Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod air2 » stř kvě 26, 2010 13:48

Pokud by to někoho zajímalo, mám tady malé info pro majitele spacáků Warmpeace ohledně doplnění/výměny peří.
1 kg kvalitního husího peří stojí 1000 Kč (+ něco za práci - dle náročnosti).

Kontakt na výrobnu:
tel. 491 465 595
Warmpeace
Červený Kostelec
Burdychových 724
549 41
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod air2 » stř kvě 26, 2010 13:51

Myslím si, že je to celkem solidní záležitost pokud máte slehlé peří nebo ho chcete doplnit. Samozřejmě dělají jen jejich spacáky.
Myslím, že se není tím pádem třeba bát péřák prát i častěji (kvůli zkrácení životnosti), protože i když časem slehne, tak ta výměna není taková palba jako bych čekal.
Přijdou mi možná tím pádem trochu mimo i námitky ohledně peří 95/5 800cuin (že to rychleji slehne), přestože peří bude dražší, nebude problém ho doplnit za pár stovek.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod svetlovdusi » stř kvě 26, 2010 15:52

To je docela dobrá nabídka. Mám warmpeace explorer 600 ... Chci si pořídit nějaký spacáček s cca 300-400 gramy peří, tak ten explorer by se mi později hodil trošku přicpat.. tak na 1000. Kdybych se vešel do tisíce korun za 500 gramů peří, byl bych moc rád.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod air2 » stř kvě 26, 2010 18:08

Tady pozor, z sestistovky tisicovku neudelas, ma uzsi komory nez Explorer 900, da se tam narvat tak 150 mozna 200gramu peri (ptal jsem se).
Ale i tak je to dobré :) vyjde to asi na 400-500 Kč.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod Shadow23 » pon pro 5, 2011 21:26

Hoj všem. Delší čas si vybírám zimní spacák a při pročítání fóra jsem narazil na tohle vlákno. Trochu mě zaráží cena plnění vs. nový spacák. Např. Warmpeace Winterlite 1050, který má v sobě cca 1 kg stojí okolo 11 000,- a tady je cena za kilo peří 1 000,- je mi sice jasný, že něco stojí práce, látka na spacák + další náklady, ale rozdíl 10 000,- mi teda příjde fakt moc. Co si o tom myslíte?
Shadow23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 5, 2011 21:16

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2011 21:27

Ze neni peri jako peri ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod Shadow23 » pon pro 5, 2011 21:28

I když se jedná o plnění výrobcem?
Shadow23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 5, 2011 21:16

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2011 21:33

A jo, nekouknul jsem se na zacatek vlakna a myslel, ze jde o nekoho jineho. Tak to asi ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod JosefPirkl » úte pro 6, 2011 12:29

Třeba Warmpeace 1200 za oficiálních 13 tisíc se mi zdá až moc. Za tuto cenu koupím Loopinga 1200 s komfortem o 10 stupňů níže.
JosefPirkl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 27, 2010 7:06

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod Trafikant » úte pro 6, 2011 15:18

Warmpeace teď zdražoval, to je pravda a mě osobně to přijde taky přehnané, nicméně důvodů může být více.

a) zdražilo peří, co používají (aktuálně stojí kilo peří přo dosypávání v Červeném Kostelci 1500CZK/kilo, psal sem o tom v jiném vlákně)

b) zdražila doprava z Číny a výrobní náklady tam, bo Warmpeace si oblečení a saky na spacáky šije ve fabrikách v Číně. Oprava - saky v Číně šije jen na Vikingy a ty nezdražily.

Plus teda taky třebas náklady s provozem doma atd.

Osobně se klaním k možnosti B, protože Joska Rakoncaj (a proto mi je sympatičtější) má komplet výrobu v Čechách a ceny se stále +/- drží. To by byl super signál, když by to začalo výrobce tlačit k tomu vracet se s kompletní výrobou do ČR.

Je fakt, že ty nové ceny třebas u Explorerů či Summerlitů jsou už dost šílené, to už vážně raději Loopinga / Erratica / Koteku dle podmínek, kde to chce člověk používat, že.
Naposledy upravil Trafikant dne stř pro 7, 2011 10:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod sobb » úte pro 6, 2011 18:06

mi přijdou ceny přímo na e-shopu Warmpeace celkem nadsazené, spacáky nevyjímaje, Explorer 1200 se jinde dá vcelku bez problémů sehnat do devíti tisíc káčé, což jde
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod JosefPirkl » úte pro 6, 2011 19:08

Psal jsem do Warmpeace kolem ceny minulý týden, s tím, že webu je 1200 k sehnání pod 10 000,- a u nich za 13 000,-. Odepsali mi, že to je nějaká stará kolekce a že snad do budoucna lze očekávat jen vyšší cenu. Osobně si myslím, že cena kolem 10 000 je ještě nějak akceptovatelná, za 13 000 bych už šel do Loopinga.
JosefPirkl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 27, 2010 7:06

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod sobb » úte pro 6, 2011 19:52

jestli hodlaj zdražovat až do nekonkurenceschopnosti, tak je to škoda, protože spacáky od nich mi přijdou fajn, ale to je jejich boj, my už máme naštěstí "zapéřeno" a snad nám spacáky dlouho vydrží :D
každopádně dost navýšený ceny oproti prodejcům měli, alespoň u spacáků, už poměrně dlouho
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2011 19:54

Presne tak, jejich a konkurencni boj. Kdyz od nich nikdo nebude kupovat, tak bud zlevni nebo zkrachujou. Uplne normalni vyvoj ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod grco » úte pro 6, 2011 19:58

Za 13000 kc by som sa uz zacal obzerat po Valandre alebo Western Mountaineering
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod Trafikant » úte pro 6, 2011 21:28

Warmpeace nějak nastavil DMOC, což je u těch Explorerů nově kolem 13k, Warmpeace samotný ale spacáky neprodává, jen doprodeje, nemají eshop, to už zrušili. To že maj u produktů napsaný ceny, neznamená, že to u nich můžeš koupit, je to jen katalog s info DMOC.

Sice pořád budou prodejci, co to budou dávat za ty staré nízké ceny, ale zcela upřímně a otevřeně - na tom je pak marže v řádu několika stovek (méně jak tisíc korun) a to si možná může dovolit nějaký eshop ve stylu laptopu v kuchyni a žádného skladu, ale ne seriózní prodejce s kamennou prodejnou, který zákazníkovi nabízí ten komfort, že drží skladem všechny velikosti a strany zipu například.

Warmpeace totiž nezvedl jen DMOC ale i VOC.

V tomto konkrétním případě mi to zdražení přijde opravdu velké a nekonkurenceschopné, ale argumentovat eshopama co kurví ceny je takové...České =).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod Trafikant » stř pro 7, 2011 11:14

Podle aktuálních informací je ta cena ovlivněná hlavně peřím.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2011 11:41

díky za zajímavé info, pokud je to dané cenou peří, tak by to ale znamenalo zvýšení cen i u ostatních výrobců
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod Trafikant » stř pro 7, 2011 11:45

Neexistuje jeden dodovatel peří, jsou různé druhy, poměry, kvalita, úpravy a taky ve finále velikost odběrů. To vše hraje roli.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2011 11:48

aha, pochopila jsem to tak, že cena stoupla všeobecně
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod Trafikant » stř pro 7, 2011 11:52

Nn, řešil se tu jen Warmpeace. Joska mám za to teď nezdražoval a ani na jaře nebude.

Jinak fajn info je, že saky v Číně se šijou pouze na Vikingy, na ostatní spacoše doma.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2011 11:58

jestli jsi s nimi více v kontaktu - musí si přece uvědomovat, že s takovýma cenama na našem trhu už nejspíš příliš neuspějí, pokud nepůjdou s cenama nahoru i ostatní, vyjádřili se k tomu nějak?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod air2 » pon črc 30, 2012 18:52

Díval jsem se, že už třeba u Malachowského stojí doplění 100 g peří s prací 55 zl, což je něco přes 300 Kč. Peří zřejmě opravdu šlo nahoru a o dost.
Jinak servisní cenu, kterou Vám dává Warmpeace berte jako cenu servisu pro věrné zákazníky. Jurek Vám taky vymění jednotlivé části stanu za velmi dobrou cenu, ale kdyby za takovéto ceny měl prodávat, tak by tu nic ke koupi za chvíli nebylo - žádný výrobce by nepřežil. Outdooroví výrobci to nemají lehké, nevšiml jsem si, že by se zrovna koupali v penězích. Ale právě proto, že nám
naši výrobci umožní jejich věci za přijatelné ceny oservisovat, jsou tak oblíbení a spousta lidí do jejich věcí ráda zainvestuje - protože opravdu vydrží. Zkuste si však servisovat v Rock pointu nějakou hogofogo značku, která se Vám rozsypala těsně po záruční lhůtě. Děs běs. Za to moje zkušenost s českými servisy firem jako Pinguin, Jurek, Tilak a pod. byla vždy špičková.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod Ado » sob led 4, 2014 11:00

Tohle vlákno mě, jako majitele Vikinga 900 zaujalo a tak jsem napsal do Warmpeace, jaká že by nyní byla cena doplnění, či třeba i kompletního přeplnění stávajícího peří. Odpovědí mi bylo, že se to nevyplatí - spacáky Warmpeace plní (a asi i doplňuje?) v Německu a nejen proto by to prý přišlo dráž, než nový spacák. Trochu mě to zaskočilo, myslel jsem, že peří u Warmpeace je z Německa (Karl Sluka) a pracuje se s ním až v ČR.
Pokud se to již na OF řešilo, tak se omlouvám.
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod dudy » sob led 4, 2014 11:31

air2 píše:....... Zkuste si však servisovat v Rock pointu nějakou hogofogo značku, která se Vám rozsypala těsně po záruční lhůtě. Děs běs.......

Boty Lowa Tibet, pozáruční výměna podrážky, protože to mám blíž do RP než do Prosportu, tak řešeno přes ně jako prodejce, boty za tři neděle zpátky, podražený, nový tkaničky a vložky.
Já vím, že tuhle službu dělá Prosport jako zastoupení Lowy, ale taky mně mohli v RP vyfuckovat, ať si zajedu do Újezda sám.
Opět RP, reklamace bundy MHW - utrženej jezdec zipu, kdy já prohlásil, že nebylo použito síly (nebylo!) a bez tahanic se znalcem (jedná se o poškození uživatelem) druhý den nová bunda.
Intersoprt, Lowa Kody Mid, po téměř dvou letech protéká GTX, po dvou týdnech fungl nové boty vč. nové 24 měs. záruky.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod air2 » pát led 17, 2014 23:23

Výměna podrážek je běžná věc, která se u nás dělá. To mi dokonce v RP nabízeli při koupi bot (že je to možné), ale myslím že mi dali pouze adresu na letáčku kde to dělají - nějaký soukromý opravce.
Měl jsem ale na mysli něco jiného - např. protržená podlážka ve stanu, tropiko, které se musí řešit výměnou/servisem u výrobce - tam bývá problém. Pokud to musí poslat někam do USA, resp. si odtamtud vyžádat díl, tak to něco stojí. Ptal jsem se třeba na výměnu podlážky MSR Hubba hubba - bylo mi řečeno přímo u výrobce, že se mění celý vnitřní stan (cena několik tisíc...). Jurek ti vymění podlážku za pár stovek. Tilak/Pinguin taky zašije, vymění, podlepí... Zašití urvané stahovačky na budně u Pinguina mě stálo asi 100 Kč... prostě symbolická cena, na které určitě nevydělají (mají s tím víc práce než užitku). Warmpeace/Sir joseph nabízí i praní spacáků. Malachowski ušije na míru (a věřím, že i ti čeští by to dokázali).
Servis zahraničních věcí u některých značek se asi řeší (jako tvůj MHW), ale nebude to pravidlem. Já jsem u svého stanu MHW měnil prasklý prut - posílali mi jej z Francie, bylo to ale v záruce (v 1. roce) a bylo to zdarma. Teď by to už asi stálo taky jinou cifru.
Každopádně vydělávat musí všichni výrobci. A nejen oni, ale i prodejci. Ale když už si třeba koupíš takového Jurka, tak ho dokážeš oservisovat i po 10 letech za solidní peníz. A viděl jsem pár sídel českých outdoor výrobců a nepřišlo mi, že by se koupali v penězích a měli honosné sídla. Včetně třeba Sir Joseph, který není nejlevnější. Přežít na dnešním trhu s českou výrobou není easy. To už paradoxně vydělávají víc levné značky typu Hannah, Husky, Envy, Alpine pro a spol. U jedné z nich znám dva zaměstnance a vím za kolik dovážejí (vše z Číny a spol. samozřejmě).

Ale zpět ke spacákům - případné dosypání peří třeba do Explorerů, Summerlitů apod. se dělá taky v Německu? Vím, že před lety to plnili tady v ČR. Maximálně nějaké fusaky se vozily odjinud.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod Trafikant » úte úno 4, 2014 18:03

Už jsem to tu někde psal, dosypání peří navíc se nedělá, komory jsou konstruované na předem určené množství peří, tudíž by větší množství peří nemělo takový efekt.

Můj spacák byl tehdy dost výjimka.

Navíc Summerlite a Explorer se už maximálně doprodávají, výroba skončila a v ČR už není zázemí na plnění atd.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod goro » sob kvě 24, 2014 11:07

mám Vikinga 600, starý asi 5 let, a bohužel už stav není, co býval, i při teplotách nad nulou v tom není žádné teplo, přitom nový stačil v pohodě do -10°C.
teď jsem nedávno šáhl v obchodě na nový (stejný viking 600) a byl o dost nacpanější.

Nevíte, jestli je možné s tím něco dělat?
Podle příspěvků viz výše Warmpeace už peří nedoplňuje/nemění, tak přemýšlím, jestli je ještě možnost nějak zlepšit jeho stav, nebo se mám po pěti letech koukat po novém? čekal jsem tedy delší životnost.
Je pravda, že mi asi 2x zmokl a pak jsem ho opatrně a dlouho vysoušel. Může to mít na to vliv?
Pomůže poslat ho do warmpeace alespoň na "odborné" vyprání a vysušení? To výrobce ještě nabízí, ale nevím, jestli to pomůže.

Jinak v prvních letech s ním byla naprostá spokojenost, poměr cena/výkon/váha byl vynikající..
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod air2 » stř čer 4, 2014 12:49

Goro: Pošli jej vyprat Warmpeacu, může to pomoct. Po 5 letech si to ten spacoš už asi taky zaslouží. To zmoknutí/promočení peří mohlo mít vliv. Taky záleží jestli byl spacoš skladovaný volně nebo ne.
Dej pak vědět, jestli vyprání pomohlo, taky mě to zajímá.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Warmpeace peří - info o výměně/doplnění

Příspěvekod sup » stř úno 26, 2020 13:17

A nevíte, zda se někde dá koupit kvalitní peří na domácí přeplnění?
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45


Zpět na Spacáky a karimatky