Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » pát úno 17, 2012 14:51

A tie vnútorné prsťáky máš s nejakou neprefúkavou úpravou, alebo obyčajné, ľahko prefúknuteľné (vlnené...)?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Ondra82 » pát úno 17, 2012 14:56

Já mám powerstretch, konkrétně: http://www.warmpeace.cz/cs/warmpeace/do ... stretch-65
Ondra82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 22, 2010 12:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod budo » pát úno 17, 2012 17:29

Ondra82 píše:Palčáky, prsty "pohromadě". Co si teda myslíš o těhlech rukavicích: http://www.yate.cz/eshop-snow-palcaky-panske.html Uvnitř mají ještě pro každý prst takové "chlívky", takže prst je obalený ze všech stran primaloftem (nevím jak to blíž popsat). Příjde mi, že je to možná ještě lepší, než mít prsty u sebe, protože to víc hřeje. Mám je cca měsíc a jsem s nima spokojený. Jinak mám i zkušenost se slabýma prstovýma rukavicema coby "vložky" a pak to nacpu do větších prstových (prodává se jako sada). Na jemnou práci sundáš ty silnějí, něco rychle uděláš, aniž by ti uplně omrzly prsty a šup zpátky do tepla.


Tak ty se mi hodně líběj! :-) Jak se zatím osvědčily?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Ondra82 » pát úno 17, 2012 22:09

Osvědčily se dobře. Měl jsem je na přechodu Nízkých Tater - zrovna jak byly ty třicítky.A zvládly to dobře i ve velkém větru. Zima byla trochu, především když jsem stál na místě. Za sebe doporučuju :-) Peří možná bude lepší, ale zas jsou tyto o půlku levnější (cca 1.000,-) dle obchodu.
Ondra82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 22, 2010 12:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod amigo » sob úno 18, 2012 21:21

Dr4k3 píše:koupil jsem si ve výprodeji rukavice Salewa Elbrus Sonic PTX Men

já jsem s nima dost spokojenej, za tři dny na fatře zůstaly suchý a to hlavně po prvním dni a blbnutí v dierách jsem nečekal. nejsou teda nějak zvlášť teplý a na hřebeni, kde svinsky fučelo, to chtělo ještě jedny tenký, ale o to lepší budou v létě na ledovec. navíc jsou krásně lehoučký.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod budo » pon úno 20, 2012 20:07

http://www.yate.cz/eshop-snow-palcaky-panske.html

Silene se mi libej ale maji je jen v M ....

Ja musim mit nejvetsi ... takze XL ....

Tak bych asi zvazil tyto http://www.yate.cz/eshop-snow-rukavice-panske.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » ned úno 26, 2012 11:04

Takže jsem SealSkinz Ultra Grip Gloves http://www.bikelab.cz/sealskinz-ultra-grip/d-73919/ nakonec nekoupil, tak šílený střih rukavic jsem ještě nevyděl, zkusil jsem všechny velikosti, ale jsou strašně těsné přes prsty (prsty jsou jako ve svěráku) a strašně veliké přes dlaně, XXL mi byli v prstech jakž takž, ale přes dlaně byli šíleně velké, že bych tam dal dvě ruce.
Ale koupil jsem jiné INFIT Adren bike http://www.infit.eu/katalog/adren-bike-rukavice, nikde žádná kůže, materiál je slabý nezateplený SS, dlaň palec a ukazováček je z tkaniny obsahující vlákna Kevlaru, nemají podlepené švy, už jsem je dvakrát otestoval, a našel jsem konečně to co jsem hledal, slabé nepromok a neprofuk rukavice okolo 0°C, měl jsem je v jizerkách, rozsah teplot byl od +3°C po -3°C, několikrát jsem se brodil po ramena ve sněhu, po oklepáni rukavic je povrchu skoro hned suchý, měl jsem je když jsem se drápal na vyhlídku Ořešník, zasvěcený jistě ví jak se tam špatně leze když je tam tolik sněhu jako v současnosti, na sněžnicích se tam nedá dostat, a člověk se propadá po pás do sněhu, je tam také ocelové zábradlí a skoby, kterých se musí člověk přidržovat, takže INFIT Adren bike dostali hodně zabrat, na povrchu byli mokré, ale uvnitř sucho, dal jsem je na čas do kapsy, a když jsem je po čase vyndal, tak byl povrch zmrzli a tvrdý skoro jako kámen, po krátké době co jsem je měl na rukách rukavice rozmrzli, a na povrchu rychle uschli, večer po celodenním používání byli rukavice vevnitř lehce vlhké, ale nestudili a stále hřáli, nemohu z určitostí říci zda se ta vlhkost do vnitřku dostala z venčí nebo to byl vysrážený pot? ale spíš to byl pot, protože jsem se v nich lehce zpotil, ale to až večer co jsem pospíchal na vlak, a teplota byla nad nulou, rukavice jsem schválně nesundal protože jsem chtě zkusit jakou mají prodyšnost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2012 17:05

Maji podlepene svy? Ty SealSkinz mi byly taky tesne pres prsty... ale chapu spravne, ze tam ted maji vsechny velikosti?

Jinak na Oresnik jsem se drapal vcera a tak hrozne to nebylo. Na sneznicich az k prvnimu balvanu se zabradlim, pak opatrne po zasnezenych balvanech a nakonec po "schodech". Mel jsem PWS rukavice, trochu zabrat dostaly, jelikoz bylo kolem nuly, ale zadna tragedie. Menil jsem je az za par hodin na Holubniku, tam uz mokre byly, jelikoz jsem si do snehu cestou obcas hrabnul.

Tam jsem je vymenil za DA Mons, abych je konecne vyzkousel. Nic moc. Vecer v Liberci byly vevnitr vlhke, kozene casti mokre. Cestou jsem si do snehu skoro nesahl, PWS by na tom nebyly o moc hur. Prijde mi, ze SS casti nijak zvlast dobre nevetraji a kozene natahuji vodu dovnitr. Fakt blbe vymyslene. Snad budou k necemu aspon v lete na ledovcich. Nastrik impregnaci nema proti navlhani temer zadny efekt, ale rekl bych, ze kuze rychleji vysycha. Moje chyba, rekl jsem, ze od DA nic nekoupim a nedodrzel jsem to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pon úno 27, 2012 20:59

mike píše:Maji podlepene svy?

jestli myslíš INFIT Adren bike? tak ty nemají podlepené švy
mike píše:Ty SealSkinz mi byly taky tesne pres prsty... ale chapu spravne, ze tam ted maji vsechny velikosti?

jestli tam mají ještě teďka všechny velikosti nevím, já tam byl víc jak před čtrnácti dny
mike píše:Jinak na Oresnik jsem se drapal vcera a tak hrozne to nebylo.

aby taky ne, já jsem ti to totiž prošlápl, já když jsem tam šel, tak tam přede mnou nikdo nebyl celou zimu
mike píše: Moje chyba, rekl jsem, ze od DA nic nekoupim a nedodrzel jsem to.

tak k tomuhle závěru už pomalu taky docházím, mam kalhoty DA Patro, a nejsem s nimi moc spokojen, až moc drobností co mi na nich vadí, o DA Mons nemá cenu psát, to byl špatný kup, kvůli té kůží, teďka jsem neodolal slevě v Hudy 33% u kalhot DA Badile 3.0, doopravdy hodně propracované kalhoty do nejmenších detailů, ty mi skvěle sedí, ale ten materiál ze kterého jsou dělaná místa bez oděru odolné ripstopové tkaniny Cordura s Thermolite, to je mimo kolena a zadní sed, je hrozně náchylný k zadrhnutí nitě, párkrát jsem prošel křovím, a už mam na jedné nohavici na holeni, zadrhnutou niť
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 27, 2012 21:11

fps píše:mam kalhoty DA Patro, a nejsem s nimi moc spokojen, až moc drobností co mi na nich vadí,
Já vím, že jsem držka nevymáchaná, ale stejně se musím vždycky smát, když si v buse StudentAgency vzpomenu, že jedna z tvých stížností byla, že Patroly kloužou na sedačkách v buset a tramvajích. :smt082

Ty rukavice Mons jsem nakonec neměl.

Tuhle sezonu jsem se ustálil na Outdoordesign StretchOn, na to BlackDiamond Midweight pro šlapání nahoru nebo dokud se nehrabu ve sněhu, ale i na lyžbu dolů a pokryje mi to 80% aktivit. Na sníh, lezení ledu nebo lyžbu dolů mám Outdoordesign Winter Stretch Inferno s Primaloftem a eVentem a stále pokuju po Summitech od Outdorů, protože mají podlepené švy, ikdyž by mohly být delší nad zápěstím. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2012 21:23

fps píše:aby taky ne, já jsem ti to totiž prošlápl, já když sem tam šel, tak tam přede mnou nikdo nebyl celou zimu

Ti nevim, vcera to vypadalo taky tak ;-) Asi 20 - 30 cm noveho snehu na skale, zadna stopa. Mozna tva stopa odtala, mozna ji zafoukal vitr (nahore u krize byla jen skala a led). Kazdopadne se podminky hodne zmenily, az do nejakych 900 m je snih mokry a tezky, pak uz je to fajn. Ale to uz je tady OT.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod amigo » pon úno 27, 2012 22:08

@mike: ono těch rukavic, co mají podlepené švy, až tolik není, alespoň minulý rok, kdy mě to ještě zajímalo (svrchní ochranné palčáky od outdoordesigns jsou jediné, které si ještě pamatuju).
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2012 22:15

Ja vim ze ne, ale k cemu nepromokava membrana, kdyz tam natece pres svy. Dobre, asi to neni takova katastrofa, jako ta derava kuze u DA Mons, ale stejne. Treba ty SealSkinz maji byt uplne bezesve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod amigo » pon úno 27, 2012 22:23

na tu membránu se asi chytne dost lidí při koupi, předpokládám (dovedu si představit ty žvejky v krámech...), a spoustě asi budou takové rukavice stačit - než to proteče krz švy, jsou doma. ale to jsou jen dohady...

jinak si myslím, že DA se svojí kvalitou šití na kvalitní rukavice zatím nemá.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Trafikant » pon úno 27, 2012 22:35

Tak i Tilak na rovinu řekl, že nemá doma technologii na dělání pořádných membránových technických rukavic a nechává si je šít ve Vietnamu. A to je prosím Tilak, asi nejlépe vybavená evropská a v Evropě vyrábějící značka, co se týče technologií atd (ultrazvuk,...).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » úte úno 28, 2012 12:41

mike píše:Ti nevim, vcera to vypadalo taky tak ;-) Asi 20 - 30 cm noveho snehu na skale, zadna stopa. Mozna tva stopa odtala, mozna ji zafoukal vitr (nahore u krize byla jen skala a led). Kazdopadne se podminky hodne zmenily, az do nejakych 900 m je snih mokry a tezky, pak uz je to fajn. Ale to uz je tady OT.

rukavice dostali nejvíce zabrat několika centimetrovými zmrazky na zábradlí a skobách, to jsem zapomněl napsat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » úte úno 28, 2012 12:47

vonkreuz píše:
fps píše:mam kalhoty DA Patro, a nejsem s nimi moc spokojen, až moc drobností co mi na nich vadí,
Já vím, že jsem držka nevymáchaná, ale stejně se musím vždycky smát, když si v buse StudentAgency vzpomenu, že jedna z tvých stížností byla, že Patroly kloužou na sedačkách v buset a tramvajích.

tobě se to možná zdá směšný, ale mně tedy ne, zkus někdy sedět několik hodin v autobuse když každou zatáčku, zrychlení a přibrzdění jezdíš po sedačce z jedné strany na druhou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mvaldo » pát bře 9, 2012 21:15

mate niekto skusenosti s rukavicami Mujjo?
dobra vec, zda sa :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pát bře 9, 2012 21:59

stačí mít telefon nebo navigaci z HW klávesami, a žádné takovéhle rukavice nepotřebuješ, v takových rukavicích ti stejně ve velkém mrazu prsty zmrznou, a nebo ti ty rukavice promoknou, prostě rukavice na nic, stejně jako je na nic používat dotekové telefony a navigace v zimě venku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » sob bře 10, 2012 2:16

Akorat ze hw klavesnice odejde driv, nez kapacitni displej ;-) Zvlast pri outdoorovem pouziti.

Ja vam nevim, ale mne ovladani funguje naprosto v pohode v PWS rukavicich. Staci, kdyz jsou velmi lehce navlhle a to jsou tak po 5 minutach na rukou. Nefunguje jen kdyz jsou uplne vysusene tj. pote, co lezely delsi dobu na topeni. V silnejsich rukavicich se nedaji ovladat ani ty klavesy ani rezistivni displej, takze zadny rozdil. Nemel jsem s tim problem ani v -15 pred casem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod gepard75 » pon bře 19, 2012 11:35

Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s těmito rukavicemi ? Případně, jestli se dají vyzkoušet někde v Ostravě a okolí ?
TrekMates Legend Activity
nebo
Mammut Astro Glove
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod TooMooX » ned dub 1, 2012 18:47

Jaro se snad blíží a sním i ochmatávání Tatranských skal :P Poměr cena/životnost softšelových rukavic je děsná. Nezkoušel někdo pracovní rukavice ? Sortiment je široký a snad by se tam našli vhodné kousky... Nemá někdo zkušenost z nějakým konkrétním modelem ?
- Nejde mi čisté horolezectví = nepotřebují 100% ergonomii a citlivost
- Nepromokavost je určitě plus, ale není podmínkou.

Libí se mi tyhle http://www.totalprotect.cz/pracovni-rukavice-corax Cena je už "poměrně" vysoká. Třeba by ale zase i něco vydrželi...
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod gepard75 » ned dub 1, 2012 19:28

No tak já jsem tak dlouho vybíral nějaké odolné windstopperky (softshellky), až jsem nakonec koupil v akci na http://www.amazon.co.uk rukavice Berghaus Badile.
Už jsou doma a vypadaji mnohem odolněji než na tom webu.
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod oodoow » ned dub 1, 2012 20:25

Máte někdo tyhle rukavice nebo jiné od mammuta a mohli byste mi říci, jakou máte velikost a jak dlouhé prsty? Stačí třeba délka toho nejdelšího prstu co máte. :)

@TooMoox: Tyhle na který jsi dával odkaz nemám. Ale mám tyhle pracovní povrstvené nějakým nitrilem a ty mi přijdou nezničitelné. Po tom, jak dostaly už podruhé zabrat v jeskyni, na nich není vidět žádné opotřebení. Každopádně i kdyby se zničily, tak za tu cenu je to jedno. Jenže, stejně tak, jak jsou nezničitelné a nepromokavé, jsou i neprodyšné.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod šíp » ned dub 1, 2012 20:27

Já je mám. Nejdelší prst měří 7cm, celá ruka, měřeno od konce III.prstu po místo, kde dlaň přechází v zápěstí, má 16cm. Rukavice mám vel. 7, dámskou verzi.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod zdenki » ned dub 1, 2012 20:32

Ty Experty mi teď v pátek dorazily :D ,nejdelší prst 9cm, velikost 11 padne přesně.
Celá ruka tak jak ji měřila šipka 21cm.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod TooMooX » ned dub 1, 2012 20:56

oodoow píše: Jenže, stejně tak, jak jsou nezničitelné a nepromokavé, jsou i neprodyšné.


No právě to mě taky napadlo. Nepotřebuji nutně nepromokávost. Jsem koukal spíš na textil/kůže http://www.totalprotect.cz/pracovni-rukavice-technik Mám totiž obavy, že ty CORAX nebo obdobné jen tak neseženu... (dávat 1/2 ceny za poštovné se mi nechce)
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod oodoow » ned dub 1, 2012 21:16

Dík za info. Jsem to už považoval za ztracenou věc, ale teď jsem znova na vážkách. Můj nejdelší prst má 8.3 ale celá ruka jen 19.5. To by ale nemuselo vadit, když budou na ruce trochu delší, hlavní je, aby nebyly delší v prstech. Takže ta velikost 10 by možná byla fajn. :-k
@zdenki: A jinak se Ti ty experty pozdávaj?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod šíp » ned dub 1, 2012 21:19

Sice jsem nebyla tázána, ale odpovím. Nejlepší prstové rukavice, co jsem kdy na svých rukou měla. Padnou mi jak ulité, zatím nepropršely, ruka se v nich nepotí, bez problémů se leze dovnitř /u jiných rukavic 2v1 to býval problém, vnitřní rukavice měla tendenci se shrnovat při nasazování/. V rukavicích se výborně manipuluje, tj. není problém rozepnout brašnu, vytáhnout zrcadlovku, nastavit a fotit, dále si rozepnout bundu, kalhoty... Teplotním určení se nebudu zabývat.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod zdenki » ned dub 1, 2012 21:54

@oodoow: velmi se mi pozdávaj :wink:. Reference jsou tu na ně dobré. Můžu snad jen přidat,že ještě lepší mi připadnou,když si do nich vezmu jako vnitřní rukavici PWS (mám BD a MHW). Ale to jen po zkoušení doma,v terénu jsem je neměl.
Myslím,že 10 ti budou sedět.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení