Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2011 18:23

Simi píše:Me teda perovka jako stredni vrstva prijde trochu kontraproduktivni. A proc? U perovky(a nejen u ni) izoluje predevsim ten objem vzduchu v bunde, na ktery ji peri nafoukne. No a kdyz perovku das pod dalsi bundu, vsechno se zmackne a efekt bude vyrazne mensi nez kdyz ji mas jako vrstvu vrchni.

Taky to tak vidim. Navic bych se u peri dost bal vlhkosti. Jako zatepleni pri zastavkach v pohode, ale za pochodu se clovek hodne poti a vsechno by slo skrz peri. Je toho fakt hodne; kdyz je v zime bezvetri, tak se mi u primaloftky dela ledova krusta na povrchu a nekdy i pod. Mokre peri se smrskne a neizoluje. Vyzkousene to ale nemam, treba ta para proste projde skrz.

grco píše:@deckardph: Nechcem tu fleecku vymenit mermemoci. Ale moja Ternua ma 360 gramov. MontBell ma perovu bundu ktora ma 160 gramov. Ak ta bunda bude fungovat rovnako dobre ako fleecka, tak by som do nej siel.

Myslis tuto pripadne tuto? Vypadaji hodne zajimave, na zastavky a na vecer urcite. Nasel jsi nejaky e-shop, kde by se to dalo koupit? Ptam se proto, ze nedavno jsem hledal, kde sehnat jejich zdarak a nezadarilo se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » pát čer 10, 2011 19:23

@Aldo: Najdi mi prosim ta fleecku do 200g, najlepsie tu 80g :)

@Mike: Ano myslel som presne tu EX Light. E-shopy co som pozeral, tak len americke, takze by to chcelo risknut s velkostou. Ma ju napriklad gearzone.com a posielaju do CR. Mne sa od nich pacia aj Super Spiral Down Hugger spacaky, skoda, ze to tu nik nedovaza. Normalne zacinam rozmyslat, ze to tu zacnem dovazat sam :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2011 20:19

Nejde ani tak o velikost, jako o ty americke. Spousta z nich vubec co CR neposila a kdyz jo, tak pred FedEx nebo UPS, coz je pomerne drahe. U gearzone vychazi postovne minimalne na $80. Navic z toho dneska zaplatis 20% DPH a jeste ti to svine na celnici a poste zdrzi pres mesic. I kdyz zas je pravda, ze tohle u zasilkovych sluzeb asi neplati, ale chtelo by to zjistit, jak je to ted.

Rozmyslej, dobry napad ;-) mont-bell vypada opravdu zajimave, ja bych bral minimalne ten zdarak ;-) Bundu mozna taky, vecer na podzim v Alpach mrzne a urcite bych ji ocenil a pri te vaze bych ji nevahal vzit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 10, 2011 20:37

deckardph píše:Na letní treky je to zbytečnost, ale jestli chceš mermomoci utrácet (podle toho co píšeš asi jo) tak si to kup a pak nám poreferuj :lol:

Už jsem to tady několikrát psal, že co mám toho Rakoncaje Aprona (120-5g peří), tak od začátku března spím jen v 300g péřáčku a bundu mám na ranní nebo večerní vaření. Na tohle období je samozřejmě už moc teplá a tak odpočívá ve skříni.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Aldo » sob čer 11, 2011 14:45

@Grco - nejde o váhu výrobku, ale o gramáž, g/m2 resp. tloušťku materiálu. Tím pádem i izolační vrstvu. Já nikdy nepoužíval větší(tlustší) než 100g. Jo jednou jsem dostal tu 200 stovku a používal jsem ji pouze do města bo byla teplá a už při rychlejší chůzi jsem se v ní potil.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » sob čer 11, 2011 19:21

@Aldo: Jasne, uz chapem. Aku gramaz ma ta moja konkretne neviem. Uz sa nepredava, tak to tazko zistim.

@mike: No rozmyslam, len coho sa bojim je to, ze tu v CR vela ludi kupuje ceske outdoor veci preto, lebo su ceske. A ceskych znaciek je strasne moc, takze je dost velka ponuka a konkurencia. Tak neviem jak by sa to tu presadilo, bez reklamy. Inac mam v hlave vela znaciek, ktore by som tu mal velmi rad k dispozicii/dovazal. Okrem MontBell napriklad Snow Peak, Big Agnes, Nemo Equipment, Granite Gear, Gossamer Gear, Western Mountaineering, Valandre...

Dalsi diskuse na tema prodeje neznamych znacek presunuta sem. mike
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2011 16:18

grco píše:@deckardph: Nechcem tu fleecku vymenit mermemoci. Ale moja Ternua ma 360 gramov. MontBell ma perovu bundu ktora ma 160 gramov. Ak ta bunda bude fungovat rovnako dobre ako fleecka, tak by som do nej siel.

Nechal jsem si dovezt mont-bell EX LIGHT DOWN JACKET z USA. Vyzkousel jsem ji ted v Dolomitech a je skvela. Vzal jsem ji misto IB 260 mikiny a pro me ucely je lepsi snad ve vsem. Je lehci, teplejsi a prijemnejsi na noseni. Pouzival jsem ji na vecerni a ranni vareni pri teplotach neco malo nad nulou. Mel jsem na sobe jen tenke zakladni merino triko (gramaz ~120), na nem tuhle bundu a bylo mi prijemne teplo. Jednou jsem s k ranu vzbudil zimou, protoze mrzlo a vecer jsem se neobleknul. Byl jsem uz promrzly, a tak jsem si krome ponozek a kalhot oblekl i tuhle bundu a za chvili v pohode spal. Odted se stava soucasti me podzimni a zimni vybavy a IB zustava doma. Ona zabere i min mista.

Jedine minus, na ktere jsem zatim narazil, je absence stahovani spodniho lemu. Bundu je treba dat do kalhot, jinak pod ni tahne a rozdil v tepelnem komfortu je dost znat. Asi ji vytunim par kouskama gumy, jaka je na rukavech.

Diky grcovi za tip, samotneho by mne to asi nenapadlo. Je neuveritelne lehka a tech 50 gramu peri prekvapive hreje. Kupoval jsem pred par tydny tady za tech $164.85, u mont-bellu koukam od te doby podrazili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod wawrik » stř říj 5, 2011 16:31

mike píše:Nechal jsem si dovezt mont-bell EX LIGHT DOWN JACKET z USA.

Presne niečo takéto hľadám! Ale nie a nie to u nás nájsť, Sir Joseph Koteka je už dospelá bunda...

Naozaj to má 150 gramov? :prayer: Ako sa to dá zbaliť (veľkosť)?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2011 16:43

Nevazil jsem, ale rekl bych, ze tak nejak jo. Uvadeji 160g pro M, ja mam XL (a 180 cm) a je fakt neuveritelne lehka, do 200g urcite. Sbali se do takoveho maleho valecku, doma ho zmerim a nafotim v porovnani s necim znamym.

Jo, tobe by se do Nepalu hodit mohla :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod vonkreuz » stř říj 5, 2011 17:31

Od března mám (testovací, na zakázku ušitou * ) SirJoseph Apron, která jde teď do obchodů a nemohu si ji vynachválit, cena cca 160€.
Podobné je i Yetty Purity - cena cca 299€
Další možností je Mountain Equipment - model si nevzpomenu, ale má je např. SummitRide v Brně.
A něco mi ještě říká, že Mára Holeček nesí něco od Kllettermusen, včetně péřových "trenek".
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod wawrik » stř říj 5, 2011 17:53

SJ Apron je viac ako dvakrát ťažšia a objemnejšia, ako ten montbell. A príde mi ako príliš veľké kladivo na to, čo chcem. Ja by som rád (zbaliteľnú) náhradu flísky, ktorú pohodlne vopchám aj pod vrchnú vrstvu.

Ale pozriem si ju aj s tými ostatnými niekde naživo, dík sa tipy.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod zdenki » stř říj 5, 2011 19:21

Ta Mountain Equipment je Arete,je ještě o trochu těžší než Apron.
@vonkreuz: nemáš vyzkoušené, jestli je Apron kromě rozdílu v hmotnosti i výrazně teplejší ve srovnání s MHW Monkey(nebo podobnou chlupaticí - např. DA Lava)?
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod vonkreuz » stř říj 5, 2011 19:31

DirectAlpien Lavu mám taky. * Velikost XL, Apron mám L.
Apron je teplejsi, zabalitelnejsi, lehci. Lava má užší rukávy, je víc anatomická, nebo prostě více střižená na tělo.
Ještě minulou zimu jsem Lavu hoooodne pořád stále používal, protože její kapsy jsou akorát pod větráním na bundě DirectAlpine Devil2, takže si došáhnu přes membránovku krásně do kapes.
Pro mně je momentálně lepší Apron, protože je lehčí a poskytuje lepší izolaci. Zase na více chodivé akce je Lava lepší.
U Lavy pozor na to, že první verze se dělala z Polartecu, dneska je to HighLoft. Podobná bunda je jeste Montura Alaska pro jacket myslím, ta je z Polartecu a predni vnitřní kapsy jsou site tak, ze to vypada a asi i je dobra ochrana proti vetru zepredu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod timo » stř říj 5, 2011 20:12

Crux vyrábí bundu podobného stylu i váhy.
Když už nemůžeš, tak přidej.
Uživatelský avatar
timo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: ned úno 14, 2010 17:25
Bydliště: Brno

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod zbuddy » stř říj 5, 2011 20:23

vonkreuz píše: Podobná bunda je jeste Montura Alaska pro jacket myslím, ta je z Polartecu a predni vnitřní kapsy jsou site tak, ze to vypada a asi i je dobra ochrana proti vetru zepredu.
To souhlasí, jsou tam i strečové panely. Je to nejkrásnější bunda z těch chlupatic na našem trhu (MHW Monkey, DA Lavam...)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod zdenki » stř říj 5, 2011 21:48

vk,zbuddy - díky.
vonkreuz píše:Pro mně je momentálně lepší Apron, protože je lehčí a poskytuje lepší izolaci. Zase na více chodivé akce je Lava lepší.
Tohle jsem chtěl přesně porovnat, popřemýšlím... :((
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » čtv říj 6, 2011 8:41

vonkreuz píše:A něco mi ještě říká, že Mára Holeček nesí něco od Kllettermusen, včetně péřových "trenek".


On ma Klattermusen Liv. Urcite vynikajuci "sveter", ale to uz je vsetko skor na zimu, hrube a relativne moc teple.

Ten MontBell ma len 50g vyplne, vsetky ostatne bundy co sa tu daju v CR zohnat maju 100g (vyplne) a viac. Aj Patagonia Down Sweater uz je moc tazky/teply.

@mike: Niekto ti to doviezol, alebo si si to nechal poslat? Dnes uz to DPH od 22 dolarov je dost trapne. Co velkost? Sedi s nasimi EU velkostami? Alebo si kupoval o cislo mensiu ako bezne nosis?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2011 19:37

Ma 50 gramu, ale 900 cuin. Coz muze klidne byt stejne teple, jako 100 gramu 600 cuin.

Jo, nekdo mi to dovezl. Byl trochu problem s objednanim, nejdriv jsem to zkousel primo pres mont-bell a nepovedlo se. Jsou ponekud nepruzni a navic nezvladli mou platebni kartu. Pry berou jen americke, protoze jinak neumi overit identitu (zatimco ostatni jo...). Nastesti mi doporucili nekolik svych dealeru a nakonec jsem to koupil tady a spokojenost naprosta. Nestihalo se, jelikoz do toho padnul US svatek, o kterem jsem nevedel (FedEx nepremava), a tak mi sami navrhli vymenu jakesi TNF cepicky zdarma za expresni dodani. Do Evropy maji ale moc drahe postovne, jiny z dealeru ale vypadal pouzitelne, kdybys o to stal: http://www.hikelight.com. DPH, poplatkum a zdrzeni na celnici se ale bohuzel nevyhnes.

Velikost jsem vybiral podle jejich tabulky a sedi. Mam XL a normalne taky (mam 180cm/~85kg). V tomhle pripade neni kriticka, jen ti nesmi byt mala. Mne je ale akorat.

Co se tyce rozmeru po sbaleni:
- perovka 21x11 cm
- zdarak 17x8 cm

Pro predstavu jsem to nafotil. Zleva je perovka, zdarak a pro porovnani pertexova vetrovka.
mb1.jpg

mb2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod vonkreuz » čtv říj 6, 2011 19:55

Nemám žádné záznanovo/zobrazovací zařízení, tak musím jen slovní popis: SirJoseph Apron ve velikosti L se při zmačkání do přepravnío obalu vejde do horopřilby Petzl Elios. Bunda má samozřejmě i možnost zmačkat do kapsy, potom je to ještě menčí balíček než přepravní sáček.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod wawrik » pát říj 7, 2011 10:04

mike & vonkreuz: Díky.

Ten montbell robí aj nohavice (aj keď s o chlp horším perím), ako komplet na zimnú VHT by to nemuselo byť zlé. Idem kontaktovať Ježiška...

Len ma trochu prekvapilo, že je to všetko prešívané (studené švy) - od takýchto firiem by som čakal sofistikovanejšie komory...

Edit: v nejakej diskusii som narazil na francúzsku 380-gramovú bundičkuTechnique extreme Mont Blanc za veľmi priaznivú cenu - 69 €. Nie je to už také ľahučké, ale stále je to menej, ako moja flíska, a predpokladám teplejšie a zbaliteľnejšie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod oodoow » pát říj 7, 2011 10:47

mike píše:Zleva je perovka, zdarak a pro porovnani pertexova vetrovka.

To nejmenší uprostřed je žďárák? Co to je zač? Můj žďárák tedy rozhodně není menší než pertexka, spíš tak 2x velkej, dry cover. :-s
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod amigo » pát říj 7, 2011 12:11

@oodoow: dyk to majk píše, montbell!
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod amigo » pát říj 7, 2011 12:17

sic to není péřovej, ale primaloftovej pulovr,Direct Alpine Flake
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod oodoow » pát říj 7, 2011 15:19

aha, sorry, jsem si nevšiml odkazu :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2011 16:48

Jj, mont-bell U.L.SLEEPING BAG COVER. Neco k nemu napisu, ale v jinem vlakne. Prihodil jsem ho tam, abych nemusel fotit dvakrat a aby bylo videt porovnani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2011 16:57

wawrik píše:Ten montbell robí aj nohavice (aj keď s o chlp horším perím), ako komplet na zimnú VHT by to nemuselo byť zlé. Idem kontaktovať Ježiška...

Zamysli se predem nad zpusobem pouziti, abys nebyl zklamany. Jsou to opravdu ultralight veci, cemuz odpovida material a odolnost. Tu bundu bych treba primo pod batoh nedal a dost bych se rozmyslel ji dat jako zateplovaci vrstvu pod HS za chuze s batohem. Zatim ji mam ciste na taboreni pod sirakem nebo v nevytopenem bivaku. Na to je skvela a nehrozi poskozeni.

Na kalhoty jsem taky koukal, ale neprisel jsem na to, k cemu by mi byly dobre. V zime na sobe zateplene kalhoty uz mam a podstatne odolnejsi. Snad jen do spacaku misto spodku a to mi zatim prislo zbytecne.

wawrik píše:Len ma trochu prekvapilo, že je to všetko prešívané (studené švy) - od takýchto firiem by som čakal sofistikovanejšie komory...

Sofistikovanejsi komory potrebuji vic latky a niti a jsou tedy tezsi. Rekl bych, ze u tohodle zrovna studene svy az tak moc nevadi, aspon jsem si zatim niceho nevsiml.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod wawrik » pát říj 7, 2011 17:10

Ja som sa zamyslený už narodil :-..

Pod bágel to nepotrebujem, zimu mám celkom rád - aj pri -20 vydržím iba v spodnom prádle a HS, ale musím sa hýbať. Problém je, keď zastavím, to sa neviem doobliekať. Preto na večer a do spacáku potrebujem tie najväčšie drtiče mrazu, ktoré existujú. A páperové nohavice budú iba na spanie. U flísových vecí mi vadí, že ich celý čas v podstate iba nosím v bágli, kde zaberajú polovicu miesta. To by perie celkom mohlo riešiť...

Ja mám celkovo nejakú divnú termoreguláciu, na bajku chodím do práce aj pri -5 v kraťasoch a šušťačke, ale v noci som do paplónu zachumlaný aj v lete pri +25...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2011 17:24

Tak to pak jo, na takove pouziti snad nic lepsiho neni. Akorat by misto kalhot byl mozna lepsi teplejsi spacak, teple obleceny ho "nevytopis". Uplne jasno v tom ale nemam. Jestli je lepsi jedna silna vrstva peri nebo dve slabsi. Normalne se do spacaku doporucuje moc neoblekat. Jak jsem ale psal, jednou jsem si tu bundu k ranu do spacaku oblekl a bylo mi fajn.

edit: tohle znas? Mam je taky jen do spacaku a jsou uplne skvele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod TooMooX » pát říj 7, 2011 18:10

Nezná někdo přibližnou cenu ? produkty Sir Joseph Apron Man http://www.sirjoseph.cz/produkty/Apron_man.htm Vzhledově to vypadá sice strašně... ale myslím že to zahřeje asi víc než jakákoliv mikina ne ?

Momentálně mám od Devoldu: krátké triko Multisport + dlouhé Expedition + mikina Expedition -- na to stará 2 vrstva technická bunda http://www.pandahi.com/1002988516.html. Nepřijde mi to rozhodně jako něco do zimy.

Řeším v čem vydržet tak do teplot -10°C a větru (turistika v Tatrách) Přikoupit ještě jednu mikinu od Devoldu třeba tu Optimum ? Fleesku nechci - moc veliká. Koupě nové technické bundy bych si asi teplotně moc nepomohlo. Na zimu (pod -10°C) chci koupit nějakou péřovku.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2011 18:20

Cim min vrstev, tim lip. IMO. Pro tyhle ucely mam MHW Compressor a vystacim si s jednim PowerDry trikem stredni gramaze asi tak do -15 i za silneho vetru. U nas je k dostani v RP. Zkusenosti jsem tu uz psal, kdyz tak hledej (tusim ve vlaknech ohledne Male Fatry).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení