyslenosti detailu - to se mozna uz zmenilo, ale u starych Corazonu to tak nebylo (cca. 10 let)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod fps » čtv lis 3, 2016 10:06

jojo, Bertik V. měl hold smůlu, kdo jí kdy neměl i u nejlepších výrobců
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy