Rychlebské hory

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rychlebské hory

Příspěvekod mtb.matysek » pon kvě 1, 2006 19:24

Ahoj, za jak dlouho se dá ujít tato trasa "natěžko" (Rychlebské hory, Kraličák):

Bílá Voda - Růženec - Travná - hraničky - Špičák - Kovadlina - Smrk - Kraličák - nejbližší vlak

Máme v plánu vyrazit v pátek v 11 z Bílé vody a nejpozději v pondělí večer musíme být zpět...Pokud by jste někdo napsal víc informací, byl bych moc rád, díky, mějte se!
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Rychlebky

Příspěvekod pepe » sob kvě 20, 2006 21:43

Čauki
(sorry, nemám před sebou mapu) Loni (2005) jsme tuhle akci podnikali s kamarádem. V pátek večer jsme vyšli z Bílé Vody a zabivakovali jsme na louce asi 30 min. pochodu za léčebnou. Další den jsme šli po značce (někdy po Polské) a spali jsme na Polské straně asi 2 hoďky před výstupem na Kraličák. Ráno jsme sešli do osady (Polské). Odtud údolím a výstup na nějaký dílčí vrchol, potom hřebenovka a výstup na Kraličák, následně sestup do vesnice a přespání nad Staré město p. Sněžníkem.
V pondělí ráno jsme odjeli do Jeseníků...
Určitě se to tedy zvládnout dá. Hlavně tam nepotkáš moc lidí.
pepe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 20, 2006 21:28

Příspěvekod Petre » stř črc 9, 2008 17:16

Mám takovej strašně hloupej dotaz :) Tím Kraličákem máte na mysli Kralickej Sněžník? :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Petre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 8, 2008 15:00
Bydliště: Bo city

Příspěvekod Petras » stř črc 9, 2008 17:19

Petre píše:Mám takovej strašně hloupej dotaz :) Tím Kraličákem máte na mysli Kralickej Sněžník? :oops: :oops: :oops:

No jistě,před 2 léty i teď :mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod george1 » čtv črc 10, 2008 11:48

mtb.matysek píše:Ahoj, za jak dlouho se dá ujít tato trasa "natěžko" (Rychlebské hory, Kraličák):

Bílá Voda - Růženec - Travná - hraničky - Špičák - Kovadlina - Smrk - Kraličák - nejbližší vlak

Máme v plánu vyrazit v pátek v 11 z Bílé vody a nejpozději v pondělí večer musíme být zpět...Pokud by jste někdo napsal víc informací, byl bych moc rád, díky, mějte se!


Šel jsem to před cca měsícem, ale opačně a jenom ze Smrku. Opačně proto, protože si sice máknete do kopce na začátku, ale pak je to super rovná, k léčebně se sklánějící hřebenovka. Díky tomu, že mě na Smrku probralo zvířectvo ze spaní již okolo 4 ranní (srna mi nabourala do stanu), tak jsem k léčebně dorazil okolo 13:00 nebo 14:00. Zkracoval jsem si to tedy Polskem, ale byla to pohoda.

Z Králičáku na Smrk jsme to šli dříve a to z Dolní Moravy nahoru asi 2 a půl hodiny, pak po zelené hřebenovce na Polkou Horu po hranici. Tam do Polska, po zelené k prameni a po lesních cestách dolů pod Smrk a pak kolmo nahoru na Smrk. Tehdy jsme ještě stihli pivsona na Ramzové. Takže si myslím, že když vyrazíte v pátek, tak klidně můžete zůstat v Travné v hospodě (ztratíte vejšku) a za sobotu a neděli zvládnete všechno.

Když jedete z Brna, tak bych osobně doporučoval vystoupit v Hanušovicích, přestupit na Staré město pod Sněžníkem a pak si ťápnout nahoru a jít to na sever.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod gepard75 » úte lis 8, 2011 13:51

Nazdar,
jak to vypadá s občerstvením v Travné? Je tam nějaká solidní hospa s rozumnou otvíračkou ? Nejlépe, aby bylo otevřeno i 17.11. :supz:
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » úte lis 8, 2011 17:17

@gepard75: Plánuješ tu cestu teď během svátku? Snesl bys jednoho pasažéra navíc? :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod gepard75 » úte lis 8, 2011 18:56

budo píše:@gepard75: Plánuješ tu cestu teď během svátku? Snesl bys jednoho pasažéra navíc? :-)

Ano, chystám se s kamarádem, takže pokud se nebojíš cizích lidí, můžeš se přidat :-)
V tuto chvíli, ale kamarád leží na antibiotikách s nějakou virózou, takže se definitivně rozhodnem po víkendu.
Budu tě informovat via SZ.
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Rembrandt » stř lis 21, 2012 19:42

Dneska jsem se vrátil z rychlebských hor a paráda, nikde ani živáčka =D>
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » úte lis 27, 2012 16:36

Letos bych si tuhle trasu rad prosel. Pokud se tam nekdo budete chystat a snesete spolecnost, budu rad, kdyz mi date vedet :t:t
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod remda » úte lis 27, 2012 19:07

budo píše:Letos bych si tuhle trasu rad prosel. Pokud se tam nekdo budete chystat a snesete spolecnost, budu rad, kdyz mi date vedet :t:t

Já bych šel... co víkend 7.-9.12. ???
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » úte lis 27, 2012 21:04

Tak to byl fofr, dík za nabídku :-)
Jen si nejsem jist ohledně termínu, ale to ještě zjistím.

Je to teda tahle trasa?

A jak to je vhodný udělat s dopravou? To bych jeste zkouknul..... pripadne jestli nekdo z Vas, kdo jste to uz sli, muzete poradit....?

Nasel jsem z Kolina do Stareho Mesta vlak - to je celkem v pohode. Ale co pak z Bile Vody?

Pripadne smer trasy muze byt opacne, to je fuk .....
Naposledy upravil budo dne úte lis 27, 2012 21:56, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod remda » úte lis 27, 2012 21:29

Z Bílé Vody nevím, ale z obce Javorník jezdí motorák do Jeseníku
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Rembrandt » úte lis 27, 2012 21:35

nějak mi ta vaše mapa nefunguje :( . Z jeseníku do javorníku jezdí vlak, ale jen párkrát denně, to spojení je dost špatné, většinou počítejte s přestupem v lipové-lázních.
Taky bych si to klidně zašel znovu, ale ještě nevím, jestli mě nenaženou o víkendu do práce :?
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod remda » úte lis 27, 2012 21:52

Jo ta mapa nejde,
,ale šel bych to: Staré Město p.S. - Kraličák - Smrk - Kovadlinka - Špičák - Hraničky - Travná - Borůvková hora a dolů do Javorníka na vlak
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » úte lis 27, 2012 22:01

Ten směr, jak navrhuje Remda, mi je taky sympatičtější ....

Ta mapa mi funguje, tak netuším ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod cezaryol » stř lis 28, 2012 21:35

budo píše: Ale co pak z Bile Vody?

Je mozne vyuzit jen autobus. O vikendech funguje nekolik spoju do Jesenika.
cezaryol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 16, 2012 21:35

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » stř lis 28, 2012 22:05

to jsem nasel ale to mi prave uz neprislo moc casove vstricny ... takze to ukonceni, co navrhuje remda mi prijde celkem dobrej kompromis .... jen snad ten kousek nebude to nejkrasnejsi z celyho treku .... aby o to clovek neprisel .... hehehe
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod cezaryol » stř lis 28, 2012 22:13

budo píše: to ukonceni, co navrhuje remda mi prijde celkem dobrej kompromis .... jen snad ten kousek nebude to nejkrasnejsi z celyho treku .... aby o to clovek neprisel .... hehehe

To je fakt. Od sedla Ruzenec do Bile Vody cesta ne je zajimava. Sestup z Boruvkove do Javornika je mozny w nekolik variantech. Zajimave bude navstivit Vysoky kamen.
cezaryol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 16, 2012 21:35

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » čtv lis 29, 2012 10:23

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod cezaryol » čtv lis 29, 2012 10:44

Sestup po modre a zelene to jsou typicke lesni cesty. Doprucil bych takovou trasu:
http://mapy.cz/s/5LUP
Bude moznost vyhledu z Vysokeho kamena ( zalezi na pocasi ), prikreho klesani k Kamennemu mostu, odkud kousek asfaltkou do hajovny a dal po lesnich cestach do krizovatky u silnice Javornik_Travna.
cezaryol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 16, 2012 21:35

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » čtv lis 29, 2012 10:52

Skvele, diky :-) Rikal jsem si ze ten Kamen a kamenny most na mape mne budou zrejme zajimavy mista a vlastne jsem i ocekaval, ze nekdo se zkusenosti doplni a navrhne zajimavy zaver :-)

EDIT: Tak terminove ted toho 7.-9. nemuzu. Takze bych mohl toho 21.-23.12. ..... Co vy na to chlapi?

EDIT II: tak se omlouvám, ale nejedu, páč jsme doma nějaký nakřáplý a bylo by mi blbý nechat doma ženu s prckem připravit Vánoce a pak si to přihasit k hotovýmu. Takž pokud někdo bude chtít řekněme 26.12., tak to bych šel.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » čtv říj 24, 2013 21:28

Tak zítra - konečně :t:t

trasa

Případná doporučení zajímavá místa rád navštívím, vlákno sleduji.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Piškot » čtv říj 24, 2013 22:07

Píšu to ve směru Kraličák->Javorník, nevím, zda to nejdeš obráceně, tak si to případně přehoď:

Z Kraličáku bych se to nebál vzít po hranici po zelené přes Kladské sedlo (hospoda), za Chlupěnkovcem to můžeš střihnout na červenou k Medvědí boudě. Je to mnohem příjemnější cesta než dálnice na červené.

Za Paprskem, kousek za rozcestím Palaš to vezmi doleva na hranici (je to značená zimní cesta, odbočuje na kopečku za Palašem) a pak podél patníků až na Smrk - je to dobře prošláplé a cestou jsou aspoň panorámata.

Na Kovadlině nevynechej skalní vyhlídku kousek pod vrcholem (ve směru od Smrku), asi 20m od cesty.
Piškot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:47

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » pát říj 25, 2013 2:28

Děkuju :-)

GearList: http://www.geargrams.com/list?id=15579 - jen asi vyhodím to poncho, mám ho stejně jen kvůli krytí báglu
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod fps » pát říj 25, 2013 20:24

před několika měsíci jsem šel jak Rychlebské hory, a po měsíci taky Králický Sněžník, a podle mě je tam toho tolik co k viděně, jsou to tak rozsáhle oblasti, že to chce rozdělit, na oboje jsou tři nebo čtyři dny málo
- chybí tam krásná část od Králického Sněžníku po hranici na Malý Sněžník - Hraniční skály, pak po modré Stříbrnická - Sušina - Podbělka - Souš
- a Rychlebské hory třeba po žluté Lví hora, nebo po modré a zelené Nýznerovské vodopády
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod budo » ned říj 27, 2013 12:40

Nyznerovske vodopády jsem minul. Vysoký kamen super! Kovadlina také! Teď sedím na Císařské louce a zkusím ten Sneznik asi dat. Tady už je ale dost rušno.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » ned říj 27, 2013 19:38

Tak jsem si to u Paprsku rozmyslel a ohnul to po zelené do Starého Města p.S. Dal jsem těch 7km za 1h10min a ještě jsem u toho stihl fotit vůbec nejkrásnější výhledy (to není moje foto), co jsem za ty 3 dny potkal. Řekl jsem si, že raději budu v pondělí doma a ten další kus si nechám na jindy, než abych letěl jak na závodech a měl z toho prd, leda dřinu. Takže jsem v 15:30 sedl do vlaku a teď jsem dorazil dom. Uf. Bylo to krásný, ale od Císařské louky k Paprsku se mi to nelíbilo, protože jsem opoměl kopírovat hranici a na tý červený to bylo opravdu přelidněný.
Naposledy upravil budo dne úte kvě 5, 2015 12:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Chmeld4 » úte kvě 5, 2015 8:10

Urval sem dva dny dovolené, takže od středy do neděle zase kousek hranic. Plán je Bílá Voda -> Králíky. Uvidíme jestli mě bůh větru a deště ušetří a nohy ponesou. Pak hodim nějaké info :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod budo » úte kvě 5, 2015 10:08

Pekny prespani by mohlo byt na jihovychodni strane Kovadliny tesne za jejim vrcholem. Ta vyhlidka neni v mapach seznamu (aspon v mobilni verzi), ale je tam. Pred Kovadlinou je voda u Pramene Peklo.
Naposledy upravil budo dne úte kvě 5, 2015 10:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Další

Zpět na Česká republika