Opalovací krém na obličej

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod amigo » sob črc 2, 2011 8:00

mike píše:V praxi byva rozumnejsi opravit test nez realitu ;-)

:smt023 :smt082
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod TooMooX » čtv črc 14, 2011 18:14

Popravdě bych tomu testu i věřil a pochybuji že nedodrželi tak zásadní věc jako je 20minut počkat. O Zaplaceném testu taky nemůže být řeč, když vyhrál obyčejná privátní značka.

Co se týče mích zkušenosti s Daylong Kids :D 30 dříve 40 jak hlásají na obalu. Pohybuji se poměrně v malých výškách 2-2500 m.n.m tudíž bych řekl, že jde i o dostatečný faktor. Potím se hoooodně (nj i díky mému vyššímu CRP :( ) Túry okolo 10+ hodin. Namazáno jen ráno (pořádnou vrstvou + min pul loďky snídaně a chystání se. Tak se to určitě vsákne)
Z cca 30 použití jsem cca 5 měl lehce červený obličej. Tudíž otestuji něco jiného a uvidíme.... Jinak je to fajn krém, nebarví, nemastí jen trochu štípe v očích. Používám jen na obličej. Na ruce mám Garnier solaire 50+ a to je strašné barvivo. Na všem fleky. S potem se vyplavuje na kůži !!!
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod conny » čtv črc 14, 2011 19:44

ja som sa pozerala na ten starsi test (bol to test detskych opalovacich kremov), daylong nedopadol uplne zle, ale velmi zle hodnotili, ze slubuje celodennu ochranu a to nesplna (ono to nesplna viac menej nikto - niektore kremy su lepsie, ale podla akychsi doporuceni EU, by vyrobci rozhodne nemali uvadzat na obaloch tvrdenia o celodenne ochrane - uz len ked sa po kupani utries uterakom, tak je polka kremu prec).

v tom vyjadreni bolo v skratke akurat to, ze si za svojim tvrdenim stoja.

takze uz mame dva testy, v ktorych daylong nedopadol uplne najlepsie, nehodnotila by som to z pohladu osobnej skusenosti, pretoze fototyp je hodne individualna vec, rovnako ako aj podmienky, v ktorych sa clovek pohybuje. a v domacich podmienkach nie je mozne odmerat zostatkovy faktor.

Garnier Kids 50+ pouzivame ho na dieta a obcas sa s nim placnem aj ja. faktor namerali miesto 50 deklarovanej asi 100 a hlavne drzi. nejak neviem preco kupovat 2x tak drahu vec, ktora nevysla v teste tak dobre ako ta lacnejsia. a aj ta lacnejsia funguje. povodne som myslela, ze su dobre len kremy z lekarne, ale prave ten test ma presvedcil, ze to tak nemusi byt. akurat bach na astrid opalovacie pripravky, tie prepadli dva uplne (faktor nezodpovedal deklarovanemu)
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod grco » čtv črc 14, 2011 19:55

Ja som teraz mal nejaku Biodermu 50+ a Niveu AntiAge 30 (kupoval som preto, lebo ta bioderma bola v reklamnych 5g obaloch a strasne nahovno sa to z toho dostavalo).

ALE pouzival som oba. Natrel som sa niekedy jednym, niekedy druhym, vzdy len rano a bol som na slnku 7-8 hodin v 2500mnm a potim sa hodne. Nespalil som si nic ani s jednym ani s druhym. Co chcem tym povedat je to, ze Nivea je akoze bezna dobra znacka, Bioderma podla toho co som pocul ma byt nejaky luxusny high end, ale ja som medzi nimi nevidel ziadny rozdiel... Astrid by som si na seba ale nedal.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod TooMooX » stř črc 20, 2011 12:08

Jsem ani nečekal, že ten "supermarketový" DM Sun Dance dělají i v 50 of. Tak snad se někdy ukáže * ať ho mohu vyzkoušet.

http://tatry34.xf.cz/50of.jpg
http://tatry34.xf.cz/ba.jpg
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » stř črc 20, 2011 20:19

@conny: OK, diky. Osobne zustanu u Daylongu, jsem konzervativni a nemam duvod menit neco, co mi funguje. Financni faktor je nepodstatny vzhledem k tomu, kolik toho za rok spotrebuju (asi tak 100 ml :)).

Letos jsem v Grand Paradisu zkusil Daylong 25 a po navratu skoro neni poznat, ze jsem byl na horach. Castecne to bylo horsim pocasim, ale i tak jsem stravil par dni ve vyskach pres 3500 m na plnem slunci na snehu (na to driv byla verze 16 na hrane). Opet jsem ocenil to, ze mi v hlave vydrzi nekolik dni, jelikoz kuze pod vlasy se maze fakt blbe. Tentokrat jsem se mazal za 10 dni dvakrat a v pohode stacilo. Pripaleny jsem byl jen tam, kde se mi to nepovedlo, to se pozna uz po prvnim dni a domaze se.

Ad Astrid: se nedivim, uz jsem to myslim psal vyse, pred hodne lety jsem si s nim poridil dost katastrofalni spaleniny. Nikdy vice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » stř srp 10, 2011 22:03

Byl jsem po dlouhe dobe u more, jizneji nez driv, a musim opravit svuj nazor na Daylong. Obavam se, ze dTest ma pravdu a vodeodolnost opravdu neni zdaleka takova, jak tvrdi vyrobce. Nejspis vydrzi ponoreni do vody, ale nevydrzi neustale omyvani. Bylo to pekne videt po hodine az dvou plavani, pripalena ramena, od nich dolu trouhelnik smerem k pateri, kanalek patere a pak se to opet rozsirovalo tesne nad plavkami. Presne tak, jak proudi voda (plavu prsa). Zbytek tela v pohode, mazano vsechno stejne. Nesmylo se vsechno, bylo to jen pripaleni, ale byl videt kontrast proti zbytku tela, ktere se opalovalo mnohem pomaleji (pouzival jsem Daylong 25). 20 minut pred koupanim jsem dodrzel a domazavani neprichazelo v uvahu, jelikoz bych musel kazdou chvili z vody. Takze na hory fajn, k mori to bude chtit neco jineho. Ach jo.

BTW, pritelkyne vzala (pres me varovani ;-)) Astrid 30 a dopadla jeste o neco hur (plavali jsme spolu). Navic se ta vec teplem rozlozila. Jestli to melo vliv na funkci nevim, ale vypadalo to dost hnusne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod pavproch » čtv srp 11, 2011 6:12

@mike: dobře ti tak.... :twisted: (to je za trest, žes jel k móři anedohor... :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv srp 11, 2011 15:56

:fuj: (jsem si ten smajlik taky chtel jednou zkusit :twisted:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod conny » čtv srp 11, 2011 18:33

no tak alespon vime, ze dTest neni uplacenej.
ten astrid je fakt mizernej a ta cena neni zas tak jina od jinych supermarketovych (ne lekarnovych) znacek

jinak ses format, zes to priznal :prayer:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv srp 11, 2011 18:47

To vis, Daylong ma zpozdeni s placenim 8) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod conny » čtv srp 11, 2011 18:57

dva roky? to jsou matlaci :t:t
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod sobb » ned srp 28, 2011 19:07

Se musím zastat Astridu (ne že bych ho na sobě okoušela dobrovolně, ale Laďa holt fórum ani testy nečte :twisted: ) - Astrid pro děti, faktor 25, tejden na horách, z toho něco málo na ledovci a sněhu, počasí nádherný ... a neulovili jsme jedinou spáleninu :) V zájmu objektivity ještě dlužno dodat, že solidní základ už jsme měli, na sluncem nepoznamenanou kůži by možná pětadvacítka nestačila.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2011 20:24

V ramci objektivity uvedu na pravou miru ;-)

sobb ma zaklad, ze by si mohla jit z fleku pro socialni davky a nejspis by se bez kremu uplne obesla. Lada lehce pripaleny v obliceji byl prestoze nosi klobouk. Vecer si tusim dvakrat stezoval, ze ho oblicej pali. Ja jsem mel Daylong, taky 25, na hlave nic nenosim a mel jsem akorat cerveny nos a nepalilo to. Coz je nejspis nasledek davne katastrofy prave s Astridem, dela mi to vzdycky. I kdyz si ho natru tycinkou s faktorem 50.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod TooMooX » ned srp 28, 2011 20:28

Tak jsem konečně otestoval ten DM Sun Dance 50 of. Ani naplácaný na xicht není špatný. Nevylezá na povrch (garnier solaire) a ani nebarví (mrkvičkovej ASTRID) a nemáte bílej make-up (SUN SENSITIVE OF50) . Možná takový mastnější/lepivější pot oproti Daylongu. Nic co by se nedalo vydržet a za ty prachy =D> Jinak namazaný 1x a nespálil jsem se, ale v Tatrach se * šetří tak se rozhodně nedá říct že bych se griloval 10 hodin co jsem šel.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod sobb » ned srp 28, 2011 20:51

mike: drzosti tentokráte nekomentuji :wink: , bez krému by to nešlo, jsem se nenamazala na ostříhaném krku a tam to trochu zčervenalo :wink:
Laďa to měl spíš z větru a všeobecně z pobytu na "zdravém vzduchu" :mrgreen: , spálení to dle jeho slov nebylo :wink: (a asi má pravdu, už jsem ho párkrát spálenýho viděla :wink: )

že Tvůj nos nepálil je dobře, vypadalo to celkem děsivě :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2011 21:00

Jake drzosti? Ze sem dam nejakou fotku 8) :twisted: Se nedivim, slunce bylo fakt hodne. Normalnimu stredoevropanovi by bez namazani slezla kuze ;-)

Ze by? Byste meli byt na cerstvy vzduch vic zvykli, nez treba ja ;-)

Jj, ale uz to zmizelo a zhnedlo. Aspon ho v pripade nouze muzu pouzivat jako majak :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Aldo » pon srp 29, 2011 7:39

Ještě k tomu DAYLONGu.
Používám ho už několik let a naprosta spokojenost. Na Pamíru jsem jako jediný nebyl spálený.
Vždycky když ho někde zapomenu a použiju jiný půjčený tak mám problémy. Navíc mě při pocení všechny krémy štípou do očí jak jsou smíchané s potem a tenhle ne. Je sice drahý jak sviňa, ale určitě se vyplatí.
Mluvím o krému, ne mléku.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod fps » stř čer 13, 2012 9:23

Máte někdo zkušenosti s LifeSystem Expedition Sun http://www.hanibal.cz/turisticke-vybave ... pf50-20ml/ a nebo s UV Control SPF 50+ 2v1 tub + stick http://www.hudy.cz/repelenty/55317,2v1- ... f-50-.html
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Vachon » stř čer 13, 2012 9:37

Krémy s vysokým faktorem jsou, podle mě, nejlepší z lékáren, ne z outdoorových obchodů nebo drogérií. Navedla mě tím směrem kdysi kamarádka s hodně citlivou pletí, co se dokáže připálit i cestou na tramvaj, takže ledovec nebo jihovýchodní Asii rozhodně nepodceňuje, a od té doby je jinde nekupuju.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod fps » stř čer 13, 2012 11:43

nejraději bych krém co se dá dát i na rty a víčka, nejenom na obličej, proto se mi líbý třeba UV Control SPF 50+ 2v1 tub + stick
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Vachon » stř čer 13, 2012 12:13

Mám dlouhodobě dobrou zkušenost s tímhle, naprosto nedráždivé, takže nevadí blízko sliznice.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » stř čer 13, 2012 17:09

Rty bezne mazu Daylongem v ramci mazani obliceje. V lekarnicce mam jeste tohle, na rty a nos, kdyz je to nutne (vetsinou neni).

K cemu je dobre mazat vicka? Kdyz pece tak, ze by se mohla spalit, tak jsou stejne potreba slunecni bryle. Na to bych Daylong rozhodne nedoporucoval. Do oka se mi dostal jednou, jenom troska, a palilo to cely den. Taky pred tim v navodu varuji, dan a to, ze se vaze na kuzi a dlouho vydrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Dr4k3 » stř čer 13, 2012 17:39

mike píše:K cemu je dobre mazat vicka? Kdyz pece tak, ze by se mohla spalit, tak jsou stejne potreba slunecni bryle.


kamarádka si víčka nedávno spálila, musela s tím pak do nemocnice. Hádám, že si normálně namazala jenom obličej, a pak se vyhřívala na slunci se zavřenýma očima.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » stř čer 13, 2012 23:24

Njn, ja jsem myslel normalni outdoorove pouziti. Dostala nejakou cenu? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Dr4k3 » stř čer 13, 2012 23:51

mike píše:Dostala nejakou cenu? ;-)

nevím, ale u ní jsou tyhle veselé příhody normální; minulý rok si v Ostrově zbrousila bříška prstů snad až na krev, nevím jak... normální člověk toho lezení nechá když už to bolí, a bolet to začne výrazně dřív než to jde do masa.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » stř čer 13, 2012 23:56

#-o :D tak snad nakonec nebude ta cena Darwinova ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod axi12 » pon čer 18, 2012 17:19

pročetl jsem celé vlákno a chci si jen ujasnit potřebný faktor

budu se pohybovat ve výšce 2 500 - 3 000 m.n.n a používat krém Daylong ... bude stačit 15 nebo raději 25 ??

o vyšším je asi zbytečné uvažovat, ne?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon čer 18, 2012 17:29

25 bude stacit urcite. Nejspis i 15, zalezi na tom, jak snadno se spalis. Jestli jsi v tomhle plus minus normalni, tak 15 a pro jistotu nejakou tycinku 50+ na nos a rty. Kdyz se neco z toho pripali, tak normalne namazat Daylongem a po 20 minutach jeste prejet tou tycinkou a pres den obcas zopakovat.

Mne v techto vyskach stacila 15 vzdycky, lehce jsem se s ni pripalil jen nekdy nad 3000 na ledovcich. Vloni jsem proto zkusil 25 a stacila i v temer 4000 na snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod axi12 » pon čer 18, 2012 17:31

jo, jansý... no budu tam, kde nebude už ani sníh (snad) - takže o to je to lehčí

a doporučení na nějakou tyčinku (50+) ?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví