kompatibilita kartusi

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

kompatibilita kartusi

Příspěvekod vomackav » pon kvě 2, 2011 17:28

Zdravim, mam docela bordel v kompatibilite plynovych kartusi, jde mi konkretne o coleman F lite a Primus express stove. Daji se na tyto dva varice pouzit stejne kartuse?
Pripadne kartuse od campingaz jsou s temito kompatibilni? Nikde jsem to poradne nenasel, tak prosim o trpelivost.
Dekuji za objasneni, snad uz si v tom udelam poradek. Vasek
vomackav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob pro 26, 2009 13:49

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Tomas » pon kvě 2, 2011 18:38

Z me zkusenosti jsou plynove kartuse znacek Coleman, Karrimor (Go-System nebo jak to bylo), Var a Primus zcela kompatibilni (na techto to znackach to mam odzkouseno s ruznymi varici). Zavit je stejny.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 2, 2011 18:51

Závitové kartuše mají všechny stejný závit.
Rozdíl je jedině v průměru dna kartuše - VAR má např menší průměr (250g) než Coleman.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Edelrid bomba

Příspěvekod NuriCZE » pon črc 4, 2011 20:01

Ahoj,
píšu řekněme za pět minut dvanáct, ale má milá chce poprvé vyzkoušet spaní pod širákem. A já, jakožto lesem prolezlý junák, jsem jí chtěl zprostředkovat co nejluxusnější zážitek. Problém přišel ve chvíli, kdy jsem koupil bombu na vařič. Zariskoval jsem a vzal jsem kartuš Edelrid, kterou jsem neznal. A nebyl by v tom čert, abych si neměl chuť rozbít hlavu o zeď.

Jinými slovy, bomba stála 180,-, což je příjemná cena, horší je to, že jsem nenašel odpovídající vařič v ceně pod 600. Což je pro mě, studenta, trochu moc mastná záležitost. Proto se vás chci zeptat, outdooráci, nenašel by se zde někdo kdo buď :
1) Má nápad, jak to levnější variantou vyřešit...? Mám k dispozici vařič Var a Campingaz, ale ani jeden nepasuje.
2) Má tenhle vařič v Ostravě a okolí a neváhal by mi ho půjčit na dva dny, s tím, že bych ho bez poškození vrátil zpátky s nějakými úroky?

Vím, že to není zrovna nejlepší přístup, hned prvním příspěvkem pokoušet takové věci, ale... řekl bych, hoří mi koudel u zadele :)
Naposledy upravil NuriCZE dne pon črc 4, 2011 20:15, celkově upraveno 1
NuriCZE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 4, 2011 13:54

Re: Edelrid bomba

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 4, 2011 20:08

Zkus na netu najít jak vypadá ta tebou koupená kartuše (správný výraz pro bombu), kdyby byl někdo ochotný půjčit ti vařič (správnější výraz pro hořák).
Má nahoře jen proláklinu (mělkou prohloubeninu), nebo tam má i vystupující "límec" (a nahoře byla plastová krytka)?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod NuriCZE » pon črc 4, 2011 20:13

Díky za rychlou odpověď (a pardon za zbytečné téma).
Jedná se o tuhle tuhle kartuš, alias vystupující límec a plastová krytka... :)
NuriCZE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 4, 2011 13:54

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod pavproch » pon črc 4, 2011 20:15

http://www.edelrid.de/sports/produkte/c ... r-gas.html

Die Schraubkartuschen werden nach der europäischen Norm EN 417 gefertigt. Die Norm beinhaltet die europäischen und internationalen Sicherheits- und Gewindestandards


http://www.edelrid.de/sports/produkte/c ... apter.html

fertig
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 4, 2011 20:16

Šroubovací jsou vyráběny podle evropské normy EN 417. Tato norma obsahuje evropské a mezinárodní bezpečnostní normy a nití

Čímž ti PP naznačil, že kartuše by měla pasovat na VAR& VAR2. Tedy, že VAR na ni má pasovat...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod NuriCZE » pon črc 4, 2011 20:18

vonkreuz píše:
Šroubovací jsou vyráběny podle evropské normy EN 417. Tato norma obsahuje evropské a mezinárodní bezpečnostní normy a nití

Čímž ti PP naznačil, že kartuše by měla pasovat na VAR& VAR2. Tedy, že VAR na ni má pasovat...


V tom případě jsem ještě víc levý, než jsem si myslel... Děkuji za pomoc a snad budu někdy moci oplatit stejnou službou :) Přeji pěkný večer!
NuriCZE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 4, 2011 13:54

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 4, 2011 20:22

edit: to, co jsi ty dal, je klasická šroubovací kartuše, která pasuje na všechny šroubovací vařiče.
Takže, to co jsi koupil je možná i kartuše s "bajonetovým" systémem uzamykání. Na to pasuje např. Bluet Micro Plus, který se vejde cenou do tvého požadavku 600Kč. Ale jeho výkon je vyloženě tristní 1300W. :oops: Soudím podle toho, že píšeš o plastovém víčku, které znám jen z bajonetových kartuší Campingaz. :-k

Zkus to ješt jednou - opatrně a nestrhnout závit a když to vážně nebude ono, hledej něco od Campingazu...

Edit2
- pokud tam máš totok bazmek - několikahran bez závitu, tak je to bajonetová kartuše.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod NuriCZE » pon črc 4, 2011 20:28

vonkreuz píše:edit: to, co jsi ty dal, je klasická šroubovací kartuše, která pasuje na všechny šroubovací vařiče.
Takže, to co jsi koupil je možná i kartuše s "bajonetovým" systémem uzamykání. Na to pasuje např. Bluet Micro Plus, který se vejde cenou do tvého požadavku 600Kč. Ale jeho výkon je vyloženě tristní 1300W. :oops: Soudím podle toho, že píšeš o plastovém víčku, které znám jen z bajonetových kartuší Campingaz. :-k

Zkus to ješt jednou - opatrně a nestrhnout závit a když to vážně nebude ono, hledej něco od Campingazu...


No, on to není cenový požadavek, spíš noční můra, jelikož je to na mě trochu moc :X Ale nějak to holt budu muset zvládnout. Jen pro jistotu přikládám odkaz na fotku uzávěru tady
NuriCZE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 4, 2011 13:54

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 4, 2011 20:32

Pohoda, je to šroub. VAR2 by měl pasovat...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod 5marto5 » pát říj 28, 2011 20:56

chcel by som sa spytat ci by zavit varica Pinguin Spiderhttp://www.vsetkonahory.sk/varice/2131-pinguin-spider.html pasoval na kartuse znacky Campingaz alebo Colleman
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod vonkreuz » pát říj 28, 2011 23:06

Zkracuj odkazy! :axe:

Na Coleman a kteroukoliv šroubovací (VAR, Primus,...) ano. Campingaz má 2 typy (narážecí - neodpojitelné do úplné spotřeby plynu a bajonetová - odpojitelná kdykoliv) a ani na jednu z nich to nepůjde.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod 5marto5 » sob říj 29, 2011 5:41

ved aj campingaz ma srobovaci zavit tusim
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod vonkreuz » sob říj 29, 2011 6:40

Myslet znamená ho*no vědět. :mrgreen:
Ukaž mi na stránce slovenského dovozcu šroubovací kartuši.
O existenci velkých šroubovacích bomb, ne kartuši(!) vím, ale srovnávat je s kartuší by bylo stejné, jako říkat o 2kg Meva bombě, že je to kartuše.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod 5marto5 » úte lis 1, 2011 12:11

na napichovacku od Primusu treba niaku redukciu alebo to nijako nenasadim na ten varic
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod vonkreuz » úte lis 1, 2011 12:24

Pokud myslís Primus Power Gaz without valve (ref. č. 221093), tak je to to samé co je Campingaz C206.
A na to pořebuješ buď přímo spotřebič s "klietkou" nebo jiným mechanismem zabezpečující fixaci kartuše na spotřebiči až do úplné spotřeby plynu. Pokud máš vařič se šroubovacím mechanismem, tak ho nemůžeš použít, pokud neseženeš redukci (jak jsi správně napsal) a o té se tady někdo psalo. Zkus použít vyhledávání. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod 5marto5 » úte lis 1, 2011 15:00

kde by sa dala ta redukcia zohnat
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod zbuddy » úte lis 1, 2011 15:24

Už jsi Hledal a googlil, lenochu? :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod 5marto5 » úte lis 1, 2011 19:33

goooglil som a aj som vygooglil a aj zhanam podrobne fotky aby som to skusil vyrobit otec je dobri sustruznik cnc frezar takze si myslim ze bi to slo
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod zdenki » stř led 16, 2013 22:57

Pls. Těsní bez problému Var2 a kartuše Primus Power Gas ? Skoro všude na webu se píše, že ,,Při použití s vařiči jiných značek než Primus není garantována těsnost soustavy kartuše-vařič." Určitě má někdo vyzkoušenou v praxi přímo tuto kombinaci. Chci si zrovna objednat víc kusů najednou, tak se ptám jen pro jistotu, abych pak nebyl překvapený :roll: . Díky.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Chmeld4 » čtv led 17, 2013 8:04

@zdenki: Neměl by nastat problém. Tuhle kombinaci sem praktikoval.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod jonza » čtv led 17, 2013 9:58

mame VAR2 a kartuse kupujeme co maji v obchode. Nikdy jsme neresili znacku a nikdy jsme nemeli problem.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod zdenki » čtv led 17, 2013 11:20

Super. Dík za info chlapi.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod symplooke » pon črc 15, 2013 6:38

Ahoj, mám trošku problém s vařičem, tak si dovolím řešit tu, než zakládat nové téma. Nějak mi zolbí vařič, mám colemana, tuším že F1 - lite, a když ho chci našroubovat na kartuši, nedrží a jakoby vyskakuje. Nevíte kde by mohl být problém ? Koukal jsem na závit a vypadá ok, ale nechytá se ani na víc různých origo kartuší :shock:
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Manyyas » stř čer 8, 2016 16:40

Ahoj, mám vařič Pinguin Hiker + Pinguin kartuši = funguje . Včera jsem si zapomněl vařič a vzal jenom kartuši a pujčil sem si VAR vařič + Pinguin kartuši = nefunguje. Neví někdo proč? Závit šel šroubovat zezačátku lehce, potom hůř, ale dotáhnout to i tak šlo. Na kartuši VARu fungoval ten VAR vařič ok, ale na Pinguin kartuši ne. Servis Pinguinu mi psal, že kartuš i vařič je univerzální, takže by to mělo sedět. Letím do Skotska, tak se bojím, že neseženu vhodnou kartuši.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 16:47

Neco podobneho jsme pred casem resili u jine kombinace, cti tady a dal. Jde o delku zavitu, ne vsechny kombinace spolu funguji...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod badra » úte črc 26, 2016 18:00

Ahoj. Slyšela jsem že ve Španělsku nejsou běžně k dostání šroubovací kartuše na Var, mají tam prý jen "napichovací". Co je na tom pravdy? Za nedlouho se tam vydám, tak poraďte zda koupit nový vařič, či spoléhat? Díky
badra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 26, 2016 17:50

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod ptrupek » čtv črc 28, 2016 6:57

Na Mallorce nebyl se sroubovaci problem.
ptrupek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 5, 2016 7:29

Další

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření