Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod Robur » pát úno 17, 2012 10:33

tak jsem si otevřel hzs.sk a nestačil se divit :shock: jaké stránky navštěvuje pp,
až pak jsem si všiml, že jsem se překlep a napsal hsz.sk #-o :mrgreen:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod šíp » pát úno 17, 2012 10:42

To je dobrýýýýýýýýýýýýýýý :smt044
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod wertigo » pát úno 17, 2012 12:45

lavinova 4 na MF:
Dátum pridania: 17.02.2012
Kabínková lanová dráha Chleb bude dnes z dôvodu odstrelu lavín v prevádzke od 10:00 hod.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod pavproch » pát úno 17, 2012 12:47

je to čtyřka jako vyšitá neli čtyři apůl....... v lese ve svahu nad 30st to po vyříznutí oblouku ujíždí, nad 40st se to sype.... když šlapu (po kolena) nahoru, praskají pode mnou koláče o veliskost několika metrů, vlézt kamkoli do otevřeného prostoru či do strminy = sebevražda....

nicméně odleden jkdu znova, stopa nahoru už je vybagrovaná (hádejte kým), nefučí a prašanu je po gule, místama až po kozy
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod wertigo » pát úno 17, 2012 12:54

po sjezdovce pod lanovkou z Vratne na Snilovske to bude v poho ne? do te Aldovy vystupove varianty, nevim jestli chodit, pry je to byvala sjezdovka a neni to lavinozni, ale v tomto pridelu nevim jestli tam nejsou useky kde by to mohlo ujet?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod pavproch » pát úno 17, 2012 12:58

jestli odstřelujou laviny, tak by to mohlo spadnout i do oštiepkové, pokud lae podete striktně pod lane, tak by to mělo být OK, pod lanem je to ale oprc oprcovič oprcov
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod wertigo » pát úno 17, 2012 13:04

pavproch píše: pod lanem je to ale oprc oprcovič oprcov

jj, ale s tim co umime a v tom picasi, jdem pouze a jenom jistotu.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod pavproch » pát úno 17, 2012 13:29

lanoffka už jezdí, právě s ní přijel Alibaba Jr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod Vachon » pát úno 17, 2012 20:00

2Mike: Thx, tak tedy sněžnice a cepín a uvidíme, třeba se tam potkáme, my bychom to měli jít od sobotního odpoledne do pondělka.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod mike » pát úno 17, 2012 20:22

Treba, ale rikal jsem si, ze bych sel spis druhou cast MF, z Fackovskeho sedla smer Martinske hole. Tam to jeste cele neznam zato Krivanskou cast uz jsem se hodnekrat. Je pekna, ale o vikendech tam byvaji lidi ;-) Jak to planujete vy?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod grco » pát úno 17, 2012 20:35

@mike: ten spodok z fackovskeho niekam, uz neviem kam, chceme ist my s kaarkull
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod mike » pát úno 17, 2012 21:02

Jit nekam nevim kam neni v lavinove ctyrce zrovna nejlepsi napad ;-) Jaky je vas plan tj. kdy a kam? Treba se nekde potkame, ale ja jeste vubec nevim, jestli pojedu. Rozhodnu se nejspis v noci z patku na sobotu, jak uz se stava mym zvykem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod grco » pát úno 17, 2012 21:19

@mike: ja neviem presne, ja to neplanujem :) ale malo to byt buduci vikend, ale ja prave rozmyslam, ze ked je sneh, tak pojdem radsej lyzovat na kubinsku holu, chodit mozem aj ked sa sneh roztopi, takze to asi presunieme na nejaky dalsi vikend...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod kaarkull » pát úno 17, 2012 23:25

bavili sme sa o tej istej trase - z Fackovskeho sedla po hrebeni az na Strecno. uvidime skor buduci tyzden podla podmienok.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod Vachon » sob úno 18, 2012 8:54

Z Nezbudské Lúčky po hřebeni, sestup do Terchové.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod TooMooX » sob úno 18, 2012 15:42

Teď jsem se vrátil. Šel jsem jen z Vrátné na Velký Kriváň. Počasí nic moc. Do nějakých 1000 m n.m i bez mlhy !!! Nahoře slušnej fučák a mlha. Odpoledne se sice mlha zvedala ale nezvedla.
Co se týče sněhu tak jsem čekal tedy mnohém víc !!! Podle toho co jsem viděl ráno na Makově jsem čekal, že zapadnu po pas a půjdu zpět. Ta lesní cesta z Vrátné nahoru byla brouzdačka v nějakých 5cm nového sněhu (pod tím tvrdy sježděný sníh) Na sjezdovce tak 30cm prašanu nahoře tak max 50cm a to jen místy /Pod tím nejspíš starý sježděný sníh/ Pod posledníma sloupama málém lezla i tráva a jen tvrdý firn. To samé je defakto nahoře až na Velký Kriváň. Jen tvrdý firn že by to uneslo i slona a místama nafoukaný sněhový jazyk. Sněhu tam ale pod tím firnem bude http://tatry56.xf.cz/xP1350879.jpg
Nějaké laviny jsem rozhodně nepotkal a to jsem v té bíle tmě na Velkém Kriváňu regulérně zabloudil. Tak jsem ho celý poddtraverzovával... Při viditelnosti max nějakých 10 m, nemít GPS tak tam třeba chodím ještě teď. Miliony lyžařu, snowborďáku, skialpinistu se tam proháněli úplně všude...
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod amigo » sob úno 18, 2012 17:11

my se prave vracime... zajimave to bylo :)

diery: masakr, brozeni se cerstve napadnutym snehem po pas a vic, vzhledem k terenu neslo moc jit ve sneznicich, takze drina. skoro jsme se probojovali az nakonec, ale co jsme se zacali propadat az po hlavu na dno potoka jsme to otocili.

druhy den sestup do stefanove a na chatu na gruni a po sjezdovce na poludnovy grun. nad lanovkou opet v zavejich prasanu, vlekar nam rikal, ze tam dva dni nikdo nesel, no nakonec jsme to dali. hreben vyfoukany na firn, docela vichr a spatna viditelnost: bylo videt od tyce k tyci, vic ani prdku, obcas ani to ne, uhnout z tycoveho znaceni asi pokus o sbevrazdu. nakonec jsme dosli na chatu pod chlebom a dneska sestoupili do sutova. mistni skialpinisti nam moc nedoporucovali pokracovat, potvrzovali lavinovku ctyrku a ze podminky na hrebeni budou jeste dnes spatne. toz tak.

kdyz jsme rikali, ze jsme temer dali diery, tak nam nadali do hovad :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod TooMooX » sob úno 18, 2012 17:20

:D Hm tak jak to čtu. To jsem si asi vybral jedinou část MF kde "žádny sníh" nebyl... Asi všechen vítr svál do okolí a sjezdovka je tak uježděná...
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod pavproch » sob úno 18, 2012 17:23

neska si to proti fčerejšku silně sedlo (teda aspoň v lese) , sjezd (se dvěma batohama - na zádech 25kg, na břuchu 12kg) zpod chlebu do trusalovej byl mňamka, ale i tak se podařilo jak na generálovi,m tak potem ve skaratkách pomalovat panenský sních.... fajny tyden to byl, příští rock jedem (s Jr. a možná i andulou) zas.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod wertigo » sob úno 18, 2012 20:03

pavproch píše: pod lanem je to ale oprc oprcovič oprcov

jaks rikal, byl to hnus. sjedovkou nahoru poprve a naposled.
borec ve ski pujcovne nam ale nedporucil jit pres sedlo. z.kraviarskim,pry tam vcera ujel svah nekomu pred nohama...
na ch.p.chlebom super madoros gulas, a zrovna byl konec zavodu tak celkem plno a veselo
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2012 17:21

amigo píše:druhy den sestup do stefanove a na chatu na gruni a po sjezdovce na poludnovy grun. nad lanovkou opet v zavejich prasanu, vlekar nam rikal, ze tam dva dni nikdo nesel

#-o a at tam nelezete vam nerikal? Docela slusny krpal, sice uzky, ale stejne. Tam bych v lavinove 4 fakt nelezl.

amigo píše:kdyz jsme rikali, ze jsme temer dali diery, tak nam nadali do hovad :)

Proc? Prijde mi to bezpecnejsi, nez ten Poludnovy Grun. Kdyz projdes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod amigo » pon úno 20, 2012 17:59

mike píše:#-o a at tam nelezete vam nerikal? Docela slusny krpal, sice uzky, ale stejne. Tam bych v lavinove 4 fakt nelezl

neříkal, je to úzké fakt hodně a drželi jsme se okraje lesa.
mike píše:
amigo píše:kdyz jsme rikali, ze jsme temer dali diery, tak nam nadali do hovad :)

Proc? Prijde mi to bezpecnejsi, nez ten Poludnovy Grun. Kdyz projdes ;-)

nevím neptali jsme se :mrgreen: , ale úplně košer to taky nebylo. krom docela obstojné dřiny prošlapat se čerstvým sněhem v úrovni pasu a výš bez sněžnic - to kvůli všem těm žebříkům a lávkám, není úplně nejpříjemnější spadnout v téhle kose z lávky do potoka - stalo se, nebo se do něj úplně propadnout, že zajedeš celý i s báglem do sněhové díry a sám se z ní vyhrabáváš fakt těžko - taky se stalo :twisted: obě příhody kolegy lehce znervózněli a my se pak vraceli ptakticky z úplného konce #-o
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2012 18:02

Voda v potoce jeste tekla? Pravda, na koupani to ted moc neni :twisted:
Vraceli z konce abyste si ty zebriky mohli dat podruhe? ;-) Mam pocit, ze ty nejhorsi, kde je opravdu kam spadnout, jsou skoro dole.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod amigo » pon úno 20, 2012 18:11

první pád byl naštěstí na led, ale jak se propadnul kolega podruhé, tak když jsme ho vytáhli, tak byla vidět jen díra ve sněhu a dole valila voda.

však jsem jim říkal, že vracet se z konce je nesmysl a že už to nějak dáme, ale byl jsem přehlasován :mrgreen: nakonec sestup, nebo spíš ústup, byl bez problémů a hodně rychlý.

já ti ani nevím, za prd to stálo všude, ale nejblbější místo bylo asi tam jak se jde nad potokem takovým zářezem ve svahu a jsou tam řetězy a dráty na přidržení, tam bylo kam spadnout, jinak mi to přišlo v pohodě.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2012 18:17

Ma pamet uz neni co byvala... Pred tusim dvema lety jsme tudy sestupovali s Bibi, sice nebyl snih, ale vsechno bylo obalene ledem, chutovka. Nejhorsi byl myslim zebrik pres skalni stupen kolem vodopadu, tam by byl pad dost dlouhy. Myslel jsem, ze je blizko zacatku, ale ted si jisty nejsem (a to jsem tudy sel aspon trikrat #-o).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod amigo » pon úno 20, 2012 18:31

vím co myslíš, ale tam mi to nepřišlo, bylo se kde držet, po čem stoupat. to místo, o kterém jsem mluvil, bylo nepříjemné pač - zapomněl jsem zmínit - řetězy a dráty byly pod sněhem/ledem.

to propadnutí, vypadalo asi nejhůř, to bylo až téměř nahoře horních dier a nebylo to místo, kde se bojíš, že někam spadneš, nebylo kam, prostě sněhu tolik v tak úzké soutěsce, že prohučíš a hore se vyškrábeš bez pomoci jen těžko, navíc jsi zmáchaný.

tolik a více bylo sněhu:
IMG_1373.JPG


a místo, které možná myslíš:
IMG_1379.JPG
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2012 18:42

Pekne, proslapavat bych to nechtel. Tohle jsem nemyslel. Rovny strmy dlouhy zebrik, po prave strane skala, po leve dira a vodopad. Normalne celkem v pohode, ale jak byl obaleny ledem, tak nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 26, 2012 15:53

Tak dneska na lyžích Višňové - sjezdovka ve Višňovém, Minčol a zpět. Cca do 13. hodiny krásné výhledy. Pak se zatáhlo a začalo kypat a foukat. Dole je to skoro na vodní lyže, pak začíná měkké dívné s krustou a novým sněhem. Nahoře u Minčolu silná krusta, která na lyžích nese a na tom zase nový sníh, který přefoukává vítr.

Potkali jsme i pěšího turistu, ale ten se zabořoval po gule do sněhu.

A sjezd dolů do Višňového byl labůžo. :skialp:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod TooMooX » pon úno 27, 2012 16:53

Co se týče podmínek na turistiku tak info z:

25.2
Štefanová <-> Medziholie pokud aspoň trochu v noci mrzne je spodní část v pohodě ale jinak je to na sněžnice. Spousta pul metra hlubokých stop od těch co tam šli po nenamrzlém sněhu.
Medziholie <-> Velký Rozsutec vyšlapaná dálnice. Určitě na mačky !!! Horní pasáž je jeden velký firn, stejně jako celý hřeben Rozsutce. Chodník od sedla Medzirosutce nebyl prošlápnut
26.2
Štefanová <-> chata Na Grúni hodně uchozené, šel jsem bez sněžnic, ale párkrát jsem se propadl.
chata Na Grúni <-> Poludňový grúň. Po sjezdovce úplně v pohodě. V horní pasáží nad sjezdovkou už o něco víc sněhu, ale žádná hrůza. Závěr určitě mačky nebo zubaté sněžnice. Je to tam úplně sfoukaný a zledovatělý. Dál na hřeben mě nepustilo počasí :( http://toomoox.blogspot.com/
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Aktuálne snehové spravodajstvo - Malá Fatra

Příspěvekod Vachon » úte úno 28, 2012 2:54

Ano, na hřebenu byla vichřice a velmi nízká viditelnost, mohu potvrdit :-)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

PředchozíDalší

Zpět na Snownews