Andorra

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Andorra

Příspěvekod cernovskym » stř led 11, 2012 18:42

Ahoj,chtěl jsem se zeptat zda někdo už byl na treku ve státě Andorra? Zda by někdo neměl nějaké informace?

Díky Ahoj
Míla
Uživatelský avatar
cernovskym
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 17, 2011 16:21
Bydliště: Litoměřice

Re: Anodorra

Příspěvekod jedik » stř led 11, 2012 18:47

Myslím, že sobb tam byla, tak ji napiš, kdyby se neozvala.

Já tam byl jen na treku v supermarketu :mrgreen: Jediné, co si pamatuju, že pas rozhodně sebou! Jeden z našich musel kvůli tomu zůstat na hranicích.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Andorra

Příspěvekod Vachon » stř led 11, 2012 19:23

Ale zato se s českým pasem cítíš jako člověk. Francouze jejich vlastní celníci šacujou jako našince, když se za totáče vracel z kapitalistické ciziny; na Čecha mávnou a jede bez zastavení dál.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Andorra

Příspěvekod Semo » stř led 11, 2012 20:44

Zacinali sme tam pred 4.5 rok trek po Pyrenejach. Busom z Barcelony do Andora la Vella, dalsim busom do Arinsalu (tusim prestup v La Massana), kde sme prespali za dedinou v stane a potom uz pesi az na Pic de Comapedrosa, co je najvyssi kopec Andory (2914mnm?). Stanovali sme jednu noc pri plese pod kopcom. Vecer noci (4.6.) prisla slusna snezna burka s asi 15-20cm snehu za 2h. Potom sme uz sli po GR11 dalej na zapad.

Tie busy tam tusim celkom funguju.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Anodorra

Příspěvekod sobb » úte úno 14, 2012 13:50

jedik píše:Myslím, že sobb tam byla, tak ji napiš, kdyby se neozvala.
sobb se taky nakonec věnovala pouze supermarketové alkoholové turistice, při další cestě jsme to už do Andorry nestihli (tedy přesněji řečeno, vidina povalování na Costa Bravě byla silnější :mrgreen: )

Ale stále s výletem do tamních hor počítáme a s tím souvisí i otázka - kdy? Jak je známo, tak tam furt leje, čemuž bych se aspoň z části ráda vyhnula. Co jsem vyčetla z klimatických grafů - když pominu zimní měsíce, tak by po květnovém výrazném peaku mělo nastat na červen a červenec sušší období a po dalším dešti v srpnu (?) opět míň srážek pro září a říjen. Léto by bylo vzhledem k teplotám fajn, ale mám strach z bouřek (k tomu se mi zatím nepodařilo dohledat nějaké statistiky, jen mám letní zkušenost z jinéých částí Pyrenejí). A v září a hlavně v říjnu už tam zas může být až nepříjemně moc sněhu a ziminka :)
Takže - máte nějaké zkušenosti s místním podnebím? Rady a doporučení? :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Andorra

Příspěvekod Luisy » pát črc 26, 2013 8:49

Ahoj sice jsem tady vyčetla že do Andory se na občanku nedostanu, ale nemá někdo zkušenosti že by to nějak šlo???Na netu jsem našla ..

Andorrské orgány v praxi uznávají ppro vstup na území také občanský průkaz ČR (platný pro cesty po EU), protože vstup do Andorry je možný pouze přes sousední členské státy EU (kam lze cestovat volně s občanským průkazem).Přesto se doporučuje cestovat do Andorry s platným cestovním pasem, jelikož občané ČR mohou podle platné andorrské a české legislativy vstupovat na území Andorry jen s tímto dokladem

co by jste teda radili asi to vypada ze zustanu na hranicich a ostatni budou vesele nakupovat :cry:
Luisy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 25, 2013 9:07

Re: Andorra

Příspěvekod keijei » pát črc 26, 2013 11:19

Ty nemáš pas? :shock: Samozřejmě, pokud už tam jedeš a pas mít nebudeš, tak to zkus na tu občanku. Maximálně tě otočí. Já tak s dětma procestoval půlku Evropy včetně Chorvatska a Slovinska, než jsem náhodou v jednom hotelu na Slovensku zjistil, že mít zapsané děti v občance už letos neplatí a každé by mělo mít svůj pas... ](*,)
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Andorra

Příspěvekod Luisy » pát črc 26, 2013 11:23

pas nemám..ve Španělsku ho nepotřebuju tak na co zařizovat..Andora je jen zastávka kde jsme se chtěli zastavovat při přechodu přes Pyreneje a prolezt si pár obchodů :-)
Luisy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 25, 2013 9:07

Re: Andorra

Příspěvekod keijei » pát črc 26, 2013 11:29

Život bez auta, platebních karet a pasu si neumím představit. Sorry.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Andorra

Příspěvekod Luisy » pát črc 26, 2013 11:58

:-D tak to maš zajimavý život se zvlastnima hodnotama :-D
Luisy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 25, 2013 9:07

Re: Andorra

Příspěvekod keijei » pát črc 26, 2013 13:35

S hodnotama to nemá nic společného, ty jsou úplně někde jinde (jen to auto mezi ně patří). Ale prostě v dnešní době k životu ty věci potřebuju. Cestování mě baví, potřebuju to i k práci, a bez auta, pasu a platebních karet to prostě nejde.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Andorra

Příspěvekod Pavel-tm » stř dub 10, 2019 17:32

Ahoj,
předpokládám správně, že v Andoře půjdou v pohodě koupit kartuše Camping gaz? Může mi to někdo potvrdit či vyvrátit, případně dát tip, kde je tam sehnat?
Díky, Pavel
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Andorra

Příspěvekod pawn » stř dub 10, 2019 19:54

No minimálně v kempu Valira v hlavním městě je dva roky nazpět měli, ale to už samozřejmě nemusí platit. Můžu se zeptat, proč je chceš shánět až v Andoře?
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Andorra

Příspěvekod Pavel-tm » čtv dub 11, 2019 7:35

Jsem ve stadiu plánování treku. Zatím si myslím, že když přiletíme do Barcelony v 13:30, tak stihneme bus do Andorry z nádraží Nord v 15:00, ale nestihneme už v Barceloně koupit tu kartuši. Ale ještě musím zjistit, jak dlouho může reálně trvat ten přesun letiště-bus.(?)
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Andorra

Příspěvekod pawn » čtv dub 11, 2019 8:02

To neporadím, jeli jsme busem, ale z Toulouse, kde jsme koupili kartuš v Decathlonu. Což by možná bylo řešení i pro vás, ale ten čas mezi příletem a odjezdem busu je asi dost na knop...
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02


Zpět na Ostatní Evropa