Psi stiznosti a zivot

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod lara » stř led 4, 2012 9:15

během posledních čtyř dnů mi třikrát tři různí psi napadli psa.
v prvním případě se vysmekl majiteli z obojku a zaútočil, v dalších dvou se vyrvali majitelům z rukou na flexině. nechci tady vést diskusi, čí to byla vina.

ale co mě na tom nejvíce prudí, že pokaždé majitel jen tak stál, čuměl na to jak se perou a čekal, až je od sebe odtrhnu já!
mám za to, že když si někdo pořídí psa, měl by být schopen zareagovat a ne jen tak blbě čumět! včera útočící pes vážil 60kg. ](*,) ](*,)

a další věc, co mě štve, že můj pes je čistokrevné společenské plemeno, žádný rváč a začíná být z toho všeho nějaký zdrchaný.... :(
Naposledy upravil mike dne stř led 11, 2012 21:28, celkově upraveno 2
Důvod: oddeleno od vlakna Stiznost
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Stížnost

Příspěvekod jonza » stř led 4, 2012 9:35

by me zajimalo, kdyby majitel psa, na ktereho zautoci jiny pes, toho utociciho nakopl a treba zranil. Pes uz neni vec. Tak jak by se to posuzovalo? Protoze on branil sveho psa a neni zde predpoklad, ze by zpusobil kopancem vetsi zraneni, nez hrozilo jeho psovi.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod petris » stř led 4, 2012 10:11

Pokud je vetsi pes na verejnosti bez voditka a nahubku a zacne se k tobe blizit, tak to uz jsou vetsinou dostacujici duvody pro to, aby ses opravnene citil ohrozen a mohl se branit. Alespon podle meho pravnicky vzdelaneho exspoluzaka.
petris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 17, 2011 22:42
Bydliště: Kladno/Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod Shelenka » stř led 4, 2012 21:05

Souhlasím s Larou, že je nejhorší, když majitel útočícího psa jen tak čučí. Mně se jednou stalo, že mi pes v parku začal napadat želvy (většina psů si jich nevšimne). Psů se obvykle nebojím, ale o ty želvy jsem se bála, jelikož jsou to domácí mazlíci a tohle nebezpečí neznají - v klidu si lezly s nataženýma nohama, i když jim ten pes strkal čumák až k nohám a ani jednu nenapadlo schovat se do krunýře. Čokl samozřejmě bez vodítka. Vzala jsem ty želvy ze země do rukou a ten pes šel po nich, i když jsem je držela. Ženská tam stála, čučela na to a nic. Musela jsem ji požádat, ať si ho odvede - a ji nenapadlo nic lepšího, než dát mi podržet čokla za obojek a procházkovým tempem si dojít na druhý konec parku pro vodítko. V tom šoku jsem nedokázala protestovat, takže ve finále jsem držela cizího psa, který šel po mých zvířatech, a mohla jen doufat, že to neotočí proti mně. Neskutečný přístup!
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod conny » stř led 4, 2012 22:37

no mne vybehl pes (bojove plemeno) po diteti. nastestia dva krat zavrcel a odesel. fakt nevim, co bych delala, kdyby ne. (bolo to asi 15m prede mnou).
naposled, kdyz jsem pozadala chovatele, at si odvola psa dobyjejiciho se do Julina kocarku, tak mi vysvetlil, ze jsem 2,5 dite (M.) spatne naucila, ze pri pohledu na psa skoprni. ani se nedivim, ze skoprni, kdyz se k ni blizi tvor, co ma tlamu ve vysce jeji tvare. ja bych take koprnela a to se psu nebojim.
ja se donedavna chovatelu zastavala, ale toto uz fakt nema mezi.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Stížnost

Příspěvekod lsdage » stř led 4, 2012 23:11

Tak je chovatel (cti: delam to pro radost) a "chovatel" (cti: delam to pro prachy) a tech je bohuzel vetsina :cry:
Uživatelský avatar
lsdage
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: ned dub 17, 2011 18:44
Bydliště: Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod Shelenka » čtv led 5, 2012 7:38

Já bych to dělila spíš na zodpovědné a nezodpovědné - i ti, kteří chovají pro svou radost jsou často ignoranti, kteří mají plnou hlavu "svých práv" a zapomněli, že mají především povinnosti (v prvé řadě zajistit bezpečnost).

Conny, výrok "špatném naučení" 2,5 letého dítěte mě tedy dostal. Za to by měl ten člověk snad rovnou dostat papíry na hlavu.
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2012 8:19

lara píše:během posledních čtyř dnů mi třikrát tři různí psi napadli psa.
v prvním případě se vysmekl majiteli z obojku a zaútočil, v dalších dvou se vyrvali majitelům z rukou na flexině. nechci tady vést diskusi, čí to byla vina.

ale co mě na tom nejvíce prudí že pokaždé majitel jen tak stál, čuměl na to jak se perou a čekal, až je od sebe odtrhnu já!
mám za to, že když si někdo pořídí psa, měl by být schopen zareagovat a ne jen tak blbě čumět! včera útočící pes vážil 60kg. ](*,) ](*,)

a další věc, co mě štve, že můj pes je čistokrevné společenské plemeno, žádný rváč a začíná být z toho všeho nějaký zdrchaný.... :(


sem za střílet hafany na potkání včetně majitelů :smt070

PS: čeština je nudná.... vo slovečině to znie ovela lepšie: "čo ma največšmi jeduje" :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » čtv led 5, 2012 8:26

@pavproch: suhlas, je to tu prepsickovane :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod Leštěnka » čtv led 5, 2012 8:29

pavproch píše:sem za střílet hafany na potkání včetně majitelů :smt070

Jsem za střílet jen majitele, psi za jejich demenci nemůžou. Ale kdo všechny ty psí osiřelce pak převychová? :-k
Uživatelský avatar
Leštěnka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: pon říj 11, 2010 19:43

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » čtv led 5, 2012 9:30

@Lestenka: Ked je nieco premnozene, tak sa to musi vystrielat, je jedno ci za to mozu alebo nie :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod jonza » čtv led 5, 2012 12:39

ja bych to nestrilel plosne, to neni fer, ale za 1.precin pokuta 50tis, za 2. zastreleni majitele a psa. Jo a totez ridice, cyklisty, proste vsechny dementy.
Naposledy upravil jonza dne čtv led 5, 2012 12:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2012 12:55

@jonza ref cyklysty (nedámito, sorry, neber si to osobně): a pak ještě ty co (nevědomky) przní teho češtyna.... :twisted:

pís.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod jonza » čtv led 5, 2012 13:00

aspon vidis, jaky jsem tvrdak, zadne vyjimky.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod womastec » čtv led 5, 2012 13:47

=D> Jednomu takovýmu "střelci!" jsem už uštědřil pár ran vodítkem se skobou, a uděla bych to zas, jakožto majitel solidně vycvičeného psa vidím tuto část diskuze úplně jinak ... Každopádně v obytné zóně psa nikdy nenechávám puštěného bez vodítka, o to i ze strachu sražení autem bo potkání nějakého magora... [-X Naopak nebejt psa, mam 150 kilo a syndrom karpálního tunelu...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2012 13:50

to já sem na opačné straněš barikády... dyž sem chodíval po večerech běhat, po několika kousancích sem začal běhat s nunchakem.... jeden dalmatin blízké setkání neunesl úplně (po ráně do xichtu lehnul a už nevstal), jeden vořech se zkrvaven odplazil do křoví.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » čtv led 5, 2012 13:52

haha, pavproch ma spravny pristup :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod womastec » čtv led 5, 2012 14:00

Vidim to takhle, já za psa poplatek platim, mam s nim kam jít? nemam
ty neplatíš nic, a zdarma můžeš využívat cyklostezky, stezky pro chodce atd...
nemam psa pro to aby byl 12let zavřenej na zahradě bo v bytě...

copak tady mam jako jedinej psa? :((

ps: vyndej si buřty z kapsy, bude líp :lol:
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2012 14:01

vydrž, až se tu objeví lara a spol, tak dostanu (virtuálně) po čuni.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod womastec » čtv led 5, 2012 14:05

beru to s přehledem, nepořizuju si nic co neumim zvládnout, což neni stejnej přístup u všech... jakož jedna sousedka vždy když ji potkám i když de se psem na druhý straně silnice na mě řve ať přidám že toho svého neudrží a že musí do práce a že jestli jí zas zlomí ruku tak.. a to už bejvám radši někde za rohem...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Stížnost

Příspěvekod zbuddy » čtv led 5, 2012 14:08

womastec píše:Každopádně v obytné zóně psa nikdy nenechávám puštěného bez vodítka

[-X Tam, kde zakazuje vyhláška volný pohyb psů!
b) a co náhubek? Jako rodiče malého děcka cítíme vždy obavu, když s malým potkáváme nějakého psa, zejména většího, bez náhubku...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » čtv led 5, 2012 14:15

@womastec: platim dane, takze mozem vyuzivat chodniky a podobne :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod womastec » čtv led 5, 2012 14:26

grco píše:@womastec: platim dane, takze mozem vyuzivat chodniky a podobne :)

takovou reakci jsem opravdu čekal... :lol:

zbuddy píše:b) a co náhubek?
dyž se tu už oháníme vyhláškama, kde je psána povinnost náhubku? v MHD možná tak... jinak chápu starost o dítě, ale pes taky neni věc...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » čtv led 5, 2012 14:29

@womastec: neber to ako utok len na psy, ja by som strielal vsetko co je premnozene, macky, vtaky, aj deti :)

problem je v tom, ze podla mna v CR su tie psy fakt premnozene, ste taky "psickarsky narod" :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod jonza » čtv led 5, 2012 14:30

nikdo normalni tady nechce omezovat na zivote psa na voditku s nahubkem! Bavime se o volne pobihajicich, potencionalne nebezpecnych psech. Jako nerodic stejne nemam rad, kdyz vidim velkeho psa pribihajiciho k malemu diteti.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » čtv led 5, 2012 14:31

@jonza: ja nemam rad psy v restauraciach, ani ked su na voditku a s nahubkom, ani ked su v bulce :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod zbuddy » čtv led 5, 2012 14:33

Např. "Při přepravě psa v hromadné přepravě osob je povinen vlastník psa nebo chovatel dodržovat pokyny stanovené v přepravním řádu pro určitý druh přepravy. V rámci přepravy zvířat je stanoveno opatřit tyto náhubkem a vést je na vodítku"

Dám jen otázku: kolik psů bez vodítka a náhubku v posledních letech vážně pokousalo dětí i dospělých?
Náhubek na veřejnosti u velkých psů by měl být slušností...V tomto případě se*u na práva zvířat být volně...edit@jonza: asi tedy nejsem normální...Navíc když vidím relativně velké psy úplně na volno u různých pobudů :twisted: Relativně nedávno, když jsem spěchal na metro + vlak, tak hned pod schody somrovala taková pobudka peníze na žrádlo pro psa, co tam měla sebou. Tak jsem doslova zařval "jdi do prdele!" Byla uražená, nevím proč O:)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Stížnost

Příspěvekod womastec » čtv led 5, 2012 14:37

grco píše:@womastec: neber to ako utok len na psy, ja by som strielal vsetko co je premnozene, macky, vtaky, aj deti :)

problem je v tom, ze podla mna v CR su tie psy fakt premnozene, ste taky "psickarsky narod" :)



:lol: ted si připadám že mam psa už jenom já...

zbuddy @ slušností by mělo taky být aby si lidé po sobě uklidily výkaly dyž to nestíhaj, aby cyklista nejezdil pro stezce pro pěší a dalších spousta a spousta co se nedělá a nikdy nebude... a co furt máš s tim košíkem :((
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » čtv led 5, 2012 14:39

@womastec: to sa tu mozno len nahodou zislo par ludi bez psa, ale co ja sledujem dennodenne v Brne, tak tu ma psa skoro kazdy a chodia s nimi vsade, dokonca aj na lezecku stenu, tam uz fakt nechapem co ten pes robi... :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod keijei » čtv led 5, 2012 14:40

grco píše:@jonza: ja nemam rad psy v restauraciach, ani ked su na voditku a s nahubkom, ani ked su v bulce :D



Vic mi vadi kuraci. :?
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Další

Zpět na Pokec

cron