Běžky s šupinou či bez ???

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Běžky se šupinou ???

Ano
12
34%
Ne
23
66%
 
Celkem hlasů : 35

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod Bandolero » úte úno 28, 2012 19:32

No praveze mam aj ten Skivo parafin.Na tom videu to vyzera tak ze to nanasa na cistu sklznicu.Asi to tak spravim aj ja...
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod aksam » úte úno 28, 2012 19:44

řeknu Ti to tak.....pořád lepší skivo parafín než nic............ten toko vosk můžeš dát i na hladkou skluznici,když jsem měl šupinové běžky měl jsem něco podobného od swixu...ale nejdřív je potřeba na skluznici dát parafín.......můžeš si do nějakého skiservisu dát běžky namazat ....poradí Ti a nestojí to svět
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod Bandolero » úte úno 28, 2012 19:47

No v mojom okoli skiservis nenajdem :? Skusim na to dat ten parafin (trochu ho nahrejem...) a potom nanesiem to Toko na celu lyzu a uvidim...
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod aksam » úte úno 28, 2012 19:54

psal jsi, že si to řešil na forumběžky.cz.......tam se dá najít spousta informací..jen to chce hledat a třídit........jako moderátoři tam jsou kluci,co závodí...takže nemá cenu se zabývat vysocefluorizovanými vosky a prášky a podobně.......
stručně je potřeba u nové lyže ......dobře naparafinovat skluznici...i několikrát po sobě........pak použij ten toko a uvidíš....chybama se člověk učí
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod aksam » úte úno 28, 2012 19:56

parafín je dobré zažehlit.......stačí i nějaká stará nenapařovací žehlička..........ještě to chce bronzový a nylonový kartáč a škrabku
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod Bandolero » úte úno 28, 2012 19:58

Ok, hadam nejak bude 8)
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod ratel » pát říj 16, 2015 8:46

Má někdo nějaké nové zkušenosti s atomic skintec ? Myslím běžce ne chodce :-).

Díval jsem se okolo a zdá se že ceny šly dolů. Mazat ski snad umím ale jsem čím dál línější, navíc často jezdím trasy s větším převýšením a tedy se to těžko trefuje. Dole firn, nahoře prašan. Tak si říkám že to zkusím. Vyšší cenu eliminují i vysoké ceny vosků a klistrů :-).
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 3, 2019 13:15

Tak jsem se v lednu po 16ti letech postavil na běžky. Koupim jsem set lyže Fischer Cruiser EF (eficient forward) Crown (šupiny) 50-46-48, boty XC Control a hole XC Cruiser.

S lyžemi spokojenost. Nejvíc jsem si musel zvyknout na menší odpor při odrazu než na skialpech.
Celkem mně zklamala kvalita bot - vložka se po dvou kilometrech posunula dozadu, takže pod špičkou jsem neměl nic. Boční plastový stabilizátorje k tělu boty přišitý jednořádkovým stehem a ten se kompletně vypáral :axe: Takže budu lepit, vidím to na Freesole od McNett.

Co mně ale dneska dostalo - lyže jsou na boku divně lepivé. Je možné, že se jedná o mázu, která se setřela z lyží "voskařů" do sněhu a pak se přenesla na moje lyže? :-k :vom:

Což mně vede k ekofašistické myšlence: kolik vosku a chemie se takhle asi otře do sněhu v areálu Velké Karlovice, kde jsou trati na loukách na kterých se pak pase dobytek nebo dělá píce a seno pro dobytek...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod lojzmen » ned bře 3, 2019 22:18

Ano, klistr je přenosné SVINSTVO. Umýt opatrně benzínovým hadříkem tak, aby benzín se nedostal na skluznici. Pokud je klistr na skluznici, nech to umýt a znovu navoskovat (a vykartáčovat) skluznici v servisu (kde mají kartáč!).
Já mám vybavení a umím glídrovat a kartáčovat běžky, ale radši zaplatím servis na počkání. Bo čas jsou taky peníze.


Ano, vosky jsou téměř věčné.
Co s tím budeš dělat?

Vložky jsem kdysi kdesi lepil oboustrannou páskou.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod JohnyFK » pon bře 4, 2019 10:05

Já si loni kupoval boty FISCHER OFFTRACK a taky se mi v nich posouvala vložka. Vyřešil jsem výměnou za jinou, pevnější a se zpevněnou patou, z jiných bot, a od té doby vše v pořádku.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Běžky s šupinou či bez ???

Příspěvekod pavproch » pon bře 4, 2019 16:12

Já u kterýchsi bot taky narazil na posouvající se vložku a vyřešil sem to oboustrannou TESOu (20cm šířky cca 2-3cm) pod vložkou. Akorát po delším používání to nešlo "rozebrat".... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Bílé zboží