Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod pripluv » pon srp 15, 2011 10:43

Chtěl bych zase zkusit nový typ lodi, předdomluvil jsem si proto půjčení tohoto, nebo něčeho velmi podobného.
Protože chci jet cca 4 dny, potřebuji vědět, jak velký nákladový prostor to má. Povezu s sebou jen věci nejnutnější, i tak to bude spacák (malý), karimatka (pěnová zařízlá), půlka stanu, trochu jídla (budu doplňovat cestou), nějaký gatě, flíska, triko, boty a pár drobností typu čelovka a doklady.
Narvu to tam?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod Cvrk » úte srp 16, 2011 18:23

Tak to fakt netuším! :twisted:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod Kuba Turek » úte srp 16, 2011 18:39

Vejdou se Ti do toho reálně dva plný batohy 60 litrů. V pohodě jedna osmdesátka. Tady je naše story z Rujany: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=11020 každá dvojice měla normálně velký stan, spacáky, samonafukovací karimatky, jídlo na týden, dva kanystry na vodu po pěti až deseti litrech, nějaké suché oblečení, atd.... Pro všechny čtyři náhradní pádlo, házečku, vařič a nádobí, atd....

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod Kuba Turek » úte srp 16, 2011 18:43

Ten "Tvůj" allrounder by měl být o 20 % kratší, ale o něco objemnější, než pravověrný seakajak, tak určitě můžeš počítat s plnou šedesátkou batohem.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod pripluv » úte srp 16, 2011 19:16

Super. To si můžu vzít i náhradní ponožky :)
Včera jsem objevil tuto tabulku, takže to je fajn.
Budu mít šedesátkovej loďák, bezta smotanej na čtyřicet.
Kubo díky.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod pripluv » úte zář 6, 2011 7:25

Jsem doma, tudíž něco k mému dotazu, ať to máme kompletní.
Kajaky jsme měli dva (taky jsme byli dva :) ). Oproti objednávce jiné. Neva, aspoň bylo co porovnánat. Takže:

1. Prijon Cruiser 325
Super věc, je vidět, že fa Prijon to umí. Zavazadlový prostor jeden v zádi, nasazovací dekl byl z plastu a ještě se jistil gumicukem do kříže. Nevím, jestli to bylo pouze tím, že loď je z půjčovny, ale úplně 100% netěsnil. Do zavazadlového prostoru se vejde klidně stovkovej loďák (měli jsme tam šedesátku). Ideálně nabalit jej do půlky, zbytek až po zasunutí. Okolo se vejde věcí. Krom zavazadlového prostoru fajnový posez, snadno štělovatelná opěrka, požnost přehazování nohou po vícero opěrkách.

2. Venture Kajaks Easky 15
S číslem si nejsem jistý, bylo to prostě ± stejně dlouhý jako výše zmíněný Cruiser. Zavazadlové prostory dva, oba uzavírání gumovým deklem. Dekl těsní. Nad přední jsem si pro sichr přetáhl síťku (ani nevím, jak má být původně, byla taková dost pocuchaná), nad zadní jsem dal repku. Nebylo by ale třeba. Jen je potřeba věnovat čas úplnému zavření, není vždy zřejmé, že už to je. V zadní komoře jsem měl šedesátkový loďák včetně pěnové karimatky v něm, kvůli této se muselo zatlačit, aby to tam šlo. Okolo zbylo dost místa na drobnosti (helma, vesta, plyn, sandále…), není špatný do špice (v zádi) něco šoupnout před loďákem. Sem mi tekla voda, nejspíš z kokpitu, kde jsem seděl, pod přepážkou. Nebylo to moc, ale pár hub jsem vyždímal. Přední část je menší, měl jsem zde druhý šedesátkový loďák naplněný tak ze třetiny, do komory by se ještě poměrně dost věcí vlezlo. Posez horší než u Prijonu, ale kdo si drtil zadnici na dřevěných lavkách v kanoích, ten se nemůže stěžovat ani náznakem. Opěrky štelovatelné, nemožnost upravovat za plavby (nezkoušel jsem ani na suchu), lepší zaaretování stehen.

U obou lodí jde pár věcí (flaška s vodou, flaška s nevodou, vylívátko, houba, loďáček…) šupnout za sedačku, pod síťku na přídi narvat tak kilometráž (v zalaminované podobě!), tuto jsem pak stejně měl na špricce. Mezi nohama loďáček s foťákem. Vše logicky navázané. Ideální použití not for climbing karabin.

Na české řeky ideální oba dva.

No, a dočasně pár (tucet párů :) ) fotosek.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod Indy » úte zář 6, 2011 7:44

jestli jsem to pochopil tak nemaji kormidylko na nožni rizeni, ten tvar neni ortodoxni sjezdak, ale presto, nemanevruje to jak atomova ponorka na rybniku?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod pripluv » úte zář 6, 2011 11:58

Kormidlo neměl ani jeden. Na voleji drží směr dobře, v tekoucí vodě je manévrovatelnost horší, ale dá se zvyknout. Rodeo kajak to není.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod deckardph » úte zář 6, 2011 13:53

A co je zábavnější ? Otevřená kanoe nebo seakayak ? Tedy myslim na českejch řekách ... Třeba na takovou berounku věřim, že bych si to v kayaku užil víc, páč je to samej volej, ale zrovna ohře, ktraá pěkně teče, je to dost zvláštní ...
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod pripluv » úte zář 6, 2011 14:39

Těžko říct zábavnější. Já už loni jel Vltavu sám v lodi, přijde mi to víc fajn, než někomu hledět na záda. Jestli budu mít tu možnost, beru příště zase kajak.
Jsi rychlejší (v kanoi jedeme tak 5–6 km za hodinu, tady jsme jeli ±9 km), máš menší ponor, ruce máš večer utahaný stejně obě (a ne jednu v předloktí a druhou v deltovým svalu), do vody se dostávaš sešupem nebo skokem, nechlejstá ti na gule, na špricku si položíš kilometráž a furt do ní můžeš hledět, dobře se na ní balí cigára, posez je daleko pohodlnější…
Prostě kajak si mne získal velmi.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kajak Prijon Cruiser 430 – velikost úložného prostoru

Příspěvekod pripluv » úte zář 6, 2011 14:43

deckardph píše:…Ohře, která pěkně teče, je to dost zvláštní…

No právě, že to teče, to se to sviští.

Ještě mne napadlo něco – jak sedíš níž, užiješ si i to vlněnní, které v kánou pouze registruješ a v raftu ani to ne…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Vodní sporty